Προσπαθώντας να βοηθήσω - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 98
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    Για κάποιο λόγο, δεν μπορώ να δω γιατί είναι χειριστικό και δεν πιστεύω ότι είναι. Εγώ τον έψαχνα, εγώ έκανα τόσες προσπάθειες να τον φτάσω, εγώ του έλεγα πως νοιάζομαι και εκείνος έλεγε να σταματήσω τα ψέματα κ άλλα.. Του είχα πει πως λυπάμαι που βρίσκεται σε αυτή τη κατάσταση, και εκεί είχε πει σταμάτα με τη λύπηση, κι του είπα πως δε λυπάμαι εκείνον, αλλά την κατάσταση που είναι, γιατί δεν το αξίζει. Φυσικά κάθε φορά που του έλεγα πως νοιάζομαι ή κάτι ανάλογο, νευρίαζε κ μου έλεγε να σταματήσω αλλιώς θα με μπλόκαρε. Αλλά κάποιες φορές συνεχιζε να μιλά μόνος του, μου είχε πει να σταματησω να μιλάω, μετά μου έλεγε "ΑΠΑΝΤΑ", "δε θα ξεφυγεις ετσι". Θυμός. Δεν είναι χειριστικό αυτό. Δεν είναι χειριστικός.
    καλημερα.
    αυτος ο ανθρωπος εχει ψυχολογικα που δεν εχει αντιμετωπισει. ισως δεν θελει να παει στον γιατρο, ισως να εχει παει αλλα δεν εχει δει καλυτερευση.
    σε χρησιμοποιει σαν σακο του μποξ για να ξεσπαει την ενταση που του προκαλουν τα αλυτα προβληματα του.
    σε χειριζεται συνεχως επειδη του δειχνεις αδυναμια και δειχνεις να ανησυχεις οταν σε διωχνει.


    δεν βλεπεις παραπανω τον χειρισμο;;;;;;; σου λεει φυγε, κι οταν φυγεις (σπανια) σου λεει στα μουτρα σου οτι δεν θα γλυτωσεις απο εκεινον.
    κανει την γατα και κανεις το ποντικι στην φακα του.
    χρειαζεσαι βοηθεια για να τα καταλαβεις ολα αυτα.
    γιατι εισαι ενα τοσο προθυμο θυμα στα χερια ενος προβληματικου ανθρωπου;;;
    δεν προκειται να σε αφησει να φυγεις. κρυβεται μονο επειδη τον κυνηγας. αν κανεις πως τν παρατας θ αρχισει να σε κυνηγαει εκεινος.
    ενας ανθρωπος σε τετοια κατασταση χρειαζεται ψυχιατρο. εισαι ψυχιατρος; νομιζεις οτι μπορεις να τον "σωσεις"; δεν χρειαζεται σωτηρες. γιατρο χρειαζεται.
    τι κανεις εκει; γιατι δεν θελεις να ζησεις κανονικη ζωη και θελεις να παιζεις το θυμα ενος σαδιστη;
    τι τρεχει με εσενα;
    εχεις φιλους; φιλες; τι αλλο κανεις στην ζωη σου οταν δεν ασχολεισαι μαζι του;
    σπουδαζεις; δουλευεις; ποσων ετων εισαι;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    "Η ανησυχία είναι μια δικαιολογία για να μου συμπεριφέρεστε (οι ανθρωποι) χάλια." Και καθε φορά που έχω πει συγνώμη, "Δεν το εννοείς." και "Αν θέλεις συγχώρεση, να πας στην εκκλησία." Δε, οποιαδήποτε προσπάθεια να το συζητήσω, μόνο τον θύμωνε.
    Εγώ βλέπω εναν άνθρωπο που πονάει, όχι κάποιον που χειρίζεται.
    Όταν μιλήσατε πρώτες φορές πώς ήταν; Από την αρχή δηλαδή σου έλεγε αυτά τα "σκασε "κτλ; Ήθελε αυτός να μιλήσει η εσύ το ξεκίνησες; Και τέλος πάντων εσύ που είσαι σε όλα αυτά δηλαδή πως νιώθεις την ώρα που φέρεται έτσι;
    Αν και εμένα για πολύ τοξικος μου φαίνεται...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    121
    Δεν είναι όλα για αυτά που λαμβανουμε... Πάντα μου άρεσε να δίνω και όχι να παίρνω.

  4. #34
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    Δεν είναι όλα για αυτά που λαμβανουμε... Πάντα μου άρεσε να δίνω και όχι να παίρνω.
    Δεν είναι λογικό να δίνεις για να πάρεις.. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να πάρεις.. Θα χάσεις τον εαυτό σου

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    Δεν είναι όλα για αυτά που λαμβανουμε... Πάντα μου άρεσε να δίνω και όχι να παίρνω.
    Δεν είπα ότι πρέπει να ξεκινήσεις κάτι απλώς για να πάρεις. Ρωτάω πως νιώθεις γι αυτά που "δεν παίρνεις" και μέχρι που θα αντέξεις μόνο δίνοντας.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    121
    Και βέβαια θα φύγει αν σταματήσω εγώ. Είμαι σίγουρη για αυτό. Είναι θυμός, όχι χειρισμός. Όταν είσαι θυμωμένος, δεν ελέγχεις τόσο τι λες.

  7. #37
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    Και βέβαια θα φύγει αν σταματήσω εγώ. Είμαι σίγουρη για αυτό. Είναι θυμός, όχι χειρισμός. Όταν είσαι θυμωμένος, δεν ελέγχεις τόσο τι λες.
    Εγώ σου λέω ότι αν φύγεις. Θα στείλει και θα πει ότι είσαι σαν όλους τους άλλους, ότι δεν νοιάζεσαι κτλ κτλ... Έχεις μπροστά σου τα δεδομένα. Ξέρεις την αλήθεια αλλά επιλέγεις να μη την δεις.. Και σε ρωτώ. Εδώ στο φόρουμ. Τι πραγματικά περίμενες να ακούσεις;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    121
    Καθε φορά εγώ τον κυνηγούσα όταν έφευγε, και τον ενοχλούσε. Τίποτα δε χειρίστηκε. Απλά νοιαζόμουν. Και ανησυχούσα. Αυτό.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    Και βέβαια θα φύγει αν σταματήσω εγώ. Είμαι σίγουρη για αυτό. Είναι θυμός, όχι χειρισμός. Όταν είσαι θυμωμένος, δεν ελέγχεις τόσο τι λες.
    γιατι εισαι τοσο σιγουρη; αφου δενε χεις φυγει ποτε. παντα τον κυνηγας.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    121
    Γιατί έναν μήνα τον κυνηγούσα. Αυτό είναι 100% σίγουρο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    τι ηλικια εχεις; εχεις καθολου σχεσεις με αλλα ατομα, φιλικες ή ερωτικες;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    Γιατί έναν μήνα τον κυνηγούσα. Αυτό είναι 100% σίγουρο.
    αυτο λεω κι εγω. οτι εσυ, τον κυνηγας. τον αφησες ποτε στην ησυχια του, χωρις να τον κυνηγας;

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    121
    Είμαι 20 κι θα έλεγα επιφανειακές, λίγες ξεθωριασμένες.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    121
    Φαντάσου μόνο πως φοβάμαι καν να δω την εφαρμογή. Δεν την έχω δει καθόλου. Μια χαρά στην ησυχια του είναι. Το πιο πιθανό να με έχει αγνοήσει πάλι.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    απεγκαταστησε την αυτην την εφαρμογη και μην ξανασχοληθεις.
    ασχολησου με την αληθινη ζωη σου. σπουδαζεις; δουλευεις; τι κανεις στον χρονο σου;

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Προσπαθώντας 20 χρόνια να δω τι φταίει
    By Xodi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 24-09-2019, 16:24
  2. Πώς να βοηθήσω....?
    By adranis in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 13
    Last Post: 24-09-2015, 00:22
  3. Πώς να βοηθήσω??
    By fim in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 08-04-2015, 02:12
  4. Πως να τον βοηθησω??
    By redwood in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 24
    Last Post: 30-03-2013, 08:17
  5. Πώς να τον βοηθήσω;
    By ilektra15 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 07-11-2012, 15:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •