charak sumenta
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: charak sumenta

  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    42

    charak sumenta

    Εχει δοκιμασει καποιος charak sumenta? Μου τα προτεινε ψυχιατρος για φυτικα.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Είναι αγιουρβεδικο μήπως;

  3. #3

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    42
    Nομιζω οχι τουλαχιστον δεν το αναφερει

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    42
    Τελικα ειναι αγιουρβεδικο.Ξερεις κατι?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Το site που κοινωποιησες δεν αναφέρει πολλά πράγματα!!! Όυτε καν ποια φυτική ουσία είναι!!! Απλά κυρίως από την ονομασία του με χτύπησε για αγιουρβεδικο προϊόν... Ξέρεις την ιατρική που ξεκίνησε από την Ινδία... Όπως και να έχει, νομίζω ότι το αποτέλεσμα μετράει πιο πολύ από το τελικα αν είναι ή δεν είναι αγιουρβεδικο
    Last edited by menis_64; 07-03-2019 at 15:52.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    42
    Το ξεκινησα θα εχω αποτελεσμα σε 15 μερες αν με πιασει...Θα ενημερωσω....Ειναι αγιουρβεδικο απο οτι ειδα..Μου το προτεινε η ψυχιατρος οταν της ειπα οτι δε θελω να ξεκινησω τα χημικα...Και στο φαρμακειο μου ειπαν οτι ειναι αποτελεσματικο και χωρις παρενεργειες....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Για ποιο λογο το παιρνεις; δοκιμαζω και γω βοτανα γτ με λεει ο γιατρος μ δεν με πιανουν τα χαπια...τωρα δοκιμαζω ροντιολα 1200 mg.. σε εκανε τπτ μεχρι στιγμης πρωτη φορα το ακουω το συγκεκριμενο δεν το ξερω.

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    42
    Εχω πονοκεφαλους καθημερινα που μετα απο σειρα εξετασεων αποδοθηκαν σε σωματοποιηση αγχους...Μου προτεινε αρχικα cymbalta...Φοβηθηκα να ξεκινησω και ειπα να το αντιμετωπισω αρχικα με κατι φυτικο. Μου προτεινε αυτο...Για 6μηνες θεραπεια.Δεν προκαλει εξαρτηση μου ειπαν...Απλα ψαχνω να δω αν καποιος εχει δει αποτελεσμα.Δευτερη μερα το παιρνω θα δειξει...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    λιγος κοσμος εχει εμπειρια με φυτικα! οι ποιοι πολλοι εδω μεσα ξερουν να σου απαντησουν για το λαντος κτλ!! δεν ειναι θεμα τυχης, απλα ολοι μας πηγαμε σε ψυχιατρο και μας εδωσε αντικαταθλιπτικα τα οποια θεωροντας ως αυθεντια τα πηραμε αφοβα! Και πολυ καλα κανεις και δεν θες να δοκιμασεις αντικαταθλιπτικα! Παντως απο την ονομασια και μονο με χτυπησε για αγιουρβεδικο προιον...! Η νουμερο ενα εταιρεια στην ελλαδα που φερνει αγιουρβεδικα προιντα ειναι η himalaya... ειδες αν ειναι αυτης?

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    42
    Charak ειναι η εταιρεια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Rose με ενδιαφερει κι εμενα να μας πεις αποτελεσματα!! Εχω κι εγω καθημερινους πονεκεφαλους απο άγχος και στενοχωρια! Θα μπω κι εγω στο σαιτ να το δω .. Σε ευχαριστουμε πολυ

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    42
    Ναι θα σας ενημερωσω!Ελπθζω να δω αποτελεσμα....Εσυ παιρνεις κατι για τους πονοκεφαλους??Δεν υποφερονται

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Δν ξερω αν σε βοηθησω και ουτε σε προτεινω κατι δν ειμαι γιατρος...αλλα εγω παιρνω algofren 600mg για τον πονοκεφαλο οταν με πιανει και κανει πολυ καλη δουλεια..τα αλλα παυσιπονα depon ktl δεν με πιανουν..

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Μονο παυσιπονα και σε αυτα πλεον εχω κανει καταχρηση . Παιρνω καποια βοτανα οπως πασσιφλορα ,αλλά λίγα πράγματα . Σπανια παίρνω κανένα ξαναξ 0,25 , πολυ αραιά όμως γιατί είναι εθιστικό αλλά και πάλι δεν βλέπω κάτι . Αντικαταθλιπτικό όσα μου έχουν δώσει μου έχουν πειράξει το στομάχι και μου προκαλούν ακόμα περισσότερους πονοκεφάλους

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •