Εμετοφοβια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898

    Εμετοφοβια

    Παιδια ξέρω οτι δεν ανοίγω συχνά θέματα εδω ειδικα τέτοιες ωρες αλλα είμαι σε ενα παρτυ στη μέση του πουθενά και έχουν μεθύσει και κάνουν εμετό.Καπου εδω να πω οτι έχω εμετοφοβια.Δε μπορώ ούτε να κάνω ουτε να βλεπω.Εχω φρικαρει και δε ξέρω και πως να γυρισω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #2
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Παιδια ξέρω οτι δεν ανοίγω συχνά θέματα εδω ειδικα τέτοιες ωρες αλλα είμαι σε ενα παρτυ στη μέση του πουθενά και έχουν μεθύσει και κάνουν εμετό.Καπου εδω να πω οτι έχω εμετοφοβια.Δε μπορώ ούτε να κάνω ουτε να βλεπω.Εχω φρικαρει και δε ξέρω και πως να γυρισω
    Τι εννοείς δεν ξέρεις πως να γυρίσεις? Μόνη σου πήγες?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ειχα παει με το παιδί που μέθυσε το οποιο κάθε τρεις και λίγο λιποθυμουσε και ξερνουσε..
    Ρε παιδιά τι θα κάνω; έχω μεγαλο θεμα με τον εμετό..
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι εννοείς δεν ξέρεις πως να γυρίσεις? Μόνη σου πήγες?
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    σε κανέναν δεν αρέσει ο εμετός. Μην ξαναπάς σε πάρτυ με το συγκεκριμένο φίλο. Βρείτε κάτι εναλλακτικό να διασκεδάσετε.
    Τί ανακάτεψαν πια? Εγώ παλιά για κάποιο διάστημα κατάπινα ολόκληρες κάβες αλλά ποτέ δεν έκανα εμετό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Δεν ειναι ότι απλά δε μου αρέσει.Φρικαρω.Ημουν ικανη να γυρίσω απο σαρωνιδα πειραια με τα πόδια.Ηπιε πολυ Σαμπουκα με κατι αλλα σφηνάκια αγνώστου προελεύσεως..Ειναι η δεύτερη φορά που μεθάει ο συγκεκριμένος στα οσα χρόνια τον ξέρω (τον ξέρω απειρα χρονια η αληθειΑ ειναι)
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    σε κανέναν δεν αρέσει ο εμετός. Μην ξαναπάς σε πάρτυ με το συγκεκριμένο φίλο. Βρείτε κάτι εναλλακτικό να διασκεδάσετε.
    Τί ανακάτεψαν πια? Εγώ παλιά για κάποιο διάστημα κατάπινα ολόκληρες κάβες αλλά ποτέ δεν έκανα εμετό.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    οκ, μην ξαναπάς μαζί του σε τέτοια πάρτυ. Με αυτό τον τρόπο σχεδόν εκμηδενίζεται η πιθανότητα να δεις ξανά κάποιον να κάνει εμετό. Κάντου και ένα κήρυγμα οτι δεν ανακατεύουμε ποτέ διαφορετικά ποτά την ίδια βραδιά, άσε που μπορεί να είναι και επικίνδυνο για δηλητηρίαση. εγώ τελευταία φορά που ξενύχτησα κάνοντας clubbing ήταν πριν 13 χρόνια. Δεν μου έχει λείψει καθόλου και δεν σκοπεύω anytime soon να ξαναπάω. Άσε που πλέον λόγω ηλικίας μπορεί και να με περάσουν και για σάτυρο. Αν πιω, θα πιω μόνο κόκκινο κρασί και όχι επειδή έχω κέφια αλλά σε περίοδο στρεσαρίσματος μπας και χαλαρώσω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Και εγώ δε βγαίνω βραδυ... Συμφωνώ για το κόκκινο κρασι..Ειναι το μονο που πίνω..ενα με δύο ποτηρακια
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    οκ, μην ξαναπάς μαζί του σε τέτοια πάρτυ. Με αυτό τον τρόπο σχεδόν εκμηδενίζεται η πιθανότητα να δεις ξανά κάποιον να κάνει εμετό. Κάντου και ένα κήρυγμα οτι δεν ανακατεύουμε ποτέ διαφορετικά ποτά την ίδια βραδιά, άσε που μπορεί να είναι και επικίνδυνο για δηλητηρίαση. εγώ τελευταία φορά που ξενύχτησα κάνοντας clubbing ήταν πριν 13 χρόνια. Δεν μου έχει λείψει καθόλου και δεν σκοπεύω anytime soon να ξαναπάω. Άσε που πλέον λόγω ηλικίας μπορεί και να με περάσουν και για σάτυρο. Αν πιω, θα πιω μόνο κόκκινο κρασί και όχι επειδή έχω κέφια αλλά σε περίοδο στρεσαρίσματος μπας και χαλαρώσω.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. Εμετοφοβία
    By unique in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 66
    Last Post: 14-02-2024, 15:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •