EPEIGON APEKSARTHSH APO XANAX
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    2

    EPEIGON APEKSARTHSH APO XANAX

    KALHSPERA SAS EIMAI 29 XRONON
    ONOMAZOMAI STAMATHS
    KSEKINISA PRIN 10 XRONIA APO 0.25 MG 3 FORES THN HMERA
    NA PEINO XANAX
    KAI TA TELEYTAIA XRONIA
    PEINO 6MGR!!! 1 FORA THN MERA .OLA MAZI
    ALLA META APO 5-6 ORES ARXIZEI NA EKSASTHENEI TO XANAX
    MERIKES FORES EIPIA TO PROI TA 6 MGR KAI EPEIDI EIXA NA PAO KAPOU SE KOSMO KAI ENIOTHA ANXOS MEGALO
    IPIA ALLA 4 MGR KAI DEN EIXA ANXOS OYTE EIMOUN MASTOYROMENOS.
    O ORGANISMOS MOU APODEKTHKE ANETA DHLADH SYNOLIKA
    10 MGR!!! XANAX SE MIA HMERA.
    KAI DEN EINAI OTI EINAI STHN FANTASIA MOU.
    EXO DOKIMASEI NA TO KOPSO
    OTAN EPERNA 2 MGR THN HMERA PRIN XRONIA
    TO EKOPSA 3 MEINES ENTELOS
    KAI KATHE MERA EIXA FOBERO ANXOS ,AGORAFOBIA, SYMPLEGMATA KAI EMONES IDEES.

    GNORIZO PLEON OTI EINAI H POSOTHTA AYTH SE TOKSIKOTATO
    EPIPEDO .KSEXNAO SYNEXOS , EXO AISTHIMA KOYRASHS
    KLP.
    DIABASA SE ENA SITE GIA TO THEMA
    "APEKSARTHSH APO TIS BENZOZIAZEPINES"
    KAI EGRAFE OTI TO XANAX EXEI POLY MIKRO XRONO HMIZOHS
    KAI AN TO ANTIKATASTISO ME TO RIVOTRIL TO OPOIO EXEI MEGALO XRONO HMIZOHS.
    ISOS NA MPORESO NA APEKSARTHTHO APO TO XANAX.
    PSAXNONTAS AKOMA PERISSOTERO
    BREIKA OTI YPARXEI ANTIDOTO APENANTI SE YPERBOLIKH DOSH ZANAX EINAI H OYSIA FLUMAZENIL
    H OPOIA EINAI ENESIMH KAI DRA SE 3 LEPTA.
    OMOS AN PARO FLUMAZELINH
    KAI SE 2 MERES DIALYSO TO XANAX
    TA STERITIKA SYNDROMA LOGIKA THA EINAI TROMERA.
    GIAYTO SKEYTOMAI AN MPORO NA TO ZHTHSO NA MOU TO KANOUN SE MIA PSYXIATRIKH KLINIKH
    GIA NA ME EPIBLEPOUN.
    EPISI KATI POY ISOS SAS FANEI YPERBOLIKO
    EINAI OTI OPOS DIABASA SE KAPOIA PSYXIATRIKI KLINIKI
    EFARMOZETAI TO HLEKTROSOK SE MERIKES SYNEDRIES
    TO OPOIO KATAPOLEMA THN BARIA KATATHLIPSI
    ARA KAI TIS EMONES IDEES .
    EDO POU EXO FTASEI EIMAI XAMENOS.
    MPORO NA DOKIMASO TIS PARAPANO METHODOYS
    KAI TI KINDINO EXOUN?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    μπορείς αν θέλεις,να απευθυνθείς στο \"18 άνω\" για να σε βοηθήσουν να κόψεις σταδιακά το xanax.
    αυτό γίνεται στο τμήμα τοξικομανών από ότι έχω ακουστά.
    εγώ πηγαίνω εδώ και κάποιο διάστημα στο \"18 άνω\" στο τμήμα αλκοολικών για απεξάρτηση από τις μπίρες.
    κάνουν καλή δουλειά και δεν πληρώνεις ούτε μια δραχμή.
    καλή επιτυχία σου εύχομαι στην προσπάθειά σου!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δηλαδη ,επειδη δε θα μπορω να κοψω το tavor μονη μου, με τιποτα ομως μονη μου θα καταληξω εκει??????Ωραια πραγματα.Α ρε που εμπλεξα.:(:(:(

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by afrula
    δηλαδη ,επειδη δε θα μπορω να κοψω το tavor μονη μου, με τιποτα ομως μονη μου θα καταληξω εκει??????Ωραια πραγματα.Α ρε που εμπλεξα.:(:(:(
    καλή μου μην τραγικοποιείς τα πράγματα και μην συγκρίνεις την δική σου υπόθεση με των άλλων.
    σίγουρα θα σε βοηθήσει ο γιατρός σου αν του το ζητήσεις...:)

  5. #5
    Σταματη τα ιρεμιστικα οσο και αν σου φενεται περιεργο ειναι σαν την ασπιρινη διοχνουν τα συμτωματα οπωσ η ασπιρινη διοχνει τον πυρετο η τον πονοκεφαλο αλα δν θερπεωει την ασθενεια ετσι ειναι και τα ιρεμιστκα κρυβουν τα συμτωματα αλλα παραληλα σου διμιουργουν και αλα προβληματα οπωσ ο εθησμος.
    Προσφατα σταματησα το rivotril μετα απο 5 χρονια καθημερινησ λιψης -χρισησ ειναι δισκολο αλλα οχι ακατορθωτο αμα τα καταφερα εγω γιατι να μην τα καταφερεισ και εσυ!!!μπορεισ και θα τα καταφερεισ!!!εγω θα σου προτεινα να πασ σε ενα ειδικο και σε παρακαλω να το κανεις τα περασα προσφατα και αξιζε τον κοπο μην κανεισ τιποτα μονοσ σου και οσο για το ηλεκτροσοκ μη το ξανασκεφτεισ ειναι λιγο ξεπερασμενο νομιζω

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    49
    διαφωνω καθετα για τα ηλεκτροσοκ.ειναι εντελως ακινδυνα.καθηγητης που τα κανει ο ιδιος σε δημοσια κλινικη μου το εχει πει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Σιγουρα τα φαρμακα που δινουν οι γιατροι ακομα και αυτα που λαμβανουν ως \"φαρμακο\" οι τοξικομανης απο μονοι τους το καθε ιδους ναρκωτικο δεν γινετε ιαση κανενος προβληματος απλα ανακουφιζει -κανει παυση στον πονο της ψυχης για οσο....
    ειναι οπως ποναει ενα δοντι που ενω εχει προβλημα στην ριζα και κανονικα χρειαζετε να βγει ολο, μαζι με την ριζα του εμεις του δινουμε παυσιπονα παταμε παυση δηλαδη στον πονο ...
    Ετσι και τα προβλημτα που εχουμε καθε ειδους δεν λυνοντε απλα και μονο με φαρμακα.
    ..καλα και τα φαρμακα δε λεω εκει που πρεπει να δοθουν...αλλα ως αγωγη 5?- 6- 7 μηνες και αν χρειαστει ανανεωση αλλο τοσο διαστειμα , οσο θα το κρινει ο ειδικος...
    απο κει και περα αν τα περνουμε οποτε θελουμε και για οσο θελουμε τοτε αυτο δε λεγετε αγωγη και θεραπεια..
    Ομως αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι το καθε προβλημα για να αντιμετωπιστει απο την ριζα αφου την βρουμε και υστερα να βρουμε την αιτια που η ριζα \"χαλασε¨....
    για αυτο εγω εχω πει πολλες φορες οτι πρεπει ( και δε το λεω μονον εγω) να γινετε ενας συνδιασμος Ψυχοθεραπειας και φαρμακευτικης αγωγης αν κριθει οτι πρεπει.....

    Αν οσο και αν προσπαθουμε τα πραγματα δεν αλλαζουν...ειναι διοτι επεμββενουμε στο αΠοτελεσμα και οχι στην αιΤια....

    ΥΓ Οσο για το 18 ανω που αναφερθηκε πιο πανω ειλικρινα πυστεψε σου μιλω ε πειρας ..ειναι απ τα πιο Ανθρωπινα και αποτελσματικα προγραμματα που υπαρχουν.......

    http://clubs.pathfinder.gr/Apeksartisi18ANW__/288688
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    σε αυτο το 18 και ανω μπορω να παω να κανω ομαδικη θεραπεια για την αγχωδη διαταραχη?
    και τι,ειναι δωρεαν?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by melene
    σε αυτο το 18 και ανω μπορω να παω να κανω ομαδικη θεραπεια για την αγχωδη διαταραχη?
    και τι,ειναι δωρεαν?
    ειναι για ατομα εξαρτημενα ειτε απο ουσιες,ειτε απο αλκοολ.
    ειναι δωρεαν.γινονται και ατομικες συνεδριες και ομαδικες.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    και αν δεν ειναι εξαρτημενα απο ουσιες δεν μπορουν ννα πανε?το τσιγαρο θεωρειται εξαρτηση????

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    δεν ξερω melene μου.
    παρτους ενα τηλεφωνακι και ρωτα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    melene προσεξε λιγακι εστω λιγακι τι εχω γραψει και παραθεσει παραπανω και θα δεις οτι εχω δωσει ενα λινκ απο το site που χω φτιαξει για για να καταφερω αν μπορω Βοηθησω ανθρωπους που τραβαν τωρα τον ιδιο Σταυρο στην πλατη τους ... μεταφεροντας τα οσα εχω περασει της στην τοξικομανια και εμπειριες απο το σχολείο 18ανω και κυριως τον θαυμαστο αλλα και δυσκολο δρομο της Απεξαρτησης ..αλλα και οχι μονο πολλες συμαντικες αλλες πληροφιριες μπορει κανεις να βρει αν το θελησει σε εκεινον τον χωρο...
    Ομως στην στην συγκεκριμενη σελιδα που σου τονιζω -δειχνω ,λεει σημαντικες πληροφιριες και δινει απαντησεισ πολλες...και στα παντα σε οτι αφορα το 18ανω και ποσο μαλον σε αυτα που ρωτας τωρα
    ...δεν το ειδες το λινκ..? η βαρεθηκες να μπεις??
    Εκτος και αν εισαι τοσο αγχομενη που ουτε καν το ειδες...
    Τελος παντων
    Δεν εχει σημασια...
    Εγω σου δινω και τηλεφωνα και ονοματα και διευθηνσεις..

    αλλα αφου οτι θες το λεω εκει μεσα .......
    γιατι δεν κανεις τον κοπο λοιπον να μπεις και να διαβασεις και οχι μονο χαμενη δ θα βγεις αλλα θα μαθεις και θα παρεις πολλα σημαντικα πραγματα για σενα..





    Σε περιπτωση που δεν το προσεξες στο ξαναπαραθετω

    http://clubs.pathfinder.gr/Apeksartisi18ANW__/288688

    Παντα καλοπροαιρετα!

    Με εκτιμηση Θοδωρης...

    ΥΓ ferro... ωραιο στοιχο - τραγουδι εχεις
    για \"υπογραφη\" ;)
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    703
    Originally posted by 8odwris
    ferro... ωραιο στοιχο - τραγουδι εχεις
    για \"υπογραφη\" ;)
    thanks θοδωρη μου;)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ρε συ θοδωρε προς τι τετοιο υφος?
    ναι το ειχα δει απο την αρχη και οχι βαρεθηκα αλλα διαβασα για την ψυχοθεραπεια και θεωρησα οτι θα γινεται για ολους.μια διευκρινηση ζητησα απλα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    δεν εχω καθολου υφος ετσι οπως το εννοεις....
    μονο να βοηθησω προσπαθησα διοτι εχω εμπειρια απο το προγραμμα 18ανω πολυετη.... και επειδη εμαθα και ανακαλυψα και γνωρισα αρκετα θελησα και εφτιαξα αυτο το site...για να τα μοιραστω και να καταφερω να βοηθησω κοσμο....
    Και απλα εκφρασα τον θυμο μου, αλλα οχι με υφακι κακιας ουτε ειρωνιας διοτι εβλεπα οτι ενω εδινα λινκ για σημαντικοτατες πληροφοριες που μπορω να σου δοσω...εσυ ξανα ρωτουσες για το προγραμμα...
    και ετσι για να ξεφυγεις απο την υποψια οτι εχω υφος περιεργο......
    Οσο αφορα στην παρα παρα πανω ερωτηση σου /:σε αυτο το 18 και ανω μπορω να παω να κανω ομαδικη θεραπεια για την αγχωδη διαταραχη?
    και τι,ειναι δωρεαν? /

    Σου απαντω οτι ειναι ναι και στα δυο ερωτηματα...

    γραψε και τηλεφωνα 2103611803 κ 2106990056
    το πρωτο ειναι στην οδο ασκληπιου στην Αθηνα και το δευτερο στην οδο Αθανασακη πλησιον μετρο ΠΑνορμου...

    οπως και να χει να σαι καλα...
    ΜΕ εκτιμηση Θοδωρης
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •