ναι η όχι στο εξωσυζυγικό σεξ για μια φορά? ε? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 295
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    καλημέρα κι απο μένα....να κάτσει στ\' αυγα της να της πεις( που λέει και ο κρίνος)....εγω μπορεί να μην είμαι παντρεμένη ακόμα...αλλά είμαι αρραβωνιασμένη και μου προέκυψε κι εμένα ένα πάθος, αλλά δεν γίνεται ούτε μια φορά ούτε μισή..η μια θα γίνουν δύο και οι δύο,22...αν δεν μπορεί να αντισταθεί τώρα, δεν θα μπορεί ούτε μετά την μια φορίτσα......και ποιός μπορεί να ζήσει με τύψεις??? θα μπορεί μετά να κοιμάται ήσυχη τα βράδια δίπλα του?? όχιιιιιιιιιι!!!! εγω δεν θα μπορούσα....πάθη και πειρασμούς θα συναντήσουμε πολλά στο δρόμο μας...το θέμα είναι κατά πόσο είσαι διατεθειμένος να ρισκάρεις την ζωή σου για ένα πάθος...η λοξοδρόμηση πόσο θα σου κοστίσει και αν αντέχεις να πληρώσεις το τίμημα της αλλαγής της πορείας σου...όλα έχουν ένα κόστος...
    αν ζήσεις μια φορά το πάθος, θα υπάρξει και συνέχεια, άσε που μετά πολύ δύσκολο μου φαίνεται να το παίζει άνετη και χαλαρή, αφου είναι γνωστοί....θα μπορέσει να αντισταθεί όταν θα τον βλέπει συνέχεια μπροστά της?? δεν το νομίζω...λίγο μονόδρομος μου φαίνεται...τα πάθη μας τα ακολουθούμε όταν δεν υπάρχουν άνθρωποι δίπλα μας όπως άντρας, παιδιά που πιθανον θα \"φορτωθούν\" τις δικές μας λοξοδρομήσεις......

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Από την Γη στον Ουρανό και μετά πάλι πίσω στη Γη
    Posts
    102
    Όχι να μην το κάνει γιατί αυτό θα καταστρέψει την οικογένεια της εσωτερικά. Ο κίνδυνος για την ώρα είναι μόνο εξωτερικός. Να πάει σε ένα ειδικό να μιλήσει για το θέμα, μάλλον χρειάζεται απομυθοποίηση, έχει χάσει τις προτεραιότητες της.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Ποιος από όλους όσους έχουν απαντήσει, έχουν 20χρόνο γάμο?

    Μιλάμε έξω από τον χορό, για πολλοστή φορά.

    όλες τις οι σκέψεις στηρίζονται σε υποθέσεις.
    Επίσης δεν κατάλαβα αν τα αισθήματα είναι αμφίδρομα και από την δική του πλευρά.

    Μεγάλη κουβέντα το απωθημένο...κάθε φορά που μας έρχεται μια επιθυμία για κάτι νέο, το μεταφράζουμε ως απωθημένο.

    Συν τις άλλοις, είναι που είναι η κατάσταση έτσι, φορτώνεται ακόμα περισσότερο με το γεγονός ότι είναι από τον κύκλο της.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    ρε συ νοράκι, 20 χρόνια είναι είκοσι χρόνια και είναι πολλά...δηλαδή πρέπει να απαντήσουν μόνο όσοι είναι 20 χρόνια και άνω παντρεμένοι???οι άλλοι δεν έχουν άποψη?
    δεν πιστευω πως είναι απωθημένο...είναι πάθος, είναι επιθυμία...αν κατάλαβα καλά είναι αμφίδρομα τα αισθήματα και απο την άλλη πλευρά...αυτό που λέω εγώ τουλάχιστον είναι αν αξίζει για ένα πάθος, για μια επιθυμία, όπως θες πεστο, να γκρεμίσεις 20 χρόνια...να πληγώσεις άντρα και το βασικότερο τα παιδιά...αν δεν αντέχεις άλλο στον γάμο, αν δεν αντέχεις τον σύζηγο, αν βάρέθηκες ή οτιδήποτε άλλο τελοσπάντων είναι προτιμότερο να τα μαζέψεις τίμια και να φύγεις απο το να κάνεις την μια φορίτσα και να μαθευτεί ή να ζεις εσύ με τύψεις και να γίνουν όλα σκατά...

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εχει δικαιο ο δοδις....
    το πιο σωστο ειναι να το ανακοινωσει πρωτα.
    Ε δοδιον??

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    αμ πως...τσάμπα χάλαγες σάλιο στο δικό μου πάθος???
    :P

    έτσι είναι όμως ρε συ κρίνε, ή το λες και την κάνεις ή κάθεσαι στ\' αυγά σου και αφήνεις τα πάθη για κανέναν άλλο ελεύθερο και ωραίο..

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    μπααααααααα...
    εγω το λεω και δεν την κανω....
    ποιος ειπε οτι αυτο ειναι υποχρεωτικο???

    :P


    υγ... α! και να μην το ξεχασω,
    ελευθερος και ωραιος ειμαι παντα...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Δεν είπα να μην απαντήσουν όσοι δεν είναι παντρεμένοι και 20 χρόνια.

    Απλά είναι μια κατάσταση που όπως και να το κάνεις, είναι ιδιαίτερη.

    Επίσης δεν είναι απαραίτητο ότι θα χωρίσουν αν πει στον σύζυγο πως νιώθει.
    ίσως και να ξαναερωτευτούν από την αρχή

    Και όπως έχουμε επαναλάβει ουκ ολίγες φορές..τα πάθη δεν είναι για όλους;)

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    δεν λέω για σένα παιδί μου...!!παπαπα!!!:P
    για την φίλη της imagine λέω...ότι αντέχει ο καθένας κάνει....αν μπορεί να αντέξει το ενδεχόμενο τίμημα των πράξεων της και αν έχει καταλάβει τι συνέπειες μπορεί να υπάρξουν αν μαθευτεί τότε.......άσε που δεν θα σταματήσει στην μια φορά....!

  10. #40
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by dodis

    άσε που δεν θα σταματήσει στην μια φορά....!

    μεζουρα στα παθη του κοσμου θα βαλεις εσυ???
    ας το κανει οσες φορες γουσταρει.
    Αρκει να μην το κανει πισω απο την πλατη του.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    δεν λέω κάτι διαφορετικό ρε κρίνε......
    νοράκι όλες οι καταστάσεις έχουν τις \"ιδιαιτερότητες\" τους, η κάθε μια για διαφορετικούς λόγους.
    αυτό είπα και απο κάτω σου...(απλά δεν είδα την απάντηση σου)αν το αντέχει ας το κάνει συνυπολογίζοντας τα επακόλουθα...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Αν η σχέση τους βασιζόταν στην ειλικρίνεια από την αρχή, ίσως τους βγει και σε καλό όλο αυτό

    Δεν μπορείς ξαφνικά μετά από 20 χρόνια να πεις στον άλλον \"μου αρέσει ο τάδε φίλος μας και θέλω να πάω μαζί του\"

    Γενικά πάντως ναι να ακολουθούμε τα πάθη μας, αλλά μην το παρακάνουμε κιόλα...:P
    Επειδή το πάθος είναι οικογενειακός φίλος το λέω

  13. #43
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ε βεβαια, δεν λεω μετα απο 20 χρονια να αρχισουν ενα σεναριο τετοιο.
    Απο την αλλη ομως εστω και μετα απο 20 χρονια, θα ηταν πιο τιμιο να πει,
    ξερεις αγαπη μου το παλιο παθος εχει σβησει, τι θα γινει τωρα???
    Και εκει να πει οτι εχει να ειπωθει.

    Απωθημενα και βλακειες, και τα προβληματα κατω απο το χαλακι,
    δεν τα μπορω αυτα σορρυ.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    441
    Kρίνε ζεις, εσύ μας οδηγείς

    Να γίνεις σύμβουλος γάμου, τελεία και παύλα

    Και αφού γιατρέψεις τα ταλαίπωρα από τα ψυχολογικά τους ζευγάρια, έρχεται η ερώτηση από πλευράς τους:


    \"Θα πρέπει να έχετε έναν πολύ ευτυχισμένο γάμο,έτσι δεν είναι?\"

    Και η απάντησις: Mα ακριβώς επειδή δεν παντρεύτηκα, είμαι ευτυχισμένος:P:P:P

    Σοβαρά τώρα, συμφωνώ ταμάλα με το κρίνο αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι, σχεδόν όλοι τα κρύβουν κάτω από το χαλάκι

    Φίλη στον άντρα της (ζευγάρι παντρεμένο από τρελλο έρωτα), μετά από 10 χρόνια γάμου :

    \"Αγάπη μου θέλω να φύγω, ερωτεύτηκα παράφορα\"...

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οδηγω ε???
    συμβουλος γαμου ε??
    :P

    Εχω ευτυχισμενο γαμο γιατι δεν ειμαι παντρεμενος.....
    :cool:

Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •