CBDoil για άγχος κατάθλιψη???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119

    CBDoil για άγχος κατάθλιψη???

    Θα ανεβάσω την παρούσα ανάρτηση, χωρίς να θέλω να προτρέψω, να διαφημίσω κάτι, και υπογραμίζω οτι το συγκεκριμένο πωλείται νόμιμα πλεόν στην Ελλάδα εφόσων παράγεται απο συγκεκριμένη ποικιλια φυτου και οχι αυτο που νομιζουμε ολοι...
    Βιώνωντας τον τελευταίο καιρό πολλά σωματικα λόγω αγχους κλπ, ο παθολογος μου μετα απο ιατρικες εξετασεις να παρω κατι για το αγχος... δεν μου αρεσε η ιδεα του και ψαχνωντας στο ιντερνετ και μετα σε ερωτηση σε φαρμακοποιο γνωστο, διαβασα, ακουσα για το cbdoil, καναβιδελαιο, το οποιο υποσχεται πολλα στη αντιμετωπιση αγχους, καταθλιψης κλπ κλπ χωρις τις κλασικες παρενεργειες αντικαταθλιπτικων κλπ... να σημειωσω, στην περιοχη που μενω υπαρχουν 3 καταστηματα που πωλουν συγκεκριμενα προιοντα του.... εχει καποιος φιλος φιλη αποψη???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    Θα ανεβάσω την παρούσα ανάρτηση, χωρίς να θέλω να προτρέψω, να διαφημίσω κάτι, και υπογραμίζω οτι το συγκεκριμένο πωλείται νόμιμα πλεόν στην Ελλάδα εφόσων παράγεται απο συγκεκριμένη ποικιλια φυτου και οχι αυτο που νομιζουμε ολοι...
    Βιώνωντας τον τελευταίο καιρό πολλά σωματικα λόγω αγχους κλπ, ο παθολογος μου μετα απο ιατρικες εξετασεις να παρω κατι για το αγχος... δεν μου αρεσε η ιδεα του και ψαχνωντας στο ιντερνετ και μετα σε ερωτηση σε φαρμακοποιο γνωστο, διαβασα, ακουσα για το cbdoil, καναβιδελαιο, το οποιο υποσχεται πολλα στη αντιμετωπιση αγχους, καταθλιψης κλπ κλπ χωρις τις κλασικες παρενεργειες αντικαταθλιπτικων κλπ... να σημειωσω, στην περιοχη που μενω υπαρχουν 3 καταστηματα που πωλουν συγκεκριμενα προιοντα του.... εχει καποιος φιλος φιλη αποψη???
    Παίρνω καθημερινά φιλε μου εδω κ 1μιση μηνα! Δεν εχω δει διαφορα και όταν το παίρνεις σου ριχνει την πίεση να ξέρεις! Τωρα το εχω σταματήσει εχει μείνει λιγο στο μπουκαλάκι. Με τους ανθούς εχω δει διαφορα σε πόνους και τέτοια και με το λαδακι αλλα για το άγχος κτλ ακομα δεν ειδα καμια διαφορα! Ίσως να θελει καιρο και μακροχρόνια χρήση. Δεν ξερω Ρωτα στο κατάστημα που θα πας. Κακό δεν θα σου κανει πάντως. Ίσως σε βοηθήσει σε αλλα πραγματα πόνους ημικρανίες κτλ. Για το άγχος όμως ίσως να θελει λιγο περισσότερο χρόνο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    Biliskov, δεν ξερω αν θα το προμηθευτω, στα site το διαφημιζουν ως το ΜΕΓΑ φαρμακο κλπ... δεν γραφουν κατι για δοσολογια κλπ, αυτο που γραφουν ειναι για αμεση ανακουφιση, αλλα φυσικα θα πιστεψω εσενα και οχι αυτους... anyway μακαρι να δουλευε ετσι οπως λενε...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    Biliskov, δεν ξερω αν θα το προμηθευτω, στα site το διαφημιζουν ως το ΜΕΓΑ φαρμακο κλπ... δεν γραφουν κατι για δοσολογια κλπ, αυτο που γραφουν ειναι για αμεση ανακουφιση, αλλα φυσικα θα πιστεψω εσενα και οχι αυτους... anyway μακαρι να δουλευε ετσι οπως λενε...
    Δουλεύει πολυ σε αλλα πραγματα φιλε. Σε πόνους σε δοαφορα τέτοια σου ριχνει και τους παλμούς. Τωρα για δοσολογίες θα μιλήσεις με αυτον που θα στο πουλήσει. Ξεκινάς απο μια σταγόνες πρωι μια βραδυ κάτω απο τη γλώσσα ανα 3 μερες αυξάνεις κατα 1 σταγόνα δλδ 2 πρωι 2 βραδυ και μετα το βλέπεις εσυ που σου κανει δουλεια! Εμένα με εχει βοηθήσει με τους πονοκεφάλους και κατι πόνους που είχα. Δεν εχεις τιποτα να χάσεις ειναι πολυ καλο για την υγεία εχει μεσα και τα ωμέγα λιπαρά οξέα κανει καλο και στο ανοσοποιητικό! Απλά πιστεύω πως θελει τον χρόνο του για να δράσει σε οτι αφορά το άγχος. Πήγαινε και πάρε ενα και μίλησε με τον άνθρωπο εκει και αυτος θα σου πει. Και αν θέλεις μπορεις να μου στείλεις μήνυμα να σου πω παραπάνω πραγματα για την εμπειρία μου με το cbd. Με τους ανθούς πχ όταν είχα άγχος και κάπνιζα ενα τσιγάρο σκέτο cbd κατευθειαν έφευγε και ήμουν παρά πολυ χαλαρός. Απλά οι ανθοί ειναι για ατμισμα γιατι το κάπνισμα κακό σου κανει και το καλο ειναι οτι έχουν άμεσο αποτέλεσμα!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Δουλεύει πολυ σε αλλα πραγματα φιλε. Σε πόνους σε δοαφορα τέτοια σου ριχνει και τους παλμούς. Τωρα για δοσολογίες θα μιλήσεις με αυτον που θα στο πουλήσει. Ξεκινάς απο μια σταγόνες πρωι μια βραδυ κάτω απο τη γλώσσα ανα 3 μερες αυξάνεις κατα 1 σταγόνα δλδ 2 πρωι 2 βραδυ και μετα το βλέπεις εσυ που σου κανει δουλεια! Εμένα με εχει βοηθήσει με τους πονοκεφάλους και κατι πόνους που είχα. Δεν εχεις τιποτα να χάσεις ειναι πολυ καλο για την υγεία εχει μεσα και τα ωμέγα λιπαρά οξέα κανει καλο και στο ανοσοποιητικό! Απλά πιστεύω πως θελει τον χρόνο του για να δράσει σε οτι αφορά το άγχος. Πήγαινε και πάρε ενα και μίλησε με τον άνθρωπο εκει και αυτος θα σου πει. Και αν θέλεις μπορεις να μου στείλεις μήνυμα να σου πω παραπάνω πραγματα για την εμπειρία μου με το cbd. Με τους ανθούς πχ όταν είχα άγχος και κάπνιζα ενα τσιγάρο σκέτο cbd κατευθειαν έφευγε και ήμουν παρά πολυ χαλαρός. Απλά οι ανθοί ειναι για ατμισμα γιατι το κάπνισμα κακό σου κανει και το καλο ειναι οτι έχουν άμεσο αποτέλεσμα!!
    φιλε Βασιλη οπως σου εχω πει... περνεις 3% ελαιο... φυσικα και δεν θα δεις διαφορα η σταγονες που περνεις ειναι σχετικα λίγες........ δεν ειναι για ολους το ιδιο.... θελει να κανεις σωστη χρηση του ελαιου μεχρι να βρεις την δοσολογια που ειναι σωστη για εσενα...

    εγω απο το ελαιο ειδα διαφορα με 15% 6 σταγονες πρωι-βραδυ και το επερνα 6μηνες.......

    τα ανθοι με χρηση vaporizer ειχαν καλητερο αποτελεσμα σε εμενα...!

    γενικα θελει ψαξιμο πολυ το cbd... δεν ειναι να παρεις οτι να ναι... το καθε ελαιο η ανθος εχει τα δικα του τερπενια... καποιο απο αυτα μπορει να σου κανει καπια παρενεργεια....... δυστυχος στην Ελλαδα ειναι δυσκολα τα πραγματα με το cbd... δεν ξερουν πολοι γιατροι με αποτελεσμα να κανουμε βλακειες...... ετσι εγινα γιατρος του ευατου μου μεχρι να βρω καποιον γιατρο που ηξερε για το CBD...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Γιαννη δουλευει αλλα θελει πολυ χρονο...... και ολοι στην αρχη λενε α δεν κανει τπτ... και εγω το ειπα......... 6μηνες εκανα μεχρι να καταληξω σε ενα συγκεκριμενο ελαιο cbd και για να δω διαφορα ηθελα οπως ειπα και πιο πανω 6μηνες....... στην αρχη μου εβγαζε μια υπερενταση και ελαφρια ζαλαδα αλλα με 2 καφεδες την ημερα ημουν οκ... απο την ζαλαδα καταλαβα οτι κατι κανει..... και ετσι περιμενα οτι και αν ενιωθα... μπορω να πω οτι στην αρχη μου εβγαλε και κρισης πανικου... δεν ξερω ισως να ηταν και τυχαιο...! παντως μετα απο πολυ ταλαιπωρια ειδα τρομερη βελτιωση...!

    αλλα με βοηθησε γιατρος απο το εξωτερικο γιατι Ελλαδα δεν βγαζεις ακρη με δοσολογιες......... γιαυτο και εκανε 6μηνες να δουλεψει σε εμενα..... αλλα καλητερα που ξεκινησα σιγα σιγα με χαμηλο ποσοστο 3% και εφτασα 15% και μετα 20%

    πλεον το σταματησα... και ειμαι πολυ καλα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    119
    Akis σε ευχαριστώ, από αυτά που διάβασα τονίζουν για την άμεση δράση σε άγχος κλπ, κι επειδή ταλαπωρουμαι τελευταια, αντί της συμβατικής αγωγής που πρότεινε ο γιατρός μου έψαχνα και για αυτό.. λίγο θολά τα πράγματα ...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    Akis σε ευχαριστώ, από αυτά που διάβασα τονίζουν για την άμεση δράση σε άγχος κλπ, κι επειδή ταλαπωρουμαι τελευταια, αντί της συμβατικής αγωγής που πρότεινε ο γιατρός μου έψαχνα και για αυτό.. λίγο θολά τα πράγματα ...
    Εγω απλά ειπα οτι δεν κανει άμεση. Εμένα δεν μου εκανε δουλεια με το άγχος η γενικά στη ψυχική μου υγεία δεν εκανε τιποτα. Με τους πόνους όμως ειναι πολυ καλο. Φέρνει ζαλάδα κτλ επειδή ριχνει την πίεση αλλα αυτο αν εχεις ηδη χαμηλή. Αμέσως δεν θα κανει. Οι ανθοί κατευθειαν κανουν δουλεια αλλα δεν κρατάνε για πάντα! Πήγαινε σε ενα εξειδικευμένο κατάστημα με cbd μίλησε εκει με τους ανθρώπους που ξέρουν καλύτερα απο εμένα και απο τον καθένα εδω μεσα. Όπως λεει και ο Άκης οι γιατροί εδω ειναι χίλια χρόνια πίσω κάποιοι μπορεί να παρεξηγηθούν κιολας αν τους αναφέρεις το cbd και γενικά την κανναβη! Όποτε πάνε σε ενα μαγαζι μιλά εκει με τον άνθρωπο και αυτος θα σε κατατοπίσει και θα σου πει τι και πως. Ξεκινάς με μικρή δοσολογια όπως σου ειπα και απο κει και περα την αυξάνεις μεχρι να το βρεις εσυ! Δεν ειπα κατι που δεν ισχύει. Εγω ακομα δουλεια δεν ειδα όπως λένε! Ειπα θελει χρόνο. Πάντως εγω σταμάτησα να παίρνω 3 και 3 και παίρνω μια φορα τη μερα. Ίσως αργότερα να κανει δουλεια! Πήγαινε σε ενα μαγαζι και θα σου λύσουν όλες σου τις απορίες. Μετα πας βλέποντας και κάνοντας!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by giannis78 View Post
    Θα ανεβάσω την παρούσα ανάρτηση, χωρίς να θέλω να προτρέψω, να διαφημίσω κάτι, και υπογραμίζω οτι το συγκεκριμένο πωλείται νόμιμα πλεόν στην Ελλάδα εφόσων παράγεται απο συγκεκριμένη ποικιλια φυτου και οχι αυτο που νομιζουμε ολοι...
    Βιώνωντας τον τελευταίο καιρό πολλά σωματικα λόγω αγχους κλπ, ο παθολογος μου μετα απο ιατρικες εξετασεις να παρω κατι για το αγχος... δεν μου αρεσε η ιδεα του και ψαχνωντας στο ιντερνετ και μετα σε ερωτηση σε φαρμακοποιο γνωστο, διαβασα, ακουσα για το cbdoil, καναβιδελαιο, το οποιο υποσχεται πολλα στη αντιμετωπιση αγχους, καταθλιψης κλπ κλπ χωρις τις κλασικες παρενεργειες αντικαταθλιπτικων κλπ... να σημειωσω, στην περιοχη που μενω υπαρχουν 3 καταστηματα που πωλουν συγκεκριμενα προιοντα του.... εχει καποιος φιλος φιλη αποψη???
    Επειδή και εγώ με κατάθλιψη είμαι (και άλλα διάφορα) και με ιστορικό (ελαφριάς) ψύχωσης απο Πάτερα και κατάθλιψης απο Μητέρα...
    το μυστικό στην κάνναβη είναι στην δοσολογία....και στον τρόπο χρήσης...θέλει ωριμότητα το πράμα Rolleyes

Similar Threads

  1. Άγχος και Κατάθλιψη
    By Elina in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-2019, 16:17
  2. Άγχος κατάθλιψη;;
    By zeta23_ed in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 14-06-2018, 16:32
  3. αγχος ή καταθλιψη?
    By menis_64 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 21-09-2017, 23:22
  4. Άγχος και κατάθλιψη
    By Mar86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-03-2017, 18:41
  5. Άγχος για το σέξ, κατάθλιψη;
    By Νικος3 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 15-09-2012, 05:21

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •