Δεν μπορώ να κοιμηθώ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    παρε πρωτεινεσ σπανε τα νευρα σου απο τουσ καφεδεσ ειναι κ τα τσιγαρα θελει γυμναστικη η φαση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ολα τα συμπληρωματα και φαρμακα που πρεπει να παρεισ μαγνησιο βιταμινη ντε ωμεγα3 πολυβιταμινεσ φαρμακα μυοχαλαρωτικο αλγκοφρεν νουροφεν κορτιζονη και κατι αλλο τωρα δε θυμαμαι καθεσε ολη μερα πινεισ καφεδεσ τσιγαρα οταν βγαινεισ πινεισ αλκοολ και μετα λεσ τι επαθα τιποτα δεν επαθεσ οτι παθαμε ολοι εγω το παθα στα 32 δεν εχεισ ψυχολογικα δεν εχεισ τιποτα παρε ενα γιατρο και ρωτα λεγεται burnout αυτο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by elis View Post
    παρε πρωτεινεσ σπανε τα νευρα σου απο τουσ καφεδεσ ειναι κ τα τσιγαρα θελει γυμναστικη η φαση
    Από καφέδες και τσιγάρα άλλο τίποτα...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    απο τον καφε αδυνατησαν τα νευρα σου καθεσε ολη μερα αμα κινεισαι δεν παθαινεισ τιποτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ολα τα συμπληρωματα και φαρμακα που πρεπει να παρεισ μαγνησιο βιταμινη ντε ωμεγα3 πολυβιταμινεσ φαρμακα μυοχαλαρωτικο αλγκοφρεν νουροφεν κορτιζονη και κατι αλλο τωρα δε θυμαμαι καθεσε ολη μερα πινεισ καφεδεσ τσιγαρα οταν βγαινεισ πινεισ αλκοολ και μετα λεσ τι επαθα τιποτα δεν επαθεσ οτι παθαμε ολοι εγω το παθα στα 32 δεν εχεισ ψυχολογικα δεν εχεισ τιποτα παρε ενα γιατρο και ρωτα λεγεται burnout αυτο
    Δεν έχω πάθει burnout γιατί κοιμάμαι δεν δυσκολεύομαι να με πιάσει ο ύπνος. Απλά με ξυπνάει το τρέμουλο

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ειχεσ μια φυσιολογικη ζωη λιγο γυμναστικη λιγο παρεεσ λιγο σχεσεισ και λιγο δουλεια τωρα σε επισε η κριση τησ ηλικιασ και πινεισ καφεδεσ και τσιγαρα και κλαταρεσ αν θεσ διαβαζεισ απο το 15 και μετα διαφορα θεματα και προσπαθησε να κρινεισ για να γλυτωσεισ τον ψυχιατρο τα φαρμακα και ολα αυτα φαινεται απο τον τροπο που γραφεισ αμα σπουδασεσ τι ψυχολογικα το πολυ να εχεισ αγχοσ αυτο που εχεισ ειναι απο τουσ καφεδεσ και τα τσιγαρα πηγαινε σε ενα παθολογο και ζητα συμπληρωματα κι εγω το ιδιο εχω και ενημερωνομαι γενικα γιατι ολα ειναι μεσα στη ζωη αν θεσ κατσε συζητα αλλα ψυχολογικα δεν εχεισ αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ειχεσ μια φυσιολογικη ζωη λιγο γυμναστικη λιγο παρεεσ λιγο σχεσεισ και λιγο δουλεια τωρα σε επισε η κριση τησ ηλικιασ και πινεισ καφεδεσ και τσιγαρα και κλαταρεσ αν θεσ διαβαζεισ απο το 15 και μετα διαφορα θεματα και προσπαθησε να κρινεισ για να γλυτωσεισ τον ψυχιατρο τα φαρμακα και ολα αυτα φαινεται απο τον τροπο που γραφεισ αμα σπουδασεσ τι ψυχολογικα το πολυ να εχεισ αγχοσ αυτο που εχεισ ειναι απο τουσ καφεδεσ και τα τσιγαρα πηγαινε σε ενα παθολογο και ζητα συμπληρωματα κι εγω το ιδιο εχω και ενημερωνομαι γενικα γιατι ολα ειναι μεσα στη ζωη αν θεσ κατσε συζητα αλλα ψυχολογικα δεν εχεισ αυτα
    Μία φυσιολογική ζωη; μααααλιστα..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μία φυσιολογική ζωη; μααααλιστα..
    Φυσιολογικοτατη....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ειχεσ μια φυσιολογικη ζωη λιγο γυμναστικη λιγο παρεεσ λιγο σχεσεισ και λιγο δουλεια τωρα σε επισε η κριση τησ ηλικιασ και πινεισ καφεδεσ και τσιγαρα και κλαταρεσ αν θεσ διαβαζεισ απο το 15 και μετα διαφορα θεματα και προσπαθησε να κρινεισ για να γλυτωσεισ τον ψυχιατρο τα φαρμακα και ολα αυτα φαινεται απο τον τροπο που γραφεισ αμα σπουδασεσ τι ψυχολογικα το πολυ να εχεισ αγχοσ αυτο που εχεισ ειναι απο τουσ καφεδεσ και τα τσιγαρα πηγαινε σε ενα παθολογο και ζητα συμπληρωματα κι εγω το ιδιο εχω και ενημερωνομαι γενικα γιατι ολα ειναι μεσα στη ζωη αν θεσ κατσε συζητα αλλα ψυχολογικα δεν εχεισ αυτα
    Ποια κρίση ηλικίας; και τι σχέση έχει το αν έχει σπουδάσει κάποιος; δηλαδή όποιος έχει σπουδάσει είναι ήρεμα και ωραία κάπου και απλά κάθεται;

  10. #25
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ποια κρίση ηλικίας; και τι σχέση έχει το αν έχει σπουδάσει κάποιος; δηλαδή όποιος έχει σπουδάσει είναι ήρεμα και ωραία κάπου και απλά κάθεται;
    Ειμαι ήρεμα και ωραία κάπου και απλά κάθομαι εγώ πάντως..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ειμαι ήρεμα και ωραία κάπου και απλά κάθομαι εγώ πάντως..
    Εσύ...και χαίρομαι γι αυτό. Αλλά όχι απαραίτητα όσοι έχουν σπουδάσει

  12. #27
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εσύ...και χαίρομαι γι αυτό. Αλλά όχι απαραίτητα όσοι έχουν σπουδάσει
    Πλάκα έκανα. Προφανώς

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πλάκα έκανα. Προφανώς
    Ναι το κατάλαβα. Αλλά είναι ωραία να είσαι στα αλήθεια κάπου ωραία και να κάθεσαι. Ωραία μέσα σου εννοώ.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Ναι έχω δοκιμάσει ότι μπορούσα. Ακόμα και να αλλάξω δωμάτιο ή κρεβάτι. Τίποτα ακόμα και το μεσημέρι να με πάρει ο ύπνος στον καναπέ πάλι το ίδιο γίνεται. Η ψυχολόγος μου έχει πει ότι είναι διαταραχές ύπνου και όχι κρίση πανικού όπως πίστευα. Το πιο τρομακτικό σε όλο αυτό είναι το τρέμουλο που συνεχίζει και αφού ξυπνάω...
    Με νευρολόγο έχεις μιλήσει;

    Ανεξάρτητα όμως από αυτό, σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να δοκιμάσεις εκχύλισμα από μάτια συκιάς. Αν και το συγκεκριμένο εκχύλισμα συνήθως χρησιμοποιείται κατά περίσταση όταν υπάρχει ανάγκη, μπορείς να ακολουθήσεις πλήρες πρόγραμμα τριών εβδομάδων. Αν ξέρεις γαλλικά και ενδιαφέρεσαι, μπορώ να σκανάρω την αντίστοιχη σελίδα από το εγχειρίδιο που έχω για να δεις περί τίνος πρόκειται. Ειδάλλως μπορώ να γράψω εδώ μια περίληψη.

    Η αντίστοιχη περίπτωση που γνωρίζω (διαφορετική, αλλά υπάρχουν αναλογίες) είναι μιας κοπέλας που έτριζε τα δόντια της στον ύπνο και πονούσε όλη μέρα στα σαγόνια. Το ξεπέρασε με τη συκιά. Σημειωτέον ότι δεν πρόκειται για φάρμακο και δεν υπάρχουν παρενέργειες.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Με νευρολόγο έχεις μιλήσει;

    Ανεξάρτητα όμως από αυτό, σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να δοκιμάσεις εκχύλισμα από μάτια συκιάς. Αν και το συγκεκριμένο εκχύλισμα συνήθως χρησιμοποιείται κατά περίσταση όταν υπάρχει ανάγκη, μπορείς να ακολουθήσεις πλήρες πρόγραμμα τριών εβδομάδων. Αν ξέρεις γαλλικά και ενδιαφέρεσαι, μπορώ να σκανάρω την αντίστοιχη σελίδα από το εγχειρίδιο που έχω για να δεις περί τίνος πρόκειται. Ειδάλλως μπορώ να γράψω εδώ μια περίληψη.

    Η αντίστοιχη περίπτωση που γνωρίζω (διαφορετική, αλλά υπάρχουν αναλογίες) είναι μιας κοπέλας που έτριζε τα δόντια της στον ύπνο και πονούσε όλη μέρα στα σαγόνια. Το ξεπέρασε με τη συκιά. Σημειωτέον ότι δεν πρόκειται για φάρμακο και δεν υπάρχουν παρενέργειες.
    Καλησπέρα
    Ναι αν μπορείς να μου δώσεις πληροφορίες γι αυτό θα με ενδιέφερε.
    Με νευρολογο έχω μιλήσει αλλά δεν βρήκε εξήγηση γιατί με πιάνει μόνο όταν κοιμάμαι. Σε καμία άλλη περίπτωση.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να κοιμηθώ χωρίς φάρμακα
    By Foxie in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 8
    Last Post: 11-04-2020, 14:37
  2. Replies: 6
    Last Post: 21-12-2018, 22:33
  3. Έχω να κοιμηθώ 3 μέρες
    By Unknown775 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 13
    Last Post: 01-04-2018, 05:03
  4. Έχω να κοιμηθώ 48 ώρες !
    By mikepatton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 18-01-2015, 11:40
  5. Δεν μπορώ να κοιμηθώ άνετα εδώ και 2 βδομάδες
    By Athens_2008 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-12-2008, 11:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •