Θέλω μια δεύτερη γνώμη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 189
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84

    Θέλω μια δεύτερη γνώμη

    Για να μπω κατευθείαν στο θέμα βγαίνω περίπου ένα μήνα με ένα παιδί που γνώρισα μέσω κοινής παρέας .Στην αρχή ήμουν πολύ ενθουσιασμένη και μου άρεσε ήδη αρκετό καιρό πριν .Το πρόβλημα μου είναι ότι νιώθω πως ψάχνει μόνο μια ξεπετα ,κάτι περιστασιακό τελοσπαντων .Καταρχάς δεν έχει προτείνει ποτέ μα ποτέ να πάμε για ένα καφέ ,για μια μπύρα κάτι.Και όταν το πρότεινα εγώ η απάντηση ήταν "ε δεν θέλεις να πάμε καμία βολτουλα καλύτερα με τα πόδια ή με το αμάξι;" Και είχε και κωλοκρυο! Από την πρώτη φορά που βγήκαμε έκανε κίνηση να προχωρήσει παραπάνω .Ήρεμα και ωραία του είπα δεν χρειάζονται βιασύνες .Γενικά όλες οι συζητήσεις και όλες οι προτάσεις έχουν να κάνουν με το ΣΠΙΤΙ και όταν δείχνω να μην θέλω φαίνεται σαν να μην έχει διάθεση,να ξενερώνει ,να το θεωρεί παιδικό το να μην προχωράμε κλπ .Βλέποντας αυτή τη συμπεριφορά του απομακρυνθηκα λίγο να δω αν θα ενδιαφερθεί και όντως μου έλεγε κάθε μέρα αν ξενέρωσα ,αν υπάρχει ενδιαφέρον από μεριάς μου ,γτ τον ακυρώνω κλπ.Ναι είναι φυσιολογικό να θέλει ο άνθρωπος να προχωρήσουμε ,ναι αυτό μπορεί να σου βγει και στο πρώτο ραντεβού ,ναι όλα καλά .Αλλά ρε παιδιά ειμαι παράλογη που θέλω να τον δω και μια φορά σε άλλο χώρο πέρα από τους 4 τοίχους του σπιτιού μου ; Είναι νορμάλ που κάθε συζήτηση ΠΑΝΤΑ καταλήγει σε σεξοσυζητηση ; Να το συνεχίσω και να δω πως θα πάει ή να το αφήσω;

  2. #2
    george1520
    Guest
    Από την στιγμή που δεν θέλει να βγείτε έξω που έχει κόσμο κάτι συμβαίνει. Ή υπάρχει κάποια άλλη στην ζωή του οπότε επιλέγει κάπου ήσυχα ή το μόνο που θέλει είναι το σεξ.
    Εχεις συζητήσει μαζί του όλα αυτά;

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Το μόνο που έχω κάνει προς το παρόν είναι ότι έδειξα αρνητική στο να προχωρήσω από τις πρώτες φορές ,του έχω πει ότι θέλω να τον γνωρίσω γενικά καλύτερα ,και έχω προτείνει μια δυο φορές κανένα καφέ .Οτιδήποτε παραπάνω το θεωρώ υπερβολή γιατί ούτε μήνα δεν έχει που βγαινουμε

  4. #4
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Το μόνο που έχω κάνει προς το παρόν είναι ότι έδειξα αρνητική στο να προχωρήσω από τις πρώτες φορές ,του έχω πει ότι θέλω να τον γνωρίσω γενικά καλύτερα ,και έχω προτείνει μια δυο φορές κανένα καφέ .Οτιδήποτε παραπάνω το θεωρώ υπερβολή γιατί ούτε μήνα δεν έχει που βγαινουμε
    Θεωρείς ότι αξίζει να αφιερώσεις χρόνο από την ζωή σου για αυτόν;;;

    Τι ακριβώς σαρεσει σε αυτόν τον άνθρωπο;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Από την στιγμή που δεν θέλει να βγείτε έξω που έχει κόσμο κάτι συμβαίνει. Ή υπάρχει κάποια άλλη στην ζωή του οπότε επιλέγει κάπου ήσυχα ή το μόνο που θέλει είναι το σεξ.
    Εχεις συζητήσει μαζί του όλα αυτά;
    Συμφωνώ, κάτι από τα δύο παίζει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σαν μεγαλυτερος , ειμαι της γνωμης οτι δεν κανει αυτος γι σενα ....... κι εγω στην ηλικια σας , δεν το πηγαινα κατευθειαν στο σεξ ...... οποτε , neeext please ....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Μάλλον κολλάω στο γεγονός ότι ενθουσιάστηκα στην αρχή.Αντικειμενικα βλέπω πράγματα που δεν μαρεσουν ή μάλλον δεν βλέπω κάτι που να μαρεσει στην όλη συμπεριφορά .Τελοσπαντωνν..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Nαι, εκει εχεις φαει το κολλημα , δεν ειναι αφυσικο να τρως κολλημα , σε ολους μας εχει συμβει.....

  9. #9
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Μάλλον κολλάω στο γεγονός ότι ενθουσιάστηκα στην αρχή.Αντικειμενικα βλέπω πράγματα που δεν μαρεσουν ή μάλλον δεν βλέπω κάτι που να μαρεσει στην όλη συμπεριφορά .Τελοσπαντωνν..
    Ενθουσιαστηκες με αυτόν; ή με αυτά που ήθελες να κάνεις με αυτόν και η πραγματικότητα είναι διαφορετικη.
    Να εμπιστεύεσαι το ένστικτο σου, αυτό ποτέ δεν κάνει λάθος. Όταν οι άνθρωποι δεν μας κοιτάνε όπως μας αξίζει, τους βγάζουμε όπως ακριβώς τους βάλαμε στην ζωή μας.. Και απλά πάμε παρακάτω. Την αλήθεια την ξέρεις. Την βλέπεις αλλά μέσα σου ελπίζεις για εκείνο το αλλά.. "κι αν κάνω λάθος? Αν δεν με θέλει μόνο για το σεξ;". Να κοιτάς με τα μάτια, αυτά σου λένε την αλήθεια..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Ενθουσιάστηκα με την κατάσταση.Μου άρεσε κάποιος (τον οποίο ήξερα τελείως επιφανειακα )και έδειξε ενδιαφέρον και αυτος οπότε λες γιατί όχι; Εννοείται τα βλέπω όλα αυτά και η απάντηση στο τι πρέπει να κάνω μάλλον είναι προφανής .Απλά ήθελα μια αντικειμενική γνώμη μήπως είμαι υπερβολική ,μήπως στην πορεία δενεσαι με τον άλλον και είναι αλλιώς,μήπως ..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Μάλλον κολλάω στο γεγονός ότι ενθουσιάστηκα στην αρχή.Αντικειμενικα βλέπω πράγματα που δεν μαρεσουν ή μάλλον δεν βλέπω κάτι που να μαρεσει στην όλη συμπεριφορά .Τελοσπαντωνν..
    Αν από τώρα βλέπεις πράγματα που δεν σου αρέσουν... Μετά θα είναι χειρότερα...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Melina75 View Post
    Εννοείται τα βλέπω όλα αυτά και η απάντηση στο τι πρέπει να κάνω μάλλον είναι προφανής .Απλά ήθελα μια αντικειμενική γνώμη μήπως είμαι υπερβολική ,μήπως στην πορεία δενεσαι με τον άλλον και είναι αλλιώς,μήπως ..
    Kαλα τα λενε οι 2 συμφορουμιτες ........ αμα εχεις αμφιβολια για κατι, καλο ειναι να ρωτας την γνωμη ανθρωπων που εμπιστευεσαι , λεω γω ....... σε αντιθεση με την Αντα ( συγγνωμη Αντα , μπορει και να εννουμε το ιδιο πραμα ) , το θεωρω καλο να βλεπεις πραματα που δεν σου αρεσουν , δειχνει ωριμοτητα .. ( ωριμοτης = βλεπω τα πραματα αντικειμενικα , ψυχρα , ως εχουν , οχι οπως θαθελα να τα δω ) ....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kαλα τα λενε οι 2 συμφορουμιτες ........ αμα εχεις αμφιβολια για κατι, καλο ειναι να ρωτας την γνωμη ανθρωπων που εμπιστευεσαι , λεω γω ....... σε αντιθεση με την Αντα ( συγγνωμη Αντα , μπορει και να εννουμε το ιδιο πραμα ) , το θεωρω καλο να βλεπεις πραματα που δεν σου αρεσουν , δειχνει ωριμοτητα .. ( ωριμοτης = βλεπω τα πραματα αντικειμενικα , ψυχρα , ως εχουν , οχι οπως θαθελα να τα δω ) ....
    Καλημέρα.
    Έχεις δίκιο.. Η κοπέλα είναι αντικειμενική και βλέπει πάνω του πράγματα που δεν της αρέσουν.
    Εγώ προσπαθώ να της πω ότι αν βλέπει από τώρα που όπως λέει είναι ενθουσιασμενη πράγματα που δεν της αρέσουν ή δεν την κάνουν να νοιώθει καλά... Όταν "φύγει" ο ενθουσιασμός;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #14
    Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    40
    Εμένα πάντως μου φαίνεται ότι κάτι δεν μας λες καλά,
    τέτοια συμπεριφορά αναπτύσσεται μόνο σε άτομα που γνωρίζονται σε dating sites, βεβαίως όλα μπορεί να συμβαίνουν

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    84
    Άστα να πάνε που και να ταν dating site δηλαδή ������.Η γνωριμία έγινε μέσω κοινού γνωστού και γενικότερα οι παρέες μας σύχναζαν στα ίδια μέρη οπότε έτσι ήρθαμε και κοντά .Όταν λέω γνωριμία εννοώ τα τελείως τυπικά ποια είσαι ποιος είμαι μου αρέσεις βγαίνουμε (μου φάνηκε λίγο βιαστικό και λίγο σαν να "πάμε κατευθείαν στο ψητό"χωρίς πολλά πολλά ),αλλά λέω ας το δούμε στην πράξη πως θα ναι και μετά να κρίνω..ε και τελικά εκρινα..

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια δεύτερη γνώμη
    By Yianis in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-2012, 17:20
  2. θελω τη γνωμη σας
    By evangeliak79 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-01-2011, 23:02
  3. Θέλω την γνώμη σας...
    By shifter in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 67
    Last Post: 30-06-2010, 22:34
  4. Τη γνωμη σας θελω
    By Winston_man in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 04-01-2010, 02:52
  5. Μια δεύτερη γνώμη...........
    By lenakalai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 24-03-2008, 12:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •