Σύγκριση με άλλες κοπέλες - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 106
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Οι πλαστικες θελουν λεφτα.

  2. #77
    Εγω θα σταθω μονον οτι ο τυπος εψαχνε για κατι συντομο αλλά δυστυχως συνδυασες το ζητημα εμφανισης της πρωην του. 1ος κανονας Παντοτε θα υπαρχουν πιο ομορφες γυναικες. 2ος κανονας Δεν κρατιεται μια σχεση μονον εξαιτιας της εμφανισης. 3ον Εκτος απο την εμφανιση μας τι αλλο ειμαστε διατεθειμενοι να δωσουμε σε μια σχεση; Θεματοθετρια ειμαι γυναικα. Μετρια με βρισκω. Ειχα δεχθει επικριτικα σχολια μια για τη μυτη μου μια για τα μαλλια μου και αλλα πολλα ΜΑ για καποιο λογο ελεγα " δε μπορω να αρεσω σε ολους ασε που εχω υψηλα εγκεφαλικα standards απο το ανδρικο φυλο " οποτε και ακυρα ετρωγα και κατα μετωπο ατακες " δεν μου αρεσεις" και προχωρουσα. Το δυσκολοτερο φυσικα κεφαλαιο ηταν οταν δεν αρεσα στον εναν, στον σημαντικο εναν. Ε εκει πληγωθηκε η αυτοεκτιμηση μου και ειπα τελικα ειτε ομορφη εσω ειτε ομορφη εξω αμα δε κολλαει αμοιβαια αστο. Αυτα απο εμενα. Επισης ναι αν μια γυναικα νιωθει πως κατι πανω της την κλειδωνει να δειξει αυτοπεποιθηση μπορει να δοκιμασει την επεμβαση. Αρκει να μην εχει την εντυπωση πως μετα ολοι θα τη θελουν.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Η ομορφια διαρκει λιγο. Η ασχημια ειναι διαχρονικη. Ενας διασημος το εχει πει.

  4. #79
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Η ομορφια διαρκει λιγο. Η ασχημια ειναι διαχρονικη. Ενας διασημος το εχει πει.
    Ποιος είπε αυτή την μπούρδα; Υπάρχουν άνθρωποι που μεγαλώνοντας γίνονται ομορφότεροι... Τόση συζήτηση για την εξωτερική εμφάνιση σε ένα φόρουμ που ασχολείται με την ψυχή..

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Ρε παιδια γιατι τα μπερδευεται τοσο πολυ?
    Οι ωραιες γυναικες παντα θα μας τραβανε περισσοτερο. Ειναι απλο.
    Καποιος που εχει αυτοπεποιθηση στις 9/10 φορες θα παει να μιλησει/φλερταρει με ομορφη.
    Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι οι μετριες/ασχημες δεν μπορουν να βρουν καποιον καλο ανθρωπο.
    Σκοπος ειναι ο καθενας να αποδεχτει αυτο που ειναι και να νιωθει καλα με τον εαυτο του, μονο αυτο θα τον κανει ευτυχισμενο.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Εχω εντυπωσιαστεί από το πόσες απαντησεις εχω στο θεμα μου! Ευχαριστώ πολυ ..
    Λοιπον, ας προσπαθησω να απαντησω λιγο πολυ σε ολα.. Το θεμα με την μύτη ειναι κατι που εμενα μου εχει κολλησει. Οντως δεν εχω την τελεια μύτη. Ομως ξερω οτι δεν είναι το παν. Ξερω οτι λογικα αν κάποιος με γουσταρει σαν συνολο δυσκολα θα κολλησει εκει. Ομολογω οτι δεν αποκλείεται αν την διορθωνα, μετα να αρχιζα να ασχολουμαι με αλλα "κουσουρια". Ειναι αυτη η συγκριση που κανω με αλλες κοπελες οπως ειπα, που οτι και να κανω πάντα θα συγκρινομαι, γιατι ναι ,πάντα υπάρχουν και καλυτερες. Απλα ανεφερα τη μύτη γιατι ειναι το μονο που δεν ειναι αδυνατο να αλλαξει. Αλλα δεν έχω φτασει σε σημειο να σκεφτω σοβαρά να κανω και επέμβαση, που σημαίνει να ξοδεψω τα λεφτακια μου γι αυτο το πράγμα..Γιατι δεν ειμαι σιγουρη κι αν αξιζει τοσος κοπος και χρημα. Αν και "μη σοβαρά" το εχω σκεφτεί αρκετές φορες...
    Το instagram το εσβησα εντομεταξυ λιγο πριν ανεβασω αυτο το θεμα. Γιατι καταλαβαινω ποσο επηρεάζει. Και γενικα με εχει εκνευρισει σαν εφαρμογη. Επειδη κατι αναφερθηκε για σελφις, δεν εχω θεμα με τις σελφις, μ αρέσουν. Με τις πλαγιες ληψεις εχω θεμα :p Και προφανώς δεν θα σκεφτόμουν να κανω μια πλαστική για να φαινομαι καλυτερα σε φωτος. Οι φωτος απλα σου δίνουν μια εικονα για το πώς φαινεσαι στην πραγματικότητα που αυτο με νοιαζει ..
    Πάντως δεν έρχεται απο μονη της η αυτοπεποίθηση ρε παιδια. Να πω οτι θα νιώθω καλα με τον εαυτο μου και αυτοματα να αρχιζω να νιωθω; Ελπιζω στην τυχη..Στο να μου χαμογελάσει μια φορα?? Δεν ξερω. Μου φαίνεται σαν την μόνη λυση δυστυχώς. Επισης το να μην κοιταζομαι ιδιαίτερα στον καθρέφτη και να ασχολούμαι με αλλα πράγματα στη ζωη μου, περα από το αν αρεσω στα αγορακια..Το δοκιμαζω σαν προσωρινη λύση :p
    Επισης οντως , επειδή κάποιος το ανεφερε , το τελευταίο αγορι μου ειπε εξαρχης οτι θελει κατι χαλαρο και εγώ πήγα και μπλέχτηκα..Οποτε τα ηθελα και τα έπαθα.
    Απλως φοβαμαι γενικα μην καταληξω να συμβιβαστω με κάποιον που δεν με ελκυει ιδιαίτερα με τη λογική ότι εμενα δεν μου αξιζει κτ καλύτερο :p Γιατι εκει θα καταληξω στο τέλος. Επειδη και αλλα ατομα μου έχουν πει, εκτος φόρουμ, μην κοιτας τοσο την εμφανιση και τέτοια. Αν όμως δεν διεγειρεσαι από τον άλλον... παρτο αβγο και κουρευτο.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Μονο με την εμφανιση διεγειρεσαι; Υπαρχουν ασχημοι αντρες με δυνατες σεξουαλικες ικανοτητες.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Μονο με την εμφανιση διεγειρεσαι; Υπαρχουν ασχημοι αντρες με δυνατες σεξουαλικες ικανοτητες.
    Οχι μονο. Αλλα σιγουρα παιζει ρολο

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Εχω εντυπωσιαστεί από το πόσες απαντησεις εχω στο θεμα μου! Ευχαριστώ πολυ ..
    Λοιπον, ας προσπαθησω να απαντησω λιγο πολυ σε ολα.. Το θεμα με την μύτη ειναι κατι που εμενα μου εχει κολλησει. Οντως δεν εχω την τελεια μύτη. Ομως ξερω οτι δεν είναι το παν. Ξερω οτι λογικα αν κάποιος με γουσταρει σαν συνολο δυσκολα θα κολλησει εκει. Ομολογω οτι δεν αποκλείεται αν την διορθωνα, μετα να αρχιζα να ασχολουμαι με αλλα "κουσουρια". Ειναι αυτη η συγκριση που κανω με αλλες κοπελες οπως ειπα, που οτι και να κανω πάντα θα συγκρινομαι, γιατι ναι ,πάντα υπάρχουν και καλυτερες. Απλα ανεφερα τη μύτη γιατι ειναι το μονο που δεν ειναι αδυνατο να αλλαξει. Αλλα δεν έχω φτασει σε σημειο να σκεφτω σοβαρά να κανω και επέμβαση, που σημαίνει να ξοδεψω τα λεφτακια μου γι αυτο το πράγμα..Γιατι δεν ειμαι σιγουρη κι αν αξιζει τοσος κοπος και χρημα. Αν και "μη σοβαρά" το εχω σκεφτεί αρκετές φορες...
    Το instagram το εσβησα εντομεταξυ λιγο πριν ανεβασω αυτο το θεμα. Γιατι καταλαβαινω ποσο επηρεάζει. Και γενικα με εχει εκνευρισει σαν εφαρμογη. Επειδη κατι αναφερθηκε για σελφις, δεν εχω θεμα με τις σελφις, μ αρέσουν. Με τις πλαγιες ληψεις εχω θεμα :p Και προφανώς δεν θα σκεφτόμουν να κανω μια πλαστική για να φαινομαι καλυτερα σε φωτος. Οι φωτος απλα σου δίνουν μια εικονα για το πώς φαινεσαι στην πραγματικότητα που αυτο με νοιαζει ..
    Πάντως δεν έρχεται απο μονη της η αυτοπεποίθηση ρε παιδια. Να πω οτι θα νιώθω καλα με τον εαυτο μου και αυτοματα να αρχιζω να νιωθω; Ελπιζω στην τυχη..Στο να μου χαμογελάσει μια φορα?? Δεν ξερω. Μου φαίνεται σαν την μόνη λυση δυστυχώς. Επισης το να μην κοιταζομαι ιδιαίτερα στον καθρέφτη και να ασχολούμαι με αλλα πράγματα στη ζωη μου, περα από το αν αρεσω στα αγορακια..Το δοκιμαζω σαν προσωρινη λύση :p
    Επισης οντως , επειδή κάποιος το ανεφερε , το τελευταίο αγορι μου ειπε εξαρχης οτι θελει κατι χαλαρο και εγώ πήγα και μπλέχτηκα..Οποτε τα ηθελα και τα έπαθα.
    Απλως φοβαμαι γενικα μην καταληξω να συμβιβαστω με κάποιον που δεν με ελκυει ιδιαίτερα με τη λογική ότι εμενα δεν μου αξιζει κτ καλύτερο :p Γιατι εκει θα καταληξω στο τέλος. Επειδη και αλλα ατομα μου έχουν πει, εκτος φόρουμ, μην κοιτας τοσο την εμφανιση και τέτοια. Αν όμως δεν διεγειρεσαι από τον άλλον... παρτο αβγο και κουρευτο.

    Οσο αφορα την μυτη, επειδη ειναι το κεντρικο σημειο του προσωπου να την κανεις πλαστικη, γιατι ειδικα εαν μια γυναικα εχει ασχημη μυτη χανει πολυ απο την γοητεια της.
    Τωρα απο την αλλα μπορει μια καινουργια μυτη να μην ταιριαζει και με το υπολοιπο προσωπο σου, η να μην πετυχει η πλαστικη, οποτε ειναι δικοπο μαχαιρι.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Μονο με την εμφανιση διεγειρεσαι; Υπαρχουν ασχημοι αντρες με δυνατες σεξουαλικες ικανοτητες.
    Ρε ορεστη ας ειμαστε ρεαλιστες η εμφανιση παιζει μεγαλο ρολο...Ο καθενας στα κυβικα του βεβαια και ειναι υποκειμενικο τι αρεσει στον καθενα.
    Αλλος θα βρει μια κοπελα κουκλα και αλλος πανουκλα...εκτος απο τα διαμαντακια που ειναι κατα γενικη ομολογια κουκλαρες.
    Τωρα υπαρχουν και τυχερα π.χ μια τυχαια γνωριμια που να μην σ αρεσει εξωτερικα αλλα με το περασμα του καιρου να συγκνιθεις για τον εσωτερικο η να σου κανει κατι το κλικ.

    Βεβαια υπαρχουν και ανθρωποι που δεν κοιτουν εμφανιση αλλα ειναι στην πλειοψηφια κατωτερου εμφανισιακου επιπεδου η απλα δεν τους νοιαζει.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    X factor εσενα σε βρίσκω ακομα πιο απολυτο κι απο μενα σε θέματα εμφανισης :p Αυτο το "ειδικα μια γυναικα" δεν το καταλαβααα.. Τι διαχωρισμός ειναι αυτος μεταξυ ανδρων- γυναικών?

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    X factor εσενα σε βρίσκω ακομα πιο απολυτο κι απο μενα σε θέματα εμφανισης :p Αυτο το "ειδικα μια γυναικα" δεν το καταλαβααα.. Τι διαχωρισμός ειναι αυτος μεταξυ ανδρων- γυναικών?
    δεν ειμαι απολυτος..Κατα γενικη ομολογια μιλησα...Υπαρχει και μειοψηφια εννοειται.

    Το "ειδικα μια γυναικα" μιλας για την μυτη π εγραψα?

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    δεν ειμαι απολυτος..Κατα γενικη ομολογια μιλησα...Υπαρχει και μειοψηφια εννοειται.

    Το "ειδικα μια γυναικα" μιλας για την μυτη π εγραψα?
    Ναι αυτο για τη μυτη. Anyway δεν βαριεσαι λεπτομερεια. Απλα μου ακουστηκε λιγο σεξιστικο :p

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Ναι αυτο για τη μυτη. Anyway δεν βαριεσαι λεπτομερεια. Απλα μου ακουστηκε λιγο σεξιστικο :p
    Δεν ηθελα να το εκφρασω ετσι σορυ :P
    Απλα ηθελα να πω οτι στην γυναικα φαινεται πολυ περισσοτερο.
    Ισως γιατι εχει συνηθως και μικρο πηγουνι, δεν εχει γενια δεν εχει χοντρα αντρικα χαρακτηριστικα κ.λ.π.

    Τις γυναικες τις θελουμε με λεπτα χαρακτηριστικα....

    Οπως και να εχει το βασικο σου θεμα νομιζω εχει να κανει με την αυτοπεποιθηση σου, πρεπει να την δουλεψεις λιγο και θα εισαι οκ.

  15. #90
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    Δεν ηθελα να το εκφρασω ετσι σορυ :P
    Απλα ηθελα να πω οτι στην γυναικα φαινεται πολυ περισσοτερο.
    Ισως γιατι εχει συνηθως και μικρο πηγουνι, δεν εχει γενια δεν εχει χοντρα αντρικα χαρακτηριστικα κ.λ.π.

    Τις γυναικες τις θελουμε με λεπτα χαρακτηριστικα....

    Οπως και να εχει το βασικο σου θεμα νομιζω εχει να κανει με την αυτοπεποιθηση σου, πρεπει να την δουλεψεις λιγο και θα εισαι οκ.
    Στην γυναίκα φαίνεται πολύ περισσότερο όπως λες γιατί όλοι οι άντρες τις θέλουν τέλειες. Να φτιάχνονται, να βάφονται, να μην έχουν ούτε μια τρίχα πάνω στο σώμα τους, να είναι πάντα κοκέτες. Εε αφού τα κάνουν όλα αυτά είναι δυνατόν να έχουν λίγο μεγαλύτερη μύτη; Αμαρτία είναι.. Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ για να δικαιολογήσω αυτό που είπες για τις γυναίκες ότι φαίνεται περισσότερο. Μόνο που οι γυναίκες ότι κάνουν το κάνουν για τον εαυτό τους (μιλάω για τις νορμάλ).

    Το γεγονός ότι έρχεται ένας άνθρωπος και σου λέει για την μύτη του και λες "εε στις γυναίκες φαίνεται περισσότερο..." και στο τέλος ρίχνεις "πρέπει να δουλέψεις την αυτοπεποίθηση σου".. Εκαπως δεν συμβαδίζουν αυτά.. Πρώτα της λες "Επ δε γίνεται να έχεις μεγαλύτερη μύτη, είσαι γυναικα". Μετά της λες δούλεψε με τον εαυτό σου. Εκτός και αν κατάλαβα κάτι λάθος.

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Similar Threads

  1. Αποδοχη-μη συγκριση με αλλους
    By maria4 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 26
    Last Post: 17-06-2018, 16:36
  2. Σύγκριση,το κάνουμε όλοι μας!!
    By serios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 30-04-2016, 18:04
  3. Σύγκριση με πρώην & θυμός = αδιεξοδο
    By hurt_child1984 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 22-01-2016, 04:01
  4. ατυχιες - κοπελες
    By giannis1990 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 23-05-2014, 12:57
  5. Σύγκριση ψυχολόγων
    By mariafil in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 17-01-2014, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •