Φοβάμαι πολύ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Φοβάμαι πολύ

    Γεια σας...τον τελευταίο χρόνο μου παλεύω με την γαδ,αν και μπορώ να πω ότι μέχρι πριν 2-3 μέρες ήμουν κάπως καλύτερα...τις τελευταίες όμως μέρες,τελείως ξαφνικά με έχει πιάσει μια έντονη αδιαθεσία χωρίς να ξέρω γιατί...όλη την ώρα ζαλίζομαι και νιώθω ότι θα καταρρεύσω.Σκεφτομαι κάθε λεπτό το χειρότερο.Μου ήρθε και περίοδος 2 φορές αυτόν τον μήνα με αρκετά μεγάλη ροη και έχω αγχωθεί τρελα ότι μπορεί να πάθω κάτι...ίσως φταιει το ότι τις τελευταίες 10 μέρες αναγκαζομουν λόγω γιορτών να είμαι όλη μέρα έξω και να φτάνω στα όρια των αντοχών μου γιατί από εκεί που δεν έβγαινα καθόλου από τ σπίτι,τώρα έκλεινα έξω 6ωρα.Ισως να μου έχει πεσει και η φεριτίνη γιατί είχα ανέκαθεν πρόβλημα με αυτό...λέτε να πάθω κάτι ρε παιδιά;Έχω και την περίοδο έχω και την φεριτίνη που μπορεί να έπεσε και αγχώνομαι...θα πάω για εξετάσεις αύριο αλλά έχω φρικάρει για τα αποτελέσματα.Επισης είχα κάνει πολλες εξετεσεις το καλοκαίρι και τον Σεπτέμβριο και ήμουν μια χαρά.Αγχωνομαι τόσο πολύ..Έχω εξαντληθεί αυτές τις γιορτές γιατί χρειαζόταν να προσποιούμαι όλη την ώρα πως είμαι καλά και πιστεύω πως με επηρέασε πολύ άσχημα όλο αυτό

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Γεια σου irene Δεν σημαινει κατι το οτι εχεις δυο φορες το μηνα περιοδο, μπορει να ειναι απο το αγχος μονη σου λες οτι πιεστικες και να ξεσπασε μετα ο οργανισμος σου. Προσπαθησε να απασχολησεις το μυαλο σου με αλλα πραγματα και αυριο πας για τις εξετασεις. Φιλιά

  3. #3
    george1520
    Guest
    Θα σχολιάσω. Χάχα..

    Πόσες μέρες κράτησε η κάθε περίοδος; Μετά από πόσες μέρες είδες δεύτερη φορά; Ο κύκλος σου γενικά είναι σταθερός;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by irene22 View Post
    Γεια σας...τον τελευταίο χρόνο μου παλεύω με την γαδ,αν και μπορώ να πω ότι μέχρι πριν 2-3 μέρες ήμουν κάπως καλύτερα...τις τελευταίες όμως μέρες,τελείως ξαφνικά με έχει πιάσει μια έντονη αδιαθεσία χωρίς να ξέρω γιατί...όλη την ώρα ζαλίζομαι και νιώθω ότι θα καταρρεύσω.Σκεφτομαι κάθε λεπτό το χειρότερο.Μου ήρθε και περίοδος 2 φορές αυτόν τον μήνα με αρκετά μεγάλη ροη και έχω αγχωθεί τρελα ότι μπορεί να πάθω κάτι...ίσως φταιει το ότι τις τελευταίες 10 μέρες αναγκαζομουν λόγω γιορτών να είμαι όλη μέρα έξω και να φτάνω στα όρια των αντοχών μου γιατί από εκεί που δεν έβγαινα καθόλου από τ σπίτι,τώρα έκλεινα έξω 6ωρα.Ισως να μου έχει πεσει και η φεριτίνη γιατί είχα ανέκαθεν πρόβλημα με αυτό...λέτε να πάθω κάτι ρε παιδιά;Έχω και την περίοδο έχω και την φεριτίνη που μπορεί να έπεσε και αγχώνομαι...θα πάω για εξετάσεις αύριο αλλά έχω φρικάρει για τα αποτελέσματα.Επισης είχα κάνει πολλες εξετεσεις το καλοκαίρι και τον Σεπτέμβριο και ήμουν μια χαρά.Αγχωνομαι τόσο πολύ..Έχω εξαντληθεί αυτές τις γιορτές γιατί χρειαζόταν να προσποιούμαι όλη την ώρα πως είμαι καλά και πιστεύω πως με επηρέασε πολύ άσχημα όλο αυτό
    Αλήθεια δεν είχες ποτέ ξανά δύο φορές περίοδο;; Δεν είναι τόσο τρομερό.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Καλή χρονιά σε όλους, εκτός από τα παραπάνω, εγώ όταν είχα βρεθεί σε αντίστοιχη φάση, είπα θα το παλέψω ότι και να είναι, ψυχολογικό ή σωματικό, έτσι αποφορτίστηκα λίγο και με βοήθησε στο να φύγουν τα ψυχοσωματικά.
    Γενικά τα ψυχοσωματικά θα φύγουν με μείωση του άγχους, αρά η λύση είναι με όποιο τρόπο μπορεί ο καθένας να μειώσει το άγχος.

Similar Threads

  1. Φοβάμαι πολύ...
    By Αριστείδης! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 03-12-2013, 08:52
  2. φοβαμαι πολυ...
    By Sublime in forum Αυτοτραυματισμός (Non-Suicidal Self Injury-NSSI)
    Replies: 22
    Last Post: 27-05-2011, 21:16
  3. Φοβάμαι πολύ..
    By Antouan89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 42
    Last Post: 17-04-2011, 12:13
  4. φοβαμαι πολυ......
    By mr.blond in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 15-01-2011, 07:12
  5. Φοβάμαι πολύ.....
    By Sehrazat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-10-2010, 14:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •