Φλας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Φλας

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    166

    Φλας

    Καλησπέρα σας.
    Κατα καιρους εμφανιζω καποιο προβλημα, το οποιο αυτή του τη φορα μ εχει τρομαξει περισσοτερο. Νιώθω να χάνω τις αισθήσεις μου για ένα μολις δευτερολεπτο. Αυτό το δευτερολεπτο μοιαζει να παιρνει τα ματια μου απο τη θεση τους - σα να γυριζουν και να ξαναεπανερχονται. Ολο αυτο με σοκαρει και το πλησιεστερο του παραδειγμα ειναι το flash. Πως νιωθεις οταν σε βγαζουν φωτο απο κοντα κι αναβει το φλας??? Καπως έτσι.. Δε νομιζω να μπορω να το πω ίλιγγο γιατι θα επρεπε να ήταν συνεχομενο. Σημερα μετα βιας εφτασα σπιτι. Το παθαινα στο δρομο και μ επιανε ασταθεια. Στη δουλεια προσπαθησα να καθυσηχασω τον εαυτο μου ρίχνοντας την ευθυνη στο κομπιουτερ, αλλα το έπαθα την ώρα που μιλούσα σε πελατη.
    Σκεφτημα μηπως είναι το αστατο ωραριο υπνου μου τις τελευταιες βδομαδες (3 ώρες το απογευμα και 3 το πρωι) κι επεσα να κοιμηθω κατευθειαν. Τωρα σηκώθηκα και παθαινω αυτα τα φλασακια καθως γραφω. Δεν εφυγε....

    Ανησυχω πολυ για τη συχνοτητα του. Οταν το χα πρωτοπαθει δεν μπορεσε να μου το εξηγησει ο doctor (ψυχιατρος) και μου προτεινε μαγνητικη (Μα καλά, πως προτεινεις μαγνητικες σε κλειστοφοβικους!!!) Μηπως γνωριζει κατι καποιος γι αυτο το σύμπτωμα? Το χει παθει κανεις? :mad:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Να κανεις τη μαγνητικη.. ειναι και μια καλη ευκαιρία έκθεσης.
    Χωρις να ειμαι ειδημων, μου ερχονται στο μυαλό δύο πιθανά σενάρια.
    Η είναι κάποιο ψυχοσωματικό σύμπτωμα και συνδέεται με το εντονο στρες.
    Η έιναι κατι παθολογικό, τωρα τι ακριβως, μόνο οι εξετασεις θα το δειξουν.
    Οποτε, ξεκίνα με το να αποκλείσεις πρωτα το δευτερο ενδεχόμενο.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Winter μήπως αυτό πλησιάζει κάπως το σύμπτωμά σου; http://en.wikipedia.org/wiki/Brain_z..._sensations.22 και μία περιγραφή http://theblondepharmacist.wordpress.com/2007/11/17/brain-shivers-brain-zaps-brain-shocks/ . Αυτά τα brain zaps τα είχα για 2 μήνες περίπου μετά την διακοπή κάποιου αντικαταθλιπτικού, μου συνέβαιναν όταν ήμουν σε κίνηση, αλλά δεν με ανησυχούσαν, τα παρατηρούσα με ενδιαφέρον θα έλεγα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    166
    Παιδιά ευχαριστω για τις απαντησεις (αν και δεν τις προλαβα - πηγα στα επειγοντα:P). Δεν το αντεχα, με τρομαζε πολυ. Προσπαθησα να κανω δουλειες και ξαναπαθαινα τα σοκς. Ειπα να μην τον κουρασω αλλο και πηρα την αποφαση για νοσοκομειο. Παιδια δεν θα το πιστεψετε: Απο την ωρα που αρχισα να ντυνομαι, μεχρι και τωρα, δεν το ξαναεπαθα. Εξαφανιστηκε ως δια μαγειας?? Ακομη δεν μπορω να το χωνεψω, αν και στο νοσοκομειο μου ειπανε λογω κουρασης και Η/Υ.
    lllogan μαλλον το πετυχες (αν και τα αγγλικα με μπερδεψαν). Εψαχνα να βρω στο internet κατι παρομοιο μ αυτο που παθαινα και δεν ηξερα τι ακριβως να ψαξω. Απορω γιατι ο γιατρος μου δεν σκεφτηκε τις παρενεργειες των χαπιων. Τα αλλαξα τελευταια (απο seroxat σε βενλαφαξινη) και μαλλον αυτα εκαναν τη δουλεια.

    Για αλλη μια φορα ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστω. Αυτο το site ειναι πολλα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •