Γιατί ζω ακόμα? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Φίλε Αλεξ καλησπέρα! Εύχομαι η νέα χρόνια που θα έρθει να είναι η καλύτερη για σένα.στο ευχομαι απο καρδιας.για να γίνει αυτό όμως πρέπει να δείξεις λίγη υπομονή.λες πηγαινεις σε ψυχιατρο και ψυχολογο.μόνο και μόνο αυτο είναι ενδειξη ότι δεν παραιτησε από την ζωή. Πόσο καιρό περνεις αγωγη?γιατί αν έχεις λίγο καιρό ίσως δεν εχεις δει ακόμη αποτελεσματα.επίσης ξέρεις πόσο σημαντικό ειναι να ξυπνάς και να πηγαίνεις για δουλεια?είναι ένα μεγάλο κατορθωμα γι αυτούς που περνανε καταθλιψη.είσαι τοσο νέος που δεν πειράζει αν δεν έχεις κάνει σχέση ακομη.έχεις μια ζωη μπροστά σου.επειδή λίγο πολύ όλοι έχουμε περάσει ασχημα σε κατάλαβαινουμε.και οι σκεψεις αυτές που κάνεις είναι φυσιολογικες λόγω της καταστασης σου.και εγώ πιστευα μέχρι τα 29 ότι είμαι άχρηστη ένα μηδέν ένα τίποτα.ούτε εγώ είχα κάνει σχέση και ήμουν πολυ πιο μεγαλη.όλα αυτά προερχονται από την κατάθλιψη σου.για αυτο σε παρακαλω συνεχισε τις επισκεψεις στους γιατρους σου μέχρι να δεις βελτιωση.και περιορισε το αλκοολ.δεν σε βοηθα αντιθετα σε κανει χειροτερα.να είσαι σίγουρος ότι αυτό που σκέφτεσαι τώρα και αυτό που σκεφτοσουν χρόνια θα αλλαξει κάποια στιγμη.μονο κάνε λίγη υπομονη
    Καλή χρονιά και σε σένα.Περνω αγωγή εδώ και αρκετό καιρό και δεν βλέπω κανένα ιδιαίτερο αποτέλεσμα.Ο ψυχολόγος μου έχει βαρεθεί να μου λέει τα ίδια και τα ίδια. όσο για την υπομονή δεν έχω καθόλου.

  2. #32
    Quote Originally Posted by Alex97 View Post
    Καλή χρονιά και σε σένα.Περνω αγωγή εδώ και αρκετό καιρό και δεν βλέπω κανένα ιδιαίτερο αποτέλεσμα.Ο ψυχολόγος μου έχει βαρεθεί να μου λέει τα ίδια και τα ίδια. όσο για την υπομονή δεν έχω καθόλου.
    Δεν ξέρω πόσο εννοεις αρκετο καιρό αλλά θέλει πανω από δύο μήνες για να δρασει.τουλάχιστον εμένα μετά από 2-3 μήνες με επιασε.είναι μεγαλο βημα που πηγαινεις σε ψυχολογο.δεν έχεις παραδοθει στην καταθλιψη και δεν θα το κάνεις γιατί φαίνεται πως θες να αλλάξεις την ζωη σου.και θα την αλλαξεις γιατί προσπαθεις.αυτό βλέπω εγώ.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    28
    Γεια σου & πάλι φίλε Άλεξ!

    Μήπως θα μπορούσες να μου πεις
    αν μπορείς να φανταστείς
    κάτι που αν το ζούσες
    δεν θα έννοιωθες τόσο χάλια;;;

  4. #34
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Akis91 View Post
    Γεια σου & πάλι φίλε Άλεξ!

    Μήπως θα μπορούσες να μου πεις
    αν μπορείς να φανταστείς
    κάτι που αν το ζούσες
    δεν θα έννοιωθες τόσο χάλια;;;
    Καλός τον μουρουτη.Ναι αλλά δυστυχώς δεν το ζω γι'αυτό και είμαι χάλια.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν ξέρω πόσο εννοεις αρκετο καιρό αλλά θέλει πανω από δύο μήνες για να δρασει.τουλάχιστον εμένα μετά από 2-3 μήνες με επιασε.είναι μεγαλο βημα που πηγαινεις σε ψυχολογο.δεν έχεις παραδοθει στην καταθλιψη και δεν θα το κάνεις γιατί φαίνεται πως θες να αλλάξεις την ζωη σου.και θα την αλλαξεις γιατί προσπαθεις.αυτό βλέπω εγώ.
    Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    28
    Μπορείς να μοιραστείς
    αυτό που φαντάζεσαι;

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Alex97 View Post
    Ξυπνάω το πρωί με το ζόρι για να πάω στην δουλειά ακριβώς πρέπει να είμαι εκεί πάρα 10 σηκώνομαι.Ρίχνω κατι παναγιες γιατί έρχεται ένας εκεί και μου σπάει τα νεύρα (θα τόν σκοτώσω δεν υπάρχει περίπτωση)τρωο πίνω κανα καφέ κάνα monster και μετά πάω σπίτι κάθομαι λίγο στο pc πίνω και τπτ καμία ρετσινα η αλλιώς περνώ κάνα μπουκάλι tequila και μετά πέφτω για ύπνο.Αυτο γίνεται συνέχεια.
    Φιλε Αλεχ Χρονια πολλα. Πρωτα να σε πω οτι αλκοολ και αντικαταθλιπτικα δεν πανε δε κανουν χρηση τα χαπια και στο λεει καποια που επινε για χρονια. Τι σε κάνει το αλκοολ σε ηρεμει? τι συναισθηματα σου βγαζει? ή κοιμασαι κατευθειαν?

  8. #38
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Akis91 View Post
    Μπορείς να μοιραστείς
    αυτό που φαντάζεσαι;
    Μπα μου είναι δύσκολο να το μοιραστώ με άλλους.

  9. #39
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Φιλε Αλεχ Χρονια πολλα. Πρωτα να σε πω οτι αλκοολ και αντικαταθλιπτικα δεν πανε δε κανουν χρηση τα χαπια και στο λεει καποια που επινε για χρονια. Τι σε κάνει το αλκοολ σε ηρεμει? τι συναισθηματα σου βγαζει? ή κοιμασαι κατευθειαν?
    Με ήρεμη με κάνει να ξεχνιέμαι και με βοηθάει να κοιμηθώ πιο εύκολα.

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Alex97 View Post
    Με ήρεμη με κάνει να ξεχνιέμαι και με βοηθάει να κοιμηθώ πιο εύκολα.
    Καταλαβα παλικαρι μου αλλα δεν ειναι η λυση αυτη. Προσπαθησε για ενα μηνα να μην πινεις να παιρνεις την αγωγη σου το ξερω ειναι δυσκολο το εχουμε σαν αποκούμπι στις δυσκολες στιγμες μας, αλλά μπορεις να τα καταφερεις

  11. #41
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Roulaki1 View Post
    Καταλαβα παλικαρι μου αλλα δεν ειναι η λυση αυτη. Προσπαθησε για ενα μηνα να μην πινεις να παιρνεις την αγωγη σου το ξερω ειναι δυσκολο το εχουμε σαν αποκούμπι στις δυσκολες στιγμες μας, αλλά μπορεις να τα καταφερεις
    Έχεις δίκιο.Προσπαθω να το κόψω αλλά χάνω
    Last edited by Alex97; 01-01-2020 at 23:03.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by Alex97 View Post
    Έχεις δίκιο.Προσπαθω να το κόψω αλλά χάνω
    θα τα καταφερεις αφου προσπαθεις να επιμένεις. Να μην εχεις ποτε αλκοολ μεσα στο σπιτι ειναι πειρασμος. Οτι άλλο θελήσεις να πεις εδω είμαστε. Επισης μπορεις να γραφτεις σε ενα γυμναστηριο να γνωρισεις ανθρωπους και να συζητας μαζι τους. Εγω γνωρισα μεσα απο την δουλεια ατομα, παμε για καφε και συζητάμε γενικα ετσι το μυαλο φευγει απο τις δυσαρεστες σκέψεις και βλέπω την ζωη πιο αισιόδοξα. Το γυμναστηριο το ανέφερα σαν παραδειγμα μπορει να μην σε αρεσει η γυμναστική Φιλιά!!!!

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    28
    Κλειδί για την ψυχολογία σου
    είναι το ότι δεν μπορείς
    να το μοιραστείς με άλλους.
    Πρέπει να βρεις τρόπο
    να το μοιραστείς όμως,
    όπως & δήποτε!
    ...& αν όχι εδώ,
    με κάποιον δικό σου άνθρωπο.
    Υπάρχει κάποιος δικός σου
    που να μπορείς να το μοιραστείς;

  14. #44
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Akis91 View Post
    Κλειδί για την ψυχολογία σου
    είναι το ότι δεν μπορείς
    να το μοιραστείς με άλλους.
    Πρέπει να βρεις τρόπο
    να το μοιραστείς όμως,
    όπως & δήποτε!
    ...& αν όχι εδώ,
    με κάποιον δικό σου άνθρωπο.
    Υπάρχει κάποιος δικός σου
    που να μπορείς να το μοιραστείς;
    Ειδικά το συγκεκριμένο οχι

  15. #45
    ισως θες ενα νοημα ενα σκοπο...

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 23-06-2015, 22:48
  2. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 01:08
  3. μια ακόμα ιστορία!
    By Everest in forum Παχυσαρκία
    Replies: 6
    Last Post: 02-04-2011, 11:57
  4. Αφού ξέρω τι είναι γιατί ακόμα φοβάμαι τα συμπτώματα;
    By *Hristina* in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-06-2010, 11:46
  5. Γιατί ακόμα?
    By smoke08 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 24-04-2007, 18:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •