Ιδψ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Ιδψ

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18

    Ιδψ

    Εχω ιδψ πολλα χρονια.ειμαι απο επαρχια.καλοι ψυχιατροι αθηνα καθηγητες η θεσσαλονικη?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    Πλεον με skype δεν εχεις προβλημα οπου και να βρεις γιατρο ..εχω ψυχολογο αν θες να σου συστησω

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18
    Καλησπερα,λεω για γιατρους καλους που ειναι γνωστες ,γιατι αμα πεσεις σε μετριοτητες την εκατσες την βαρκα.και πρωσωπικα μιλαω για μενα η περιπτωση ειναι ιδιαιτερα δυσκολη.γι αυτο το λεω.εκει στην αθηνα ποια ειναι τα δυνατα ονοματα η αντιστοιχα θεσσαλονικη.ευχαριστω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    δεν νομίζω οτι έχουν σημασία τα τρανταχτά ονόματα αλλά το να μπορείς να συνεννοηθείς, να ανοιχτείς με άνεση στο γιατρό που έχεις απέναντί σου.
    Κατά τη γνώμη μου, το Αιγινήτειο Νοσοκομείο είναι πολύ καλό. Είναι πανεπιστημιακό και αποτελεί Έδρα της Νευρολογίας και της Ψυχιατρικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.
    Είχα συνοδέψει σε εφημερία μια γνωστή μου, έγκυο 7 μηνών, που λόγω εγκυμοσύνης είχε διακόψει την αγωγή για ΙΔΨ και υπέφερε αφάνταστα. Έχουν μεχρι και ομάδες στήριξης για τέτοιες περιπτώσεις όπου διάφοροι ασθενείς συναντιούνται σε ομάδες τακτικά και στηρίζουν ο ένας τον άλλον, πρόσωπο με πρόσωπο.

  5. #5
    Νικόλα με συγκινησες. Ευχομαι η κοπελα μετα τη γεννα να ξεκινησε αγωγη και να ειναι καλα !!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Νικόλα με συγκινησες. Ευχομαι η κοπελα μετα τη γεννα να ξεκινησε αγωγη και να ειναι καλα !!
    όλα καλά! μπορώ να σου πω οτι η απόκτηση του παιδιού βελτίωσε την κατάστασή της επειδή έστρεψε την προσοχή της αλλού!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18
    Μπορειτε λογω εμπειριας να μου προτεινετε καποιν ψυχιατρο?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    166
    Θέλω να σε βοηθήσω αλλα δεν ξέρω κάποιον ψυχίατρο.. Επίσης δεν ξέρω πως κρίνεις ότι πρέπει να πας κατευθείαν σε ψυχιατρο ενώ η ιεραρχία είναι πρώτα είναι ψυχολόγος κ μετά ψυχίατρος

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    18
    Καλησπερα,το λεω γιατι εχω 20 χρονια με καταθλιψεις κτλ.ο ψυχολογος δεν με βοηθαει προσωπικα εμενα.μια ερωτηση γνωριζεται για εναν ψυχιατρο στην αθηνα λιαππας.αν γνωριζει καποιος απο προσωπικη πειρα.ευχαριστω!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    κι εγω μιση ζωη στην επαρχια την περασα το πιο δυσκολο ειναι να εισαι γυναικα και να μην μπορεισ να ασχοληθεισ με τα χωραφια ολα τα αλλα λυνονται ευκολα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •