Παιδική σεξουαλική κακοποίηση - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 96
  1. #46
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για τον πατέρα σου έχεις πει θετικά πράγματα.. Γιατί δεν μίλησες σε αυτόν;
    Όταν συνειδητοποίησα πως όλο αυτό που γινόταν είναι εκτός ορίων της ''τρυφερότητας'', απλώς προσπαθούσα να απομακρυνθώ από αυτή και ήθελα απλώς να το διαγράψω απ'τη μνήμη μου. Οπότε δε μίλησα σε κανέναν.

  2. #47
    george1520
    Guest
    Όταν κατάλαβες πως η συμπεριφορά της δεν ήταν εντάξει... Και οι γονείς σου σε άφηναν μαζί της. Δεν αντιδρούσαν;

  3. #48
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Όταν κατάλαβες πως η συμπεριφορά της δεν ήταν εντάξει... Και οι γονείς σου σε άφηναν μαζί της. Δεν αντιδρούσαν;
    Μετά καθώς μεγάλωσα δεν έμενα πλέον μαζί της και γενικά όσες φορές πήγαινε να κάνει κάποια κίνηση την απέφευγα. Στους γονείς μου εννοείται δεν είχα δείξει κάτι.

  4. #49
    george1520
    Guest
    Θέλω να βρίσω.. Αλλά οκ..

    Αυτή η γυναίκα ψόφησε.... (σρυ για την λέξη αλλά αυτή μου έρχεται).
    Τι πιστεύεις ότι θα σε βοηθούσε να ξεπεράσεις την κακοποίηση; ή μάλλον να μη σε επηρεάζει. Να την ξεχάσεις είναι δύσκολο.

  5. #50
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θέλω να βρίσω.. Αλλά οκ..

    Αυτή η γυναίκα ψόφησε.... (σρυ για την λέξη αλλά αυτή μου έρχεται).
    Τι πιστεύεις ότι θα σε βοηθούσε να ξεπεράσεις την κακοποίηση; ή μάλλον να μη σε επηρεάζει. Να την ξεχάσεις είναι δύσκολο.
    Δεν ξέρω αν κάποια πράγματα τα ξεπερνάμε ποτέ. Απλώς μαθαίνουμε να τα διαχειριζόμαστε και να μην μας πονάνε τόσο. Και πρέπει να σπάσει ο κύκλος της θυματοποίησης. Γιατί αν μπεις σ'αυτόν τον φαύλο κύκλο, μετά πάει.

  6. #51
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleniz View Post
    Δεν ξέρω αν κάποια πράγματα τα ξεπερνάμε ποτέ. Απλώς μαθαίνουμε να τα διαχειριζόμαστε και να μην μας πονάνε τόσο. Και πρέπει να σπάσει ο κύκλος της θυματοποίησης. Γιατί αν μπεις σ'αυτόν τον φαύλο κύκλο, μετά πάει.
    Θεωρείς ότι μπορούσες να κάνεις κάτι και δεν το έκανες τότε; μιλάμε για ένα παιδί 10 χρόνων... Μιλάμε για μια γυναίκα που ήταν συγγενής σου..

  7. #52
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θεωρείς ότι μπορούσες να κάνεις κάτι και δεν το έκανες τότε; μιλάμε για ένα παιδί 10 χρόνων... Μιλάμε για μια γυναίκα που ήταν συγγενής σου..
    Τότε μάλλον όχι. Ίσως αν είχα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον σε κάποια θέματα και δεν φοβόμουν να μιλήσω..δεν ξέρω. Αλλά πλέον δεν είμαι 10 χρονών και προφανώς αυτό το περιστατικό δεν είναι δικαιολογία για τα πάντα, ούτε και θέλω να το χρησιμοποιώ ως δικαιολογία για κάτι. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι ότι συμπεριφέρομαι άσχημα στους άλλους. Απλώς κάποιες φορές ειδικά στο παρελθόν ήθελα να απομονώνομαι. Τώρα πλέον όχι.

  8. #53
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleniz View Post
    Τότε μάλλον όχι. Ίσως αν είχα ένα πιο υποστηρικτικό περιβάλλον σε κάποια θέματα και δεν φοβόμουν να μιλήσω..δεν ξέρω. Αλλά πλέον δεν είμαι 10 χρονών και προφανώς αυτό το περιστατικό δεν είναι δικαιολογία για τα πάντα, ούτε και θέλω να το χρησιμοποιώ ως δικαιολογία για κάτι. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι ότι συμπεριφέρομαι άσχημα στους άλλους. Απλώς κάποιες φορές ειδικά στο παρελθόν ήθελα να απομονώνομαι. Τώρα πλέον όχι.
    Δεν σου λέω για τωρα.. Αλλά για τότε.. Οπότε. Το βλέπεις ότι δεν φταις κάπου εσύ..

    Δεν ξέρω τι άλλο να πω για να σε βοηθήσω. Ελπίζω μέχρι τώρα να σε βοήθησα Εεεεε έστω λίγο.

  9. #54
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν σου λέω για τωρα.. Αλλά για τότε.. Οπότε. Το βλέπεις ότι δεν φταις κάπου εσύ..

    Δεν ξέρω τι άλλο να πω για να σε βοηθήσω. Ελπίζω μέχρι τώρα να σε βοήθησα Εεεεε έστω λίγο.
    Σ'ευχαριστώ πολύ και μόνο για τις ερωτήσεις σου, αλήθεια με βοήθησες. Το ξέρω πως δεν είναι δικό μου λάθος και θέλω να το δουλέψω. Σε πήρα και μονότερμα με τα δικά μου, αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να σου στειλω pm αν δεν συμπληρώσω κάποιον αριθμό μηνυμάτων.

  10. #55
    george1520
    Guest
    Το θέμα εσύ το άνοιξες άρα ότι συζητήσεις γίνονται εδώ θα αφορούν εσένα.. Άρα μίλα και λεγε ότι θες.

    Για να μπορέσεις να στείλεις μήνυμα σε κάποιον θα πρέπει να κάνεις 50 σχόλια.

  11. #56
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το θέμα εσύ το άνοιξες άρα ότι συζητήσεις γίνονται εδώ θα αφορούν εσένα.. Άρα μίλα και λεγε ότι θες.

    Για να μπορέσεις να στείλεις μήνυμα σε κάποιον θα πρέπει να κάνεις 50 σχόλια.
    Ναι σωστό. Σ'ευχαριστώ και πάλι πολύ!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    καλημερα ελενη.
    το ατομο αυτο που σε κακοποιησε, σου ελεγε να μην μιλησεις σε κανεναν γι αυτα που γινονται, η εκανε την κινεζα, οτι και καλα, ολα ειναι φυσιολογικα;

  13. #58
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα ελενη.
    το ατομο αυτο που σε κακοποιησε, σου ελεγε να μην μιλησεις σε κανεναν γι αυτα που γινονται, η εκανε την κινεζα, οτι και καλα, ολα ειναι φυσιολογικα;
    Καλημέρα και συγνώμη για την καθυστέρηση. Θυμάμαι χαρακτηριστικά πως μου έλεγε πως πρέπει να ντυθώ για να μην έρθουν οι δικοί μου και με δουν έτσι. Δεν θυμάμαι αν ποτέ μου είπε να μην μιλήσω σε κάποιον, γιατί όλο αυτό ήταν κάπως σαν παιχνίδι.

  14. #59
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by eleniz View Post
    Καλημέρα και συγνώμη για την καθυστέρηση. Θυμάμαι χαρακτηριστικά πως μου έλεγε πως πρέπει να ντυθώ για να μην έρθουν οι δικοί μου και με δουν έτσι. Δεν θυμάμαι αν ποτέ μου είπε να μην μιλήσω σε κάποιον, γιατί όλο αυτό ήταν κάπως σαν παιχνίδι.
    Αηδία αηδια αηδία!!!!!

  15. #60
    Quote Originally Posted by eleniz View Post
    Καλημέρα και συγνώμη για την καθυστέρηση. Θυμάμαι χαρακτηριστικά πως μου έλεγε πως πρέπει να ντυθώ για να μην έρθουν οι δικοί μου και με δουν έτσι. Δεν θυμάμαι αν ποτέ μου είπε να μην μιλήσω σε κάποιον, γιατί όλο αυτό ήταν κάπως σαν παιχνίδι.
    Σε ποια ηλικία ήσουν εσύ και σε ποια το προσωπο που αναφερεις?συγνώμη αν το ανέφερες παλι απλά δεν διάβασα τα υπόλοιπα σχόλια. Τώρα οι προσωπικές σου σχέσεις πως είναι με το άλλο φύλο?

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κακοποίηση σε παιδική ηλικια
    By Sofaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 18
    Last Post: 28-08-2019, 19:46
  2. Replies: 17
    Last Post: 22-04-2017, 21:22
  3. Replies: 97
    Last Post: 28-01-2017, 17:52
  4. παιδική ηλικία και κακοποίηση αλλά δε θυμάμαι καλά
    By koin in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 24-12-2014, 01:55
  5. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 16:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •