Σύγκριση με άλλες κοπέλες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 106
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σε επηρεάζει πιστεύω το γεγονός ότι συγκρίνεις τον εαυτό σου με άλλες γυναίκες.. Μια όμορφη με χαμηλή αυτοπεποίθηση θα κάνει λιγότερη εντύπωση από μια λιγότερο όμορφη μια ψηλή αυτοπεποίθηση. Έχει να κάνει με το τι εκπέμπει ο άλλος και όχι το πως φαίνεται. Το θέμα εδώ δεν είναι ότι δεν σε κοιτάνε οι άντρες που επιλέγεις αλλά ότι και εσύ δεν επιλέγεις αυτούς που διαλέγουν εσένα. Δηλαδή στην ουσία κάνεις αυτό που σου κάνουν. Έχεις ψηλά τον πήχη; Σου αρέσουν οι άντρες που δεν σε προσέχουν; Και γιατί η επιλογή σου πάντα στο να είναι ο άλλος όμορφος εξωτερικά; Και αν είναι όμορφος και ο χαρακτήρας του χάλια τι θα τον κάνεις; Ίσως πρέπει να αλλάξεις εσύ τον τρόπο που βλέπεις τους άλλους και ίσως δεις τα πράγματα διαφορετικά.
    Εχεις δικιο. Δυστυχώς εχω κάποια κομπλεξ και μη μπορωντας να τα ξεπεράσω δεν μου βγαινει τοση αυτοπεποιθηση. Σε σχεση με οταν ημουν εφηβη ειμαι πολυ καλύτερα πάντως.. Υπερβολικά καλυτερα! :P
    Επισης ειμαι αυτο που είμαι και νωθω πως αν δεν ειμαι στα γούστα καποιου δυσκολα να του αρέσω, οσο ανετα κι αν νιώθω εγω με τον εαυτο μου. Δηλαδη ειναι και λιγο θεμα χημειας καποια πράγματα.
    Δεν ξερω αν εχω πολυ ψηλα τον πήχη..Γενικα δεν γνωρίζω και τοσο συχνα αγορια, να πω ότι εχω και πολλες επιλογες. Μου εχει τυχει να μου αρεσει κάποιος εμφανισιακα και μετα με ξενερωσε με τον χαρακτηρα του..Και μετα δεν μου φαινοταν ιδιαίτερα ωραιος. Μου εχει τυχει και καποιος να με χαλαει εμφανισιακα αλλα με χιουμορ κλπ εφτασα να τον θελω. Γενικα μου χουν τυχει κι αυτά. Απλα τωρα τελευταία μου ετυχε το συγκεκριμένο που ανεφερα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δηλαδή εσύ θέλεις μόνο αγόρια που είναι όμορφα (κατά τη γνώμη σου, γιατί αυτά είναι σχετικά) και δεν σου κάνει κλικ κάποιος για άλλους λόγους rainbow;
    Οχι οχι . Εννοείται κοιταω και χαρακτηρα. Να μου βγαλει κατι θετικο ο αλλος σαν συμπεριφορά..

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Βγαζεις ενα hate λιγο ακυρο που δεν βοηθαει ιδιαίτερα..Καλο να αφυπνιζομαστε δε λεω. Ομως πρωτον οι φιλες μου δεν εχουν καμια σχεση. Ισα ισα το αντιθετο. Επισης δεν ειπα οτι δεν ειμαι ωραια. Ειπα οτι ειμαι ομορφη αλλα οχι τρομερά εντυπωσιακή. Σ αυτο με τα social θα συμφωνησω μόνο..
    Αν δεν αντέχεις την άλλη άποψη δε σου φταίω εγώ, δικό σου πρόβλημά.
    Το μόνο εύκολο να σου πω μια χαρά είσαι, βγες με μοντέλα και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αφού και οι 2 ξέρουμε ότι δεν μπορείς να το υποστηρίξεις.

    Εδώ υπάρχουν κοπέλες εντυπωσιακές που έχουν παρ' ολ' αυτά τρομερές ανασφάλειες και δεν τους νοιάζει να έχουν τους όμορφους σαν τρόπαια για να έχουν να δείχνουν στις φίλες τους. Ακόμα και αυτές είναι βαρετές από ένα σημείο και μετά οπτικά.
    Ότι δε συμβαίνει σε εσένα επειδή δεν το βλέπεις δε σημαίνει ότι δεν ισχύει κιόλας, εσύ το παίρνεις σαν hate, τι να κάνουμε.
    Όπως σου είπα, τα σόσιαλ σας έχουν δώσει ένα εύρος επιλογών και μια ευκολία που κανονικά δεν έπρεπε να έχετε, είναι έγκλημα.

    Από εκεί και πέρα η κάθε μέτρια κοπέλα προσπαθεί να κρατήσει αυτόν που θέλει με διάφορες "τεχνικές" και στο τέλος τρώει τα πακέτα βροχή.
    Είναι προφανές ότι αν βάλεις κάθε μία να διαλέξει τον Ρουβά ή τον Κουασιμόδο θα διάλεγε τον πρώτο.
    Για σκέψου όμως το εξής απλό, αν σε μία κοινωνία υπήρχαν μόνο οι δεύτεροι θα αναγκαζόσουν να βρεις άντρα και πάλι.
    Οπότε ξέρεις τι πρέπει να γίνει.

    Στο τελευταίο σου μήνυμα δε μας τα λες καλά, λες κοιτάς και χαρακτήρα ενώ στο πρώτο λες θες αυτούς που θέλουν οι ωραίες φίλες σου. Τι φάση;
    Last edited by Hook; 12-12-2019 at 05:08.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Εντάξει ρε hook καλό είναι να παίρνουν και λίγο τα μυαλά μας αέρα, ονομάζεται αυτοπεποίθηση. Ορισμένες φορές πρέπει να ...shoot for the stars δεν είναι κακό.
    Επισης το να λες στον άγνωστο πως έχουν πάρει τα μυαλά σου αέρα ενώ το πρόβλημα του είναι πως έχει έλλειψη αυτοπεποίθησης γι'αυτό ψάχνει την επιβεβαίωση από το να ξέρει πως είναι πιο όμορφος από τους πρώην η νυν ερωτικούς συντρόφους του ατόμου για το οποίο ενδιαφέρεται, δεν βλέπω που κολλάει
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by Hook View Post
    Αν δεν αντέχεις την άλλη άποψη δε σου φταίω εγώ, δικό σου πρόβλημά.
    Το μόνο εύκολο να σου πω μια χαρά είσαι, βγες με μοντέλα και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αφού και οι 2 ξέρουμε ότι δεν μπορείς να το υποστηρίξεις.

    Εδώ υπάρχουν κοπέλες εντυπωσιακές που έχουν παρ' ολ' αυτά τρομερές ανασφάλειες και δεν τους νοιάζει να έχουν τους όμορφους σαν τρόπαια για να έχουν να δείχνουν στις φίλες τους. Ακόμα και αυτές είναι βαρετές από ένα σημείο και μετά οπτικά.
    Ότι δε συμβαίνει σε εσένα επειδή δεν το βλέπεις δε σημαίνει ότι δεν ισχύει κιόλας, εσύ το παίρνεις σαν hate, τι να κάνουμε.
    Όπως σου είπα, τα σόσιαλ σας έχουν δώσει ένα εύρος επιλογών και μια ευκολία που κανονικά δεν έπρεπε να έχετε, είναι έγκλημα.

    Από εκεί και πέρα η κάθε μέτρια κοπέλα προσπαθεί να κρατήσει αυτόν που θέλει με διάφορες "τεχνικές" και στο τέλος τρώει τα πακέτα βροχή.
    Είναι προφανές ότι αν βάλεις κάθε μία να διαλέξει τον Ρουβά ή τον Κουασιμόδο θα διάλεγε τον πρώτο.
    Για σκέψου όμως το εξής απλό, αν σε μία κοινωνία υπήρχαν μόνο οι δεύτεροι θα αναγκαζόσουν να βρεις άντρα και πάλι.
    Οπότε ξέρεις τι πρέπει να γίνει.

    Στο τελευταίο σου μήνυμα δε μας τα λες καλά, λες κοιτάς και χαρακτήρα ενώ στο πρώτο λες θες αυτούς που θέλουν οι ωραίες φίλες σου. Τι φάση;
    Hook απο τις 8 απαντησεις που εχεις γραψει εδω μεσα οι 7 λενε μαλακιες για τις γυναικες.εχεις καποιο προβλημα με τις γυναικες οπως σου ειπε και ο george?

    Προφανως εφαγες τα μουτρα σου εσυ απο καποια κουκλαρα και προσπαθεις να πεισεις την νηματοθετρια να μη βρει καποιον να της αρεσει?να μαθεις να αντεχεις και εσυ τις αλλες αποψεις.

    δεν υπαρχει γυναικα να μην ειναι ομορφη στις μερες μας.υπαρχουν μονο μαλακες σαν εσενα που τις κανουν να μη νοιωθουν ομορφες.γεμισαμε Κουασιμοδους εδω μεσα.ελεος.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by ΣΟΥΛΑ1986 View Post
    Hook απο τις 8 απαντησεις που εχεις γραψει εδω μεσα οι 7 λενε μαλακιες για τις γυναικες.εχεις καποιο προβλημα με τις γυναικες οπως σου ειπε και ο george?

    Προφανως εφαγες τα μουτρα σου εσυ απο καποια κουκλαρα και προσπαθεις να πεισεις την νηματοθετρια να μη βρει καποιον να της αρεσει?να μαθεις να αντεχεις και εσυ τις αλλες αποψεις.

    δεν υπαρχει γυναικα να μην ειναι ομορφη στις μερες μας.υπαρχουν μονο μαλακες σαν εσενα που τις κανουν να μη νοιωθουν ομορφες.γεμισαμε Κουασιμοδους εδω μεσα.ελεος.
    Καημένο καψουλάκι ποιος ξέρει τι πίκρα και άκυρα σε κέρασαν για να ξεσπάς με αυτό τον τρόπο σε κάποιον που δε σε έχει ενοχλήσει εδώ μέσα. Τροχονόμο σε βάλαμε πού και πόσο θα γράφουμε; Σύνελθε. Η μηδενική σου αντίληψη να κατανοησεις τα post σε οδήγησε σε εκρήξεις και συμπεράσματα ανύπαρκτα. Φαντάσου τι τραβάνε άλλοι που πρέπει να σε υπομένουν στο από κοντά. Αν είμαι Κουασιμόδος έλα να με βρεις να το δούμε. Αλλά ξέρω τι θα κάνεις, ειναι πιο εύκολο να βγάλεις τη σαπίλα σου απο εδώ και να κάνεις τα μπαμ σου χτυπώντας τα πλήκτρα δυνατά παρά να δεχτείς την πρόσκληση. Σε αφήνω στην ανυπαρξία σου, μη με ξαναπαραθέσεις. Κάνε τα μπαμ σου εδώ κι εκεί σε αυτούς που σε ανέχονται. Καλή τύχη.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Εντάξει ρε hook καλό είναι να παίρνουν και λίγο τα μυαλά μας αέρα, ονομάζεται αυτοπεποίθηση. Ορισμένες φορές πρέπει να ...shoot for the stars δεν είναι κακό.
    Επισης το να λες στον άγνωστο πως έχουν πάρει τα μυαλά σου αέρα ενώ το πρόβλημα του είναι πως έχει έλλειψη αυτοπεποίθησης γι'αυτό ψάχνει την επιβεβαίωση από το να ξέρει πως είναι πιο όμορφος από τους πρώην η νυν ερωτικούς συντρόφους του ατόμου για το οποίο ενδιαφέρεται, δεν βλέπω που κολλάει
    Είναι απλό φιλε μου. Κάποιος επιλέγει να αρνηθεί πεισματικά την αληθεια επειδη εχει χτισει μια ψευδη αυτοπεποιθηση η οποια πολλες φορες βασιζεται σε μια διαστρεβλωμενη αντιληψη του εαυτου του και οχι σε γεγονοτα που η ζωη φωνάζει. Αυτην την αντιληψη την εχουν ενισχυσει ατομα τα οποια δεν ενδιαφέρονται πραγματικα να το βοηθησουν να δει καθαρα και να κανει σωστες επιλογες. Το να στοχευεις ψηλα δεν ειναι σε καμια περιπτωση κακο. Αλλά εδώ δεν μιλάμε να επιλέξει η νηματοθέτρια τον πατέρα των παιδιών της, αλλα το να βγει ραντεβού.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    178
    Quote Originally Posted by Hook View Post
    Καημένο καψουλάκι ποιος ξέρει τι πίκρα και άκυρα σε κέρασαν για να ξεσπάς με αυτό τον τρόπο σε κάποιον που δε σε έχει ενοχλήσει εδώ μέσα. Τροχονόμο σε βάλαμε πού και πόσο θα γράφουμε; Σύνελθε. Η μηδενική σου αντίληψη να κατανοησεις τα post σε οδήγησε σε εκρήξεις και συμπεράσματα ανύπαρκτα. Φαντάσου τι τραβάνε άλλοι που πρέπει να σε υπομένουν στο από κοντά. Αν είμαι Κουασιμόδος έλα να με βρεις να το δούμε. Αλλά ξέρω τι θα κάνεις, ειναι πιο εύκολο να βγάλεις τη σαπίλα σου απο εδώ και να κάνεις τα μπαμ σου χτυπώντας τα πλήκτρα δυνατά παρά να δεχτείς την πρόσκληση. Σε αφήνω στην ανυπαρξία σου, μη με ξαναπαραθέσεις. Κάνε τα μπαμ σου εδώ κι εκεί σε αυτούς που σε ανέχονται. Καλή τύχη.
    Τι λες ρε φοφιε

    Που θα μου πεις εμένα ποιον θα παραθέσω?σε δημόσιο φορουμ είσαι ανοιξε τα αυτια σου και άκου όλες τις αποψεις.

    Και διαβασε τα σεξιστικα σχόλια που έχεις παραθεσει και σε άλλα θεματα και μετά μιλα και γραψε.

    Η νηματοθετρια δεν είπε ότι είναι άσχημη για να την μειωνεις έτσι. Και άσχημη να ήταν δηλαδή τι δικαιωμα έχεις εσύ να της λες να βρει κάτι στα μετρα της.και ποια είναι τα μέτρα της δηλαδή?αυτά που οριζεις εσύ? Φαίνεται ότι τα κακοπροαιρετα σχολια σου οφείλονται στην κακή σου μούρη και κυρίως στην κακή σου συμπεριφορά.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Hook View Post
    Αν δεν αντέχεις την άλλη άποψη δε σου φταίω εγώ, δικό σου πρόβλημά.
    Το μόνο εύκολο να σου πω μια χαρά είσαι, βγες με μοντέλα και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Αφού και οι 2 ξέρουμε ότι δεν μπορείς να το υποστηρίξεις.

    Εδώ υπάρχουν κοπέλες εντυπωσιακές που έχουν παρ' ολ' αυτά τρομερές ανασφάλειες και δεν τους νοιάζει να έχουν τους όμορφους σαν τρόπαια για να έχουν να δείχνουν στις φίλες τους. Ακόμα και αυτές είναι βαρετές από ένα σημείο και μετά οπτικά.
    Ότι δε συμβαίνει σε εσένα επειδή δεν το βλέπεις δε σημαίνει ότι δεν ισχύει κιόλας, εσύ το παίρνεις σαν hate, τι να κάνουμε.
    Όπως σου είπα, τα σόσιαλ σας έχουν δώσει ένα εύρος επιλογών και μια ευκολία που κανονικά δεν έπρεπε να έχετε, είναι έγκλημα.

    Από εκεί και πέρα η κάθε μέτρια κοπέλα προσπαθεί να κρατήσει αυτόν που θέλει με διάφορες "τεχνικές" και στο τέλος τρώει τα πακέτα βροχή.
    Είναι προφανές ότι αν βάλεις κάθε μία να διαλέξει τον Ρουβά ή τον Κουασιμόδο θα διάλεγε τον πρώτο.
    Για σκέψου όμως το εξής απλό, αν σε μία κοινωνία υπήρχαν μόνο οι δεύτεροι θα αναγκαζόσουν να βρεις άντρα και πάλι.
    Οπότε ξέρεις τι πρέπει να γίνει.

    Στο τελευταίο σου μήνυμα δε μας τα λες καλά, λες κοιτάς και χαρακτήρα ενώ στο πρώτο λες θες αυτούς που θέλουν οι ωραίες φίλες σου. Τι φάση;
    Μου λες να βρω εναν κουασιμοδο δηλαδη?? Αρα μου λες οτι εγω για κουασιμοδο είμαι μόνο? Να σαι καλα :p Μήπως με εχεις δει κιολας και ξες τι μου αναλογει?? Επισης ποιες ωραιες φίλες μου?? Δεν αναφέρθηκα ποτε σε φιλες μου..Εσυ τις έβαλες στη συζητηση χωρις λογο :p Νομίζω πως η μεση λυση ειναι η καλύτερη και οχι να πω οτι θα βρω εναν κουασιμοδο να εχω το κεφαλι μου ησυχο.. Μην φτάνεις στα ακρα αγαπητέ Hook. Υπαρχει και η μεση οδός

  10. #25
    george1520
    Guest
    Δηλαδή ένας άνθρωπος λιγότερο εμφανίσιμος δεν είναι ελκυστικός; Δεν μπορεί να κερδίσει μια γυναίκα; Αυτός ο άντρας όταν βρίσκεται σε μια σχέση είναι πιστός και Εντάξει; Άρα όσες έχουν σχέση με ένα "άσχημο" νιώθουν ασφάλεια; Δηλαδή ένας ωραίος άντρας είναι άπιστος;
    Μου κάνει τρομερή εντύπωση που οι άνθρωποι δίνουν τόση σημασία στην εμφάνιση η οποία με τα χρόνια χάνεται.. Ενώ στον χαρακτήρα καμία συγκίνηση.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    29
    Αυτό της εξηγώ συν τοις άλλοις Γιώργο. Ότι εντυπωσιάζεται πανεύκολα από τις (πολλές φορές) επεξεργασμένες φώτο των ωραίων αγοριών που βλέπει γιατί "έτσι είναι το σύστημα", "έτσι κάνουν οι φίλες της", είναι η αφέλεια της ηλικίας και 1 εκατομμύριο άλλα πράγματα που θα χρειαζόμασταν σεντόνια για να αναλύσουμε. Γιατί αυτό το φαινόμενο έχει πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις και κρύβει ψυχοπαθολογία πίσω του. Ξέρεις με πόσες οριακές-οιστριονικές προσωπικότητες έχω συζητήσει; Ξέρεις πόσα "κουσούρια" κουβαλάνε χωρίς να φταίνε; Θέλουν απλά να ζήσουν το δράμα τους και έχουν χάσει τους εαυτούς τους. Πάντως υπάρχει ένα κοινό στοιχείο πολλές φορές και αυτό είναι μια πληγωμένη (από τον άντρα της συνήθως) μάνα με απωθημένα που δεν έζησε όσο ήταν νέα τα οποία φροντίζει να ξεσπάει και να μεταλαμπαδεύει στην άβουλη κόρη. Η εγωιστική λογική του "τα θέλω όλα" και τα "θέλω τώρα" έχει ολέθρια αποτελέσματα για τον ψυχισμό των κοριτσιών. Αντί να δοκιμάζει με έναν άνθρωπο σωστό ανεξάρτητα του πώς είναι αυτός εμφανισιακά να τον κάνει χαρούμενο, να στέκεται γυναίκα δίπλα του με αξία, με προσωπικότητα, να χαίρεται και ο ίδιος και να της επιστρέφει τη χαρά του, η αγαπητή και συμπαθέστατη rainbow έχει πάρει έναν δρόμο τελείως στραβό γιατί έχει επηρεαστεί από τη ματαιοδοξία της. Μετά έχει τη Σούλα και την κάθε Σούλα να καψουλιάζεται δεξιά αριστερά, μπαμ μπουμ και να λέει τα δικά της.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Οχι οχι . Εννοείται κοιταω και χαρακτηρα. Να μου βγαλει κατι θετικο ο αλλος σαν συμπεριφορά..
    Έτσι ακριβώς μπορεί να κοιτάει κι ένας ωραίος άντρας για μία κοπέλα να του βγάλει κάτι θετικό σαν συμπεριφορά, σαν προσωπικότητα, σαν χαρακτήρας. Και ο κάθε άνθρωπος δηλαδή, όχι μόνο ο ωραίος άντρας.

    Εσύ την εμφάνισή σου ίσως δεν μπορείς να την αλλάξεις πολύ. Τα σήματα που εκπέμπεις, την συμπεριφορά σου, το μέσα σου όμως;

    Η αυτοπεποίθηση είναι βασικό πράγμα, όπως και πολλά άλλα για να είναι κάποιος αρεστός.

    Τέλος, έγραψες παρακάτω πολύ σωστά ότι κάποια πράγματα είναι θέμα χημείας. Μόνη σου το λες. Χημείας, όχι εμφάνισης!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Hook View Post
    Αυτό της εξηγώ συν τοις άλλοις Γιώργο. Ότι εντυπωσιάζεται πανεύκολα από τις (πολλές φορές) επεξεργασμένες φώτο των ωραίων αγοριών που βλέπει γιατί "έτσι είναι το σύστημα", "έτσι κάνουν οι φίλες της", είναι η αφέλεια της ηλικίας και 1 εκατομμύριο άλλα πράγματα που θα χρειαζόμασταν σεντόνια για να αναλύσουμε. Γιατί αυτό το φαινόμενο έχει πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις και κρύβει ψυχοπαθολογία πίσω του. Ξέρεις με πόσες οριακές-οιστριονικές προσωπικότητες έχω συζητήσει; Ξέρεις πόσα "κουσούρια" κουβαλάνε χωρίς να φταίνε; Θέλουν απλά να ζήσουν το δράμα τους και έχουν χάσει τους εαυτούς τους. Πάντως υπάρχει ένα κοινό στοιχείο πολλές φορές και αυτό είναι μια πληγωμένη (από τον άντρα της συνήθως) μάνα με απωθημένα που δεν έζησε όσο ήταν νέα τα οποία φροντίζει να ξεσπάει και να μεταλαμπαδεύει στην άβουλη κόρη. Η εγωιστική λογική του "τα θέλω όλα" και τα "θέλω τώρα" έχει ολέθρια αποτελέσματα για τον ψυχισμό των κοριτσιών. Αντί να δοκιμάζει με έναν άνθρωπο σωστό ανεξάρτητα του πώς είναι αυτός εμφανισιακά να τον κάνει χαρούμενο, να στέκεται γυναίκα δίπλα του με αξία, με προσωπικότητα, να χαίρεται και ο ίδιος και να της επιστρέφει τη χαρά του, η αγαπητή και συμπαθέστατη rainbow έχει πάρει έναν δρόμο τελείως στραβό γιατί έχει επηρεαστεί από τη ματαιοδοξία της. Μετά έχει τη Σούλα και την κάθε Σούλα να καψουλιάζεται δεξιά αριστερά, μπαμ μπουμ και να λέει τα δικά της.
    γιατι τοση εμμονη με ανδρες που ειναι καλοι και αξιοι αλλα χωρις καλη εμφανιση;
    πειραζει να ειναι καλος και αξιος και να εχει και εμφανιση;
    το αναφερεις σε πολλα μηνυματα και δειχνει καποιο προσωπικο σου απωθημενο, αλλα υπαρχουν μια χαρα αξιολογοι ανδρες που ειναι και εμφανισιμοι. αυτο που λες, ειναι στον αντιποδα του γνωστου οτι οι ομορφες γυναικες ειναι χαζες η αμυαλες. ουτε οι ομορφες γυναικες ειναι χαζες και κακες, ουτε οι ωραιοι ανδρες ειναι αχρηστοι.
    πειραζει αν διαλεγουμε εκεινους;

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    29
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι τοση εμμονη με ανδρες που ειναι καλοι και αξιοι αλλα χωρις καλη εμφανιση;
    πειραζει να ειναι καλος και αξιος και να εχει και εμφανιση;
    το αναφερεις σε πολλα μηνυματα και δειχνει καποιο προσωπικο σου απωθημενο, αλλα υπαρχουν μια χαρα αξιολογοι ανδρες που ειναι και εμφανισιμοι. αυτο που λες, ειναι στον αντιποδα του γνωστου οτι οι ομορφες γυναικες ειναι χαζες η αμυαλες. ουτε οι ομορφες γυναικες ειναι χαζες και κακες, ουτε οι ωραιοι ανδρες ειναι αχρηστοι.
    πειραζει αν διαλεγουμε εκεινους;
    Πού είδες να το έγραψα αυτό; Ελληνικά ξέρετε;
    Έγραψα: "σωστό άνθρωπο ανεξαρτήτως εμφάνισης"
    Γράφεις: "γιατι τοση εμμονη με ανδρες που ειναι καλοι και αξιοι αλλα χωρις καλη εμφανιση;"
    Εσύ πιάνεσαι από φράσεις για να εκφράσεις δικά σου απωθημένα Remedy.
    Μας λες λοιπόν ότι ΕΣΥ (καλύτερα να μιλάς για τον εαυτό σου, επειδή τους διαλέγεις εσύ δε σημαίνει ότι όλες κάνουν το ίδιο, μην μιλάς εξ'ονόματος τους είναι άσχημο) ψάχνεις το "πακέτο".

    Για να δούμε:
    1) Είσαι έτοιμη να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι αυτό που θες εσύ το θέλουν άλλες πολύ καλύτερες σου εμφανισιακά;
    2) Γιατί αυτός o κάποιος με τα χαρακτηριστικά που γράφεις να διαλέξει εσένα ας πούμε και όχι αυτές που έγραψα στο (1); Τον θεωρείς a priori "χαζό" της υπόθεσης που θα κάνει εκπτώσεις;
    3) Πώς ακριβώς θα υπερνικήσεις αυτόν τον ανταγωνισμό; Τι είσαι εσύ διατεθειμένη να κάνεις για να κρατήσεις αυτόν τον άντρα; Τι πιστεύεις ότι σε κάνει να ξεχωρίζεις ως άνθρωπο; Γιατί να μείνει μαζί σου;

    Είναι εντυπωσιακό το πόσο διαστρεβλώνεις τα λόγια κάποιου για να προβάλλεις δικά σου θέματα που σε κάνουν να πέφτεις η ίδια μέσα στις αντιφάσεις σου.

    Είναι επίσης εντυπωσιακό το πόσο προσπαθείς στο post σου να αποκλείσεις κοινωνικά μια ομάδα αντρών που δεν τους ευνόησε η φύση. Και αυτοί έχουν ανάγκες ξέρεις, μπορεί και περισσότερες από τις δικές σου.

    Τέλος, είναι προφανές ότι θεωρείς τους ωραίους άντρες άχρηστους να επιλέξουν το αντίστοιχο με αυτούς. Ακριβώς το ανάποδο από αυτό που έγραψες δηλαδή. Εκτός αν θεωρείς ότι εσύ είσαι η ομορφότερη όλων που θα τους μαγέψεις με την ομορφιά σου και θα κερδίσεις το βραβείο (ναρκισσιστική διαταραχή;).

    Απάντησε στα (1),(2),(3) συγκεκριμένα χωρίς αοριστολογίες και συζητάμε.

    Υ.Γ.: Πού χάθηκε η Σούλα ρε παιδιά που έβριζε; Έχει κάποιου είδους ασυλία στο forum και φέρεται έτσι ανεξέλεγκτα; χαχαχα
    Last edited by Hook; 13-12-2019 at 13:00.

  15. #30
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Hook View Post
    Πού είδες να το έγραψα αυτό; Ελληνικά ξέρετε;
    Έγραψα: "σωστό άνθρωπο ανεξαρτήτως εμφάνισης"
    Γράφεις: "γιατι τοση εμμονη με ανδρες που ειναι καλοι και αξιοι αλλα χωρις καλη εμφανιση;"
    Εσύ πιάνεσαι από φράσεις για να εκφράσεις δικά σου απωθημένα Remedy.
    Μας λες λοιπόν ότι ΕΣΥ (καλύτερα να μιλάς για τον εαυτό σου, επειδή τους διαλέγεις εσύ δε σημαίνει ότι όλες κάνουν το ίδιο, μην μιλάς εξ'ονόματος τους είναι άσχημο) ψάχνεις το "πακέτο".

    Για να δούμε:
    1) Είσαι έτοιμη να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι αυτό που θες εσύ το θέλουν άλλες πολύ καλύτερες σου εμφανισιακά;
    2) Γιατί αυτός o κάποιος με τα χαρακτηριστικά που γράφεις να διαλέξει εσένα ας πούμε και όχι αυτές που έγραψα στο (1); Τον θεωρείς a priori "χαζό" της υπόθεσης που θα κάνει εκπτώσεις;
    3) Πώς ακριβώς θα υπερνικήσεις αυτόν τον ανταγωνισμό; Τι είσαι εσύ διατεθειμένη να κάνεις για να κρατήσεις αυτόν τον άντρα; Τι πιστεύεις ότι σε κάνει να ξεχωρίζεις ως άνθρωπο; Γιατί να μείνει μαζί σου;

    Είναι εντυπωσιακό το πόσο διαστρεβλώνεις τα λόγια κάποιου για να προβάλλεις δικά σου κόμπλεξ που σε κάνουν να πέφτεις η ίδια μέσα στις αντιφάσεις σου.

    Είναι επίσης εντυπωσιακό το πόσο προσπαθείς στο post σου να αποκλείσεις κοινωνικά μια ομάδα αντρών που δεν τους ευνόησε η φύση. Και αυτοί έχουν ανάγκες ξέρεις, μπορεί και περισσότερες από τις δικές σου.

    Τέλος, είναι προφανές ότι θεωρείς τους ωραίους άντρες άχρηστους να επιλέξουν το αντίστοιχο με αυτούς. Ακριβώς το ανάποδο από αυτό που έγραψες δηλαδή. Εκτός αν θεωρείς ότι εσύ είσαι η ομορφότερη όλων που θα τους μαγέψεις με την ομορφιά σου και θα κερδίσεις το βραβείο (ναρκισσιστική διαταραχή;).

    Απάντησε στα (1),(2),(3) συγκεκριμένα χωρίς αοριστολογίες και συζητάμε.

    Υ.Γ.: Πού χάθηκε η Σούλα ρε παιδιά που έβριζε; Έχει κάποιου είδους ασυλία στο forum και φέρεται έτσι ανεξέλεγκτα; χαχαχα
    Ηρέμησε λίγο που ψάχνεις για καβγάδες..

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αποδοχη-μη συγκριση με αλλους
    By maria4 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 26
    Last Post: 17-06-2018, 17:36
  2. Σύγκριση,το κάνουμε όλοι μας!!
    By serios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 30-04-2016, 19:04
  3. Σύγκριση με πρώην & θυμός = αδιεξοδο
    By hurt_child1984 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 22-01-2016, 05:01
  4. ατυχιες - κοπελες
    By giannis1990 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 23-05-2014, 13:57
  5. Σύγκριση ψυχολόγων
    By mariafil in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 17-01-2014, 13:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •