Δεν έχω επιλογές? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Αν οι παρεες σου σε κάνουν να νιώθεις μειονεκτικά τους άλλαξε παρεες.....Δεν είναι ανάγκη να κάνεις παρέα με άτομα που σε υποτιμάνε για να νιώσουν "κάποιοι"

    Δεν είναι εύκολο είναι η αλήθεια να κάνεις σχέσεις ουσιαστικές και ανάλογα τι ψάχνεις...!

    Σίγουρα για εκείνες αν έχουν λιγότερες απαιτήσεις πχ Να βρουν κάποιον να περνάνε καλα ή να βρουν κάποιον να λένε ότι έχουν γκόμενο είναι πιο εύκολο....

    Εσύ τι θες ; τι ψάχνεις;
    Ποσοι ήταν αυτοί που εδειξαν ενδιαφέρον αλλα εσύ τους απερριψες;;
    Εχω ξεκόψει εδώ και κάποια χρόνια γιατί δεν άντεχα άλλο.
    Εκείνες λυσσαγαν για σοβαρή σχέση και έχουν μακροχρόνιες σχέσεις , τους ίδιους από το σχολείο. Τώρα δεν ξέρω αν όντως τους θέλουν ή αν αυτό είναι πρόσχημα επειδή φοβούνται τη μοναξιά ή ότι δεν θα βρουν άλλον.
    Υποτίθεται δηλαδή ότι εγώ έχω λιγότερες απαιτήσεις
    Εγώ θέλω απλα κάποιον να μου αρέσει και να γίνει κάτι μεταξύ μας. Όχι κατά ανάγκη σοβαρό , αλλά να μου αρέσει και να μην το κάνω απλά για την εμπειρία. Να περάσω ωραία και αληθινά με κάποιον κι όχι να καταλήξει σώνει και ντε σε γάμο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by elis View Post
    εγω σου λεω εσυ να τα χτισεισ οχι να τα χρησιμοποιησεισ δανεικα απο αντρεσ πρεπει να αλλαξει αυτο το παιχνιδακι να ξεσ εγω θελω να αλλαξει ειναι το ονειρο μου
    Κοίτα, δεν διαφωνώ ότι την ευτυχία μας πρέπει να την στηρίζουμε στον εαυτό μας.
    Απλά όταν δεν έχεις ζήσει κάτι αληθινό θες να δεις πως είναι

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    κοιτα το αληθινο ειναι περιεργο δεν ειναι οπωσ στισ ταινιεσ ο αλλοσ αν σε θελει ανεβαζει πιεση και αισθανεται αμηχανα κ λεει βλακειεσ δεν ειναι οπωσ το φανταζεσε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    εγω εχω κοπελεσ που τισ γουσταρω 20 χρονια μια 30 χρονια δεν τισ μιλησα ποτε δεν μπορω δε γινεται δεν ειναι οπωσ στισ ταινιεσ που μιλασ κι ολα καλα πολυ απλα δεν μπορεισ να μιλησεισ μολισ τη βλεπεισ πατιουνται ολα τα κουμπια μαζι αστο χαλια ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    αντε θα σου πω εχει κατι αλλουσ γαμανε κ κλαινε εγω μαστουρωνω απο τισ ουσιεσ του εγκεφαλου και μετα την αλλη μερα τραγουδαω ειναι ωραια τωρα αυτα να τα δεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    θα σου πω κι ολασ οταν ημουν νεοσ επαιζα μπαλλα εχω παιξει μπαλλα 20 χρονια δηλαδη η μπαλλα κυλουσε κι εγω ετρεχα οποτε οταν εβλεπα κοριτσι ολα δουλευαν κανονικα το θεμα ειναι τα τελευταια δεκα χρονια τα πραγματα ειναι ασχημα και θυμηθηκα ολη μου τη ζωη δεν ηταν και ποτε καλα απλα εγω ημουν νεοσ και δεν υπολογιζα κανεναν τωρα γερασα χαλασαν οι εποχεσ κι ο οργανισμοσ λειτουργει ετσι λογω δυσκολιων και γηρατοσ αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Εχω ξεκόψει εδώ και κάποια χρόνια γιατί δεν άντεχα άλλο.
    Εκείνες λυσσαγαν για σοβαρή σχέση και έχουν μακροχρόνιες σχέσεις , τους ίδιους από το σχολείο. Τώρα δεν ξέρω αν όντως τους θέλουν ή αν αυτό είναι πρόσχημα επειδή φοβούνται τη μοναξιά ή ότι δεν θα βρουν άλλον.
    Υποτίθεται δηλαδή ότι εγώ έχω λιγότερες απαιτήσεις
    Εγώ θέλω απλα κάποιον να μου αρέσει και να γίνει κάτι μεταξύ μας. Όχι κατά ανάγκη σοβαρό , αλλά να μου αρέσει και να μην το κάνω απλά για την εμπειρία. Να περάσω ωραία και αληθινά με κάποιον κι όχι να καταλήξει σώνει και ντε σε γάμο.
    Δεν έκανες νέες φιλίες;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Μονο μια φίλη (μέσω της οποίας γνώρισα και τον πρώην μου) με την οποία ξεκοψα αργότερα
    Ο λόγος ήταν παρόμοια σχόλια που μου την έσπαγαν. Μόλις τα έφτιαξα με το παιδί ξεκοψα

  9. #24
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μονο μια φίλη (μέσω της οποίας γνώρισα και τον πρώην μου) με την οποία ξεκοψα αργότερα
    Ο λόγος ήταν παρόμοια σχόλια που μου την έσπαγαν. Μόλις τα έφτιαξα με το παιδί ξεκοψα
    Καλά οοοοοοολοι οι άνθρωποι γύρω σου κάνουν τα ίδια σχόλια;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Όχι όλοι
    Αλλά όσες κάνω το λάθος να ανοιχτώ
    Η συγκεκριμένη έλεγε ότι είναι μαγκιά μου που δεν βιάζομαι να ολοκληρώσω αλλά πέταγε πλαγίως σπόντες
    Ότι και καλά θα μου βρει αυτή αγόρι , ότι εγώ δεν κάνω κινήσεις και απλώς περιμένω και μου το παρουσίαζε σαν να την είχα ανάγκη
    Όταν όμως βγήκαμε και είδε πόσο άρεσα στον δικό της το βούλωσε ( ο δικός της ήταν αυτός που λέω στο πρώτο μήνυμα ότι με φλέρταρε)

  11. #26
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Όχι όλοι
    Αλλά όσες κάνω το λάθος να ανοιχτώ
    Η συγκεκριμένη έλεγε ότι είναι μαγκιά μου που δεν βιάζομαι να ολοκληρώσω αλλά πέταγε πλαγίως σπόντες
    Ότι και καλά θα μου βρει αυτή αγόρι , ότι εγώ δεν κάνω κινήσεις και απλώς περιμένω και μου το παρουσίαζε σαν να την είχα ανάγκη
    Όταν όμως βγήκαμε και είδε πόσο άρεσα στον δικό της το βούλωσε ( ο δικός της ήταν αυτός που λέω στο πρώτο μήνυμα ότι με φλέρταρε)
    Υπάρχει λόγος να περπατάς και να λες ότι δεν έχεις ολοκληρώσει; Είναι κάτι που ενδιαφέρει τον καθένα; και λέμε ρε παιδάκι μου ότι στους φίλους το λέμε.. Μήπως είναι η μοναδική σου κουβέντα; Ότι δεν έχεις ολοκληρώσει.. Θες να το κάνεις απλά περιμένεις τον ιδανικό; και το συζητάς οοοολη μέρα.. Και έτσι και οι γύρω σου κάνουν σχόλια πάνω σε αυτό το κομμάτι;

    Άρεσες και στον δικό της; Είσαι όντως τοοοοσο ωραία ή προσπαθείς να περάσεις σε όλους μας αυτή την εικόνα; Γιατί άνθρωπος που διαφημίζει τόσο πολύ τον εαυτό του... Δεν τον λες και φυσιολογικό.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Όχι όλοι
    Αλλά όσες κάνω το λάθος να ανοιχτώ
    Η συγκεκριμένη έλεγε ότι είναι μαγκιά μου που δεν βιάζομαι να ολοκληρώσω αλλά πέταγε πλαγίως σπόντες
    Ότι και καλά θα μου βρει αυτή αγόρι , ότι εγώ δεν κάνω κινήσεις και απλώς περιμένω και μου το παρουσίαζε σαν να την είχα ανάγκη
    Όταν όμως βγήκαμε και είδε πόσο άρεσα στον δικό της το βούλωσε ( ο δικός της ήταν αυτός που λέω στο πρώτο μήνυμα ότι με φλέρταρε)
    Εσύ τι απαντούσες σε όλα αυτά;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    εγώ πραγματικά χαίρομαι για την αυτοπεποίθηση που έχεις για την εμφάνισή σου. Έτσι πρέπει να είναι. Πλησιάζοντας πλέον προς τα 50 και βλέποντας τις φωτογραφίες μου στα 18, στα 25, σκέφτομαι πόσο μαλάκας ήμουν που ένιωθα μειονεκτικά απέναντι σε συμμαθητές, συμφοιτητές που τώρα πλέον, κατόπιν εορτής, βλέπω οτι ήταν για τα μπάζα.
    Από εκεί και πέρα, πιστεύω οτι έχεις άπειρες επιλογές. Τουλάχιστον στην Αθήνα, οι άνδρες είναι πάνω από 2 εκατομμύρια. Μην μπλέκεις με τον κολλητό του πρώην σου, έστω και η σχέση ήταν πλατωνική, επειδή "θα μπλέξετε τα μπούτια σας" και ενδέχεται να γίνετε μαλλιά κουβάρια.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Υπάρχει λόγος να περπατάς και να λες ότι δεν έχεις ολοκληρώσει; Είναι κάτι που ενδιαφέρει τον καθένα; και λέμε ρε παιδάκι μου ότι στους φίλους το λέμε.. Μήπως είναι η μοναδική σου κουβέντα; Ότι δεν έχεις ολοκληρώσει.. Θες να το κάνεις απλά περιμένεις τον ιδανικό; και το συζητάς οοοολη μέρα.. Και έτσι και οι γύρω σου κάνουν σχόλια πάνω σε αυτό το κομμάτι;

    Άρεσες και στον δικό της; Είσαι όντως τοοοοσο ωραία ή προσπαθείς να περάσεις σε όλους μας αυτή την εικόνα; Γιατί άνθρωπος που διαφημίζει τόσο πολύ τον εαυτό του... Δεν τον λες και φυσιολογικό.
    Φυσικά και δεν το λέω με το καλημέρα σας. Εκείνη με ρώτησε και μόλις το είπα ελεγε ότι έμεινε μαλακας και δεν το περίμενε με τίποτα κι ότι δεν μου φαίνεται ( κι ένιωσα άσχημα)
    Στον πρώην μου δεν το είχα πει, αλλα μάλλον το υπέθετε γιατί δεν με πίεσε ποτέ να κάνουμε σεξ, μόνο φάσεις κάναμε

    Νομίζω ότι ειμαι πλέον πολύ όμορφη αλλά δεν έχει νόημα να το αποδείξω εδώ.
    Και ίσως να θέλω να διαφημίζω τον εαυτό μου γιατί αρκετά χρόνια αναρωτιομουν μήπως δεν είμαι τόσο ωραία

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εσύ τι απαντούσες σε όλα αυτά;
    Ότι δεν καίγομαι και ο,τι είναι να γίνει θα γίνει
    Και πως αν θέλω γκομενο βρίσκω μόνη μου

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ως ποτε οι λαθος επιλογες;;;;
    By Christine in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-2016, 19:10
  2. Λάθος επιλογές
    By popi2911 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2013, 02:40
  3. υγιεινές επιλογές
    By chryssa_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 41
    Last Post: 22-10-2010, 11:41
  4. επιλογες ζωης
    By natallia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 18-01-2010, 14:59
  5. Εμείς και οι επιλογές μας...
    By Ωκυρόη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 03-09-2006, 23:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •