Εκει που ημουν καλα να σου παλι..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    Εκει που ημουν καλα να σου παλι..

    Γεια σε ολους
    λοιπον, τον τελευταια καιρο ημουν παρα πολυ καλα ψυχολογικα.Πιστευα πραγματικα πως επιτελους περασε η ιψδ.Εχω κανει φιλους, εχω ερωτευτει, κανω αυτο που μου αρεσει και με γεμιζει, βγαινω εξω και διασκεδαζω, σκεφτομαι αισιοδοξα για το μελλον και εχω ονειρα πολλα.
    Και εκει που ημουν μια χαρα, να σου παλι η ιψδ, αυτη τη φορα με τη μορφη μιας ηλιθιας, ανουσιας και εντελως εξω απο τα δικα μου ενδιαφεροντα, απορια.
    Η οποια ειναι η εξης:Αν το κομπρεσερ, το μηχανημα, που τρυπαει το πεζοδρομιο, οταν γινονται εργα, μπορει να σπασει το μεταλλο (πχ ενα νυχοκοπτη) και το πλαστικο ( πχ ενα καπακι απο μπουκαλι νερου).Γενικα εχω ενα θεμα με τους νυχοκοπτες εξαιτιας της ιψδ.
    Και ρωταω και αλλος μου λεει οτι σπαει, αλλος οτι δε σπαει και δεν αντεχω αλλο.Αν δε μαθω νιωθω οτι δε θα ησυχασω.Φοβαμαι οτι θα μου κολλησει αυτη η παλιοαπορια.Παλιοψυχαναγκ� �στικη.Σε μισω, σε σιχαινομαι, σε απεχθανομαι.:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    βγάλε από το μυαλό σου αυτές τις σκέψεις ή αλλιώς εμμονές και συνέχισε να βγαίνεις με τους φίλους σου να ερωτεύεσαι και να βγαίνεις έξω.άλλωστε απαντήσεις στο ερώτημά σου έχεις πάρει βγάλε τα συμπεράσματά σου λοιπόν.
    μην δοκιμάσεις μόνος σου να σπάσεις νυχοκόπτη ή καπάκι από μπουκάλι νερού με κομπρεσέρ είναι άκρως επικίνδυνο:)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by λίτσα

    μην δοκιμάσεις μόνος σου να σπάσεις νυχοκόπτη ή καπάκι από μπουκάλι νερού με κομπρεσέρ είναι άκρως επικίνδυνο:)
    δεν συμφωνω,
    τις εμμονες για να τις διαλυσεις πρεπει να τις ζησεις αν δεν μπορεις να κανεις αλλιως.

    Πιασε νυχοκοπτες και τσακισε τους, μεχρι να δεις τι ορια εχουν.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    αρκεί να ξέρεις τα όριά σου καί μέχρι που μπορείς να φτάσεις.


    και φυσικά να ξέρεις να χειρίζεσαι κομπρεσέρ.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    η τα ξερεις τα ορια σου, η τα ορια θα μαθουν σενα.

    Διαλεγει και παιρνει ο καθενας οτι του ταιριαζει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    θα σου έλεγα να πας σε έναν ψυχολόγο για να το αντιμετωπίσεις με το σωστό τρόπο και για να μην διαιωνίζεις αυτή την σκέψη σου.Αυτό είναι το ζητούμενο!
    Το να σου δώσω μία απάντηση αν το κομπρεσέρ μπορεί να σπάσει το νυχοκτόπτη ή να σου πω να πάρεις ένα κομπρεσέρ και να το δοκιμάσεις....δε νομίζω ότι ωφελεί σε κάτι!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Σε ψυχολογο εχω παει και εχω παρει και αγωγη.
    Δε γινεται να παρω κομπρεσερ.Γενικα δε μπορω να κανω αυτο το πειραμα.Αυτο ειναι το σπαστικο.Και δε μπορω να βρω απαντηση.Τι θα κανω;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Δισεκατομμυρια ανθρωποι δεν ξερουν την απαντηση σε αυτη την ερωτηση, και ζουνε μια χαρα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    και λέμε τώρα πως τελικά την βρίσκεις την απάντηση.ωραία και καλά μέχρι εδώ.
    αν ξυπνήσεις το επόμενο πρωί και σου καρφωθεί άλλο ερώτημα στο κεφάλι τι θα κάνεις;

    την αγωγή την συνεχίζεις ή την σταμάτησες;
    τι διάγνωση έκανε ο γιατρός;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Ειναι πιο πολυ ο φοβος οτι η απορια αυτη δε θα ξεκολλησει.Εχω τοσα πραγματα να κανω, ειμαι γενικα σε πολυ καλη φαση της ζωης μου.
    Δεν πιστευω να σας κολλησα και εσας αυτη την απορια..
    Πειτε μου οτι δε σας νοιαζει καθολου να μαθετε και πειτε μου πως να το καταφερω κι εγω να μη με νοιαζει.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Απλα εχω την απορια αν το κομπρεσερ μπορει να σπασει μεταλλο και πλαστικο, και ο νυχοκοπτης και το καπακι ειναι παραδειγματα που σκεφτηκα.
    Γινεται να κανω το πειραμα για να το δω στην πραξη;
    Μου ειπε καποιος πως ο νυχοκοπτης θα γλιστρησει αν ακουμπησει πανω το κομπρεσερ, επειδη ειναι πολυ μικρος.
    Τι θα κανω; Πως θα μαθω;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    λοιπόν ένας γνωστός μου στην δουλειά του χρησιμοποιεί κομπρεσέρ.θα τον ρωτήσω και θα σου απαντήσω.αν δεν γνωρίζει ούτε αυτός θα του πω να κάνει το πείραμα για να δούμε τι θα γίνει.ελπίζω να μπορέσω να σε βοηθήσω.
    εύχομαι να ηρέμησες κάπως τώρα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    λοιπόν για να ηρεμήσεις.
    ρώτησα και μου είπε πως το πλαστικό το σπάει σίγουρα ενώ το μέταλλο εξαρτάται από το πάχος που θα έχει.
    ελπίζω να σε βοήθησα.



    αχ!!!!να δω τι άλλο θα κάνω σήμερα......

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by stephanos
    Η οποια ειναι η εξης:Αν το κομπρεσερ, το μηχανημα, που τρυπαει το πεζοδρομιο, οταν γινονται εργα, μπορει να σπασει το μεταλλο (πχ ενα νυχοκοπτη) και το πλαστικο ( πχ ενα καπακι απο μπουκαλι νερου).Γενικα εχω ενα θεμα με τους νυχοκοπτες εξαιτιας της ιψδ.
    Και ρωταω και αλλος μου λεει οτι σπαει, αλλος οτι δε σπαει και δεν αντεχω αλλο.Αν δε μαθω νιωθω οτι δε θα ησυχασω.Φοβαμαι οτι θα μου κολλησει αυτη η παλιοαπορια.Παλιοψυχαναγκ� �στικη.Σε μισω, σε σιχαινομαι, σε απεχθανομαι.:(
    λοιπον,τα σιδερα εχουν την εξης ιδιοτητα,οσο πιο σκληρα ειναι τοσο πιο ευκολα σπαζουν.στην περιπτωση που ειναι μαλακα στραβωνουν,πχ βεργες της οικοδομης.αν χτυπησεις ακομα και με σφυρι σκληρο σιδηρο σπαζει.αν ειναι μαλακος σιδηρος απλα θα μεινει το σημαδι πανω στο σιδερο.αν το χτυπησεις επανελημενα στο ιδιο σημειο θα σπασει και αυτο.στην περιπτωση του νυχοκοπτη,ΝΑΙ ΘΑ ΚΟΠΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ αν το κομπρεσερ χτυπησει πανω του.Αυτο ειναι επιβεβαιωμενο 100%.Το εχω δοκιμασει με νυχοκοπτες,με βεργες,με ελατηρια κλπ κλπ παμπολες φορες λογω επαγγελματος :)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    κοιτα τωρα που ελυσες την απορια σου μην κολλησεις σε αλλη ;)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •