Σειρές/Βιβλία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    27

    Σειρές/Βιβλία

    Ποιο είναι το τελευταίο βιβλίο που διάβασες; Ποια η τελευταία σειρά που είδες;
    Εγώ ξεκίνησα να διαβάζω το έγκλημα και τιμωρία του Ντοστογιέφσκι και είμαι στην αρχή του πρώτου επεισοδίου του Witcher. ????
    Last edited by ali62; 04-01-2020 at 01:34.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Location
    Athens
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by ali62 View Post
    Ποιο είναι το τελευταίο βιβλίο που διάβασες; Ποια η τελευταία σειρά που είδες;
    Εγώ ξεκίνησα να διαβάζω το έγκλημα και τιμωρία του Ντοστογιέφσκι και είμαι στην αρχή του πρώτου επεισοδίου του Witcher. ????
    Το έγκλημα και τιμωρία του Ντοστογιέφσκι είναι καλή επιλογή.

    Ένα άλλο εξαιρετικό βιβλίο έχω να προτείνω. Αυτό διαβάζω τώρα!!

    Συγγραφέας: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΚΑΛΟΓΕΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
    Τίτλος: ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΑΙΧΜΑΛΩΣΙΑΣ
    ISBN: 978-960-931705-4

  3. #3
    george1520
    Guest
    Τελευταία σειρά που είδα; Η μιλαγκρος η ατίθαση.. Που την θυμήθηκα;;;

    Η τελευταία ταινία που είδα από την αρχή μέχρι το τέλος ηταν "Το όνομα μου είναι Σαμ". Μπορώ να την δω ακόμη δέκα φορές χωρίς να βαρεθω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τελευταία σειρά που είδα; Η μιλαγκρος η ατίθαση.. Που την θυμήθηκα;;;

    Η τελευταία ταινία που είδα από την αρχή μέχρι το τέλος ηταν "Το όνομα μου είναι Σαμ". Μπορώ να την δω ακόμη δέκα φορές χωρίς να βαρεθω.
    Χαχαχα η τελευταία σειρά λέμε όχι η πρώτη. (άξιο απορίας αυτά που θυμάσαι κάθε φορά)
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  5. #5
    george1520
    Guest
    1998 λέει.. Wow. Αποκλείεται να την είδα τότε.. Πρέπει να την είδα στις επαναλήψεις.

    Ε σειρά ολοκληρωμένη δεν είδα.. Βαριέμαι. Ακόμη και η αγαπημένη μου σειρά Chuck στον 5ο κύκλο έγινε χάλια και δεν τον είδα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    1998 λέει.. Wow. Αποκλείεται να την είδα τότε.. Πρέπει να την είδα στις επαναλήψεις.

    Ε σειρά ολοκληρωμένη δεν είδα.. Βαριέμαι. Ακόμη και η αγαπημένη μου σειρά Chuck στον 5ο κύκλο έγινε χάλια και δεν τον είδα.
    Ναι το 98 ήταν (ρώτα και εμάς τις γριές)
    Έχεις δίκιο. Όταν κρατάνε πολύ καιρό οι σειρές τις βαριέσαι.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    η μόνη σειρά που τράβηξε το ενδιαφέρον μου τα τελευταία δέκα χρόνια και είδα φανατικά όλες τις σαιζόν ήταν το True Blood.
    Μου άρεσε πολύ και το Grey's Anatomy, το παρακολουθούσα φανατικά αλλά μετά την αποχώρηση του Patrick Dempsey και της Sandra Oh σταδιακά έχασα το ενδιαφέρον, δεν μου άρεσε η κατεύθυνση που έπαιρνε το σήριαλ.
    Πάντως προχτές είδα το νέο επεισόδιο του "Καφέ της Χαράς", μου άρεσε το concept να συνεχιστεί η σειρά μετά από 14 χρόνια, θα δούμε πώς θα συνεχιστεί αν και πολλά βασικά άτομα από το παλιό καστ απουσιάζουν.
    Έχω να διαβάσω χρόνια κάποιο βιβλίο, η κλασσική λογοτεχνία ποτέ δεν μου άρεσε, όπως και μυθιστορήματα, αστυνομικά, ρομάντζα, ποιήματα. Μου αρέσουν περισσότερο τα ιστορικά αλλά από αυτά βρίσκω εκτεταμένα άρθρα online.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Σειρές δεν βλέπω τίποτα.
    Βιβλία διαβάζω συνήθως καμια 200 το χρόνο, από 1 έως 4 την εβδομάδα, ανάλογα τον χρόνο και τα κέφια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σειρές δεν βλέπω τίποτα.
    Βιβλία διαβάζω συνήθως καμια 200 το χρόνο, από 1 έως 4 την εβδομάδα, ανάλογα τον χρόνο και τα κέφια.
    Παλιά ήμουν τρελός βιβλιοφαγος, έχω διαβάσει 2 χιλιάδες βιβλία πάνω κάτω. Τα τελευταία χρόνια όμως προτιμώ τις σειρές για ρηλαξ. Πλέον στοίχημα να διαβάζω 6-7 το χρόνο.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  10. #10
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Παλιά ήμουν τρελός βιβλιοφαγος, έχω διαβάσει 2 χιλιάδες βιβλία πάνω κάτω. Τα τελευταία χρόνια όμως προτιμώ τις σειρές για ρηλαξ. Πλέον στοίχημα να διαβάζω 6-7 το χρόνο.
    Εγώ διαβάζω 1 κάθε 6-7 χρονια

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Απο σειρές είχα φάει τρελό κόλλημα με το Lost πριν κάποια χρόνια, πρέπει να είχα δει όλες τις σεζόν μαζεμένες. Από τότε δεν ξανακόλλησα με καμιά ιδιαιτέρως.

    Βιβλία διαβάζω με το τσουβάλι τα καλοκαίρια κυρίως. Έχω την συνήθεια με το που μπαίνει το καλοκαίρι να πάω να αγοράζω όοοολα τα βιβλία του χρόνου μαζεμένα. Τώρα έχω καιρό να διαβάσω κάποιο, έχω ακόμα μια στοίβα αδιάβαστα στην βιβλιοθήκη μου που με περιμένουν.

  12. #12
    Ξεκινησα το Messiah Netflix. Η σειρα που ειδα αμετρητες φορες στο repeat Greys Anatomy
    Τελευταίο βιβλιο που διάβασα " Η ανθρώπινη φύση " D. W. Winnicott. Πλεον ακούω πατερικες γραφες για παραδειγμα τον Αγιο Ιωάννη τον Χρυσόστομο και το τι εγραψε περί ψυχής. Αφου μελέτησα για χρονια ανθρωπολογια ψυχολογια κοινωνιολογια πολιτισμούς τωρα επικεντρώθηκα στην ορθόδοξη θρησκεία.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. Σειρές / Ταινίες !!
    By Optimistic mind in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 27
    Last Post: 17-11-2019, 22:21
  2. Αγαπημένες Ελληνικές Σειρές
    By kyriaki_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 14
    Last Post: 15-09-2015, 13:07
  3. Ξενες Σειρες
    By ΝεοΞεκινημα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 17-01-2012, 19:28
  4. Ξενες σειρες
    By Παστελι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 04-08-2011, 19:29
  5. σειρες και φαντασια!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 22-06-2011, 02:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •