πως ξεπερνας εναν χωρισμο χωρις εξηγησεις??? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    καλό θα ήταν να μεγαλώσεις λίγο αν και δεν ξέρω τι ηλικία έχεις πάντως μου φαίνεσαι μικρή σύμφωνα με την συμπεριφορά σου.και κάτι άλλο ο Θεός και η θρησκεία μας δεν είναι μαιντανός να την βάζουμε παντού.δέκα εντολές για θυμήσου λίγο.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αντε βρε λιτσα πες της τα εσυ γιατι εμενα δεν με ακουει...
    :(



    carrie
    ;)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    αφρούλα πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται;.δεν χρειάζεται να χαλιέσαι και να στενοχωριέσαι.άλλωστε για κάποιο διάστημα ήταν επιλογή σου να είσαι μαζί του οπότε τώρα τι κάνεις; βρίζεις αυτόν επειδή δεν σου φέρθηκε σωστά;καλύτερα να τα βάλεις με τον εαυτό σου που αφέθηκε σε λάθος επιλογή κατά τα λεγόμενά σου.τότε ίσως και να μπορέσεις να το ξεπεράσεις.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Να μην τα βαλλει με κανενα.Να τον συγχωρησει ,κυριως να συγχωρησει τον εαυτο της κ να προχωρησει.Χωρις αναθεματα,καταρες,εκδικηση κ μισος.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    εφόσον αυτά τα συναισθήματα υπάρχουν όμως σύμφωνα με αυτά που λέει δεν είναι καλύτερο να ψάξει μέσα της πρώτα;μόνο αν αναγνωρίσουμε τα λάθη μας τα ξεπερνάμε και προχωράμε μπροστά.με το να ρίχνουμε τις ευθύνες στους άλλους δεν γίνεται τίποτα.το μόνο που συμβαίνει είναι εκρήξεις οργής και τίποτα άλλο.η ταπεινή μου γνώμη.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Φυσικα κ πρεπει να ψαξει μεσα της για να κατανοησει τον εαυτο της κ να δει τα λαθη της.Αλλα με αγαπη χωρις κατηγοριες κ ενοχες

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    συμφωνώ μαζί σου.αυτή την στιγμή όμως έτσι αισθάνεται έχει οργή μέσα της και την εξωτερικεύει με λάθος τρόπο.αν δεν σταματήσει να αισθάνεται έτσι δεν θα μπορέσει να κοιτάξει μπροστά.
    αφρούλα δεν μπορώ να καταλάβω.μιλάς για τον θεό και για συγχώρεση σε άλλα μηνύματά σου και τώρα μιλάς άσχημα για έναν άλλο άνθρωπο.δεν μπορώ να πω πως αυτά τα δυο συμβαδίζουν.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    λιτσα,
    σκεφτηκες αν ησουν στη θεση της,
    μηπως αντιδρουσες το ιδιο???

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    ποιος σου είπε πως δεν έχω βρεθεί στην θέση της ; και σε πολύ χειρότερη μπορώ να σου πω.και ήμουν και στη φάση που είχα \"χάσει τον δρόμο μου\".παρόλα αυτά τον συγχώρησα αμέσως και προχώρησα μπροστά.να σου πω και την ειρωνία τώρα τον συνάντησα μία εβδομάδα πριν παντρευτώ, αν δεν τον είχα συγχωρήσει δεν θα μπορούσα να τον κοιτάξω στα μάτια και να του πω \"γεια σου πως είσαι;\"αλλά πρώτα τα είχα βρει με τον εαυτό μου αφού τον είχα στριμώξει στον τοίχο και του έβγαζα τα μάτια με χίλιους δύο τρόπους.αλλά τα κατάφερα και το ξεπέρασα.μίσος δεν ένιωσα ποτέ μου για αυτόν που μου φέρθηκε τόσο άσχημα γιατί τον αγαπούσα και όταν αγαπάς κάποιον δεν μπορείς να τον μισήσεις ότι και αν σου κάνει.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by λίτσα
    ποιος σου είπε πως δεν έχω βρεθεί στην θέση της ; και σε πολύ χειρότερη μπορώ να σου πω.




    ποιος μου το ειπε??
    κανεις, θα επρεπε να μου πει καποιος κατι τετοιο??




    και ήμουν και στη φάση που είχα \"χάσει τον δρόμο μου\".


    λαμπρα!
    πως και δεν λες λοιπον την εμπειρια σου στην αφρουλα, να \"βρει και αυτη το δρομο της\"???





    παρόλα αυτά τον συγχώρησα αμέσως και προχώρησα μπροστά.


    αυτο ειναι το μετα, εδω μιλαμε για το πριν.





    να σου πω και την ειρωνία τώρα τον συνάντησα μία εβδομάδα πριν παντρευτώ, αν δεν τον είχα συγχωρήσει δεν θα μπορούσα να τον κοιτάξω στα μάτια και να του πω \"γεια σου πως είσαι;\"αλλά πρώτα τα είχα βρει με τον εαυτό μου αφού τον είχα στριμώξει στον τοίχο και του έβγαζα τα μάτια με χίλιους δύο τρόπους.αλλά τα κατάφερα και το ξεπέρασα.μίσος δεν ένιωσα ποτέ μου για αυτόν που μου φέρθηκε τόσο άσχημα γιατί τον αγαπούσα και όταν αγαπάς κάποιον δεν μπορείς να τον μισήσεις ότι και αν σου κάνει.



    καλα.
    Μεγαλη μπουκια φαε, μεγαλο λογο μην λες.




  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Λες οτι τον συγχωρεσες αμεσως.Μηπως γιατι εστρεψες ολο τον θυμο μεσα σου?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    ρώτησες πως θα αντιδρούσα αν ήμουν στην θέση της.σου απάντησα και εσύ κάθεσαι και ξεπουπουλιάζεις την απάντησή μου.
    ωραίο κόλπο αυτό να λες την άποψή σου, και όσο και αν δε σου αρέσουν αυτά που έγραψα είναι η αλήθεια καλώς ή κακώς.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    δεν σε αμφισβητησα, ουτε ειπα οτι κατι δεν μου αρεσει.
    Εγραψα απλα την γνωμη μου σε αυτα που ειπες....
    Τωρα αν αυτο σε ενοχλει σε οτιδηποτε, απλα μην απαντας.
    Δεν χρειαζεται να σου βγαινει επιθετικοτητα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by mariafound82
    Λες οτι τον συγχωρεσες αμεσως.Μηπως γιατι εστρεψες ολο τον θυμο μεσα σου?
    όσο περίεργο και αν ακούγεται ναι τον συγχώρεσα αμέσως χωρίς δεύτερη σκέψη.δεν ένιωθα θυμό μόνο λίγη θλίψη και αυτή έφυγε στην ώρα της.τον εαυτό μου τον πάτησα κάτω γιατί ένιωθα αδύναμη και ήξερα πως θα γυρνούσα πάλι πίσω και ήξερα πως δεν είναι καλό για μένα.και ευτυχώς δεν γύρισα.
    για αυτό το λόγο λέω στην αφρούλα να κοιτάξει πρώτα μέσα της για να μπορέσει να ξεφύγει πραγματικά γιατί όσο και να βρίζει καταλαβαίνω πως τον θέλει ακόμα.η ταπεινή μου γνώμη.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by krino
    δεν σε αμφισβητησα, ουτε ειπα οτι κατι δεν μου αρεσει.
    Εγραψα απλα την γνωμη μου σε αυτα που ειπες....
    Τωρα αν αυτο σε ενοχλει σε οτιδηποτε, απλα μην απαντας.
    Δεν χρειαζεται να σου βγαινει επιθετικοτητα.
    επιθετικότητα δεν μου βγαίνει για κανέναν και για τίποτα.δεν κατάλαβα γιατί το πήρες έτσι.αν με ενοχλούσε θα είχα κλείσει τον υπολογιστή και θα είχα πέσει για ύπνο.έχω πει πως δέχομαι τη γνώμη του άλλου όποια και αν είναι αυτή γιατί έτσι διευρύνω την σκέψη μου και μου αρέσει αυτό.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •