ναι η όχι στο εξωσυζυγικό σεξ για μια φορά? ε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 295
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026

    ναι η όχι στο εξωσυζυγικό σεξ για μια φορά? ε?

    Η ιστορία δεν αφορά εμένα αλλά καλή μου φίλη μα μ έχει επηρεάσει πολύ... μέχει κάνει να σκέφτομαι διάφορα... κρίση ηλικίας :D:D
    Παντρεμένη πολλά χρόνια, ηλικία περί τα 40, κοινοί στόχοι με τον σύζυγο, την αγαπά πολύ, συντροφικότητα κλπ, 3(!!!) παιδιά, ευκατάστατη, με παρέες, υγεία κλπ όλα καλά.

    Προέκυψε τρελό πάθος με καλό φίλο δικό της αλλά και του συζύγου. Σαφώς και προυπήρχε όπως λέει αλλά σε λανθάνουσα κατάσταση, απωθημένο(ο φίλος παντρεμένος με κολλητή της). Ο φίλος χώρισε. Κάτι έγινε- ακριβώς δεν ξέρω- και κόβει φλέβα για ερωτική επαφή μαζί του. Λέει πως μόνο που της πιάνει το χέρι... ε να μη συνεχίσω, καταλαβαίνετε, δεν ξέρω πως να το θέσω κομψά αυτό που παθαίνει.

    Δεν θέλει να χωρίσει,να χαλάσει την οικογένει'ά της, αγαπάει τον άντρα της,προς το παρόν τον έχει αποτρέψει τον φίλο. Αλλά μου έχει ζαλίσει το κεφάλι, να το κάνει μια φορά, έτσι, για να φύγει το απωθημένο. Μια φορά με τη συμφωνία να μη ξαναγίνει και να το ξεχάσουν και οι 2. Μετά, λεει, να είναι όπως πριν, καλοί φίλοι. Σα να ήταν όνειρο. Πιθανόν λέει θα απομυθοποιηθεί και το απωθημένο και θα ησυχάσει.
    Εγώ την απέτρεψα. Δεν πιστεύω πως μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο και να μην επηρεαστεί καθόλου, ακόμα κι αν κανείς άλλος δεν το μάθει. Να συνεχίσουν να βγαίνουν όλοι παρείτσα σα να μην τρέχει τπτ. Τι λέτε? Βοηθήστε, γιατί είναι πολύ δικός μου άνθρωπος, την αγαπώ πολύ και δε θέλω να τη βλέπω σ αυτή την κατάσταση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Και μετα θα ειναι οπως παλια....θα συναντιουνται ας πουμε ολοι μαζι και θα βλεπει τον αντρα της που τον εχει προδωσει,τη κολλητη της,και αυτον και ολα μελι γαλα... και θα μεινει και στη μια φορα.Ας το συζητησει με τον αντρα της,μπορει και αυτος να εχει καμια ρωσιδουλα στο ματι,ετσι να υπαρχει μια ισσοροπια.Παντως σοβαρα τωρα,γνωστη μου που χωρισε μετα απο 20 χρονια γαμου γιατι βρηκε εναν μικροτερο της,εχει μπει σε τετοια ψυχολογικα ζορια,με αντρα να κυνηγαει τον εραστη,εραστη να βλεπει δεξια αριστερα και αυτη να της λειπει μια ο εραστης και μια ο αντρας της,που και εγω δεν ξερω τι να πω.Αχ αυτα τα απωθημενα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Ο υποψήφιος γκόμενος έχει χωρίσει απο την κολλητή. Η κολλητή δεν είναι πια κολλητή για άλλους λόγους(ούτε γω είμαι κολλητή πια μαζί της-μας φέρθηκε πολύ σκάρτα, άλλη ιστορία αυτή). Ο σύζυγος είναι υπόδειγμα πιστού άντρα.
    Αλλά και γω αυτό λέω, πώς διάολο θα βγαίνουν μετά παρέα, πώς θα αφήνει τον άντρα της να κάνει χαβαλέ με κάποιον που τον πρόδωσε και τον κορόιδεψε πίσω απο την πλάτη του.
    Απο την άλλη... μια φορά λέει ίσον καμμία. Με αυτή την προυπόθεση, τι λες? Μόνο για μια φορά. Για να μη πεθάνει με ένα 20ετές απωθημένο στην πλάτη της λέει.
    Εγώ νομίζω πως καλύτερο το απωθημένο παρά το ρίσκο να γ@μήσεις τη ζωή σου για κάτι σίγουρα περαστικό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    εμπνευστή.. άσχετο αλλά πόσο χρονών είσαι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    όχι.όχι.όχι.
    καλύτερα να μείνει το αποθημένο παρά να φύγει ο άντρας της γιατί ουδέν κρυπτόν από τον ήλιον.πόσο μάλλον όταν είναι και φίλοι κάποια στιγμή θα μαθευτεί και τότε άντε να μαζέψεις τα ασυμάζευτα.είναι προτυμότερο να κοιτάξει την οικογένειά της παρά τον εαυτό της και το πρόσκαιρο πάθος που την διακατέχει.να σκεφτεί το μετά και όχι το τώρα.να βάλει στην θέση του άντρα της τον ευατό της και αν θα της άρεσε αν της φερόταν έτσι.μα πάνω από όλα να σκεφτεί τα παιδιά της.αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη.άλλωστε ο γάμος είναι κάτι ιερό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Αν θεωρήσουμε ότι ο σύζυγος δεν το μαθαίνει (διότι είναι για μόνο μια φορά).
    Εγώ θεωρώ πως θ αλλάξουν οι ισορροπίες στο ζευγάρι, ότι θα χαλάσει η σχέση τους. Αυτή λέει πως απαλλαγμένη απο το απωθημένο θα ασχοληθεί με όλα τ άλλα που αγαπάει (σύζυγο, παιδιά κλπ)
    Και θ αλλάξουν και οι ισορροπίες στην παρέα. Είναι δυνατό να μην αλλάξουν?

    Μπα, νομίζω πως τα βλέπει τυφλωμένη απο πάθος. Μάλλον πρέπει να επιμείνω περισσότερο για να μ ακούσει!!! :P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by imagine
    εμπνευστή.. άσχετο αλλά πόσο χρονών είσαι?
    33 και ειχα και μεγαλες σχεσεις οποτε ξερω τα συναισθηματα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by imagine
    Αν θεωρήσουμε ότι ο σύζυγος δεν το μαθαίνει (διότι είναι για μόνο μια φορά).
    Εγώ θεωρώ πως θ αλλάξουν οι ισορροπίες στο ζευγάρι, ότι θα χαλάσει η σχέση τους. Αυτή λέει πως απαλλαγμένη απο το απωθημένο θα ασχοληθεί με όλα τ άλλα που αγαπάει (σύζυγο, παιδιά κλπ)
    Και θ αλλάξουν και οι ισορροπίες στην παρέα. Είναι δυνατό να μην αλλάξουν?

    Μπα, νομίζω πως τα βλέπει τυφλωμένη απο πάθος. Μάλλον πρέπει να επιμείνω περισσότερο για να μ ακούσει!!! :P
    και αν την ποιασουν οι ενοχες,και δεν νοιωθει καλα μαζι του;αν δεν μπορει να τον κοιταξει στα ματια;αν συνεχεια σκεφτεται πως οπως το εκανε αυτη ετσι μπορει να το κανει και αυτος;Αυτα ειναι συναισθηματα που υπαρκτα απο ατομα που εχουν απατησει ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    και αν υποθέσουμε πως της αρέσει και το απωθημένο δεν φύγει και η μία φορά γίνουν δύο και τρεις και πάει λέγοντας τότε τι γίνεται γιατί δυστυχώς ποτέ δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει.σίγουρα οι ισορροπίες στην παρέα θα αλλάξουν γιατί πολλές φορές τα μάτια μας μαρτυρούν όσα δεν λένε τα χείλη μας και μία ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα θα υπάρχει πάντα ανάμεσά τους αν γίνει κάτι μεταξύ τους βέβαια.και πως είναι δυνατόν να λες πως αγαπάς κάποιον και ταυτόχρονα να τον προδίδεις αυτό δεν το κατάλαβα ποτέ μου.μάλλον όπως λες θα πρέπει να επιμείνεις περισσότερο για να βοηθήσεις την φίλη σου μην πέσει σε ένα τεράστιο λάθος.εν ανάγκη κάνε της πλύση εγκεφάλου είμαι σίγουρη πως αν τα καταφέρεις κάποια στιγμή θα σε ευχαριστεί που την βοήθησες να συγκρατηθεί.η ταπεινή μου γνώμη

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Απο τη στιγμη που σκεφτεται να παει με αλλον αντρα και μαλιστα τον κολλητο του συζυγου, το παιχνιδι εχει τελειωσει..Δεν την ενδιαφερει ο αντρας της, της εχει τελειωσει το αισθημα και ειναι μαζι του απο αδελφικη αγαπη.Ισως εχει ερθει ο καιρος για μια πιο τιμια εξηγηση..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Αν μετανοιωσει ειναι το προβλημα .....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Τι εννοεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Αν μετανοιωσει που πηγε με τον κολλητο του αντρα της.Γιατι τα πραγματα δεν ερχονται οπως παλια.Οπως και το γεγονος πως αν ο αλλος δαγκωσει την λαμαρινα και θελει πιο πολυ;Αν αρχιζει να πιεζει;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by imagine
    ναι η όχι στο εξωσυζυγικό σεξ για μια φορά? ε?
    ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ. ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΙΣ ΕΞΩΣΥΖΥΓΙΚΕΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΜΑΤΙΕΣ.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    καλα με γνωστο βρηκε να της βγει το παθος???
    παρακατω δεν εχει??

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •