Θέλω μια δεύτερη γνώμη - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 166 to 180 of 189
  1. #166
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Έχω πάντως μια γνωστή που τους έχει στη μπούκα τέτοιους τύπους, δε τη λες και στα καλά της βέβαια αλλά οκ δε μας αφορά. Δηλαδή αφού είσαι τόσο γαμικος και πηδάς έτσι στεγνά, η γυναίκα της γυρίζει και παίρνει το πάνω χέρι, πάμε σπίτι σου τώρα θέλω να με ........ μέχρι το πρωί, χωρίς πολλά φρου φρου φιλακια και αγαπούλες (βασικά άμα της γυρίσει τη βλέπεις και κομπλαρεις), οπότε οι πιο πολλοί αλλάζουν γνώμη (σκληροί γαμικουλες!) και από όσους δεχτούν, γιατί πλέον δεν έχουν καταλάβει για πότε γύρισε το παιχνίδι και περιμένει από αυτούς να δεχθουν να τα βγάλουν πέρα στη προκληση της διαφορετικα ψιλιαζονται την ξεφτίλα που τους περιμένει (οπότε και κομπλαρουν), αυτούς λοιπόν η θα ζήσουν την αντρική κολαση (ως συνηθως) πάνω στο κρεβάτι, η όντως θα γουστάρουν και θα γίνει δουλειά (σπανια) το οποίο μου λέει αυτό θα το ευχαριστηθώ τουλάχιστον, αλλά που;
    Ψυχακι μεν αλλά είναι killer των βαριών ψευτογαμηκουλων.
    Γι αυτό και αυτοί τα λένε στις κοπέλες που εκμεταλλεύονται τα συναισθήματα τους για αυτους, πιο πολύ εξιταρονται να νοιώθουν πως έχουν το πάνω χέρι παρά που θα πηδήξουν.
    Αυτό σαν άποψη μου αρέσει....παίζει να ισχύει
    Βασικά ένας τρόπος για να τους "εκδικηθείς" γ αυτό είναι αυτό π κάνει αυτή...να αντιστρέψεις τους ρόλους.....

    Αλλά μετά δεν λέει.....τελείως ξενέρωτο να είσαι γυναίκα να θες να κάνεις σεξ και να φας χυλόπιτα.....

  2. #167
    Miliva21
    Guest
    Στη τελική θεματοθετρια ...ας μη το υπεραναλυουμε άλλο....κάντο εκεί πέρα να τελειώνουμε και αν δεν πάει παρακάτω δεν πειράζει υπάρχουν και άλλοι.....μια εμπειρία θα είναι και αυτό!

    Τόση υπεραναλυση πια.....!!! Δεν θα χάσεις και τπτ .......Δεν είχες τίποτα για να χάσεις

  3. #168
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Στη τελική θεματοθετρια ...ας μη το υπεραναλυουμε άλλο....κάντο εκεί πέρα να τελειώνουμε και αν δεν πάει παρακάτω δεν πειράζει υπάρχουν και άλλοι.....μια εμπειρία θα είναι και αυτό!

    Τόση υπεραναλυση πια.....!!! Δεν θα χάσεις και τπτ .......Δεν είχες τίποτα για να χάσεις
    Γιατί να μπει στην διαδικασία να κάνει κάτι το οποίο οι περισσότερες πιθανότητες είναι να την πληγώσει; Για να μισήσει τους άντρες ή μετά τον εαυτό της.
    Αποφάσισε τι θα κάνει.

  4. #169
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γιατί να μπει στην διαδικασία να κάνει κάτι το οποίο οι περισσότερες πιθανότητες είναι να την πληγώσει; Για να μισήσει τους άντρες ή μετά τον εαυτό της.
    Αποφάσισε τι θα κάνει.
    Φυσικά και όχι.......

    Δεν χρειάζεται να μπει στη διαδικασία να κάνει κάτι όταν εκείνη ονειρεύεται βόλτες στην εξοχή......πρωινες αγκαλιές.....ξενύχτια με χορό.....Και σεξ...
    Όταν εκείνος θέλει ΜΟΝΟ σεξ....

    Απλα λέμε ότι αν το αντέχει να το κάνει μόνο για την εμπειρία.........βέβαια αν αυτός καταλάβει ότι εκείνη έχει συναίσθηματα κάνεις δεν μας λέει ότι δεν θα το εκμεταλλευτεί αυτό για να παίξει το παιχνίδι του

    Οπότε αν θα έκανε κάτι θα το έκανε στα χαλαρά..

    Καθένας ξέρει τι θέλει και τα όρια του

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εγώ δεν έκανα πλάκα παντως.. Θα ήθελα να ακούσω..


    Όσο για τους άντρες δράκους.. Μάλλον μυρίζει η ανάσα τους γιαυτό και τους καταλαβαίνουν οι έξυπνες γυναίκες..
    Τι να ακούσεις βρε Γιώργο, προφανές δεν είναι; Το ξαναέγραψα, όταν μια γυναίκα θεωρεί το σεξ όχι ως απόλαυση και ΔΙΚΗ της, αλλά χάρη που θα κάνει στον άλλον προκειμένου να γεμίσει συναισθηματικά κενά ή κοινωνικά ή δεν ξέρω τι άλλο...ε είναι φυσικό κι αναμενόμενο να της τυχαίνουν τέτοιοι άνδρες. Δεν μιλώ για την θεματοθέτρια γιατί εκείνη δεν θεωρω πως είπε και τίποτα παράξενο. Της αρέσει κάποιος που απ ότι φαίνεται την δεδομένη στιγμή τον ενδιαφέρει μόνο το σεξ από εκείνη και το βρίσκω λογικό που προβληματίστηκε για το τι να κάνει. Αλλά πολλές από τις υπόλοιπες απόψεις που ακούστηκαν εδώ, δείχνουν ακριβώς αυτό που είπα. Ακόμα και το λεξιλόγιο που χρησιμοποίειται δείχνει την στάση μας σε πολλά.
    Εγώ αν ήμουν άντρας και ήξερα πως η άλλη θεωρεί ανταλλάξιμο το σεξ, πως θεωρεί ασέβεια το να θέλω σεξ μαζί της και να το δείχνω χωρίς άλλες υποσχέσεις για το μέλλον, ομολογώ πως μπορεί να της πουλούσα το παραμύθι που θέλει προκειμένου να έπαιρνα αυτό που ήθελα.

  6. #171
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Φυσικά και όχι.......

    Δεν χρειάζεται να μπει στη διαδικασία να κάνει κάτι όταν εκείνη ονειρεύεται βόλτες στην εξοχή......πρωινες αγκαλιές.....ξενύχτια με χορό.....Και σεξ...
    Όταν εκείνος θέλει ΜΟΝΟ σεξ....

    Απλα λέμε ότι αν το αντέχει να το κάνει μόνο για την εμπειρία.........βέβαια αν αυτός καταλάβει ότι εκείνη έχει συναίσθηματα κάνεις δεν μας λέει ότι δεν θα το εκμεταλλευτεί αυτό για να παίξει το παιχνίδι του

    Οπότε αν θα έκανε κάτι θα το έκανε στα χαλαρά..

    Καθένας ξέρει τι θέλει και τα όρια του
    Δεν είπε για συναισθήματα.. Ένα μήνα βγαίνει μαζί του.. Απλά είναι ρομαντική.. Και θέλει με άλλο τρόπο να γίνει η όλη φάση.. Οπότε αφού δεν θέλουν τα ίδια. Ο καθένας τον δρόμο του..

  7. #172
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν είπε για συναισθήματα.. Ένα μήνα βγαίνει μαζί του.. Απλά είναι ρομαντική.. Και θέλει με άλλο τρόπο να γίνει η όλη φάση.. Οπότε αφού δεν θέλουν τα ίδια. Ο καθένας τον δρόμο του..
    Εγω ξερω πολύ καλά τι θέλει ...
    Γι αυτό κιόλας της είπα καλύτερα να μην περιμένει πολλά
    Άλλα αν στη τελική της μείνει απωθημένο ειναι καλύτερα να μετανιώσεις για πράγματα που έκανες παρά γι αυτά που δεν τόλμησες να κάνεις

    Ο καθένας ξέρει τι θέλει και μέχρι που αντέχει

  8. #173
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εγω ξερω πολύ καλά τι θέλει ...
    Γι αυτό κιόλας της είπα καλύτερα να μην περιμένει πολλά
    Άλλα αν στη τελική της μείνει απωθημένο ειναι καλύτερα να μετανιώσεις για πράγματα που έκανες παρά γι αυτά που δεν τόλμησες να κάνεις

    Ο καθένας ξέρει τι θέλει και μέχρι που αντέχει
    Γιατί εγώ μπορώ να καταλάβω την ψυχολογία της γυναίκας ενώ κάποιες γυναικες δεν μπορούν;

    Μιλάμε για ένα κορίτσι.. 19 χρόνων (νομίζω) που δεν είχε πολλές εμπειρίες της (γούστο της καπέλο της-το λέω για να μη νιώσει άβολα) και θέλει ρομαντικά πράγματα. Και την καταλαβαίνω απόλυτα.. Θέλει να γνωρίζει τον άλλο ταυτόχρονα και να κάνει σεξ.. Αυτό θέλει. Αυτό την νοιάζει. Ότι πούμε εδώ.. Φτάνει και περισσεύει. Το να ανοιξει τα πόδια της (συγνώμη για την έκφραση) επειδή υπάρχει μιααα πιθανότητα να μετανιώσει για μένα είναι λάθος. Γιατί ξέρει τι θέλει. Και βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ ψυχολογίας. Βοηθάμε τους ανθρώπους να στηρίξουν αυτό που θέλουν. Αυτό που πιστεύουν.. Τους βοηθάμε να μάθουν το Ε εαυτό τους και να στηρίξουν τις επιλογές τους. Όλα τα άλλα είναι απλά κουβεντες να γίνονται.

  9. #174
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Γιατί εγώ μπορώ να καταλάβω την ψυχολογία της γυναίκας ενώ κάποιες γυναικες δεν μπορούν;

    Μιλάμε για ένα κορίτσι.. 19 χρόνων (νομίζω) που δεν είχε πολλές εμπειρίες της (γούστο της καπέλο της-το λέω για να μη νιώσει άβολα) και θέλει ρομαντικά πράγματα. Και την καταλαβαίνω απόλυτα.. Θέλει να γνωρίζει τον άλλο ταυτόχρονα και να κάνει σεξ.. Αυτό θέλει. Αυτό την νοιάζει. Ότι πούμε εδώ.. Φτάνει και περισσεύει. Το να ανοιξει τα πόδια της (συγνώμη για την έκφραση) επειδή υπάρχει μιααα πιθανότητα να μετανιώσει για μένα είναι λάθος. Γιατί ξέρει τι θέλει. Και βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ ψυχολογίας. Βοηθάμε τους ανθρώπους να στηρίξουν αυτό που θέλουν. Αυτό που πιστεύουν.. Τους βοηθάμε να μάθουν το Ε εαυτό τους και να στηρίξουν τις επιλογές τους. Όλα τα άλλα είναι απλά κουβεντες να γίνονται.
    Αγαπητέ μου σου είπα ότι καταλαβαίνω τι θέλει γιατί είμαι απλά και εγώ αυτής της νοοτροπίας ως άνθρωπος και ως γυναίκα

    Φυσικά και το πρώτο πράγμα που είπα είναι ότι για να μην πληγωθεί καλύτερα να το αφήσει

    Όμως ΑΝ υπήρχε μια πιθανότητα να συζητήσει το ενδεχόμενο να κάνει κάτι μαζί του....στην εσχατη λυση ...θα πρέπει να γινόταν πιο χαλαρά εκ μέρους της χωρίς παραπανω προσδοκίες...

    Εννοείται ότι δεν τη παροτρύνω να αλλάξει αυτό που νιώθει και θέλει .....Φυσικά και πρέπει να υποστηρίξει πάνω από όλα αυτό που νιώθει και είναι......χώρις να ντρέπεται για την επιλογή της

    Την υποστηρίζω από το πρώτο μήνυμα μου εδώ μέσα και της είπα να μείνει όπως είναι και να κάνει αυτό που θέλει...
    Προφανώς και δεν της ταιριάζει η προσέγγιση του

  10. #175
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Για να κλείσει το βιβλίο παιδιά λάβετε θέσεις και ακούστε εξελίξεις .
    Βρισκόμαστε προχθές μια τελευταία φορά (έτσι για το γαμωτο να δω πως θα ναι και να το τελειώσω με σιγουριά ) .
    Και ξεκινάει μια όμορφη βραδιά και ακολουθεί ένα ακομαα πιο δυνατό διήμερο.
    Ξεκινάει ένα δεκάλεπτο μονόλογο ότι νιώθει ότι δεν δείχνω το αντίστοιχο ενδιαφέρον σαν να μην με καίει και πολύ (ΕΓΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ) .Μου κάνει και μια ζαχοσκηνη ζήλιας ότι με είδε ένας φίλος του να μιλάω με ένα παιδί σε ένα μπαρ (ισχύει αλλά το παιδί ήταν ξαδεφος μου ρε παιδιά ) .Μου κάνει παράπονα ότι βρήκα χίλιες δυο δικαιολογίες για να τον αποφύγω αυτές τις μέρες (αυτό του το δίνω αλλά τι να λεγα ;ότι επεξεργάζομαι τις 12 σελίδες που γράψατε;).Και μου λέει άντε πάμε καμιά βόλτα (Εκεί σκέφτομαι ότι αν μου πει να πάμε και σε μαγαζί θα αγχωθω ότι δεν είναι καλά) .Πηγαίνουμε λοιπόν την βολτουλα μας και να την Παναγία κάναμε δύο κύκλους γύρω από το τετράγωνο του σπιτιού μου ..και σε αυτούς άρχισε να γκρινιάζει για το κρύο ,ότι κουράστηκε και ότι αυτό τώρα του θυμίζει εποχή γυμνασίου που δεν έχεις σπίτι (ξεκάθαρα δεν μου είπε πάμε σπίτι σου) .Του λέω λοιπόν ελαα ελα πάμε σπίτι μου αφού τον ζορισα λίγο με τους κύκλους.Ανεβαινουμε πάνω και αφού ξεκινήσαμε να φασωνομαστε μου λέει μια "άντε" (για να κάνω εγώ πράγματα σε αυτόν ) .Και του λέω "μπα μωρέ άστο σήμερα ,δεν θα πήγαινες να δεις και κάτι φίλους σου αργότερα ; ΑΝΤΕ " ..μου λέει "με διώχνεις;" Του λέω "σε διώχνω" .Φεύγει λοιπόν ..και την άλλη μέρα ακολουθεί η εξής συζήτηση σε μηνύματα
    -Αν στείλεις μια φορά εσύ ένα μήνυμα θα σου πέσει ο κωλος; (Στο ξεκαρφωτο το στείλε ενώ δεν μιλούσαμε )
    -Μιλα καλύτερα (λέω εγώ και σκέφτομαι το επόμενο μου μήνυμα που θα εξηγώ ότι θέλουμε άλλα πράγματα )
    Και τι κάνει ο θεουλης ...τι λέει ο θεος..
    -Γιατι αν δεν μιλάω καλά τι θα μου κάνεις πες μου τι θα μου κάνεις (κάνοντας την αρχή για σεξτινγκ ρε ΦΙΛΕΕΕ)
    - Τίποτα . (Λέω εγώ ενώ έχω αρχίσει να συντασσω ένα ήρεμο μήνυμα ότι εμείς δεν)
    Και μου αποδεικνύει ακόμα μια φορά ότι είναι θεός λεγοντας..
    -Ξερεις τι νομίζω δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε καλά καλά οπότε άστο καλύτερα.
    Την επόμενη μέρα έστειλε σε μια φίλη μου (κολλητές με την κοπέλα) και ξεκίνησε και να της την πέφτει και μέχρι το βράδυ απάντησε σε στορυ και μιας δεύτερης φίλης μου από την ίδια την παρέα μου ! (Είπα στις φίλες μου να συνεχίσουν να του απαντάνε κανονικά σε ο.τι λέει και να του την πέφτουν και οι δύο ) .Την ώρα που μιλάει με τις φίλες μου και ενώ ξέρει ότι είμαστε στον ίδιο χώρο (είχα γενεθλια και ήμασταν κάπου μεγάλη παρέα) στέλνει και σε μένα χρόνια πολλά.Ταυτοχρονα οι φίλοι του έπιασαν ένα παιδί από τη σχολή ( φίλος μου αυτός αλλά αυτοί νόμιζαν ότι το πάει ερωτικά το θέμα) και του είπαν να ξερεις αυτή έβγαινε με τον Γιώργο .
    Όλα αυτά σε δυο μέρες .Ωραιοςςς ο γιωργαρας.
    (Όλα αυτά θα μπορούσαν να λυθούν με ένα μήνυμα εξαρχής αλλά είπα να το ζήσω λίγο έτσι κιαλλιως δουλειές δεν έχουμε )

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πολύ πιο ευθύς ήτανε, το έληξε, πάμε για άλλα. Άλλωστε όλοι το είπαμε ότι δεν ταιριάζετε εδώ και καμια 10αρια σελίδες. Τέλος καλό, όλα καλά. Αυτά.

    (Απίστευτο που κάνω να μπω καμια μέρα και το θέμα έχει διπλασιάσει τις σελίδες του και από μια βιαστική ματιά που έριξα επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια. Μερικές φορές λες και κάνουμε παράλληλους μονόλογους και δεν καταλαβαίνει με τίποτα ο ένας τι λέει ο άλλος ρε παιδιά.... Να πω την αλήθεια μου αν προσπαθήσω εγώ μία, προσπαθήσω δύο κι ο άλλος είναι σε άλλο μήκος κύματος, βαριέμαι και την κόβω την συζήτηση. Χαρά στο κουράγιο σας όλων!)

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Αυτό ήταν το πιο εύστοχο σχόλιο....Όλα τα υπόλοιπα ήταν σάλτσες και περιττά
    Και εμείς αυτό της λέμε της κοπέλας..Ότι ο τύπος θέλει μόνο σεξ και τπτ παραπανω και να μην ασχοληθεί περισσοτερο.......
    Και εσύ αναφέρεις εδω όποιον γράφει αυτήν την άποψη ότι ειναι κομπλεξικός ότι έχει ενοχοποιησει το σεξ ότι είναι πουριτανος κτλ κτλ
    Της είπαμε να μην προχωρήσει και ότι δεν αξίζει η κατάσταση μαζί του γιατί ΠΡΟΦΑΝΩΣ η κοπέλα έχει τσιμπήθει με αυτόν και θέλει περισσότερα ενώ εκείνος Όχι και ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙ..........
    Και είναι πασιφανές ότι η κοπελα έχει τσιμπήσει πολύ και θα πληγωθεί γιατί έγραψε εδώ ολόκληρο θέμα για τον τύπο και το σκέφτεται πολύ........!!!!!
    Αν απλώς της έκανε κλικ μονο για ένα πήδημα ...δεν θα ερχόταν εδώ να ζητήσει απόψεις και να καταλάβει τι θέλει ο τύπος ........Θα την είχε κάνει την περιπέτεια ηδη
    ..(..με υγεία της με χαρά της ......)
    Για να το σκέφτεται τοσο πολύ σημαινει ότι εκείνη νοιάζεται περισσότερο και ότι κινδυνεύει να απογοητευτεί......
    Δεν είπαμε τίποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο από αυτό....!!!
    Εσύ το πήγες παρακάτω και όποιον μιλήσει τον βγάζεις το λιγότερο προβληματικό και μη απελευθερωμένο...
    Τον εύθραυστο ψυχισμό κάποιων ανθρώπων δεν μπορείς να τον καταλάβεις.....
    Δεν δένονται όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο ούτε δημιουργούν όλοι τις ίδιες σχέσεις.......
    Κάποιοι με λίγο καλο σεξ είναι απόλυτα ικανοποιημένοι για αρχή ......
    Άλλοι απλά θέλουν να περνάνε τον χρόνο τους με διάφορα άτομα χωρίς να επενδύουν συναισθηματικά
    Και άλλοι δίνονται ψυχικά συναισθημάτικα και σωματικά στον σύντροφό τους με όλο τους το είναι

    Ας μάθουμε να τα ξεχωρίζουμε και να σταματήσουμε να κάνουμε συγκρίσεις ανούσιες που ξεφεύγουν από το θέμα και ενοχοποιούν όποιον άνθρωπο δεν λειτουργεί με τη λογική "βουρ στο πατσα"
    τωρα εγω φταιω που συνεχιζει η εγκυκλοπαιδεια;
    εχω πει σε 222 μηνυματα οτι ο τυπος θελει σεξ κι αυτη θελει αλλα πραγματα, δεν ταιριαζουν και να σηκωθει να φυγει.πως ειναι δυνατον να εχω πει κομπλεξικους οσους λενε το ιδιο;;;
    τα υπολοιπα που λες ειναι διαστρεβλωσεις και δικες σου προβολες απο προσωπικα σου θεματα...


    'αυτοι" που κανουν σεξ οταν θελουν χωρις να θεωρουν οτι η επιθυμια του αλλου τους προσβαλει, δινονται ψυχη τε και σωματι στον συντροφο τους, αν οι "αλλοι" θεωρουν "συντροφους" αυτες τις γνωριμιες της πλακας που περιγραφονται εδω και ειναι ετοιμοι να δοθουν και να παραδοθουν σε ανθρωπους που ουτε ξερουν ουτε να συνεννοηθουν δεν μπορουν καλα καλα, no wonder why τραβανε οσα τραβανε και δεν μπορουν να βρουν την ακρη...

    οσοι δεν εχουν λεπια στα ματια, καταλαβαν πολυ καλα ποιους αποκαλω συμπλεγματικους. αυτους που λενε οτι μια γυναικα "ενδιδει", κανει χαρη δλδ οταν κανει σεξ, λες κι ειναι καμια τιμωρια για να βρει γαμπρο/σχεση...
    και βεβαια ΟΧΙ οσους της ειπαν να φυγει. κι εγω αυτο της ειπα.
    Last edited by Remedy; 08-01-2020 at 09:13.

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    μελινα,
    νομιζω οτι βοηθηθηκες αν μη τι αλλο, στο να χαλαρωσεις και να το δεις λιγο πιο απλα και αστεια το θεμα με τον τυπο.
    ε ναι, αναμενομενη η εξελιξη. οπως πολυ αναμενομενο το να συνεχισει να εμφανιζεται.

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    και κατι επιπλεον , για την δικη του πλευρα.
    ο τυπος μαλλον ειναι κι αυτος πολυ νεαρος, και ζει κι αυτος απορριψη, οπως κι εσυ, κι ας εφυγε εκεινος.
    ΔΕΝ μπορει να καταλαβει οτι εσενα σε προσβαλει η επιθυμια του. θεωρει οτι εφοσον δεν προχωρατε στο σεξ, σημαινει οτι δεν τον γουσταρεις αρκετα και γι αυτο θελεις βολτες.
    το ιδιο πιστευεις κι εσυ. οτι αν δεν προχωρατε σε μια συμπεριφορα "σχεσης", δλδ κοινωνικη ζωη κλπ, σημαινει οτι ουσιαστικα σε απορριπτει.

    αν ηταν ωριμοτερος, η θα εφευγε νωριτερα, χωρις να εχει προσβληθει ομως, η θα εβγαινε και καμια βολτα οπως ζητουσες, γιατι θα ειχε καταλαβει μεχρι τωρα το πως σκεφτεσαι εσυ κι οτι το να θελεις βολτες, δεν σημαινει οτι τον απορριπτεις.
    με ολα τα παραπανω, θελω να σου πω, οτι πιστευω οτι θα επιστρεψει ξανα, γιατι απλα δεν ξερει πως να φερθει.

  15. #180
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Για να κλείσει το βιβλίο παιδιά λάβετε θέσεις και ακούστε εξελίξεις .
    Βρισκόμαστε προχθές μια τελευταία φορά (έτσι για το γαμωτο να δω πως θα ναι και να το τελειώσω με σιγουριά ) .
    Και ξεκινάει μια όμορφη βραδιά και ακολουθεί ένα ακομαα πιο δυνατό διήμερο.
    Ξεκινάει ένα δεκάλεπτο μονόλογο ότι νιώθει ότι δεν δείχνω το αντίστοιχο ενδιαφέρον σαν να μην με καίει και πολύ (ΕΓΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ) .Μου κάνει και μια ζαχοσκηνη ζήλιας ότι με είδε ένας φίλος του να μιλάω με ένα παιδί σε ένα μπαρ (ισχύει αλλά το παιδί ήταν ξαδεφος μου ρε παιδιά ) .Μου κάνει παράπονα ότι βρήκα χίλιες δυο δικαιολογίες για να τον αποφύγω αυτές τις μέρες (αυτό του το δίνω αλλά τι να λεγα ;ότι επεξεργάζομαι τις 12 σελίδες που γράψατε;).Και μου λέει άντε πάμε καμιά βόλτα (Εκεί σκέφτομαι ότι αν μου πει να πάμε και σε μαγαζί θα αγχωθω ότι δεν είναι καλά) .Πηγαίνουμε λοιπόν την βολτουλα μας και να την Παναγία κάναμε δύο κύκλους γύρω από το τετράγωνο του σπιτιού μου ..και σε αυτούς άρχισε να γκρινιάζει για το κρύο ,ότι κουράστηκε και ότι αυτό τώρα του θυμίζει εποχή γυμνασίου που δεν έχεις σπίτι (ξεκάθαρα δεν μου είπε πάμε σπίτι σου) .Του λέω λοιπόν ελαα ελα πάμε σπίτι μου αφού τον ζορισα λίγο με τους κύκλους.Ανεβαινουμε πάνω και αφού ξεκινήσαμε να φασωνομαστε μου λέει μια "άντε" (για να κάνω εγώ πράγματα σε αυτόν ) .Και του λέω "μπα μωρέ άστο σήμερα ,δεν θα πήγαινες να δεις και κάτι φίλους σου αργότερα ; ΑΝΤΕ " ..μου λέει "με διώχνεις;" Του λέω "σε διώχνω" .Φεύγει λοιπόν ..και την άλλη μέρα ακολουθεί η εξής συζήτηση σε μηνύματα
    -Αν στείλεις μια φορά εσύ ένα μήνυμα θα σου πέσει ο κωλος; (Στο ξεκαρφωτο το στείλε ενώ δεν μιλούσαμε )
    -Μιλα καλύτερα (λέω εγώ και σκέφτομαι το επόμενο μου μήνυμα που θα εξηγώ ότι θέλουμε άλλα πράγματα )
    Και τι κάνει ο θεουλης ...τι λέει ο θεος..
    -Γιατι αν δεν μιλάω καλά τι θα μου κάνεις πες μου τι θα μου κάνεις (κάνοντας την αρχή για σεξτινγκ ρε ΦΙΛΕΕΕ)
    - Τίποτα . (Λέω εγώ ενώ έχω αρχίσει να συντασσω ένα ήρεμο μήνυμα ότι εμείς δεν)
    Και μου αποδεικνύει ακόμα μια φορά ότι είναι θεός λεγοντας..
    -Ξερεις τι νομίζω δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε καλά καλά οπότε άστο καλύτερα.
    Την επόμενη μέρα έστειλε σε μια φίλη μου (κολλητές με την κοπέλα) και ξεκίνησε και να της την πέφτει και μέχρι το βράδυ απάντησε σε στορυ και μιας δεύτερης φίλης μου από την ίδια την παρέα μου ! (Είπα στις φίλες μου να συνεχίσουν να του απαντάνε κανονικά σε ο.τι λέει και να του την πέφτουν και οι δύο ) .Την ώρα που μιλάει με τις φίλες μου και ενώ ξέρει ότι είμαστε στον ίδιο χώρο (είχα γενεθλια και ήμασταν κάπου μεγάλη παρέα) στέλνει και σε μένα χρόνια πολλά.Ταυτοχρονα οι φίλοι του έπιασαν ένα παιδί από τη σχολή ( φίλος μου αυτός αλλά αυτοί νόμιζαν ότι το πάει ερωτικά το θέμα) και του είπαν να ξερεις αυτή έβγαινε με τον Γιώργο .
    Όλα αυτά σε δυο μέρες .Ωραιοςςς ο γιωργαρας.
    (Όλα αυτά θα μπορούσαν να λυθούν με ένα μήνυμα εξαρχής αλλά είπα να το ζήσω λίγο έτσι κιαλλιως δουλειές δεν έχουμε )
    .Γιώργο λένε το παιδί;
    Μέχρι το σημείο που σου έλεγε πάμε σπίτι ενώ δεν βγήκατε ουσιαστικά έξω εγώ προσωπικά σου βρίσκω δίκιο. Φαίνεται το παιδί ότι έχει το μυαλό του στο πουλί του.
    όντως ισχύει ότι ποτέ δεν στέλνεις μήνυμα; Το γεγονός ότι η συζήτηση θα μπορούσε να εξελιχθεί σε σεξουαλικη για μένα δεν είναι λάθος. Είναι κάτι το οποίο μπορεί να συμβεί.

    Σου λέει στην βόλτα για ότι δεν είστε στο γυμνάσιο αλλά εγώ βλέπω πιο κάτω μια εξέλιξη παιδιών γυμνασίου. Αυτός να στέλνει δεξιά και αριστερά και αντί να τον αγνοήσετε του δίνετε και σημασία..
    ληξε το και επικεντρώσου σε κάτι άλλο. Στην σχολή? Στους φίλους; στον επόμενο;;;

Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast

Similar Threads

  1. Μια δεύτερη γνώμη
    By Yianis in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-2012, 17:20
  2. θελω τη γνωμη σας
    By evangeliak79 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-01-2011, 23:02
  3. Θέλω την γνώμη σας...
    By shifter in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 67
    Last Post: 30-06-2010, 22:34
  4. Τη γνωμη σας θελω
    By Winston_man in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 04-01-2010, 02:52
  5. Μια δεύτερη γνώμη...........
    By lenakalai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 24-03-2008, 12:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •