Παιδική σεξουαλική κακοποίηση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 96
  1. #31
    george1520
    Guest
    Άρα πίστευες πως αν μάθει την αλήθεια θα καταλάβει γιατί φέρεσαι όπως φέρεσαι;

  2. #32
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Άρα πίστευες πως αν μάθει την αλήθεια θα καταλάβει γιατί φέρεσαι όπως φέρεσαι;
    Θέλω να το πιστεύω. Αλλά απ'την άλλη το σκέφτομαι σοβαρά γιατί δεν θέλω να στενοχωρήσω κανέναν.

  3. #33
    george1520
    Guest
    Μήπως θες να το χρησιμοποιήσεις σαν όπλο για να έχεις κάποιον δίπλα σου;

  4. #34
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μήπως θες να το χρησιμοποιήσεις σαν όπλο για να έχεις κάποιον δίπλα σου;
    Ούτε που το είχα σκεφτεί αυτό, ειλικρινά. Συν ότι είναι κάπως κακό αυτό που λες. Ποτέ δεν θα ήθελα να κρατήσω κάποιον δίπλα μου με κάτι τέτοιο. Θα προτιμούσα να μην έχω κανέναν δίπλα μου, παρά να τους πληγώνω.

  5. #35
    george1520
    Guest
    Δεν είπα ότι το κάνεις εσκεμμένα.. Ούτε είπα ότι θα το κάνεις για να πληγώσεις.. Απλά αυτό το ότι ο άλλος θα σε αποδεχτεί επειδή έζησες ότι έζησες και είσαι έτσι..

    Εγώ πάντα ήθελα να με αποδέχονται γιαυτό που είμαι.. Χωρίς να πρέπει να τους πω ότι έζησα αυτό κι αυτό.. Να βελτιώνομαι για μένα και όχι για να γίνω περισσότερο αποδεκτός

  6. #36
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν είπα ότι το κάνεις εσκεμμένα.. Ούτε είπα ότι θα το κάνεις για να πληγώσεις.. Απλά αυτό το ότι ο άλλος θα σε αποδεχτεί επειδή έζησες ότι έζησες και είσαι έτσι..

    Εγώ πάντα ήθελα να με αποδέχονται γιαυτό που είμαι.. Χωρίς να πρέπει να τους πω ότι έζησα αυτό κι αυτό.. Να βελτιώνομαι για μένα και όχι για να γίνω περισσότερο αποδεκτός
    Μιλάμε για την οικογένειά μου, όχι για τον γείτονα. Και αυτό που έγινε έχει να κάνει με μένα, με τη ζωή και τα συναισθήματά μου. Αν ήθελα απλώς να γίνω αποδεκτή θα είχα μιλήσει εδώ και χρόνια και δεν θα καθόμουν να βασανίζομαι.

  7. #37
    george1520
    Guest
    Μη βαρας. Δεν κάνω τον γιατρό.. Ούτε διάγνωση κάνω. Ερωτήσεις για να σε βάλω να σκεφτείς κάνω. Εδώ δεν ξέρω ποια ήταν αυτή που το έκανε. Δεν έχω στοιχεία για να μιλήσω..

  8. #38
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μη βαρας. Δεν κάνω τον γιατρό.. Ούτε διάγνωση κάνω. Ερωτήσεις για να σε βάλω να σκεφτείς κάνω. Εδώ δεν ξέρω ποια ήταν αυτή που το έκανε. Δεν έχω στοιχεία για να μιλήσω..
    Δεν βαράω, απλώς σου λέω ότι αν με ήξερες αυτό θα ήταν το τελευταίο πράγμα που θα έλεγες για μενα. Δεν με ξέρεις, οπότε λογικό να σκέφτεσαι όλα τα ενδεχόμενα. Ένας άνθρωπος που ταλαιπωρείται χρόνια με κρίσεις πανικού, και χίλια δυο άλλα δεν έχει ανάγκη από λίγη συμπόνια. Έχει ανάγκη από μια ουσιαστική αγκαλιά, κυριολεκτικά και μεταφορικά
    Πιστεύω ότι οι σημαντικοί άνθρωποι της ζωής μας, πρέπει να ξέρουν κάποια πράγματα. Και πιστεύω πως οι οικογένειες πρέπει να μιλάνε.

  9. #39
    george1520
    Guest
    Δεν έχει να κάνει με το αν σε ξέρω ή όχι.. Δεν σε ρωτάω για να σε μάθω.. Ότι ρωτάω το ρωτάω για να σε βοηθήσω εσένα..

  10. #40
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν έχει να κάνει με το αν σε ξέρω ή όχι.. Δεν σε ρωτάω για να σε μάθω.. Ότι ρωτάω το ρωτάω για να σε βοηθήσω εσένα..
    Δεν παρεξηγώ αυτά που λες. Απλώς σου λέω πως αν ήθελα αυτό που λες, θα το είχα πει εδώ και πολύ καιρό. Εδώ για χρόνια δεν έλεγα ότι πέθανε η μάνα μου για να μην σκεφτεί κάποιος ''α την καημένη''. Σου φαίνεται αυτό για άνθρωπο που θέλει να κρατήσει κάποιον κοντά του με τέτοια πράγματα; Απλώς κατάλαβα ότι δεν πάει έτσι η ζωή. Δεν μπορώ να κρύβομαι για πάντα. Κι αν βοηθήσω τον εαυτό μου ίσως, κάποια στιγμή στο μέλλον να μπορέσω να κάνω και κάποια καλά και για τους άλλους.

  11. #41
    george1520
    Guest
    Ωραία καταλαβαίνω αυτό που λες...

    Φίλους έχεις γενικά στην ζωή σου; βγαίνεις; χόμπι έχεις;

  12. #42
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ωραία καταλαβαίνω αυτό που λες...

    Φίλους έχεις γενικά στην ζωή σου; βγαίνεις; χόμπι έχεις;
    Έχω φίλους, βγαίνω συχνά, ασχολούμαι με πολλά πράγματα..καμιά φορά σκέφτομαι ότι κάνω διάφορα για να αποφεύγω να σκέφτομαι και να λέω πως ''πάντα υπάρχουν και χειρότερα''. Και βέβαια υπάρχουν και χειρότερα, κι έχω δει και τρομερά άσχημα πράγματα. Αλλά όταν το λέμε αυτό είναι σα να κρύβουμε τα πράγματα κάτω απ'το χαλί.

  13. #43
    george1520
    Guest
    Δεν νομίζω να βοηθάει κάποιον όταν δει ότι ο διπλανός του είναι χειρότερα..

    Η γυναίκα που έκανε ότι έκανε είναι συγγενής; πόσο καιρό κράτησε αυτό;

  14. #44
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν νομίζω να βοηθάει κάποιον όταν δει ότι ο διπλανός του είναι χειρότερα..

    Η γυναίκα που έκανε ότι έκανε είναι συγγενής; πόσο καιρό κράτησε αυτό;
    Ναι ήταν συγγενής και μάλιστα στενή. Έγινε αρκετές φορές πάντα όταν οι γονείς μου έλειπαν και με άφηναν μαζί της. Πολλοί έχουν μια στερεοτυπική εικόνα γι'αυτούς που κακοποιούν παιδιά, αλλά τελικά συμβαίνει, γιατί έχω ακούσει και για άλλα περιστατικά.

  15. #45
    george1520
    Guest
    Για τον πατέρα σου έχεις πει θετικά πράγματα.. Γιατί δεν μίλησες σε αυτόν;

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση σε παιδική ηλικια
    By Sofaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 18
    Last Post: 28-08-2019, 20:46
  2. Replies: 17
    Last Post: 22-04-2017, 22:22
  3. Replies: 97
    Last Post: 28-01-2017, 18:52
  4. παιδική ηλικία και κακοποίηση αλλά δε θυμάμαι καλά
    By koin in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-12-2014, 02:55
  5. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 17:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •