Σχέσεις και άτομα με ψυχολογικά προβλήματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88

    Σχέσεις και άτομα με ψυχολογικά προβλήματα

    Γεια σας είμαι 24 αγόρι από μια επαρχιακή πόλη 45 χιλιάδων κατοίκων και δεν έχω συνάψει σχέσεις με το αντίθετο φύλλο καθόλου. Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος-α βρίσκεται στη θέση μου. Επίσης αν κάποιος-α είναι σε σχέση αλλά αντιμετωπίζει ψυχολογικά προβλήματα ο ίδιος. Αν τελικώς αξίζει να έχεις σχέση εφόσον έχεις ψυχολογικά θέματα όπως κατάθλιψη πχ (εξαιρείται η πολύ ήπιας μορφής) και πως είναι η εμπειρία αυτή, είναι πχ στρεσογόνο για εσένα και κουραστικό για τη σχέση σου που αντιμετωπίζει έναν άνθρωπο ας πούμε περίεργο; Αξίζει να μπεις στη διαδικασία εύρεσης ενός συντρόφου αν μέχρι στιγμής έχεις βιώσει έντονα την απόρριψη;

  2. #2
    george1520
    Guest
    Το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος που περνάει κατάθλιψη και δεν βρίσκεται σε σχέση είναι να τα βρει με τον εαυτό του γιατί θα κάνει λάθος επιλογή συντρόφου.. Είτε θα επιλέξει ένα άνθρωπο για να πιαστεί από πάνω του μπας και βγει από την κόλαση του, είτε θα βρει άτομο που δεν θα του φέρεται καλά.. Αν τα βρεις με τον εαυτό σου και αρχίσεις να βλέπεις και τα καλά που έχεις τότε θα είσαι έτοιμος για να κάνεις σχέση..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by nickirkas View Post
    Γεια σας είμαι 24 αγόρι από μια επαρχιακή πόλη 45 χιλιάδων κατοίκων και δεν έχω συνάψει σχέσεις με το αντίθετο φύλλο καθόλου. Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος-α βρίσκεται στη θέση μου. Επίσης αν κάποιος-α είναι σε σχέση αλλά αντιμετωπίζει ψυχολογικά προβλήματα ο ίδιος. Αν τελικώς αξίζει να έχεις σχέση εφόσον έχεις ψυχολογικά θέματα όπως κατάθλιψη πχ (εξαιρείται η πολύ ήπιας μορφής) και πως είναι η εμπειρία αυτή, είναι πχ στρεσογόνο για εσένα και κουραστικό για τη σχέση σου που αντιμετωπίζει έναν άνθρωπο ας πούμε περίεργο; Αξίζει να μπεις στη διαδικασία εύρεσης ενός συντρόφου αν μέχρι στιγμής έχεις βιώσει έντονα την απόρριψη;
    Ειμαι αγορι 39 ετων και ζω σε μια πολη 4 εκατομμυριων κατοικων. Δεν εχω συναψει ποτε σχεσεις με το αντιθετο φυλο. Πιστευω οτι αξιζει και να μπεις στη διαδικασια και να εχεις γυναικα. Προτιμας την απορριψη ή να γινεις σαν εμενα; Ελπιζω το πρωτο.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    39; Δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει και αυτό αν και είμαι πεπεισμένος πως θα φτάσω σε αυτό το σημείο όταν έρθει η ώρα.Δεν βλέπω να υπάρχει βελτίωση σε αυτό το θέμα μιας και οι λιγοστές κοπέλες που πάω να προσεγγίσω με απορρίπτουν και ο τρόπος μου είναι σίγουρα άπειρος (μη έμπειρος δηλαδή) αν όχι ο λάθος τρόπος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    παντωσ ρε παιδια κι εγω δεν εχω γυναικα μονοσ παντα απο 7 χρονων δουλεια σπουδεσ στρατο ολα δε με αφηναν να τελειωσω πουθενα μπορει να ειμαι κι ο πιο αχρηστοσ στα παπαρια μασ και τι εγινε σιγα τα λαχανα το προβλημα που ειναι ψευδαισθηση οτι εχετε φιλουσ οτι οι γυναικεσ σασ αγαπανε κλπ εγω ετσι πιστευω το θεμα ειναι οτι δεν μπορειτε να ζειτε χωρισ ψευδαισθησεισ χωρισ παραμυθια αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    εγω θελω να σασ ρωτησω εσασ που γαματε δυο τρεισ παιρνετε ναρκωτικα κι εχετε φιλιεσ πολλεσ και σασ αγαπανε ολοι κι εχετε λεφτα το βραδυ πριν κοιμηθειτε στο κρεβατι τι σκεφτεστε θα σασ πω εγω τι σκεφτεστε τα ιδια με μενα που ειμαι μονοσ και δε με θελει κανενασ οποτε ειμαστε ισοι gyus θα σασ πω και κατι ακομα ναρκωτικα σεξ τηλεοραση αλκοολ λεφτα ειναι η ιδια πρεζα εγω δεν εχω να περιμενω τιποτα απο κανενα κι ειμαι χαρουμενοσ δεν παιρνω λογαριασμο δεν δινω και να ξερετε περναω καλυτερα απο τουσ μισουσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    αναλυτικα σεξ ελευθερο κωλομπιλα μαλακιεσ ξερουμε ολοι ναρκωτικα ελευθερα ξερουμε ολοι λεφτα βροχη τζογοσ απο τον καναπε αφου δε βγαινετε πλεον νετφλιξ ναρκωτικα απο τον καναπε τηλεοραση ηρεμιστικα απο τον καναπε σασ χωσαν σε ενα βουρκο που δεν εχει πατο και απορειτε κι ολασ πωσ γαμηθηκαν ολα χειροτερο απο το πασοκ ειναι αυτο τοτε γινοταν οποιοσ ειχε αρχιδια εκανε μαλακιεσ τωρα μαντεψτε δε θελει αρχιδια θελει κλικ αρχιδια τωρα θελει να πασ για ποτο τωρα ολοι ειναι ψηφιακα μαστουρωμενοι δηλαδη το μελλον τησ ανθρωποτητασ ολησ ηταν η μαστουρα ξαναγυρισαμε σε καταστασεισ υγεια του 1920 η διαφορα ειναι οτι υπαρχουν τα φαρμακα και σωνομαστε 100 χρονια πισω πηγαμε να ξερετε αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    δηλαδη αυτοι που κυβερνανε παγκοσμιωσ προτεινουν τη μαστουρα μπραβο τεκνα μου να τουσ χαιροσαστε παρτε τουσ ολοι δικοι σασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα μας.. Αν έχει κανείς άλλος να προσθέσει την εμπειρία του;..

  10. #10
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Εμένα πάντως με στεναχωρεί λίγο πολύ το γεγονός αυτό της ζωής μου. Και δεν μπορώ να το πω σε κανέναν ότι είμαι παρθένος κλπ γιατί φοβάμαι πολύ τις αντιδράσεις τους, το είχα παραδεχτεί σε μια παρέα όταν ήμουν ακόμη 18 χρόνων και έφαγα κοροϊδία γι'αυτό. Κάποιοι άφησαν να εννοηθεί ότι είμαι ομοφυλόφιλος κλπ.
    Last edited by nickirkas; 24-12-2019 at 22:21.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Ειμαι αγορι 39 ετων και ζω σε μια πολη 4 εκατομμυριων κατοικων. Δεν εχω συναψει ποτε σχεσεις με το αντιθετο φυλο. Πιστευω οτι αξιζει και να μπεις στη διαδικασια και να εχεις γυναικα. Προτιμας την απορριψη ή να γινεις σαν εμενα; Ελπιζω το πρωτο.

    Θα ήθελα να ακούσω την ιστορία σου πως έφτασες σε αυτό το σημείο κτλ;..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Φίλε μου καλό βράδυ εγώ 19 είμαι σε χωριό μένω κι εγώ με 400 κατοίκους μπορεί κ λιγότερο (δόξα το Θεό όμως έβαλε κεραία η cosmote:)ούτε εγώ έχω κάνει κάτι κ γενικά δεν το βλέπω να γίνεται... είχα κάνει μια σχέση αλλά κράτησε 2 μήνες ήταν πρώτη σχέση που είχα κάνει κ μου φάνηκε λίγο μπελαλιδικο το να έχεις σχέση γιατί μένανε λίγο μακριά. το ότι δεν έχω κάνει κάτι δεν με νοιάζει καθόλου προτιμώ να το κάνω όταν θα έρθει η στιγμή κ αν δεν έρθει ώρα της καλή, από το να πάω σε οίκο ανοχής κ να κολλήσω κ τίποτα χλαμιδιες κ αχλαδιες προτιμώ να μείνω παρθένος άλλη ξέρω γω κάνουν μόνο κ μόνο σχέση για να γαμ... κ εγώ δεν είμαι καθόλου τέτοιος άνθρωπος
    anyway αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι δεν είσαι ο μόνος κ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε μερικούς τους φαίνεται περίεργο επειδή είμαστε παρθενη γιατί είχα κι εγώ ένα ανάλογο περιστατικό που σε συζητήσει τους είπα ότι δεν έχω κάνει κάτι κ δεν με πίστευαν

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by nickirkas View Post
    39; Δεν ήξερα ότι μπορεί να γίνει και αυτό αν και είμαι πεπεισμένος πως θα φτάσω σε αυτό το σημείο όταν έρθει η ώρα.Δεν βλέπω να υπάρχει βελτίωση σε αυτό το θέμα μιας και οι λιγοστές κοπέλες που πάω να προσεγγίσω με απορρίπτουν και ο τρόπος μου είναι σίγουρα άπειρος (μη έμπειρος δηλαδή) αν όχι ο λάθος τρόπος

    Αν την πεφτεις σε κοπελες εισαι σε καλο δρομο. Μην αποθαρρυνεσαι. Αν ντρεποσουν θα ηταν προβλημα.

    Quote Originally Posted by nickirkas View Post
    Εμένα πάντως με στεναχωρεί λίγο πολύ το γεγονός αυτό της ζωής μου. Και δεν μπορώ να το πω σε κανέναν ότι είμαι παρθένος κλπ γιατί φοβάμαι πολύ τις αντιδράσεις τους, το είχα παραδεχτεί σε μια παρέα όταν ήμουν ακόμη 18 χρόνων και έφαγα κοροϊδία γι'αυτό. Κάποιοι άφησαν να εννοηθεί ότι είμαι ομοφυλόφιλος κλπ.
    Αυτες ειναι καγκουρομαλακιες. Κι εγω ντρεπομουν να το παραδεχτω στην παρεα μου στα 18, αλλα τελικα ηταν και οι αλλοι παρθενοι, και εμειναν παρθενοι μεχρι τα 22 τουλαχιστον.

Similar Threads

  1. Ψυχολογικά Προβλήματα;;
    By Νάντια in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 03-09-2012, 10:42
  2. υπαρξιακά και ψυχολογικά προβλήματα
    By Σπυριδούλα76 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 13-05-2012, 16:12
  3. σχεση με ατομο με ψυχολογικα
    By rouva in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-06-2011, 13:42
  4. Οικογένεια και ψυχολογικά προβλήματα. (;)
    By tsiftis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 30-11-2008, 19:57
  5. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ
    By dimitriskai in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 11-11-2005, 21:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •