Ξαφνικός πόνος στη καρδιά και στο αριστερό χέρι!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811

    Ξαφνικός πόνος στη καρδιά και στο αριστερό χέρι!

    Εκει που καθόμουν παιδιά ένιωσα ξαφνικά έναν πολυ δυνατό πόνο στο στήθος στη περιοχή της καρδιάς και ταυτόχρονα ο ίδιος πόνος στον αριστερό καρπό. Τωρα μου έμεινε μούδιασμα στο σαγονι αριστερά και μια έντονη ανυσιχια και μια ενόχληση στο στήθος. Εχω φοβηθεί παρά πολυ για προειδοποίηση εμφράγματος η καρδιάς! Δεν μπορώ να ησυχάσω. Τυχαίνει να ειμαι εξωτερικό για διακοπές μεχρι τωρα ήμουν πολυ καλα αλλα τωρα ξαφνικά εγινε αυτο και με χάλασε παρά πολυ. Το σαγονι Ειδικα τωρα ειναι χαλια. Ενα αίσθημα μουδιάσματος και καψίματος! Ήταν έντονος δυνατός ο πόνος και χτύπησε ταυτόχρονα στο αριστερό χέρι στον καρπό! Δε ξερω τωρα τι να κανω εχω τρομάξει!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Απο εδω εμεις δεν μπορουμε να βγαλουμε διαγνωση.
    Εαν εχεις τρομαξει, μπορεις να πας εκει στα τοπικα νοσοκομεια να κανεις καποιες εξετασεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    καλησπερα, προτεινω να πας στα επειγοντα, δεν εχεις να χασεις τιποτα εκτος απο λιγο χρονο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    Απο εδω εμεις δεν μπορουμε να βγαλουμε διαγνωση.
    Εαν εχεις τρομαξει, μπορεις να πας εκει στα τοπικα νοσοκομεια να κανεις καποιες εξετασεις.
    Δεν μπαίνω εδω μεσα για διάγνωση. Με καθυσηχαζει το να λεω το πρόβλημα μου εδω και να μιλαω με άλλους που έχουν παρόμοια προβλήματα! Ειδικα αν κάποιος το εχει πάθει και μου το λεει ανακουφίζομαι! Δεν μπορώ να παω σε νοσοκομείο βραδιάτικα εδω! Δεν ξερω τι παιζει!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    καλησπερα, προτεινω να πας στα επειγοντα, δεν εχεις να χασεις τιποτα εκτος απο λιγο χρονο
    Ειναι πολυ δύσκολο αυτο που λες τωρα φιλε μου.. εκτός αυτού δεν θα κανουν κατι και θα πάρουν ενα σωρό λεφτά!

  6. #6
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Ειναι πολυ δύσκολο αυτο που λες τωρα φιλε μου.. εκτός αυτού δεν θα κανουν κατι και θα πάρουν ενα σωρό λεφτά!
    Να πας στα επείγοντα. Αν είναι έμφραγμα και κινδυνεύει η ζωή σου, ρισκάρεις να μην πας; Αν είσαι στην Ευρώπη καλύπτεσαι νομίζω από το Σύστημα Υγείας.
    Το πιο πιθανό είναι να σου δώσουν κάποια φάρμκα να περάσει η κρίση. Μην φοβάσαι και πήγαινε.

  7. #7
    Πήρες κάτι; Καμιά ασπιρίνη; Πήγαινε τουλάχιστον σε ένα φαρμακείο να σου δώσουν κάτι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Να πας στα επείγοντα. Αν είναι έμφραγμα και κινδυνεύει η ζωή σου, ρισκάρεις να μην πας; Αν είσαι στην Ευρώπη καλύπτεσαι νομίζω από το Σύστημα Υγείας.
    Το πιο πιθανό είναι να σου δώσουν κάποια φάρμκα να περάσει η κρίση. Μην φοβάσαι και πήγαινε.
    Εχω και εγω χάπι για την κρίση αλλα ειναι κρίση αυτο; Ο πόνος ήταν στιγμιαίος απλά φρικαρα μετα απο αυτο. Επίσης όταν κουνιέμαι πονάω αριστερά στη πλάτη και στα πλευρά. Υπάρχει περίπτωση να ειναι απο κρυωμα; Δε ξερω ήμουν χαλαρός όταν το επαθα. Φρικαρα μετα κατευθειαν! Αγχώθηκα φουλ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Πηρα χάπι για κρίση. Δε ξερω αν με βοηθήσει αυτο! Πάντως αυτο το πράγμα το επαθα όταν ήμουν τελείως ήρεμος. Δεν ξερω αν λεει κατι αυτο!

  10. #10
    george1520
    Guest
    Εγώ όταν είμαι ήρεμος.. Κάποτε ακούω ένα δυνατό βουητό και φεύγει. Δηλαδή δεν παίζει ρόλο σε τι φάση είσαι εκείνη την στιγμή. Καλό είναι όμως να πας σε ένα νοσοκομείο.. Να πας και τον περίπατο σου. Να σου φύγει και το άγχος. Γιατί πέρα από το ψυχολογικό κομμάτι, υπάρχει και το σωματικό.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εγώ όταν είμαι ήρεμος.. Κάποτε ακούω ένα δυνατό βουητό και φεύγει. Δηλαδή δεν παίζει ρόλο σε τι φάση είσαι εκείνη την στιγμή. Καλό είναι όμως να πας σε ένα νοσοκομείο.. Να πας και τον περίπατο σου. Να σου φύγει και το άγχος. Γιατί πέρα από το ψυχολογικό κομμάτι, υπάρχει και το σωματικό.
    Εκείνη τη στιγμή μιλούσα κατι μου έδειχναν και τσουπ ξαφνικά με χτύπησε σαν κεραυνός αυτος ο πόνος. Στο στήθος το εχω πάθει πολλές φορές και αυτο που επαθα τωρα το εχω ξαναπαθει αλλα ήταν πολυ έντονο αυτή τη φορα και με κατατρόμαξε. Δεν μπορώ να παω περίπατο φιλε δυστιχως βρεχει και φυσάει εδω που ειμαι πολυ! Νοσοκομείο δεν μπορώ να παω δεν θέλω να τους την χαλάσω εδω τωρα.. πηρα χάπι ελπίζω να ηρεμήσω!

  12. #12
    george1520
    Guest
    Μακάρι να μην είναι τίποτα.. Προσπάθησε να χαλαρώσεις..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μακάρι να μην είναι τίποτα.. Προσπάθησε να χαλαρώσεις..
    Αν ήταν έμφραγμα δεν θα είχα ηδη τα συμπτώματα; Δεν θα είχα πάθει κατι; Τωρα εχω μονο δισφορια στο σαγονι αριστερά και γενικά δεν ειμαι καλα γιατι φρικαρα μετα απο αυτο που επαθα!

  14. #14
    george1520
    Guest
    Δεν ξέρω πως είναι το έμφραγμα. Ξέρω πως αυτα που περιγράφεις μπορεί να τα πάθει και κάποιος με άγχος, στρες κτλ.. Κάνε ασκήσεις με ανάσες να χαλαρώσεις κι άλλο και πήγαινε σιγά σιγά για ύπνο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν ξέρω πως είναι το έμφραγμα. Ξέρω πως αυτα που περιγράφεις μπορεί να τα πάθει και κάποιος με άγχος, στρες κτλ.. Κάνε ασκήσεις με ανάσες να χαλαρώσεις κι άλλο και πήγαινε σιγά σιγά για ύπνο.
    Αυτο προσπαθώ να κάνω τωρα.. αλλα αυτο που συνδέεται με το χέρι με άγχωσε πολυ! Τωρα μου ερχεται να κανω και εμετό γιατι έφαγα πολλα διαφορετικά πραγματα σημερα! Αυτο που με ανυσιχε ειναι ο πόνος ταυτόχρονα στο χέρι..

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πονος στο αριστερό χέρι
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 29
    Last Post: 18-12-2019, 00:53
  2. Κινήσεις DJ .. σε αριστερό χέρι και πόδι..
    By Χαπάκιας Εφ'όρου in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 21-06-2019, 13:08
  3. Ξαφνικός και αιφνιδιος πόνος στο στήθος
    By nomoretears in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 02-11-2018, 03:30
  4. τρέμουλο στ αριστερό χέρι....
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 17-08-2013, 10:08
  5. μουδιασμα και πονος στο χερι.
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2012, 23:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •