Δεν συμβαδίζω με τους φίλους μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Δεν χρειάζεται να έχεις κάνει εσύ επίδειξη για να πειραχτουν
    Μπορεί να ζηλεύουν χωρίς εσύ να επιδεικνύεσαι

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    27
    Και τι μπορώ να κάνω για να καταλάβουν ότι πρέπει να συμβαδιζουμε κάπως για να περνάμε καλά ;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Εσύ δεν μπορείς να κάνεις και πολλά αν δεν καταλαβαίνουν πως γίνονται κουραστικές
    Θα έλεγα να δείχνεις περισσότερη αυτοπεποίθηση αν και κάτι μου λέει πως θα σκυλιασουν ετσι

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    27
    Έκλεισα το ινστα και το έχουν πάρει πολύ κάπως. Όλο σποντες πετάνε και κατάλαβα χθες ότι μιλάνε από κει και όχι από την κοινή μας στο φβ οπότε λέγαν πράγματα που δεν τα ήξερα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Αυτό δείχνει πολλά
    Καλύτερα να ξεκόψεις ή αν θες να τις κρατήσεις για να βγαίνεις , τότε γλεντησέ τες

  6. #21
    Quote Originally Posted by ali62 View Post
    Καλησπέρα.
    Είμαι φοιτήτρια, 23 ετών και τον τελευταίο χρόνο τα πράγματα στον κοινωνικό μου περίγυρο έχουν έρθει τουμπα. Βλέπω τους φίλους μου να ζουν μια γεμάτη ζωή, μια πλήρη ζωή (έχουν δεσμό, δουλειά οπότε και κάποιο εισόδημα οπότε και μπορούν να κάνουν περισσότερα πράγματα από μένα) ενώ εγώ δεν συμβαδίζω καθόλου. Δεν με ενοχλούσε τόσο παλιότερα αλλά πλέον με κατακλύζει όλο αυτό. Κάθε φορά που βγαίνουμε δεν περνάω καλά καθώς νιώθω τελείως εκτός. Μιλάνε για τις σχέσεις τους που δεν έχω καμία εμπειρία να είμαστε ειλικρινείς, για τα ταξίδια που κανόνισαν και αυτά που κανονίζουν και γω απλά υπάρχω. Είμαι σε μια φάση που δεν θέλω κάποια σχέση καθώς ακόμη προσπαθώ να τα βρω και να αγαπήσω τον εαυτό μου πριν βρω κάποιον αλλον, θέλω πολύ να βρω κάποια δουλειά και για εμπειρία γιατί είμαι αρκετά ντροπαλή αλλά και για τα λεφτά αλλά έχω στόχο να περάσω τα τελευταία μου μαθήματα και να πάρω πτυχίο. Όταν μιλάνε για το πώς περάσανε την προηγούμενη μέρα και έρχεται η σειρά μου και λέω απλά έκατσα σπίτι διάβασα λιγο και είδα καμία σειρά αρχίζουν τα "έλεος" κτλ. Δεν θέλω να ακούστω κάπως αλλά όταν δεν ήταν σε σχέση τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα. Δεν πάω πια μαζί τους σινεμά γιατί πάντα την ταινία που προτείνω ήδη την είδαν με τα αγόρια τους. Έχασα κάποιες φιλίες που είχα από το σχολείο και τώρα αρχίζει η ανασφάλεια και με πνίγει, καθώς νιώθω ότι θα χάσω και τις φιλίες μου από την σχολη. Όταν κανονίζουμε να βγούμε είμαι τόσο αγχωμένη και δν πολυπερνάω καλά. Συνηθίζαμε να γελάμε τόσο αλλά πλέον δεν συμβαδιζουμε σε τιποτα..ουτε στη σχολή δεν τις βλεπω. Αλλά πλέον έχουν τραβήξει άλλον δρόμο. Νιώθω ότι είναι ώριμες, ενήλικες και γω από την άλλη νιώθω ακόμη παιδάκι. Γενικά τον τελευταίο καιρό με πιάνει πανικός και φοβάμαι. Τι; Τα πάντα. Την ζωή. Το μέλλον. Το τι θα γίνει με μένα. Φυσικά δεν θέλω για πάντα να μένω με τους γονείς μου και να είμαι στην σχολή γιατί όλο αυτό με κάνει να νιώθω λες και πάω σχολείο ακόμη. Πιστεύω πως είναι τα υπαρξιακά που χτυπάνε σε αυτή την ηλικία. Απλά νιώθω ότι καθυστερώ και οι φίλες μου ήδη κοντεύουν να τερματισουν.
    23 ετων λες οτι δεν θελεις να κανεις σχεση γιατι θες να αγαπησεις πρωτα τον εαυτο σου...εχεις καταλαβει πως τετοιες σκεψεις λιγοι ανθρωποι στην ηλικια σου μπορουν να κανουν;;;Παιδι μου...!σε λατρεψαααα!!!νιωθεις και μειονεκτικααα;;πας καλα;;Στα 23 μου δεν ηξερα την τυφλα μου...!!!Εσυ εισαι συνειδητοποιημενη,εχεις στοχους,υγειες σκεπτικο και πολυ ωριμο για την ηλικια σου...τι αλλο θες κοριτσι μου για να καταλαβεις οτι ξεχωριζεις...;;;Σιγα το επιτευμα που καποιος εχει σχεση η που εκανε ενα ταξιδι...φυσιολογικα πραγματα δλδ...συγκεντρωσου παιδι μου στους στοχους σου που καθεσαι κι ασχολεισαι κιολας...εισαι διαφορετικη;;;δειξτο!!και με πολυ αυτοπεποιθηση κιολας!!!kill them with your smile!!!σε λατρεψα λιγο δεν ξερω αν το καταλαβες...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,690
    εχει δικιο η μικρη γιαπωνεζα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    119
    Ασχολήσου με τον εαυτό σου. Να τον προσέχεις, να είσαι όμορφη, ξεκίνα χόμπι και θα έρθει ο έρωτας. Πρέπει να δουλέψεις με τον εαυτό σου, άσε τους άλλους!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τι να τους κάνεις τους εχθρούς αν έχεις τέτοιους φίλους.
    By mariafil in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 07-01-2014, 17:16
  2. ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΧΑΣΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ
    By katerina95 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 19
    Last Post: 31-01-2013, 20:51
  3. εκδρομη με τους φιλους η το αγορι;
    By νιφάδα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 18-01-2012, 15:52
  4. Αποφεύγω τους φίλους μου
    By Λαθρόβιος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2012, 03:18
  5. Replies: 34
    Last Post: 05-01-2008, 18:51

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •