Πρόωρη εκσπερμάτιση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    25

    Πρόωρη εκσπερμάτιση

    Είμαι 20 ετών και το πιο πολύ που έχω διαρκέσει σε σεξ είναι ένα λεπτό και μερικές φορες δευτερολεπτα θέλω το σεξ που κάνω να έχει διάρκεια γνωρίζοντας ότι έχω αυτό πρόβλημα μου έχει στοιχησει στην αυτοπεποίθηση και την αυτοεκτίμηση και είχε ως αποτέλεσμα να πάθω και κατάθλιψη πως θα το φτιάξω επιτέλους η θα ζω για πάντα με αυτό είμαι στεναχωρημένος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Γεια σου! Πάντα το είχες αυτό; Μήπως παίρνεις κάποια αγωγή; Αυτό συμβαίνει μόνο στο σεξ ή και όταν παίζεις μόνος σου;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    25
    Γεια πάντα το είχα αυτό από μικρός παίρνω αγωγή μόνο ινβεγκα που ειναι για κατάθλιψη αυτό μου συμβαίνει στο σεξ και ακόμα και όταν τον παίζω μόνος μου δεν μπορώ να την καθυστερήσω με τίποτα είναι πολύ γρηγορη από χαμηλή αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμηση είχα φτάσει σε τάσεις φυγής και τάσεις αυτοκτονίας είναι δύσκολο να το βιώνεις αυτό και να μην μπορείς να μιλήσεις

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    206
    Να ρωτήσεις το γιατρό σου εάν αυτό το φάρμακο επιβαρύνει την κατάσταση...
    Το ότι είναι δύσκολο να το βιώνεις το καταλαβαίνω... το να μη μπορείς να μιλήσεις όμως δε μπορώ να το καταλάβω! Γιατί δε μπορείς να μιλήσεις; Αυτό το φάρμακο που παίρνεις στο έγραψε κάποιος ειδικός φαντάζομαι. Γιατί δε του αναφέρεις το θέμα σου;
    Πρέπει να ξεκινήσεις από κάπου και θα δεις ότι όλα θα πάρουν το δρόμο Τους!

  5. #5
    Προφανώς οι τάσεις φυγής και αυτοκτονίας δεν είναι από την πρόωρη εκσπερμάτωση.....
    Είσαι και πολύ μικρός για να έχεις ήδη αρχίσει αγωγή για την κατάθλιψη.
    γιάννης

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    θα πρέπει να βρεις το θάρρος να μιλήσεις με το γιατρό σου επειδή δικαιούσαι να απολαμβάνεις το σεξ, σε αποθεώνει και σε ηρεμεί, είτε με παρέα είτε μόνος. Με παρέα ακόμα καλύτερα.
    Προσπάθησε για αρχή να δοκιμάσεις αυτά τα προφυλακτικά με επιβραδυντική δράση. Νομίζω υπάρχουν και τζελ ή σπρέι. Το έχεις σκεφτεί ή το έχεις δοκιμάσει ήδη? Και πάντα από φαρμακείο. Αλλά τα βρίσκεις και στα σούπερ μάρκετ.
    Διάβασα οτι υπάρχει και κάποιο χάπι στην τελική το οποίο παίρνεις πριν το σεξ και επιβραδύνει την εκσπερμάτωση. Μίλα με το ιατρό σου, αλλά με το επιβραδυντικό προφυλακτικό, τζελ μπορείς να ξεκινήσεις άμεσα.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    25
    Άμα δεν μιλάς για τα προβληματα σου χρόνια σαφώς και θα πας κατάθλιψη για αυτό και μου χτύπησε την πόρτα πάλι καλά βρήκα αυτή την εφαρμογή και σιγά σιγά λέω να αρχίσω να μιλαω και έξω στην ζωή

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    25
    Όχι δεν έχω δοκιμάσει τίποτα από αυτά τα σκευάσματα αλλά λέω πρώτα καλύτερα να μιλήσω με τον ειδικό μου για το πρόβλημα και να πάρει το δρόμο του το θέμα αν και πιστεύω ο ψυχίατρος θα με στείλει στον ανδρολογο το ένα δεν έχει καμία σχέση με το άλλο

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    25
    Οσοι έχετε αυτό το πρόβλημα μιλήστε στο thread δεν είναι ντροπή κι εγώ δεν το περίμενα να έχει τόσες προβολές σε μια ημέρα αυτό το θέμα απασχολεί πολλούς από εμάς τους άντρες

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by hiddentiger View Post
    Όχι δεν έχω δοκιμάσει τίποτα από αυτά τα σκευάσματα αλλά λέω πρώτα καλύτερα να μιλήσω με τον ειδικό μου για το πρόβλημα και να πάρει το δρόμο του το θέμα αν και πιστεύω ο ψυχίατρος θα με στείλει στον ανδρολογο το ένα δεν έχει καμία σχέση με το άλλο
    οπωσδήποτε θα μιλήσεις με το ιατρό σου, και αν χρειαστεί θα πας και σε ανδρολόγο. Μπορείς όμως και τώρα να πεταχτείς στο σκλαβενίτη και να πάρεις ένα προφυλακτικό που είναι επιβραδυντικό, κάποιο ανάλογο τζελ, πήγαινε σε κάποιο φαρμακείο που δεν σε ξέρουν, φόρα μαύρα γυαλιά και κουκούλα. Αυτά τα βοηθητικά κακό κανένα δεν κάνουν. Εγώ στη θέση σου θα έτρεχα αμέσως.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by hiddentiger View Post
    πως θα το φτιάξω επιτέλους η θα ζω για πάντα με αυτό είμαι στεναχωρημένος
    Είχα ρωτήσει ένα γιατρό από περιέργεια γύρω απ' αυτό το θέμα. Μου απάντησε ότι υπάρχουν φάρμακα που μπορούν να παρατείνουν το χρόνο εκσπερμάτωσης. Οπότε αν θέλεις να δες ουσιαστική διαφορά πρέπει να μιλήσεις με ένα γιατρό, ουρολόγο κατά προτίμηση ώστε να σε εξετάσει και να αξιολογήσει πιο ολοκληρωμένα την κατάσταση.

Similar Threads

  1. Πρόωρη εκσπερμάτιση
    By Nace in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 25-02-2019, 16:14
  2. Αντικαταθλιπτικά και πρόωρη εκσπερμάτιση.
    By george2019 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2019, 12:51
  3. ΠΡΟΩΡΗ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΙΣΗ
    By Troubled in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 01-07-2014, 23:51
  4. Αγχος,καπνισμα, αλκολ, προωρη γεννα. ΓΙα να μη συμβει το ιδιο και στο παιδι σας
    By the_downward_spiral in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 25-12-2012, 15:45
  5. Kαθυστερημένη εκσπερμάτιση λόγω SSRI's...
    By liantinis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 11-09-2008, 04:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •