υπνος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: υπνος

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    3

    υπνος

    μετα απο αρκετα χρονια αυπνιας τελικα καταλαβα οτι το καλυτερο που εχω να κανω ειναι να το δεχτω και να μην το βλεπω σαν προβλημα.
    Δηλαδή τι έκανα εκεί που νευρίαζα που δεν μπορούσα να κοιμηθώ αποφάσισα πως αφού δεν κοιμάμαι πρέπει να εκμεταλλευτώ το χρόνο. ʼρχισα λοιπόν και διάβαζα( βλέπετε το βράδυ έχει ησυχία και αυτό σε βοηθάει να συγκεντρωθείς), άλλες μέρες που δεν είχα όρεξη για διάβασμα έκανα περιποίηση ομορφιάς, ή άλλη φορά καθάριζα το σπίτι, κ.α. υπήρχαν μέρες βέβαια που την επομένη κοιμόμουνα όρθια αλλά τα κατάφερα. Λοιπόν αυτό που εγώ κατάλαβα ΄΄ δεν αφήνουμε τίποτα να μας χαλάει την διάθεση΄΄ τίποτα …

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Πράγματι! Ο ύπνος είναι σαν την ευτυχία: όσο είναι αυτοσκοπός, όσο πιο πολύ τον κυνηγάς, τόσο αυτός απομακρύνεται!
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    Παίρνω κάθε βράδυ ένα χαπί Ταβόρ των 2.5 αλλά πάλι δεν κοιμάμαι...
    Παλαιότερα μου είχαν προτείνει να πάρω κάποιο υπνωτικό Στιλνόξ,αλλά δεν ήθελα...
    Καμιά άλλη λύση υπάρχει?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    να κάνεις σεξ!το δοκίμασες?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    λολ
    κι εγω με 2μιση ταβορ παλι ξυπνια ειμαι τετοια ωρα παλιοτερα που επερνα αταραχ κοιμομουνα αλλα το πρωι ηταν σαν να σηκωνομουν απο ναρκωση αφου τα δινουν για προναρκωση και με hipnosedon κοιμομουνα αλλα κοιμομουνα κ τις ωρες που ημουν ξυπνια
    αν παρουμε παραδειγμα τα χαπια που καταβροχθιζουμε και ειμαστε τετοια ωρα στο ποδι...η επομενη λυση ειναι να μας κανουν ενεσεις που δινουν στους ελεφαντες για να τους μεταφερουν
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    λοστρε τα ιδια και εγω.εμενα τα στιλνοχ στην αρχη με πιανανε αργοτερα οχι.το ταβορ των2.5 το πινω εδω και λιγο καιρο και τςρα δενμε πολυπιανει με το βοτανο της βαλεριανας εχω δει καποια βελτιωση δοκιμασε το.το πουλανε σε μαγαζι με βοτανα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    μαρια ουτε η βαλεριανα με πιανει με οριο απο το γιατρο τις 3 σκατα κ παλι

    ειναι δυνατον ρε συ με 2μιση ταβορ κ μια βαλεριανα να μην κοιμαμαι?τσατιζομαι!
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    332
    γενικά δεν ήθελα να πάρω υπνωτικά γιάυτό δεν του είπα να με γράψει....Μήπως είναι ότι το Κεντρικό Νευρικό μας Σύστημα έχει συνηθήσει στα ψυχοτρόπα φάρμακα μετά από τόσα χρόνια που τα λαμβάνουμε?Το hipnosedon είναι πολύ βαρύ και κοιμάσαι με τις ώρες και όταν ξυπνήσεις είσαι πάλι ζαβλακωμένος!
    Τα αντιψυχωτικά φέρνουν φοβερή υπνηλία αλλά μετά είσαι σαν ζόμπυ!!!!

    Τοσεξ καλό είναι γιατί χαλαρώνει!!!!:cool:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    παιδια και εγω αποτι βλεπετε τετοια ωρα ξυπνια ειμαι και εχω πιει το ταβορακι μου αλλα οταν επινα ταβορ με βαλεριανα κοιμομουν αλλα ειναι φυσικο να τα συνιθιζει ο οργανισμος.μανταρα τα εχουμεκανει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    το hipnosedon ειχα φτασει σε σημειο να ξαπλωνω κ να το περνω υπογλωσσιο...μετα την τελευτια καταπωση
    φτανει τωρα ειναι αργα στο κρεβατι σου γυρε....
    αλλα το πρωι ετρεμα σα κομπρεσερ...

    δε λεει 1 το κωλοχαπο
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    milos
    Posts
    241
    ασε ρε εχουμε γινει πειραματοζωα μου φαινεται.αμα μας βαλουν ολους εμας σε μια κλινικη τοτε η φωλια του κουκου θα ειναι απλη κωμωδια μπροστα σε αυτα που θα κανουμε εμεις.

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    67
    Αλλη μια άυπνη ήρθε στην παρέα σας :)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    376
    Πάντως εγώ δεν το βλέπω σαν πρόβλημα ότι κάθομαι και γράφω στις 02:10. Από 17 χρονών που διάβαζα για πανελήνιες το βράδυ μετά τις 12 απέδιδα καλίτερα. Και στο ΑΠΘ το ΑΧΕΠΑ με το αμφιθέατρο του ήταν πάντα γεμάτο στις εξεταστικές μετά τις 12 το βράδυ.

    Εντάξει το πρωί τον θέλω τον καφέ. Και το τσιγάρο στο αμάξι μέχρι την δουλειά απαραίτητο.

    Πάντως πρόβλημα δεν το λέω. Γιατί άμα το πώ πρόβλημα θα το πιστέψω περισσότερο και θα γίνει πρόβλημα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    [i].

    Πάντως πρόβλημα δεν το λέω. Γιατί άμα το πώ πρόβλημα θα το πιστέψω περισσότερο και θα γίνει πρόβλημα.
    σωστός ο husband έτσι είναι
    Dum spiro spero (?)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Μέχρι τις 2-2:30 ok,ούτε εγώ το θεωρώ πρόβλημα.Αλλά αν δεν μπορείς να κοιμηθείς όλο το βράδυ και κοιμάσαι μετά τις 5-6 το πρωί,όπως μου συμβαίνει εμένα πολύ συχνά,τότε είναι πρόβλημα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •