Θερμοκρασία/Υποθερμία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Θερμοκρασία/Υποθερμία

    Συνήθως έχω θερμοκρασία γύρω στα 35.8 , το πρωί περίπου 36 και το βράδυ πάλι κάπου στα 35.8. Τώρα μέτρησα τη θερμοκρασία μου και είναι 35.3. Και τα ξημερώματα που ξύπνησα πάλι με εξάνθημα στο λαιμό και μου είπε ο γιατρός να πάρω κορτιζόνη, είχα χαμηλή εξίσου και ένιωθα ότι σταματάω να αναπνέω.

  2. #2
    Antonis8 Kai egw ta idia pathenw, olh Mera xalia eimai Kai me duskolia anapnohs, priksimo stou lemfadenes sto laimo, pniksimo Kai duskolia kataposhs, Kai ta kokala mou Kai oi arthrwseis mou einai San 80 xronwn anthrwpo parolo pou Phra depon. Kai h tragikh eirwneia einai oti oloi to rixnoun sto anxos Kai den se voithane. As Mas afhsoun loipon na pethanoume prwta Kai meta as vroun ti eixame.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    και εγώ όσες φορές έχω μετρηθεί χωρίς να έχω πυρετό, μέχρι το μεσημέρι έχω και εγώ 35,8, το απόγευμα ανεβαίνει 36,6 και μετά δεν ξέρω. Δεν έχει νόημα να μετριέσαι κάθε 5 λεπτά. Μετρήσου μια φορά το πρωί, και μια φορά 5-6 το απόγευμα που η θερμοκρασία φτάνει στο μάξ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ρε 'συ Αντώνη, δεν θες να ακούσεις τίποτα, πραγματικά. Πολύ κρίμα. Κανε κάτι για το άγχος σου και μη κάθεσαι και ψειρίζεις το κάθε σύμπτωμα. Τι θες να σου πω, ότι όταν ειχα προβλήματα με κρίσεις πανικού κτλ θερμοκρασία κάποιες φορές και 34μιση μου είχε φτάσει; Και που στο λέω θα πεις είναι κάτι άλλο ή μπορεί να είναι κι από άγχος αλλά έτσι και γιουβέτσι. Πάντα βάζεις ένα αλλά και κάτι ουσιαστικό δεν κάνεις. Δεν θα βγεις ποτέ από τα φαύλο κύκλο αν δεν το πάρεις απόφαση να δουλέψεις σοβαρά τα ψυχολογικά σου, είναι πολύ θλιβερό, είσαι νέος άνθρωπος και ταλαιπωριέσαι τσάμπα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αντώνη σιγουρα δε μπορώ να έρθω στη θέση σου,αλλα χανεις πολύτιμο χρονο που θα μπορούσες να εισαι χαρούμενος και να απολαμβανεις τη ζωή σου.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. Θερμοκρασία από το ένα αυτί κ μετά και στα δύο τι είναι ;
    By hariiss24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-03-2019, 16:29
  2. ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΩΜΑΤΟς.
    By path in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 30-03-2014, 18:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •