Την ηθελα πολλα χρονια και τωρα την εχω αλλα λεει ψεματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3

    Την ηθελα πολλα χρονια και τωρα την εχω αλλα λεει ψεματα

    Ειμαι 24 χρονων και δεν ειχα κανει ποτε μου τπτ σε σχεση ουτε σε ερωτικο κομματι. Παντα εψαχνα κατι σοβαρο..

    τη συγκεκριμενη κοπελα την ηθελα απο το γυμνασιο οταν την ειχα πρωτοδει ειπα μεσα μου αυτη θα γινει δικια μου καποια στιγμη και μετα απο χρονια χωρις να εχω κανει κατι ουτε να με ξερει ουτε να μιλαμε μου εστειλε μυνημα και τα φτειαξαμε σε λιγες μερες μεσα ζουμε μαζι εχω γνωρισει την οικογενεια της και ολα πανε τελεια τα εχουμε τωρα 5 μηνες.

    Μου ελεγε οτι απο μικρη ηθελε οικογενεια και παντα ηθελε κατι σοβαρο και οτι ηταν σοβαρη κοπελα, και εγω της εξηγησα οτι θελω κατι σοβαρο και οχι κατι μιας βραδιας κλπ πριν τα φτειαξουμε.


    Μεσα σε αυτους τους μηνες ανακαλυψα οτι πριν τα φτειαξουμε εχει παει με πολλους και εκτος σχεσεις..

    το θεμα ειναι το εξης επειδη εχω σκοπο να περασω ολοι μου τη ζωη μαζι της μπορει να ακουγετε τρελο και να μου πειτε ειμαι λιγο καιρο μαζι της αλλα τεσπα το θεμα μου ειναι αλλο.

    Με ομορφο τροπο τη ρωτησα αν ηθελε να μου πει για τη ζωη της , το παρελθον της κλπ και ξεκινησε να μου λεει διαφορα και οτι εχει παει μονο με 3 ενω ειναι παραπανω τουλαχιστον 9 απο πολυ εμπιστες πηγες...Της εξηγησα οτι δεν προκειτε να φυγω απο το πλευρο σου με τπτ οτι και να μου πεις..

    βλεπω οτι εχει αλλαξει εντελως μαζι μου οτι και να εχει γινει στο παρελθον δεν θα με πειραξει γτ βλεπω το μελλον και προτειμω την αληθεια παρα να μαθω διαφορα εντελως τυχαια, Εγω της ειπα αυτο <<παλια δεν τα ειχαμε και ησουν ελευθερη μπορει να εκανες οτι ηθελες, απλα προτειμω να ξερω την αληθεια διοτι θελω να περασω τη ζωη μου μαζι σου.....>>

    Πηγα με τα νερα της και πιστεψα τα ψεματα που μου πασαρε περι παλιων σχεσεων κλπ αλλα μεσα μου με τρωει που δεν μου ειπε την αληθεια...

    τι κανω σε αυτη τη περιπτωση το αφηνω ετσι το κυνηγαω λιγο να μου πει την αληθεια ???? Δεν θελω να το πιεσω το θεμα καθολου γτ βλεπω οτι με αγαπει τρελα και αν δεν με εβλεπε σοβαρα ουτε θα συγκατηκουσαμε μαζι και ουτε θα με γνωριζε στην οικογενεια της αυτο σκεφτομαι... και δεν πιεζω αλλο τη κατασταση αλλα μονο και μονο που μου ελεγε ψεματα οτι ειναι σοβαρη και δεν εκανε βλακεις παλια με αναστατωνει και εχω χασει λιγο την εμπιστοσυνη της..

    Απλα ειναι αυτο οτι δεν μου λεει την αληθεια και με τρωει μεσα μου καθε μερα, οπως ειπα επειδη δεν ειχα ξανακανει σχεσει σε αυτη τη περιπτωσει τη θα κανατε ?

  2. #2
    george1520
    Guest
    Έχει τόση σημασία για σενα με πόσους έχει πάει ή επειδη λέει ψέματα και σε ενοχλεί;; Αν σε τρώει τόσο πολύ κάνε μια σωστή συζήτηση. Πες έμαθα αυτό κι αυτό. Ισχύει; Και ότι σου πει.. Αυτό θα πιστέψεις.. Αν μου έλεγες ότι γενικά είναι μια ψεύτρα και στην σχέση σας δεν φέρεται σωστά τότε θα σου πω ναι ψάξε το περισσότερο.. Δεν είναι κρίμα όμως να είσαι σε μια σχέση, να νιώθεις τόσα πράγματα, να νιώθει κι αυτή (και κυρίως να στα δείχνει) και να κολλάς στο παρελθόν που δεν επηρεάζει καθόλου το παρόν και το μέλλον; Επικεντρώσου σε αυτά που είσαι τυχερός και έχεις στην ζωή σου και μην χαλιέσαι για κάτι που δεν έχει πλέον καμία ουσία.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Έχει τόση σημασία για σενα με πόσους έχει πάει ή επειδη λέει ψέματα και σε ενοχλεί;; Αν σε τρώει τόσο πολύ κάνε μια σωστή συζήτηση. Πες έμαθα αυτό κι αυτό. Ισχύει; Και ότι σου πει.. Αυτό θα πιστέψεις.. Αν μου έλεγες ότι γενικά είναι μια ψεύτρα και στην σχέση σας δεν φέρεται σωστά τότε θα σου πω ναι ψάξε το περισσότερο.. Δεν είναι κρίμα όμως να είσαι σε μια σχέση, να νιώθεις τόσα πράγματα, να νιώθει κι αυτή (και κυρίως να στα δείχνει) και να κολλάς στο παρελθόν που δεν επηρεάζει καθόλου το παρόν και το μέλλον; Επικεντρώσου σε αυτά που είσαι τυχερός και έχεις στην ζωή σου και μην χαλιέσαι για κάτι που δεν έχει πλέον καμία ουσία.
    Επικεντρώσου σε αυτά που είσαι τυχερός και έχεις στην ζωή σου και μην χαλιέσαι για κάτι που δεν έχει πλέον καμία ουσία.

    Αυτο εχω κανει μερες τωρα, απλα επειδη ειναι σιγουρο αυτα που εμαθα, αυτο δεν ηξερα αν πρεπει να της το πω με καποιο τροπο αλλα αφου οπως λες καλυτερα να το κρατησω ολο μεσα μου και να το ξεπερασω και να απολαυσω ολο αυτο που γινεται. Λογικα μαλλον επειδη βλεπει οτι το βλεπω πολυ σοβαρα και αυτη με βλεπει σοβαρα φοβαται να μου πει την αληθεια.. Ειναι το μονο που σκεφτομαι.

  4. #4
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Adonaros View Post
    Επικεντρώσου σε αυτά που είσαι τυχερός και έχεις στην ζωή σου και μην χαλιέσαι για κάτι που δεν έχει πλέον καμία ουσία.

    Αυτο εχω κανει μερες τωρα, απλα επειδη ειναι σιγουρο αυτα που εμαθα, αυτο δεν ηξερα αν πρεπει να της το πω με καποιο τροπο αλλα αφου οπως λες καλυτερα να το κρατησω ολο μεσα μου και να το ξεπερασω και να απολαυσω ολο αυτο που γινεται. Λογικα μαλλον επειδη βλεπει οτι το βλεπω πολυ σοβαρα και αυτη με βλεπει σοβαρα φοβαται να μου πει την αληθεια.. Ειναι το μονο που σκεφτομαι.
    Σου ειπα. Αν σε τρώει και επηρεάζει τόσο την μεταξύ σας σχέση. Κάνε μια συζήτηση και πες τι άκουσες..

    Καλη χρόνια.. Με υγεία

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    θα παντρευτεισ θα μαθεισ την αληθεια για τισ γυναικεσ και θα εχεισ ενα παιδι που θα πρεπει να βρεισ λεφτα να το μεγαλωσεισ δηλαδη θα πρεπει να δουλευεισ για 20 χρονια μπορεισ δε μπορεισ ασε την αληθεια και δεσ την υποχρεωση σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    127
    Σε αυτές τις περιπτώσεις ισχύει ο κανόνας του 3.οσους σου πει η κοπέλα πολλαπλάσιαζεις επί 3.αντιθετα όσες πει ο άντρας στη κοπέλα ότι έχει πάει διαιρείς δια 3.περα από το χιούμορ γιατί το ψάχνεις τόσο πολύ; τι ρόλο παίζει με πόσους έχει πάει. Για μένα κακώς ρώτησες αφού ήξερες ότι θα χαλάστεις σε μια απάντηση που δεν θα σου άρεσε. Προχώρα κ όλα καλά. Υπάρχουν παρθένες που κάνουν όργια μετά κ κοπέλες με εμπειρίες που αποδεικνύονται θυσαυρος όταν μπαίνουν σε μια σχεση
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by driveme View Post
    Σε αυτές τις περιπτώσεις ισχύει ο κανόνας του 3.οσους σου πει η κοπέλα πολλαπλάσιαζεις επί 3.αντιθετα όσες πει ο άντρας στη κοπέλα ότι έχει πάει διαιρείς δια 3.περα από το χιούμορ γιατί το ψάχνεις τόσο πολύ; τι ρόλο παίζει με πόσους έχει πάει. Για μένα κακώς ρώτησες αφού ήξερες ότι θα χαλάστεις σε μια απάντηση που δεν θα σου άρεσε. Προχώρα κ όλα καλά. Υπάρχουν παρθένες που κάνουν όργια μετά κ κοπέλες με εμπειρίες που αποδεικνύονται θυσαυρος όταν μπαίνουν σε μια σχεση
    Χαλαστηκα λιγο αλλα το εκανα μηπως μου ανοιχτη και νιωσει καλυτερα διοτι πιστευω οτι αμα ανοιγεσε ειναι καλυτερο παρα να τα κρατας ολα μεσα σου , αλλα δεν θα κανω κατι αλλο θα κανω αυτο που μου εγραψε ο george1520 και θα επικεντρωθω σε αυτο που συμβαινει τωρα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Δεν ρωτας ποτέ για τον απλούστατο λόγο μπορεί να πει ότι θέλει. Και γιατί να σου πει ότι έχει πάει με 15 εφόσον ξέρει ότι εμείς οι άντρες το κακολογουμε? Εγώ έχω πει ότι ναι έχω πάει με πουτανες κάποιες φορές εκτός από κοπέλες που γνώρισα. Οκ έφαγα τα μούτρα μου. Εγώ όμως σε σχεση ποτέ δεν απάτησα και αν παντρευτώ πάλι δεν θα απατησω, γιατί έτσι ειμαι με ξέρω. Οπότε μην βγάζεις συμπέρασμα από το παρελθόν, καλύτερα μη Ρωτάς, κοίταξε πως είναι η κοπέλα όσο είσαστε μαζί, μικροί είσαστε έχετε αρκετό χρόνο να δείτε τι είναι ο καθένας.
    Υπάρχουν πολλές μια χαρά κοπέλες που στη προσπάθεια τους να βρουν κάποιον να είναι μαζί, τις εκμεταλλεύονται, δεν σημαίνει ότι γουστάρουν να γυρνάνε με τον ένα και με τον άλλο.
    Μην ξαναρωτας και περάστε καλά. Αν δεν είναι σωστός άνθρωπος θα φανεί μην ανησυχείς

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    40
    το κορίτσι καλά έκανε και είχε εννιά ή όσες είχε, για μένα το πρόβλημα είσαι εσύ φίλε,
    στα 24 θα έπρεπε να έχεις κάνει ένα σωρό σχέσεις και όχι να κάθεσαι να λες ψάχνω κάτι σοβαρό.
    Για να φτάσεις στο σοβαρό πρέπει να έχεις το κριτήριο να καταλάβεις τι είναι σοβαρό και τι όχι.
    Για να φτάσεις στο κριτήριο πρέπει να έχει την ικανότητα να ξεχωρίσεις και να έχεις ζήσει γιατί διαβάζοντας σε βιβλίο δεν βρίσκεις ούτε το σοβαρό ούτε το φαιδρό
    Άρα πως περιμένεις τώρα να σου πω κάτσε και φτιάξε σχέση;
    αφού ρε παλικάρι μου δεν έχεις ζήσει τίποτα στη ζωή σου , πως θες να τα ζήσεις όλα μονοκοπανιά;
    Αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι κι εσύ αγαπητέ μου είσαι αγουρίδα ακόμα
    κάτσε να αποκτήσεις λίγη εμπειρία και μην χάνεις χρόνο στο να επενδύεις τόσα με την πρώτη φορά.
    Φτιάξε εσύ τον εαυτό σου, δώστου εμπειρίες , στάση άποψη , αρχές αξίες ηθική κλπ κλπ
    και όταν τα κάνεις όλα αυτά και στην πράξη, τότε καλό θα ήταν να ξέρεις τι θέλεις και να το κυνηγήσεις
    Εάν και εφ όσον θέλεις να έχεις μια υγιή σχέση, γιατί δεν είναι μόνο η αρχή , είναι και η καθημερινότητα.

Similar Threads

  1. τέσσερα χρόνια καθαρή και ήπια τώρα τι;
    By margi78 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 9
    Last Post: 06-04-2016, 02:22
  2. ΙΔΨ δεκαπέντε χρόνια τώρα
    By interzone in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 23-12-2014, 01:43
  3. 8 χρονια ψυχωσικη (σχιζοσυναισθηματική διαταραχή) και τωρα και επιληπτικη;
    By εσωτερική_σήψη in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 16-06-2014, 20:02
  4. 9 χρόνια σχέση - 6 μήνες γάμος .... και τώρα τι ;;;;
    By rodon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 13-03-2013, 12:34
  5. καλησπερα και χρονια πολλα , θα ηθελα να πω πως ειμαι και εγω εδω....
    By katerina85_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 13
    Last Post: 24-04-2009, 17:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •