τι εύχεστε, αλήθεια; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Η ζωή είναι ένα παιχνίδι με τραπουλοχαρτα αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι κρύβει το επόμενο χαρτί που θα τραβήξεις. Κάποιοι βρίσκουν το δέκα το καλό και φροντίζουν να το κρατήσουν. Κάποιοι τα παίζουν όλα για όλα προσπαθώντας να ρεφαρουν. Κάποιοι κρατάνε στα χέρια τους όλους τους μπαλαντέρ και στήνουν το παιχνίδι όπως τους αρέσει. Άλλοι ξεκινάνε με το χειρότερο φύλλο αλλά είναι αποφασισμένοι να κερδίσουν. Κι άλλοι ποντάρουν τα λεφτά τους σε λάθος φύλλο και μένουν στον άσσο.
    Η ζωή είναι ένα παιχνίδι με το πεπρωμένο. Πότε δεν ξέρεις που θα σε βρει η επόμενη παρτίδα, ούτε πόσο σκληρή θα είναι η επόμενη μοιρασιά. Αλλά πάντα μπορείς να σηκώσεις το κεφάλι ψηλά και να κοιτάξεις τον ήλιο.

    Καλη χρόνια με υγεία (ψυχική και σωματικη υγεία).
    πολυ καλο!!!
    δε ξερω αν ειναι δικο σου το κειμενο, αν ειναι , εχεις χαρισμα φιλε ,συνονοματε! και καπως ετσι ειναι και η πραγματικοτης, πολλες φορες η τυχη μας τα γυρνα! δεν ξερω αν ειναι , αν λεγετε τυχη η αν ειναι του θεου κουμαντο! αν θελει δλδ καποιοι απο εμας να ποναμε, να πινουμε δηλιτιρια συνεχως σε αυτην την ζωη και μας περημενει με ανταποδοτικα κριτιρια στον παραδεισο! η αν , ειναι τοσο απλα, οτι ειμαστε καντεμιδες!!
    παντα θα υπαρχουν οι τυχεροι και οι ατυχοι, προσωπικα νομιζω οτι κανεις δεν πρεπει να κανει παραπονα, διοτις εαν δει γυρο του συγουρα θα βρει πολυ πιο ατυχους ανθρωπους!! μια βολτα να κανουμε στο σωτηρια, σε καρκινοπαθεις παιδακια εκει θα καταλαβουμε ολοι οτι δεν ειμαστε ατυχοι, διοτις οταν υπαρχει ζωη σε 13 χρονων παιδακι οπου τα μαλακια του εχουν πεσει, οπου νυχακια πλεον δεν βγαζει απο τις χειμιοθεραπειες κι οπου ο θανατος αργα κι βασανιστικα ερχετε στο δοματιο του τωτες ισως αλλαξουμε μυαλο!! σε αυτα τα παιδακια ευχομαι !! μια στιγμη γελιου, ξερω οτι να ευχομαι οτι θα φυγει ο καρκινος απο ολο το νοσοκομειο, απο ολα τα παιδακια ειναι μια ευχη ασκοπη!! για αυτο ευχομαι στα κοριτσακια κι στα αγορακια αυτα να ζησουν σε αυτον τον αθλιο κοσμο πριν μας αφησουν να ζησουν οσο πιο πολλες στιγμες γελιου κι χαρας μπορουν!!
    Υ.Γ. αν ο θεος μπορει να διαβαζει το φορουμ, η αν ο θεος ειναι μελος του φορουμ? μαλον ο θεος τα διαβαζει με το που παταμε τα κουμπια την καθε ευχη!! το θεμα ειναι ποιες ευχες κανει πραξη κι ποιες οχι, ποια ειναι τα κριτιρια ποια τα μορια για να αναιβουμε την βαθμιδα? μαλον ουτε οι διαχειρηστες του φορουμ το ξερουν

  2. #17
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Εύχομαι την χρόνια που μας έρχεται να καταλάβουμε ότι μόνο με το να δίνεις κερδίζεις.
    Να βοηθήσουμε όποιον συνάνθρωπο μας έχει ανάγκη, υπάρχουν άστεγοι, άνεργοι, άνθρωποι που πραγματικά δυσκολευονται και ψυχολογικά και οικονομικά.
    Γρήγορη ανάρρωση σε όσους περνάνε αυτές τις μέρες στα νοσοκομεία, και ασθενείς και συνοδούς.
    Εύχομαι το 2020 να μην υπάρχουν πλέον αδέσποτα στους δρόμους.. Να ανοίξουμε όλοι τα σπίτια μας, στα πλάσματα που μόνο αγάπη θέλουν να πάρουν και να μας δώσουν.

    Πάνω από όλα εύχομαι υγεία, αγάπη και πολλά χαμόγελα σε όλους!!

  3. #18
    Πολυ ωραιο θεμα και διατύπωση του. Μου αρεσει ακριβως το πως εθεσες το πως σκεφτομαστε τις ευχες αλλά και τι ή ποιους περιλαμβάνουν. Πιστεύω στην ευχη οταν γινεται απο καρδιά και οχι μονον νοητικη ιδιοτελη επιμονη πχ θελω να μου κατσει το τζοκερ τωρα οπως δηποτε. Συνηθως την πιο ισχυρη ευχη την δινω μαζι με το σβησιμο του κεριου των γενεθλιων μου. Στην αλλαγη χρονου πάντοτε με πιανει αναδρομη των δυσκολιων που περασα και προσμονω Υγεια ολων ή αντιμετωπισιμα προβληματα υγειας και οχι ακραιες αλλαγές. Οχι απωλειες με βια σε καθε τομεα. Περιοριζομαι πλεον να παρακαλώ να μην υποτροπιασω, να μην αρρωστήσει κανείς βαρια, να υπαρχει φαγητο για όλους ( οχι πλεονεξία αλλά για υγεια) και φυσικα οσοι απελπιζονται να ερχεται πάντοτε ξανα στιγμη ελπιδας. Να ειμαστε καλα να αγωνιζομαστε
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΑΛΗΘΕΙΑ...
    By κωσταςκ17 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 13-06-2012, 15:09
  2. Τι εύχεστε;
    By vince8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 30-09-2011, 02:00
  3. 11/09/2012.. περιγραψτε μου πως ακριβως ευχεστε να ειναι η ζωη σας τοτε?
    By msor in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 14-09-2011, 21:53
  4. Η Αλήθεια μου......
    By pinkfloyd in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2011, 20:41
  5. μια αληθεια
    By maria210800 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-2008, 14:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •