πως ξεπερνας εναν χωρισμο χωρις εξηγησεις???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    πως ξεπερνας εναν χωρισμο χωρις εξηγησεις???

    ειχα σχεση με ενα πολυ καλο παιδι ετσι φανηκε τουλαχιστον στην αρχη(μου ειναι δυσκολο γαμωτο αρχισα να κλαιω απο τωρα).Τον γνωρισα πριν απο 4 χρονια.Βγαιναμε για μια εβδομαδα και μου φαινοταν λιγο στην τσιτα αλλα με προσεχε πολυ και ηταν πολυ τρυφερος και γλυκος.Μεχρι που μου ειπε σε μια εβδομαδα μεσα οτι ειχε μπλεξει με ηρωινη! πιο παλια ενω αυτος επινε ακομα.Αυτος περιμενε να τον αφησω αλλα εμενα μου πηρε μοναχα ενα λεπτο να του πω οτι δε με ενδιαφερει και θα τον βοηθησω.Ειχαμε σχεση για 3 μηνες.Σχεση ???Ειμασταν συνεχεια σπιτι του ,αυτος ηταν στη πρεζα εγω το βουρλο ημουν διπλα του .Νοισταζε αυτος κοιμομασταν ,δεν ειχε διαθεση του την εφτιαχνα.Αυτα γινονταν απο το γεναρη μεχρι τον Απριλη.Μεχρι που μου ειπε οτι παει σε κεντρο αποτοξινωσης .Εγω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    χαρηκα αλλα μετα οταν καταλαβα οτι δε μπορω να τον βλεπω και οτι απαγορευεται στεναχωρεθηκα.Ετσι περασα το καλοκαιρι ερωτευμενη μεν αλλα απο την αλλη χωρις ουτε ενα νεο του ,χωρις ουτε ενα τηλεφωνο να ακουσω τη φωνη του ,ενα κατι να ξερω οτι ζει οτι αναπνεει προστατεψα τον ευατο μου και συνεχισα προσποιουμενη οτι δεν υπαρχει.Ετσι τον απατησα αλλα σχεση δεν ειχαμε αλλα απο την αλλα Ναι τον απατησα και στεναχωριομουν.Μεχρι που ηρθε ο Σεπτεμβρης και τον πηρα τηλεφωνο και ημασταν μαζι για 7 μηνες.Η σχεση μας ειχε πολλα προβληματα εγω ειχα εμμονες ιδεες και ηπια καταθλιψη αυτος καταθλιψη και πορευομασταν.Μια μερα μου ειπε αν θελω να ειμαστε μαζι και εγω του απαντησα εχω τα προβληματα μου ασε με τωρα τον αποπηρα.Μαλλον το εξελαβε ως οχι.Αυτος χαθηκε μετα ειχε κανει σχεση αρραβωνιαστηκε χωρισε μετα.Τον ειδα μετα απο 6 μηνες και μου ειπε οτι του ελειψα και οτι δεν εχει κοπελα τωρα και βρισκομασταν καθε μια εβδομαδα.Το ΖΩΟΝ ΕΓΩ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΙΧΕ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ?και με ηθελε μονο για σεξ?Του ελεγα να ειμαστε μαζι ξανα και μου λεγε οτι θελει οτι αν κανει σχεση θα ειμαι η πρωτη που θα ρωτησει αν θελω οτι δεν ειχε δουλεια οτι δε με ηθελε ο πατερας του οτι ταχα του θυμιζα την ηρωινη αλλα αυτος με θελει.Αλλα μου το δειχνε γαμωτο ηταν τρυφερος .Μεχρι που τον Σεπτεμβρη εμαθα οτι εχει αλλη σχεση και μενουν μαζι.Εγω το ζωον που του σταθηκα στο σοβαροτερο προβλημα του ημουν διπλα του παντοτε μου το ανταπεδωσε ετσι???????Δε πειραζει αλλα τον ειχα ξεπερασει 2 χρονια τωρα.Τωρα τι να κανω???Τον εβλεπα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Bασικα να ενηλικιωθεις γιατι φερεσαι πολυ ανωριμα και με τρομερη αφελεια. Ολα τα αλλα θα ερθουν μετα απο μονα τους
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    μια φορα την εβδομαδα μετα παλι εξαφανιζοταν μετα παλι απο 20 μερες τον περιμενα.Νομιζα οτι ειχε προβληματα με τον πατερα του οτι ψαχνοταν για δουλεια ετσι μου λεγε και τον πιστευα δε μπορω να πιστεψω οτι ο ......... μου ελεγε ψεματα .:(:(:(εγω θελησα εξηγησεις φυσικα .Πηγα και του εριξα κατω το μηχανακι ηθελα να τον καταστρεψω τον μισω δεν αντεχω αλλο περναω δυσκολα να εχω και αυτο απο πανω???Θεε μου γιατι ???ποναω πολυ δεν αντεχω.Λοιπον ηρεμησα λιγο να συνεχισω βρεθηκαμε στο αστυνομικο τμημα για μηνυσεις και ημασταν στο κρατητηριο και να φανταστειτε ποσο τον θελω και τον αγαπω ηθελα να παμε αυτοφωρο για να ειμαστε μαζι...........Στο κρατητηριο.....Τι αλλο να σας πω .Φανταστειτε......Στην αστυνομια ειπε ο χαμενος την αληθεια και οχι σε μενα???σε μενα που του σταθηκα?Ειπε οτι με ηθελε μονο για σεξ.Τοτε ξαφνικα γκρεμιστηκαν ολα.Ο .... 2 χρονια μου ελεγε ψεματα?Ποναω .Νομιζω οτι θα με απατησει αλλη μια φορα και θα γυρισει.Δεν πιστευω οτι δε μαγαπαει.Τι να κανω??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    να φυγεις, να ηρεμησεις και να ασχοληθεις με τον εαυτο σου,με τις σπουδες σου αν σπουδαζεις,με την δουλεια σου εαν δουλευεις και να μην ξανασχοληθεις με τον τυπο ποτε..
    δεν θεωρω οτι σου φερθηκε σκαρτα, ηταν σε ενα απιστευτα σοβαρο προβλημα και μακαρι να το ξεπερασε πραγματικα,αντιθετα εσυ που ησουν η υγειης,δεν μπορω να καταλαβω τι σαχλαμαρες ειναι αυτες που εκανες με τα μηχανακια και τα αυτοφωρα...σεβασου λιγακι τον εαυτο σου...
    μην αναφερεις το οτι εσυ του σταθηκες κι αυτος δεν στο ανταπεδωσε...κανεις δεν προσφερει χωρις να παιρνει και κατι...προφανως κι εσυ επαιρνες ικανοποιηση απο το να εισαι διπλα του, κανεις δεν οφειλει ανταποδωση, και κυριως κανεις δεν πρεπει να ΖΗΤΑΕΙ ανταποδωση επειδη εδωσε καποτε ενα χερι βοηθειας...ο ανθρωπισμος δεν εχει σχεση με τον ερωτα...δεν μπορεις να τον υποχρεωσεις να σε θελει η να θελει να ειναι μαζι σου επειδη τον βοηθησες...
    γυρνα σελιδα και βρες τισ ισορροπιες σου,αυτη η ιστορια βγαζει πολυ ασχημα κομματια του εαυτου σου, βρες τα καλα και μεινε με αυτα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δεν ειπα να με θελει.Ειπα οτι μου χρωσταει πολλα πραγματα παρα πολλα και εκεινος τι μου ανταπεδωσε?Τουλαχιστον αξιζα την αληθεια.Και δεν ημουν και ειμαι υγιης.Ημουν σε καταθλιψη οπως και τωρα.Το μηχανακι δε το σπασα ακομα αλλα σε καπια ευκαιρια θα του το σπασω!!Δε με κραταει τιποτα.Θελω να τον εκδικηθω!!!!Η καλυτερη εκδικηση θα του ρθει απο Πανω αλλα εγω δε μπορω να ηρεμησω.Γιατι τοσα ψεματα???

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    και γιατι τοση δειλια???Αξιζα την αληθεια το λιγοτερο που μπορουσε να κανει για μενα.Αλλα αυτος φερθηκε σα ναρκομανης ψευτικος.Ο χαμενος......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    αφρουλα δεν μιλας κ πολυ χριστιανικα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    αυτο τωρα τι βλακεια ηταν?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Βλακεια?διαβασε τα προηγουμενα μηνυματα σου,συγκρινε τα με τις παραινεσεις σου προς τους υπολοιπους κ θα καταλαβεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δε μπορω να το χωνεψω τι ηθοποιος ηταν?Το αστειο στην υποθεση ειναι οτι δε το πιστευω οτι μου ελεγε ψεματα τοσο καιρο.Γιατι ομως ?Σε μενα?Που ημουν παντα διπλα του νοσοκομα ειχα καταντησει.Και ναι ηθελα να μαι συνεχεια διπλα του δηλαδη remedy χαρη μου κανε που τον φροντιζα κιολας?Αλλα αυτο που διαβασα σε αλλο θεμα ειναι το σωστο.Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ οτι με εχασε πια.Θα το πληρωσει και απο το Θεο φυσικα αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα του λειψω αλλα τα ψεματα αυτα 2 χρονια τωρα που μου τα λεγε μεσα στα ματια μου τα δακρυσμενα και η καρδουλα μου να χτυπα τελειως λιωμα επειδη τον ηθελα.Τωρα παιδια τι κανω?Τοσα ψεματα αλλα μου λειπει .........:(

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ποια θεματα για τον χωρισμο εννοεις?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by afrula

    Το μηχανακι δε το σπασα ακομα αλλα σε καπια ευκαιρια θα του το σπασω!!Δε με κραταει τιποτα.Θελω να τον εκδικηθω!!!!Η καλυτερη εκδικηση θα του ρθει απο Πανω αλλα εγω δε μπορω να ηρεμησω.Γιατι τοσα ψεματα???

    ειναι εμφανες οτι εχεις ξεφυγει απο τον δρομο Του!

    διαβασε το παρακατω κειμενο για να δεις τα λαθη σου....









    Τι λέει ο Λόγος Του Θεού - Εκδίκηση: Σε ποιον ανήκει και γιατί;

    Εκδίκηση: Σε ποιον ανήκει και γιατί;
    Μη εκδικήτε εαυτούς, αγαπητοί...

    Το ρήμα «εκδικούμαι» σημαίνει «ανταποδίδω το κακό, την αδικία που μου έκαναν». Η επιθυμία για εκδίκηση είναι ένα «φυσιολογικό» συναίσθημα που γεννιέται στον («φυσικό») άνθρωπο επειδή με τον τρόπο αυτό νοιώθει ότι αποδίδει δικαιοσύνη και διορθώνει ένα κακό που έγινε. Ο Λόγος του Θεού όμως δίνει ξεκάθαρη οδηγία στο χριστιανό αναφορικά με το θέμα αυτό.
    Διαβάζουμε σχετικά στην Καινή Διαθήκη, «Μη εκδικήτε εαυτούς, αγαπητοί, αλλά δότε τόπον τη οργή· διότι είναι γεγραμμένον εις εμέ ανήκει η εκδίκησις, εγώ θέλω κάμει ανταπόδοσιν, λέγει Κύριος.» (Ρωμαίους 12:19, Εβραίους 10:30) αλλά και στην Παλαιά Διαθήκη, «Δεν θέλεις εκδικείσθαι ουδέ θέλεις μνησικακεί κατά των υιών του λαού σου» (Λευιτικόν 19:18α) και «Εις εμέ ανήκει η εκδίκησις και η ανταπόδοσις.» (Δευτερονόμιον 32:35)
    Η προσπάθεια του χριστιανού να πάρει την εκδίκηση στα χέρια του, δεν είναι ποτέ σύμφωνη με το θέλημα του Θεού.
    Πρώτα από όλα, είναι ξεκάθαρο ότι ο άνθρωπος δεν έχει δικαίωμα να αποδώσει ο ίδιος δικαιοσύνη για το κακό που συμβαίνει. Ο λόγος είναι επειδή ο άνθρωπος είναι, πρώτος από όλους, ο ίδιος μέτοχος στο κακό που συμβαίνει γύρω του. Όλοι οι άνθρωποι έχουμε κάνει και κάνουμε πολλά λάθη για τα οποία δεν έχουμε λάβει την ίση ανταπόδοση, και για αυτό θεωρούμε ότι «δεν πιαστήκαμε». Ο Θεός όμως δεν τα ξεχνά. Γι� αυτό και φροντίζει να μας φέρνει στη θέση που έφερε και τους Γραμματείς και τους Φαρισαίους όταν έσπευσαν με προθυμία να εκδικηθούν την «επ\' αυτοφόρω μηχευομένη». Ο Ιησούς Χριστός, λέγοντάς τους, «Όστις από σας είναι αναμάρτητος, πρώτος ας ρίψη τον λίθον επ\' αυτήν.» (Ιωάννης 8:7β), τους αφαιρεί κάθε δικαίωμα για συμμετοχή στη διαδικασία απόδοσης δικαιοσύνης.
    Έπειτα, είναι σαφές ότι ο άνθρωπος δεν ξέρει πώς να εκδικείται και αυτό είναι φανερό γιατί η προσπάθεια του ανθρώπου να εκδικηθεί, οδηγεί μόνο σε κλιμάκωση του κακού και της αδικίας και ποτέ σε αποκατάσταση.
    Στα εδάφια που εξετάζουμε, η Γραφή μας αναφέρει δύο λόγους για τους οποίους δεν πρέπει να εκδικούμαστε. «Μη εκδικήτε εαυτούς, αγαπητοί,...» (Ρωμαίους 12:19α):
    1) «...αλλά δότε τόπον τη οργή...» (Ρωμαίους 12:19β). Ο πρώτος λόγος είναι επειδή ο Θεός έχει ήδη ξεκινήσει τις διαδικασίες για απόδοση δικαιοσύνης και πρέπει να «αφήσουμε χώρο» στoν Ίδιο να εκτελέσει το θέλημά Του. «Δίνω τόπο σε κάποιον ή σε κάτι», σημαίνει «επιτρέπω, δίνω δικαίωμα στον �κάποιον� ή στο �κάτι�, να εμπλακεί και να έχει λόγο σε θέματα που με αφορούν. (Βλ. σχετικά και Εφεσίους 4:27). Ο Ιησούς Χριστός είπε ότι ο ίδιος Θεός αναλαμβάνει να «...κάμει την εκδίκησιν των εκλεκτών αυτού... σας λέγω ότι θέλει κάμει την εκδίκησιν αυτών ταχέως» (Λουκάς 18:7-8). Στο βιβλίο του προφήτη Ησαΐα διαβάζουμε «Είπατε προς τους πεφοβισμένους την καρδίαν, Ισχύσατε, μη φοβείσθε ιδού, ο Θεός σας θέλει ελθεί μετ\' εκδικήσεως, ο Θεός μετά ανταποδόσεως·αυτός θέλει ελθεί και θέλει σας σώσει.» (Ησαΐας 35:4)
    2) «...διότι είναι γεγραμμένον εις εμέ ανήκει η εκδίκησις, εγώ θέλω κάμει ανταπόδοσιν, λέγει Κύριος» (Ρωμαίους 12:19γ). Ο δεύτερος λόγος για τον οποίο δεν πρέπει να εκδικούμαστε είναι επειδή ο Θεός λέει ότι η εκδίκηση ανήκει μόνο σε Εκείνον. Μόνο ο Θεός είναι ικανός να εκδικηθεί με τέτοιο τρόπο ώστε η ανταπόδοση να γίνει σε όποιον και όπως πρέπει, με δικαιοσύνη. Ακόμη, μόνο ο Θεός ξέρει πώς ακριβώς να εκδικείται και να ανταποδίδει, με απώτερο σκοπό -αν είναι δυνατόν- τη λύτρωση και τη διόρθωση αυτού που έκανε την αδικία και όχι την οριστική καταστροφή και απώλειά του. Μόνο ο Θεός είναι ικανός να συνυφαίνει τη συγχώρεση με την εκδίκηση: «Κύριε Θεέ ημών, συ εισήκουες αυτών έγεινας εις αυτούς Θεός συγχωρητικός, πλην και εκδικητής διά τας πράξεις αυτών.» (Ψαλμοί 99:8)
    Ο άνθρωπος συνήθως είναι απρόθυμος να αναθέσει την εκδίκηση στο Θεό, επειδή η κακία του ανθρώπου δεν επιθυμεί τη διόρθωση και την ευλογία αυτού που τον έβλαψε αλλά μόνο την άμεση και παραδειγματική τιμωρία του. Παράδειγμα έχουμε στη Γραφή τον Προφήτη Ιωνά, ο οποίος, σε μια στιγμή αδυναμίας του, δεν ήταν διατεθειμένος να συμμετάσχει στο σχέδιο του Θεού να δώσει μια τελευταία ευκαιρία για να μην καταστραφεί ολοσχερώς μια ολόκληρη πόλη (Νινευή) και όλοι οι κατοικούντες σε αυτή· «�και μετεμελήθη ο Θεός περί του κακού, το οποίον είπε να κάμη εις αυτούς· και δεν έκαμεν αυτό. Και ελυπήθη ο Ιωνάς λύπην μεγάλην και ηγανάκτησε.» (Ιωνάς 3:10β-4:1)
    Ο Θεός όμως λέει στους χριστιανούς, «Εις μηδένα μη ανταποδίδετε κακόν αντί κακού· προνοείτε τα καλά ενώπιον πάντων ανθρώπων.» (Ρωμαίους 12:17)
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΣΤΟΡΗΣ



    απο το
    http://www.christianity.gr/newspaper/index.php?todo=word&lang=gr&newspaper_id=3 25

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    χααχααχαχ α ρε κρινο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    πιστευω βλακειες εχουμε κανει ολοι κατα καιρους..ειδικα οταν ειμασταν πιο απειροι ..
    απο κει και περα οπως ειπε και ο μαν..επιπολαιο ηταν ολο αυτο... χαθηκατε τα βρηκατε ηρωινες κτλ κτλ
    χαλαρωσε αφρουλα ειλικρινα δεν αξιζει τον κοπο να χαλιεσαι..πανε παρακατω δεν χαθηκαν οι αντρες..ξερεις ποσοι πουλανε παραμυθα μονο για το κρεβατι?δες το σαν μια εμπειρια ..περισσοτερο υποψιασμενη και συνειδητοποιημενη next time..

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •