Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    δεν εχεις καθολου ενδειξεις οτι ενδιαφερεται, εκτος απο εκεινη την στιγμη που σε κοιτουσε, οπου μπορει κατι να σκεφτοταν και αφαιρεθηκε η οτιδηποτε αλλο.
    να το σκεφτεις πολυ καλα το αν θα κανεις σχεση με καποιον απο εκει. οσο πολιτισμενοι και μορφωμενοι κι αν φαινονται, εχουν μια εντελως διαφορετικη νοοτροπια απο τους δυτικους στο θεμα των σχεσεων και της θεσης της γυναικας και μπορει να βρεθεις σε πολυ δυσκολη θεση απο το πουθενα...

  2. #17
    george1520
    Guest
    Στην ζωή όλα είναι ρίσκο.. Ή το παίρνεις και μαθαίνεις τι πραγματικά σκέφτεται. Να μπορεί να μην σε θυμάται καν αλλά γιατί να μη σε γνωρίσει τώρα; ή δεν το παίρνεις και πας παρακάτω.. Ανάλογα τι αντέχεις.. Αυτό κάνεις

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    108
    Αντε κ του εστειλες κ αρχιζετε επικοινωνια μεσω fb...ως ποτε? μεχρι τον Οκτωβριο πιθανοτατα? 8-9 μηνες συνομιλια ανευ συναντησεως? Stay away.(ομιλω ως εμπειρογνωμων)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μπορεί ο άνθρωπος να είναι ένας σοβαρότατος, μορφωμένος, πολυταξιδεμένος, ανοιχτόμυαλος, ελεύθερος άνδρας σε αναζήτηση της ιδανικής του συντρόφου. Αλλά για να είμαστε ειλικρινείς,όλες οι πιθανότητες και τα δεδομένα δείχνουν ότι απλά σου κόλλησε εσένα στο κεφάλι κάτι και υπάρχει μόνο στη φαντασία σου και φιάχνεις σενάρια. Ξεναγός σε tour; Οι άνθρωποι αυτοί συναντάνε εκατοντάδες γυναίκες τον χρόνο για λίγες μέρες. Κάποιοι είναι πέφτουλες και προσπαθούν να πηδήξουν ότι κινείται, άλλοι μπορεί να ψάχνουν για κάτι πιο ρομαντικό ή σταθερό, αλλά γιατί να μην ψάξουν στο περιβάλλον τους οι δεύτεροι; Κι αν πάλι υποθέσουμε ότι τους ήρθε ο ουρανός σφοντύλι και βρήκαν την μοναδική τους αγάπη μέσα σε ένα γκρουπ, αφού ξέρουν ότι δεν θα την ξαναδούν σε λίγες μέρες, σίγουρα κάποια κίνηση θα έκαναν να της το δείξουν. Εδώ ο άνθρωπος απλώς σε κοιτούσε πολύ ώρα και σου χαμογελούσε. Κάποια κίνηση δεν έκανε και όταν τον έψαξες βασικά σε έγραψε. Και πριν πεις ότι δεν σου την έπεσε για να είναι πέφτουλας, δεν έκανες καμία απολύτως κίνηση να τον ενθαρρύνεις κι αυτός είχε και μία επαγγελματική θέση εκεί, αν δεν ήξερε πως θα αντιδράσεις, δεν το ρίσκαρε να κάνει κάτι πιο χοντρό. Κοιτούσε για ώρα για να σε ψαρώσει μάλλον. Φυσικά μπορεί και να μην παίζει τίποτα, απλά να είναι η ιδέα σου ή απλά κάτι πάνω σου να του κίνησε την περιέργεια άσχετο με το γκομενικό. Να του θύμιζες μια ξαδέρφη του ή να μην είχε ξαναδεί γυναικά με τρέσες ξέρω κι εγώ ή το οτιδήποτε. Βασικό πράγμα να έχεις υπόψην, η κουλτούρα αυτών των λαών είναι πάρα πολύ μισογυνική και συντηρητική, τις τουρίστριες τις βλέπουν όπως τα Greek καμάκια βλέπαν τις Βορειοευρωπαίες το '60. Στο Μαρόκο αν θυμάμαι καλά ο βασιλιάς εδώ και κάποια χρόνια έχει απαγορεύσει την πολυγαμία, δεν είναι εκεί το θέμα σου, το θέμα είναι ότι την γυναίκα την έχουν πολύ "υπό" σαν κουλτούρα και τις γυναίκες του δυτικού κόσμου τις θεωρούν γενικά ξεδιάντροπες. Αν ο άνθρωπος ζει και κινείται κυρίως σε χώρες της Β. Αφρικής και της Μέσης Ανατολής, αυτές οι νοοτροπίες πιθανόν είναι τα ερεθίσματά του.
    Ξαναλέω ότι είναι γενικότητες και μπορεί να είναι εντελώς άκυρα όλα αυτά, αλλά όπως φιάχνεις θετικά σενάρια βασισμένα στο τίποτα, να βλέπουμε και τα αρνητικά τα βασισμένα στο νόμο των πιθανοτήτων...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Έχεις δίκιο και δέν έχει νόημα να τον σκέφτομαι κιόλας αλλά απλά μου έχει κολλήσει στο κεφάλι χωρίς λόγω επειδή έχω καιρό να γυρίσω ν κοιτάξω κάποιον και βρήκα αυτόν να περνάει η ώρα μου όσο ήμουν εκεί διάφοροι κάναν κινήσεις να με πλησιάσουν γενικά μέχρι και φωτογραφίες μ ζήτουσαν να βγάλουμε λες κ ειμ διάσημη πρόσεξα πέρα από όσα λες ότι είναι πολύ πεφτουλες γενικά...Το λάθος μου ήταν έπρεπε ν του στείλω κατευθείαν μετά το τουρ με τον τρόπο μου ευχαριστώ κ τέτοια μ άρεσε το τουρ χωρίς ν εκτεθώ αλλά δίνοντας του την ευκαιρία να εκφραστεί ελεύθερα μέσω αιτημάτων ο άνθρωπος θ νόμιζε ότι απλά τον έκανα έτσι στο άκυρο όπως κάνουν όλοι..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ήταν κάτι το εξωτικό για εσένα ή κάτι σου έκανε κλικ, συνήθως και μόνο λόγω επαγγέλματος και της "αύρας" που το περιβάλλει οι ξεναγοί αρέσουνσε πολλές κοπέλες.
    Αλλά αντικειμενικά όλα δείχνουν ότι δεν συμβαίνει κάτι και δεν πρόκειται να συμβεί στο άμεσο μέλλον. Μεσοπρόθεσμα αν το κόλλημα δεν σου έχει φύγει με τίποτα όταν πας εκεί, μπορεί σε τελική ανάλυση με κάποια αφορμή να τον προσεγγίσεις πάλι. Προς το παρόν όμως, απλά το ζεις μέσα στο μυαλό σου όλο αυτό, δεν συμβαίνει κάτι το χειροπιαστό.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Δεν νομίζω έκανα πολλά τουρ κανένας άλλος δεν μ άρεσε έτσι όπως είπα γ Ν γυρίσω ν κοιτάξω κάποιον πρέπει να είναι ακριβώς στα γούστα μου ανάθεμα γτ να μην μετακόμιζα νωρίτερα εκεί τώρα δεν θα είχα τέτοιο πρόβλημα αυτό θ κάνω αν δεν μ έχει φύγει μέχρι τότε που θ έχει φύγει πιστεύω δεν θ ζω και με ένα ονειρεμένο κόλλημα για μήνες θα κάνω κίνηση δεν υπάρχει λόγος τώρα ούτε εγώ θέλω από μακρυά...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 18:28
  2. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 16:07
  3. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 01:02
  4. ανόητο κόλλημα ή όχι? - τί να κάνω ?
    By geopan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 08-05-2008, 19:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •