Δεν έχω επιλογές?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109

    Δεν έχω επιλογές?

    Ήμουν τις προάλλες κάπου για να πάρω καφέ κι έπεσα πάνω στον κολλητό ενός πρώην μου (είχαμε σύντομη σχέση πριν 1,5 χρόνο και πλατωνική)Μιλήσαμε για λίγο και μου έκανε κομπλιμέντα για την εμφάνιση μου , ενώ μου έδωσε και το κινητό του αν θελήσω κάτι.
    Μου άρεσε αρκετά όταν τον είχα γνωρίσει αλλά είχε σχέση με φίλη μου (του άρεσα κι εγώ όμως και μετά τα έφτιαξα με τον κολλητό του στο καπάκι οπότε δεν έγινε τίποτα)
    Φαντάζομαι ότι δεν είναι ο,τι καλύτερο να τον πάρω τηλέφωνο και έτσι θα μου πείτε κι εσείς...
    Ο πρώην μου ήταν πολύ καλό παιδί, δεν είχα πρόβλημα σε τίποτα μαζί του , απλά δεν ήθελα να ολοκληρώσουμε το αυτό το τελείωσα ( επίσης και αυτός και ο κολλητός του ξέρουν ότι δεν είχα άλλη σχέση και φαντάζονται και ότι δεν έχω ολοκληρώσει και είμαι 25)
    Επίσης ένα άλλο παιδί που βγαίνω με έχει ξενερώσει εντελώς με διάφορες βλακείες που κάνει (ψέματα για τις εμπειρίες του , υποτιμάει ο,τι κάνω επαγγελματικά) και το συνεχίζω καθαρά και μόνο για πλάκα και γιατί δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω. Δεν με ελκύει η ιδέα να κάνουμε κάτι ενώ παλιότερα ήθελα.
    Από το περιβάλλον μου μου αρέσουν κάποιοι αλλά έχουν δεσμό ( με κοπέλες όμως που δεν συγκρίνονται μαζί μου εμφανισιακά , σορυ αν ακούγεται κάπως). Απλά μου χαμογελανε, δείχνουν λίγο αμήχανοι αλλά ως εκεί. Δεν έχω ευκαιρία να τους πλησιάσω παραπάνω και σίγουρα θελει πολλή προσπάθεια για να αφήσουν την σιγουριά τους για εμένα.

    Και βλέπω άλλες κοπέλες αρκετά μέτριες να έχουν αγόρι απλά και μόνο επειδή έχουν κύκλο γνωριμιών. Το θεωρώ καθαρά θέμα τύχης και εμένα αρκετά άτυχη.
    Δεν έχω φίλες γιατί έχω απομακρυνθεί από όλους (μου φέρθηκαν απαράδεκτα)
    Έχω γνωρίσει τύπους από το ίντερνετ αλλά μόνο σε φάση κατέληξε , δεν ήθελα να προχωρήσω παραπάνω.

    Νιώθω να βαριέμαι τελευταία και θέλω μια σχέση , να νιώσω έναν ενθουσιασμό με κάποιο και να έχω ενα άτομο να βγαίνουμε και να μου φέρεται ωραία . Το αξίζω και έχω κάνει πολλές αλλαγές για αυτό τόσο στην εμφάνιση μου όσο και στο να ρίχνω τον εγωισμό μου και τα στάνταρντς μου. Δεν είχα ποτέ μια φυσιολογική σχέση όπως όλοι και δεν ένιωσα ποτέ αυτό το "αγνό" αίσθημα. Σε ο,τι έκανα ως τώρα λειτουργούσα με τη λογική του να αποκτήσω κάποιες εμπειρίες. Όσοι μου άρεσαν πραγματικά είχαν σχέση

  2. #2
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ήμουν τις προάλλες κάπου για να πάρω καφέ κι έπεσα πάνω στον κολλητό ενός πρώην μου (είχαμε σύντομη σχέση πριν 1,5 χρόνο και πλατωνική)Μιλήσαμε για λίγο και μου έκανε κομπλιμέντα για την εμφάνιση μου , ενώ μου έδωσε και το κινητό του αν θελήσω κάτι.
    Μου άρεσε αρκετά όταν τον είχα γνωρίσει αλλά είχε σχέση με φίλη μου (του άρεσα κι εγώ όμως και μετά τα έφτιαξα με τον κολλητό του στο καπάκι οπότε δεν έγινε τίποτα)
    Φαντάζομαι ότι δεν είναι ο,τι καλύτερο να τον πάρω τηλέφωνο και έτσι θα μου πείτε κι εσείς...
    Ο πρώην μου ήταν πολύ καλό παιδί, δεν είχα πρόβλημα σε τίποτα μαζί του , απλά δεν ήθελα να ολοκληρώσουμε το αυτό το τελείωσα ( επίσης και αυτός και ο κολλητός του ξέρουν ότι δεν είχα άλλη σχέση και φαντάζονται και ότι δεν έχω ολοκληρώσει και είμαι 25)
    Επίσης ένα άλλο παιδί που βγαίνω με έχει ξενερώσει εντελώς με διάφορες βλακείες που κάνει (ψέματα για τις εμπειρίες του , υποτιμάει ο,τι κάνω επαγγελματικά) και το συνεχίζω καθαρά και μόνο για πλάκα και γιατί δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω. Δεν με ελκύει η ιδέα να κάνουμε κάτι ενώ παλιότερα ήθελα.
    Από το περιβάλλον μου μου αρέσουν κάποιοι αλλά έχουν δεσμό ( με κοπέλες όμως που δεν συγκρίνονται μαζί μου εμφανισιακά , σορυ αν ακούγεται κάπως). Απλά μου χαμογελανε, δείχνουν λίγο αμήχανοι αλλά ως εκεί. Δεν έχω ευκαιρία να τους πλησιάσω παραπάνω και σίγουρα θελει πολλή προσπάθεια για να αφήσουν την σιγουριά τους για εμένα.

    Και βλέπω άλλες κοπέλες αρκετά μέτριες να έχουν αγόρι απλά και μόνο επειδή έχουν κύκλο γνωριμιών. Το θεωρώ καθαρά θέμα τύχης και εμένα αρκετά άτυχη.
    Δεν έχω φίλες γιατί έχω απομακρυνθεί από όλους (μου φέρθηκαν απαράδεκτα)
    Έχω γνωρίσει τύπους από το ίντερνετ αλλά μόνο σε φάση κατέληξε , δεν ήθελα να προχωρήσω παραπάνω.

    Νιώθω να βαριέμαι τελευταία και θέλω μια σχέση , να νιώσω έναν ενθουσιασμό με κάποιο και να έχω ενα άτομο να βγαίνουμε και να μου φέρεται ωραία . Το αξίζω και έχω κάνει πολλές αλλαγές για αυτό τόσο στην εμφάνιση μου όσο και στο να ρίχνω τον εγωισμό μου και τα στάνταρντς μου. Δεν είχα ποτέ μια φυσιολογική σχέση όπως όλοι και δεν ένιωσα ποτέ αυτό το "αγνό" αίσθημα. Σε ο,τι έκανα ως τώρα λειτουργούσα με τη λογική του να αποκτήσω κάποιες εμπειρίες. Όσοι μου άρεσαν πραγματικά είχαν σχέση
    Έχω απορία. πως θα σε περιέγραφε κάποιος που είχε σχεση με σένα.. Το πως είσαι στην σχέση και πως φέρεσαι γενικά.

    Βγαίνεις με κάποιον λες τώρα που δεν σε ελκύει πλέον αλλά το κάνεις επειδή δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις!!!!!

    Σου χαμογελανε κτλ άντρες που έχουν ήδη σχέση αλλά ξέρεις ότι δεν θα αφήσουν την "σιγουριά" για σένα. Κανένας ενδοιασμος να χαλάσεις μια σχέση!!!!

    Έχω κι άλλα.. Αλλά δεν θα συνεχίσω..

    Καλη χρόνια με υγεια

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Νομίζω ήμουν πολύ εντάξει στις σχέσεις μου ( αν μπορώ να τις λέω έτσι)
    Επειδή τα άτομα αυτά δεν μου άρεσαν πάρα πολύ ,ξεκαθάριζα εξαρχής πως δεν θέλω οπωσδήποτε δέσμευση και να το αφήσουμε να κυλήσει και συμφωνούσαν. Ήμουν πολύ οκ και από ο,τι καταλάβαινα ήθελαν πολύ να με ξαναδούν αλλά εγώ το σταμάτησα
    Ναι , βγαίνω με κάποιον που δεν μου αρέσει γιατί αλλιώς δεν θα έχω κανέναν να βγω.
    Όσο για τους άντρες που έχουν σχέση , αν ήταν καλυμμένοι από τη σχέση τους δεν θα κοίταζαν αλλου

    Καλή χρονιά και σε εσένα

  4. #4
    george1520
    Guest
    Για σένα μιλάω. Για τον τρόπο που χειρίζεσαι τους άλλους.
    Βγαίνεις μαζί του λες γιατί δεν έχεις με κάποιον να βγεις... (δεν έχεις φίλες).
    Ακομη και για τα άτομα που έχουν σχέση, δεν σχολιάζω αυτούς αλλά τον τρόπο που βλεπεις τα πράγματα.
    Και στο τέλος αναφέρεις ότι θες μια σχέση γιατί βαριέσαι.. Εγώ προσωπικά όταν βαριεμαι θέλω την ησυχία μου, δεν θέλω σχέση, δεν θέλω να έχω ένα άνθρωπο στην ζωή μου απλά και μόνο για να μη βαριέμαι.

    Επαναλαμβάνω ότι έγραψες.. Στα καθρεφτιζω...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ο καθένας θέλει διαφορετικά πράγματα όταν βαριέμαι
    Εγώ θέλω μια νορμάλ σχέση , κάτι που δεν είχα ποτέ ενώ για άλλες είναι κάτι συνηθισμένο και έχουν μείνει ελάχιστα διαστήματα μονες. Και μάλιστα δεν υστερω απολύτως σε τίποτα σε σχέση με αυτές

  6. #6
    george1520
    Guest
    Δεν σου είπα ότι δεν είναι καλό να θες μια σχέση. Μια όμορφη σχέση.. Είναι απόλυτα φυσιολογικό.. Σχολιάζω τον τρόπο που βλεπεις τους ανθρώπους..

    Με τις φίλες σου γιατί σταματήσατε να κάνετε παρέα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Γιατί με πείραζε που έκριναν κακοπροαίρετα διάφορα πράγματα
    Ένα εκ των οποίων ότι δεν είχα σχέση
    Πετούσαν διάφορα σχόλια όπως "δεν έχεις βρει ακόμα κανέναν?" ,"Δεν φλερτάρεις?" , "Ελα στο τάδε μέρος, θα έχει και αγόρια" , "άντε να δούμε τι θα κάνεις" , "καλά εσύ σίγουρα δεν θα έχεις κανένα νέο" , " ξερεις, όταν έχεις σχέση έτσι είναι..." και τέτοια εξυπνα

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Καλησπέρα

    Αν θες σχεση ολοι θα σου πουν τα γνωστά δλδ να γνωρίσεις νέους ανθρώπους μέσα από χόμπυ....να είσαι ανοικτή και να μην δίνεις σημασία τόσο σε άτομα που είναι μη διαθέσιμα


    Φιλίες δεν έχεις καθόλου; είσαι τελείως..... μόνη; ούτε έναν να μιλήσεις;; και αν είναι ετσι για ποιο λόγο πανε πίσω οι φιλίες;

    Να ξέρεις γενικά τα πράγματα δεν είναι άσπρο μαύρο ......δλδ λες ότι όλοι είναι σκαρτοι ότι κανενας δεν αξίζει φιλικά και τέτοια...
    Και ότι οι φίλοι σου ήταν όλοι σκαρτοι

    Εσύ θεωρείς από τη μεριά σου ότι έχεις υπάρξει σωστή φίλη στις φιλίες σου....;

    Οι φιλίες για να κρατηθούν θέλουν επικοινωνία θέλουν ανθρώπους ειλικρινείς που να νοιάζονται για τους αλλους και σίγουρα όχι ανταγωνιστικότητα και κόμπλεξ

    Είσαι σίγουρη ότι δεν έχεις υπάρξει ανταγωνιστική και ίσως λίγο ζηλιάρα σε φιλίες σου; ....εισαι σιγουρη οτι δεν νιωθεις μειονεκτικα προς τις αλλες γυναικες και πως οι ανασφάλειες σου δεν σε κάνουν ανάξια εμπιστοσύνης προς τους εν δυνάμει φίλους σου;;

    Έχω διάβασει και αλλα θέματα σου και εγώ θα σου πρότεινα καλύτερα να συμβουλευτείς κάποιον ψυχολόγο να βάλεις τα πραγματάκια στη θέση τους ..Και να τα βρεις πρώτα με τον εαυτό σου

    Σε πολλά θέματα σου βγάζεις θυμό και πικρία ....έντονη ανταγωνιστικοτητα και ανασφάλεια......δείχνεις να φέρεσαι συμφεροντολογικα απέναντι στους άλλους μην υπολογίζοντας άλλες καταστάσεις η ακόμα και τα συναισθήματα τους ....σαν να τους τιμωρεις δηλαδή
    Σαν να έχεις μαζέψει πολλά και να λες

    "Βαρέθηκα να είμαι το καλό παιδί τώρα θα σας δείξω εγώ με ποια έχετε να τα βάλετε ....Δεν θα με νοιάζει κανένας από εδώ και περα ...Και το μόνο που θα κοιτάζω είναι μονο να παίρνω από εσάς και δεν με νοιάζει αν κάνω κακο σε κανέναν"

    Αυτή η στάση σίγουρα δεν θα σε βοηθήσει στις προσωπικές σου σχέσεις
    Βρες τα με τον εαυτό τους λυσε τυχόν απωθημένα και ανασφάλειες και ύστερα δούλεψε το κομμάτι των σχέσεων

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ο καθένας θέλει διαφορετικά πράγματα όταν βαριέμαι
    Εγώ θέλω μια νορμάλ σχέση , κάτι που δεν είχα ποτέ ενώ για άλλες είναι κάτι συνηθισμένο και έχουν μείνει ελάχιστα διαστήματα μονες. Και μάλιστα δεν υστερω απολύτως σε τίποτα σε σχέση με αυτές
    Βάζεις τον εαυτό σου συνεχώς σε θέση σύγκρισης με τις άλλες γυναίκες.....
    Αυτό είναι δείγμα ανταγωνισμού

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ασε τουσ αντρεσ αυτο ειναι ευκολο φιλιεσ ειτε με αντρεσ ειτε με γυναικεσ δουλεια οικονομικα πωσ εισαι αυτα μετρανε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Μα δεν έχει τύχει να με ενδιαφέρει κάποιος και να μην έχει σχέση ή να μην έχει να φύγει μακριά. Ποτέ δεν έχει συμβεί. Αντίθετα, υπάρχουν αρκετοί που μου την έπεσαν κι εγώ είτε δεν ψηθηκα καθόλου είτε μου άρεσαν λιγάκι και έκανα κάτι απλά για να περάσω καλά κ για την εμπειρία.
    Ήταν κάποιες κολλητές φίλες που μου φέρθηκαν άσχημα , έκαναν διάφορα πίσω από την πλάτη μου , με έθαβαν και ξενέρωσα. Έπαψα να έχω εμπιστοσύνη. Άλλες φίλες έλεγαν αυτά που έγραψα παραπάνω. Εγώ δεν νομίζω να ήμουν πουθενά λάθος, τουλάχιστον πριν τα κάνουν αυτά. Μετά ίσως και να πετούσα και εγώ κάποιες μπηχτες για να μην νομίζουν ότι είμαι καμία χαζή και δεν μιλάω. Αλλά δεν είπα τίποτα χοντρό του τύπου " κοίτα κι εσύ τα χάλια σου που ο γκόμενος σε δουλεύει" παρόλο που ίσχυε και θα ήταν και για το καλό τους.
    Συμφωνώ ότι συγκρίνομαι γιατί όταν οι άλλες πάνε να το παίξουν κάποιες επειδή έτυχε να έχουν σχέση τότε ναι θα ψάξω να δω τι έχω παραπάνω και έχω πολλά θετικά σίγουρα.
    Φροντίζω πολύ την εμφάνιση μου τα τελευταία χρόνια γιατί παλιά είχα αμφιβολίες και δεν θέλω να νιώσω ποτέ ξανά ότι μπορεί να φταίω εγώ που δεν έχω σχέση. Όταν δεν έχεις κάποιον να σε επιβεβαιώνει αναρωτιέσαι μήπως φταίς εσυ.
    Μειονεκτικά δεν έχω λόγο να νιώσω τώρα, αφού ξέρω πως είμαι καλύτερη και σορυ αν ακούγεται ψωνιστικο.
    Αυτό που έβαλες σε εισαγωγικά ναι, το έχω σκεφτεί. Βαρέθηκα να κάνω τον μαλακα.
    Υπάρχουν και άτομα που αξίζουν, δεν αμφιβάλλω, απλως εγώ δεν τα έχω βρει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ασε τουσ αντρεσ αυτο ειναι ευκολο φιλιεσ ειτε με αντρεσ ειτε με γυναικεσ δουλεια οικονομικα πωσ εισαι αυτα μετρανε
    Για μένα δεν είναι εύκολο από ότι φαίνεται.
    Φιλίες δεν έχω
    Δουλειά και οικονομικά είμαι οκ
    Ξέρω υπάρχουν σοβαρότερα προβληματα αλλά αυτό με πνίγει ώρες ώρες.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    η ζωη στην ηλικια που εισαι εχει να ανοιξεισ κανα μαγαζακι με αξεσουαρ νυχια να εισαι ανθρωπινη να γινεισ ανθρωποσ να κανεισ λεφτα να τα χαρεισ μεγαλωνοντασ να γνωρισεισ κανενα πλουσιο να δεισ πωσ ειναι εχει διαφορα κι εσυ εχεισ κολησει με τουσ αντρεσ αυτα που σου γραφω πληρωνονται με την ευτυχια σου κι εσυ θεσ τα προσωρινα καλα ειναι κι αυτα αλλα για να καταλαβεισ ειναι το γλυκακι μην πεισ οτι δε θεσ να ζησεισ πανω απο τα 40 το ιδιο λεγαν κι οι κορεσ μου και τρελαθηκαμε εχει γλυκακι μεχρι τα 60 και τα αλλα τρεχουν μεχρι τα 80 ειναι λιγο ξενερωτα αλλα μπορει να ευτυχησεισ ποτε δεν ξερεισ αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μα δεν έχει τύχει να με ενδιαφέρει κάποιος και να μην έχει σχέση ή να μην έχει να φύγει μακριά. Ποτέ δεν έχει συμβεί. Αντίθετα, υπάρχουν αρκετοί που μου την έπεσαν κι εγώ είτε δεν ψηθηκα καθόλου είτε μου άρεσαν λιγάκι και έκανα κάτι απλά για να περάσω καλά κ για την εμπειρία.
    Ήταν κάποιες κολλητές φίλες που μου φέρθηκαν άσχημα , έκαναν διάφορα πίσω από την πλάτη μου , με έθαβαν και ξενέρωσα. Έπαψα να έχω εμπιστοσύνη. Άλλες φίλες έλεγαν αυτά που έγραψα παραπάνω. Εγώ δεν νομίζω να ήμουν πουθενά λάθος, τουλάχιστον πριν τα κάνουν αυτά. Μετά ίσως και να πετούσα και εγώ κάποιες μπηχτες για να μην νομίζουν ότι είμαι καμία χαζή και δεν μιλάω. Αλλά δεν είπα τίποτα χοντρό του τύπου " κοίτα κι εσύ τα χάλια σου που ο γκόμενος σε δουλεύει" παρόλο που ίσχυε και θα ήταν και για το καλό τους.
    Συμφωνώ ότι συγκρίνομαι γιατί όταν οι άλλες πάνε να το παίξουν κάποιες επειδή έτυχε να έχουν σχέση τότε ναι θα ψάξω να δω τι έχω παραπάνω και έχω πολλά θετικά σίγουρα.
    Φροντίζω πολύ την εμφάνιση μου τα τελευταία χρόνια γιατί παλιά είχα αμφιβολίες και δεν θέλω να νιώσω ποτέ ξανά ότι μπορεί να φταίω εγώ που δεν έχω σχέση. Όταν δεν έχεις κάποιον να σε επιβεβαιώνει αναρωτιέσαι μήπως φταίς εσυ.
    Μειονεκτικά δεν έχω λόγο να νιώσω τώρα, αφού ξέρω πως είμαι καλύτερη και σορυ αν ακούγεται ψωνιστικο.
    Αυτό που έβαλες σε εισαγωγικά ναι, το έχω σκεφτεί. Βαρέθηκα να κάνω τον μαλακα.
    Υπάρχουν και άτομα που αξίζουν, δεν αμφιβάλλω, απλως εγώ δεν τα έχω βρει
    Αν οι παρεες σου σε κάνουν να νιώθεις μειονεκτικά τους άλλαξε παρεες.....Δεν είναι ανάγκη να κάνεις παρέα με άτομα που σε υποτιμάνε για να νιώσουν "κάποιοι"

    Δεν είναι εύκολο είναι η αλήθεια να κάνεις σχέσεις ουσιαστικές και ανάλογα τι ψάχνεις...!

    Σίγουρα για εκείνες αν έχουν λιγότερες απαιτήσεις πχ Να βρουν κάποιον να περνάνε καλα ή να βρουν κάποιον να λένε ότι έχουν γκόμενο είναι πιο εύκολο....

    Εσύ τι θες ; τι ψάχνεις;
    Ποσοι ήταν αυτοί που εδειξαν ενδιαφέρον αλλα εσύ τους απερριψες;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    εγω σου λεω εσυ να τα χτισεισ οχι να τα χρησιμοποιησεισ δανεικα απο αντρεσ πρεπει να αλλαξει αυτο το παιχνιδακι να ξεσ εγω θελω να αλλαξει ειναι το ονειρο μου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ως ποτε οι λαθος επιλογες;;;;
    By Christine in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-2016, 19:10
  2. Λάθος επιλογές
    By popi2911 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 07-07-2013, 02:40
  3. υγιεινές επιλογές
    By chryssa_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 41
    Last Post: 22-10-2010, 11:41
  4. επιλογες ζωης
    By natallia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 18-01-2010, 14:59
  5. Εμείς και οι επιλογές μας...
    By Ωκυρόη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 03-09-2006, 23:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •