Έχει κόψει κάνεις με επιτυχία αντιψυχωσικα φάρμακα?? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    δεν θελω να μπω σε ψυχιατριο γιατι πιστευω οτι θα μου κανουν το μυαλο κομποστα. και σιγα μην επιτρεπουν να πινουμε φραπε και να καπνιζουμε καπνο... πρεπει να φτασω σε πολυ ακραια κατασταση για να μπω.....
    Φίλε μου δεν εξηγείς τι έχεις... για ποιο λόγο παίρνεις αυτά τα φάρμακα??

  2. #32
    hlias1988
    Guest
    στον πρωτο ψυχιατρο ειχα πει οτι θελω να κανω κακο στην μανα μου. με λιγα λογια διαγνωστικα με σχιζοφρενια. ηθελε να με βαλει μεσα στο ψυχιατριο. πηγα για 5 λεπτα και εφυγα. δεν μπορουσα να κατσω μεσα. ειπα οτι θα το παλεψω. ειχα εκρηξης θυμου και νομιζα οτι ειχα δικιο που φωναζα. αλλα με την βια δεν γινετε τιποτα. με λιγα λογια ηρεμησα. δεν κανω μαλακιες ωστε να διατηρησω ισσοροπιμενη την κατασταση μεσα στο σπιτι. και τα καταφερα! αλλα η μαλακια ειναι οτι δεν δουλευω.... οσο και να το κανεις με την δουλεια νιωθεις χρησιμος. αλλα βαριεμαι μαλλον δεν προκειτε να δουλεψω ποτε... η τουλαχιστον προς το παρον.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    357
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    αστα να πανε! παιρνω απο το 2012 ολζαμαπινη 20 mg. ημουν 85 κιλα και εγινα 120 ! και βαλε! παιρνω 1 mg zanax την ημερα και ενα για την καταθλιψη 40 mg vesema. δεν μπορω να τα κοψω με τιποταααααααααααααααααααα αααααααααααα
    Quote Originally Posted by Elendar123 View Post
    Αν θες φίλε.. πες μας ποια φάρμακα έκοψες και με ποιον τρόπο??? ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
    Δεν θυμάμαι ονόματα...τα διαγράφω από την μνήμη...ε βασικά είχα πιέσει τον γιατρό και τα έκοψα και ήμουν μια χαρά...τώρα πιστεύω πάλι είμαι σε δρόμο να τα κόψω...κοίτα θέλει να έχεις ανθρώπους που σε αγαπάνε να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούνε να μην δίνει σημασία σε ασήμαντα θέματα και να μην χαλιεσαι για κανεναν λίγο δύσκολο βέβαια θέλει δουλεια

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    249
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    Εγω τα εκοψα με επιτυχια .
    Αλλα παιζουν ρολο πολλοι παραγοντες.
    Οπως πως ειναι η ζωη σου. Αν εχεις στηριγματα, αν εισαι δυνατος γενικα σαν ανθρωπος, αν εισαι δραστηριος, αν εχεις ατομα που σε καταλαβαινουν κ.λ.π. Και παιζουν ρολο αυτα, διοτι αν δεν εχεις τιποτα και κοψεις τα χαπια πιθανον(δεν λεω σιγουρα) να φτασεις σε προηγουμενη κατατσταση.
    Και εκτος απο αυτο, καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος, σε αλλον μπορει να τα κοψει και να ειναι οκ, αλλος οχι.
    Εξαρταται απο πολλα.
    Αυτη ειναι μονο η προσωπικη μου γνωμη.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... πολύ ελπιδοφόρο το μήνυμα σου!! Έτσι θα κάνω

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Έχει κόψει κάνεις με επιτυχία αντιψυχωσικα?
    By Elendar123 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 21-03-2020, 14:35
  2. Δευτερη θεραπεια με φαρμακα μετα απο υποτροπη!εχει κανεις εμπιρεια??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 11-05-2013, 18:51
  3. Replies: 31
    Last Post: 17-09-2012, 15:58
  4. Replies: 5
    Last Post: 24-08-2012, 21:07
  5. αντιψυχωσικα (caprilon olanzapine) εχει παρει κανεις??
    By marinaxx in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-2011, 23:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •