Πονοκέφαλοι καθημερινοί
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    24

    Πονοκέφαλοι καθημερινοί

    Έχω πονοκεφάλους συνέχεια είτε στην βάση του κεφαλιού είτε στους ώμους και στον σβέρκο που χτυπάνε το κεφάλι και περνάνε μονο με maxalt.
    Εχω διαταραχή πανικού, άγχος κτλ για πολλα χρονια. Εχω δοκιμάσει βελονισμό, φαρμακα αντικαταθλιπτικά τα οποια ακομη παιρνω αλλα οι πονοκέφαλοι εκει.
    Έχετε κατι να μου προτείνεται?
    Εχω κανει μαγνητική εγκεφάλου και αυχένα και έδειξε αλλοιώσεις και κάποιες στενώσεις σπονδύλων που πιέζουν νεύρα. Μου είπαν οτι αυτα τα εχει πολύς κόσμος και δεν ειναι τιποτα.
    Πως δεν ειναι τιποτα, λεω εγω στον εαυτό μου, αφου πιέζονται τα νεύρα.
    Εχει καποιος το ιδιο προβλημα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Καλημέρα εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Αυτό αν πονάει και ο αυχένας σου είναι καθαρά αυχενικό. Εγώ έκανα φυσικοθεραπεια, πήρα το κατάλληλο μαξιλάρι και καλυτερευσε αρκετά αν και όταν σταματάς την φυσικοθεραπεια μετά από καιρό αρχίζουν πάλι οι πόνοι. Βλέπεις το κακό είναι στη σπονδυλική.
    Το κεφάλι σου συνήθως σε πονάει από τη μια μεριά;
    Τα μάτια σου τα έχεις τσεκάρει;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    1
    Υποφέρω επίσης από το ίδιο ... Δώσε μου κάποια λύση σε αυτό PrepaidGiftBalance

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Athens
    Posts
    72
    Vanna μια από τα ίδια. Το τελευταίο διάστημα έχω τρελαθεί... Σφίξιμο στην ωμοπλάτη σαν πέτρα, με αποτέλεσμα να έχει σφιχτεί και το κεφάλι μου, αισθάνομαι πόνο μέχρι και στα ζυγωματικά του προσώπου μου. Ξυπνάω με ένταση και ζαλάδα και συνέχεια ανησυχώ ότι κάτι θα πάθω. Αποτέλεσμα? να κάνω ταχυκαρδίες και να παθαίνω πανικούς. Έχω πάθει δύο γερούς το τελευταίο δίμηνο που με έστειλαν νοσοκομείο όπου μου είπαν ότι τα βρίσκουν όλα φυσιολογικά. Κι εμένα η μαγνητική που είχα κάνει είχε δείξει ότι πιέζονται νεύρα από την μυική τάση.. Αντικαταθλιπτικό δοκίμασα να πάρω και στην τρίτη μέρα μου έβγαλε φοβερά τρομακτικές παρενέργειες οπότε το σταμάτησα. Κοινώς, σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ.

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Athens
    Posts
    72
    Επίσης να σημειώσω ότι αυτό το συγκεκριμένο, δεν είναι αυχενικό από λάθος στάση ή γενικώς θέμα σκελετικό. Είναι ξεκάθαρα από το ανεξέλεγκτο άγχος το οποίο δίνει εντολή στους μυες να σφίξουν, κι από εκεί ξεκινάνε όλα τα υπόλοιπα. Εγώ έχω και μυικούς σπασμούς συν όλα τα άλλα, τινάγματα κτλ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Location
    Μορντορ
    Posts
    418
    Βανα καλημερα,εχω κηλες στον αυχενα με πιεση α6 νευρικης ριζας.Εχω τα ιδια συμπτωματα ακριβως με σενα,συν οτι μουδιαζουν τα δαχτυλα στον υπνο και πεταριζουν οι μυς σε ολο το σωμα.Θελει φυσικοθεραπειες,καλο μαξιλαρι,σωστη σταση σωματος,και θερμαντικες αλοιφες-εμπλαστρα.Γενικα ο αυχενας θελει ζεστη.Για μενα μακρια απο αντικαταθλιπτικα.Εγω παιρνω norgesic η panadol extra και μονο σε πολυ μεγαλο ζορι το arcoxia.
    Last edited by ΜΑΝΟΣ 14; 26-05-2020 at 17:13.

Similar Threads

  1. Πονοκεφαλοι
    By Kido in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 12-09-2019, 01:33
  2. Έντονοι πονοκέφαλοι-Ζαλάδες!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-01-2015, 03:20
  3. τάση εμετού, πονοκέφαλοι ..
    By valia.valia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 65
    Last Post: 20-10-2014, 22:19
  4. ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΙ ΚΑΙ ΖΑΛΑΔΕΣ
    By panos32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-10-2010, 17:13
  5. Πονοκέφαλοι και κακή διάθεση
    By glamshine4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 28-07-2009, 12:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •