Απροσδιοριστη κρίση στον ύπνο μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    george1520
    Guest
    Τότε φύγε. Μη μου πεις, δεν είναι τόσο απλό κτλ. Για μένα όλα αυτά είναι δικαιολογίες. Περισσότερη ώρα θέλουμε να πάρουμε απόφαση για να κάνουμε κάτι πάρα όταν το κάνουμε. Κάνε όλες τις διαδικασίες που πρέπει να κάνεις για να φύγεις. Ότι και να σημαίνει η λέξη "φεύγω". Φεύγω από ένα κόσμο που μου φτιάξανε? Φεύγω από μια λάθος επιλογή; φεύγω από την κατάθλιψη; ότι και να σημαίνει!!!
    Γράψε σε ένα χαρτί πότε ήσουν καλά.. Πραγματικα καλά.. Πότε ήσουν ευτυχισμένη. Μη γράψεις ποτε δεν ησουν. Αυτά είναι γραμμένα μέσα μας. Και αν οι φορές που ήσουν καλά είναι λιγότερες από τις φορές που δεν ησουν.. Τότε πρέπει κάτι να κάνεις.. Και όλοι ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε για να αλλάξουμε μια κατάσταση.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Ακούγεται πολύ συνηθισμένο αλλά ναι δεν είναι τόσο απλό. Για να φύγω θα πρέπει να περάσουν μάλλον κάτι χρόνια. Είμαι άνεργη, πατρικό δεν έχω... Συνηθισμένη είμαι θα αντέξω λίγο ακόμα. Αλλά ΝΑΙ μια μέρα θα φύγω από δω μέσα.

  3. #18
    george1520
    Guest
    Είσαι άνεργη; δεν μπορείς να βρεις δουλειά; την αλήθεια θέλω να μου πεις όμως..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Εννοείται ότι μπορώ να βρω δουλειά αλλά οι συνθήκες δεν το επιτρέπουν. Τη ζωή μου μου την έχουν σχεδιάσει με τόση ακρίβεια για να μην μπορώ να κάνω βήμα (τουλάχιστον όχι ακόμα) Σε πολλά έχω υποκύψει και εγώ έχοντας στο μυαλό μου το "έτσι κι αλλιώς δεν περιμένω κάτι ωραίο"

  5. #20
    george1520
    Guest
    Όταν λες σου έχουν σχεδιάσει; εννοείς όσο αφορά την εικόνα που έχεις για τον εαυτό σου; ότι δεν θα είσαι αρκετά καλή κτλ; (χάθηκα λίγο)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Σε αυτό το σπίτι όλα από την αρχή έχουν σχεδιαστεί.Ακόμα και το πότε θα έπρεπε να κάνω παιδί και με το παιδί ασχολούμαι μόνο εγώ σαν να είναι μόνο δικό μου. Είναι περίπλοκο.. Είναι πολλά αυτά που έχουν γίνει με βάση σχεδίου να μη μπορώ να φύγω. Είμαι σίγουρη πως αν τα πω θα μου πεις ότι έπρεπε ήδη να έχω φύγει τώρα.

  7. #22
    george1520
    Guest
    Δηλαδη σε ένα παιχνίδι.. Να πούμε σκάκι. Εσύ είσαι το πιόνι και οι άλλοι παίζουν. Με την συγκατάθεση σου όμως! Αρα το να λέμε "οι άλλοι φταίνε", "οι άλλοι μου όρισαν την ζωή μου".. Μήπως είναι μια καλή δικαιολογία επειδή δεν αντιδράς και κάθεσαι και ανέχεσαι όλα αυτά;Μήπως φοβάσαι να γίνεις παίχτης και επιλέγεις να συνεχίσεις να είσαι πιόνι με την δικαιολογία ότι "έτσι με έκαναν"?

    (αν σε ενοχλεί ο τρόπος μου πες μου να προσπαθήσω να είναι πιο "ήρεμος")

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Όχι δεν με ενοχλεί ο τρόπος σου... Δεν είμαι πιόνι. Απλά την εποχή που κατάλαβα ότι δεν με ήθελε ποτέ ήταν αργά για να φύγω. Και εκτός από αυτό πιστεύω ότι όπως και να έχει δεν θα είμαι ποτέ ευτυχισμένη. Ήρεμη ίσως μπορεί..

  9. #24
    george1520
    Guest
    Γιατί πιστεύεις ότι δεν θα είσαι ποτέ ευτυχισμένη;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Γιατί είναι αργά.. Δεν πιστεύω ότι μπορώ να έχω αυτά που ήθελα οικογένεια κτλ. Συν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να έχω εμπιστοσύνη σε κανέναν. Απλά δεν θα ζω με ψυχολογική βία. Θα είμαι ήρεμη (θέλω να πιστεύω)

  11. #26
    george1520
    Guest
    Αργά;; Δηλαδή;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Δηλαδή είμαι 33 χρονών.. Έχω δύο παιδιά... Πιο αργά δεν γίνεται. Γι αυτό και δεν βιάζομαι αν και μια μέρα θα φύγω. Ζω για εκείνη τη μέρα...

  13. #28
    george1520
    Guest
    Γριαααααα... 33 χρόνων και θες να φύγεις; να αλλάξεις την ζωή σου; πως σου πέρασε από το μυαλό; Λέω και εγω να γίνεις ευτυχισμένη και χαρούμενη.. Δεν ήξερα ότι είσαι τοοοοοοοοοσο μεγάλη.. Τον δρόμο τον περνάς μόνη σου ή σε περνάει κάποιος άλλος;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Ε.. Πότε τον περνάω.. Πότε με βοηθάνε.. Με κοροϊδεύεις; δεν είμαι 15 χρονών. Και ειδικά ΔΕΝ είμαι η μάνα μου. Τα παιδιά μου δεν θα τα αφήσω ποτέ.

  15. #30
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ε.. Πότε τον περνάω.. Πότε με βοηθάνε.. Με κοροϊδεύεις; δεν είμαι 15 χρονών. Και ειδικά ΔΕΝ είμαι η μάνα μου. Τα παιδιά μου δεν θα τα αφήσω ποτέ.
    Ποιος σου είπε να αφήσεις τα παιδιά σου; τα παιδιά από μόνα τους είναι ευτυχία... Αλλα τα παιδιά για να είναι καλά.. Θέλουν μια μητέρα χαρούμενη!! Εχεις την κατάλληλη ηλικία για να αλλάξεις την ζωή σου. Ξεκίνησε με μικρά πράγματα και σιγά σιγά θα μπορέσεις να κάνεις και μεγάλα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κριση πανικου στον..υπνο;!
    By PenyP in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 19-12-2021, 01:18
  2. ταχυκαρδια στον υπνο
    By θεανω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 896
    Last Post: 04-12-2019, 21:48
  3. μολισ την ακουσα στερεο.....(σα κριση πανικου στον υπνο)
    By kapamaru!! in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2012, 05:42
  4. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Η ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ???
    By Agia in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 31-08-2010, 02:43
  5. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •