Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Τι να κάνω; (κόλλημα εξ αποστάσεως)

    Καλησπέρα, το πρόβλημα μου ξεκίνησε πριν 3 μήνες που επισκέφτηκα τα Ηνωμένα Αραβικά εμιράτα γενικά δεν κολλάω εύκολα με κάποιον με πλησιάζουν διάφοροι αλλά πάντα αρνούμαι έστω να βγω γ καφέ γιατί δύσκολα μου αρέσει κάποιος είχα 3 χρόνια ν κολλήσω με κάποιον μέχρι τώρα... Μπορεί να ειν και αδιάφορο και να περάσει.. Ήμουν σε ένα tour και ο ξεναγός ήταν από το μαροκκο-αραβας σχεδόν ζει πολλά χρόνια Αραβία, υπήρξε κάποια στιγμή που περιμέναμε να μπούμε σε μια είσοδο και με κοίταγε γ πολύ ώρα και του χαμογέλασα γτ απόρησα τι έπαθε και ανταπέδωσε αλλά όχι τόσο ήταν σοβαρός λόγω των άλλων γύρω μετά χωριστηκαμε δεν μιλήσαμε η κάτι παραπάνω δεν γινόταν σε τόσο κόσμο ν πιάσουμε κουβέντα ήταν στην δουλειά του μετά γυρνώντας Αθήνα έκανα τον κόσμο άνω κατω ν τον βρω στο ίντερνετ και τον βρήκα του έστειλα αίτημα με δέχτηκε μετά είδα είχε μπει 2 φορές στο προφίλ μ γτ σε αυτή την σελίδα σου έρχεται ειδοποίηση όταν μπαίνει κάποιος μετά τπτ γτ είχα ανανεώσει την εργασία μου κ έλεγε ότι ήμουν σε άλλη χώρα ξαναμπηκε το είδε δεν μ έστειλε δηλαδή ποτέ τίποτα ενώ είχε καταλάβει ποια ήμουν γτ έβαλα φωτογραφία από την ημέρα σε αυτό το τουρ... Το θέμα είναι ότι μ άρεσε πολύ κόλλησα αν είχα κάτσει παραπάνω εκεί κάτι θ γίνονταν κ τον Οκτώβριο θα μετακομίσω μόνιμα Αραβία μπορεί ν τον ξαναδώ δηλαδή το θέμα είναι αν είναι αμοιβαίο καταλαβαίνω μπορεί ν μην ασχολήθηκε λόγω του ότι είμαστε μακρυά ο ένας από τον άλλον η πολύ απλά κάνει όπως κάνουν όλοι οι άντρες εκεί πέρα!! Νιώθω πολύ άσχημα που μ αρέσει κάποιος από μια τέτοια χώρα που απλά αλλάζουν τις γυναίκες 10-10 αλλά αν δεν ειν τέτοιος μ φάνηκε πολύ σοβαρός και από μαροκκο ειν στο κάτω κάτω η καταγωγή του δεν ξέρω πως φέρονται...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Παπούτσι από τον τόπο σου κι ας είναι μπαλωμένο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς

  4. #4
    george1520
    Guest
    Καλησπέρα. Δεν τον γνώρισες.. Δεν του μίλησες.. Τι ακριβώς ερωτεύτηκες; αυτό που έχεις στο μυαλό σου ή αυτά που σκέφτεσαι ότι μπορείτε να κάνετε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Δεν είπα ότι είμαι ερωτευμένη άλλο κόλλημα άλλο έρωτας θέλει χρόνο όπως λες και ν γνωρίσεις κάποιον για να ερωτευτείς εγώ μιλάω γ ένα κόλλημα ένα ενδιαφέρον που όπως είπα έχω χρόνια ν γυρίσω ν κοιτάξω κάποιον γτ απλά αδιαφορώ αυτός με έκανε ν ξυπνήσω
    και μπορούν όλοι να κολλήσουν απλά με την εμφάνιση κάποιου εγώ δεν τον γνώρισα γτ έφυγα και δεν υπήρξε κ ευκαιρία

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Δεν είπα ότι είμαι ερωτευμένη άλλο κόλλημα άλλο έρωτας θέλει χρόνο όπως λες και ν γνωρίσεις κάποιον για να ερωτευτείς εγώ μιλάω γ ένα κόλλημα ένα ενδιαφέρον που όπως είπα έχω χρόνια ν γυρίσω ν κοιτάξω κάποιον γτ απλά αδιαφορώ αυτός με έκανε ν ξυπνήσω
    και μπορούν όλοι να κολλήσουν απλά με την εμφάνιση κάποιου εγώ δεν τον γνώρισα γτ έφυγα και δεν υπήρξε κ ευκαιρία
    Αν είχες την ευκαιρία και τον γνώριζες τι θα ήθελες ακριβώς από αυτόν;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  7. #7
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Δεν είπα ότι είμαι ερωτευμένη άλλο κόλλημα άλλο έρωτας θέλει χρόνο όπως λες και ν γνωρίσεις κάποιον για να ερωτευτείς εγώ μιλάω γ ένα κόλλημα ένα ενδιαφέρον που όπως είπα έχω χρόνια ν γυρίσω ν κοιτάξω κάποιον γτ απλά αδιαφορώ αυτός με έκανε ν ξυπνήσω
    και μπορούν όλοι να κολλήσουν απλά με την εμφάνιση κάποιου εγώ δεν τον γνώρισα γτ έφυγα και δεν υπήρξε κ ευκαιρία
    Ωραια έχεις δίκιο.. Διάβασα το θέμα και μετά από λίγη ωρα απάντησα.

    Αν σε ενδιαφέρει να τον γνωρίσεις γιατί δεν να κάνεις κινηση;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Θεωρώ ότι έκανα την κίνηση μου όταν του έστειλα αίτημα φιλίας από εκεί κ πέρα μπαίνω έβγαινε στο προφίλ μου έχω σκεφτεί να του στείλω αλλά αν φάω άκυρο θα είναι γελοίο... είμαι και κοπέλα κανονικά εκείνος θ έπρεπε ν είχε στείλει δεν ξέρω ντρέπομαι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Δεν ξέρω ίσως και κάτι σοβαρό μ άρεσε το στυλ του είναι στα γούστα μου από χαρακτήρα δεν ξέρω πως είναι αλλά πράγματικα είχα πολύ καιρό να γυρίσω να κοιτάξω κάποιον αφού κανένας δεν μ άρεσε.. έχω περίεργο γούστο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Δεν ξέρω ίσως και κάτι σοβαρό μ άρεσε το στυλ του είναι στα γούστα μου από χαρακτήρα δεν ξέρω πως είναι αλλά πράγματικα είχα πολύ καιρό να γυρίσω να κοιτάξω κάποιον αφού κανένας δεν μ άρεσε.. έχω περίεργο γούστο
    Αυτό το "σοβαρό" που λες δεν μπορεί να το σκέφτεσαι χωρίς να έχεις ιδέα για το χαρακτήρα του (και γενικά για όλα του). Είναι δικαίωμα σου να το ονειρεύεσαι αλλά συνήθως μόνο με την εμφάνιση δεν πας μακριά.
    Μπορείς βέβαια να κάνεις την κίνηση σου για να τον γνωρίσεις. Αλλά πρέπει να είσαι ξεκάθαρη με τον εαυτό σου ότι έχεις μαύρα μεσάνυχτα για οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτόν,εκτός από την εμφάνιση του.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Το ξέρω δυστυχώς μπορεί να τον γνωρίζα και να άλλαζα τελείως γνωμη αλλά πως θα γίνει ντρέπομαι να του στείλω αντέ ν εμένα εκεί τώρα θα ήταν πιο εύκολο σε 8 μήνες θ πάω όμως μέχρι τότε ποιος τον θυμάται

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Το ξέρω δυστυχώς μπορεί να τον γνωρίζα και να άλλαζα τελείως γνωμη αλλά πως θα γίνει ντρέπομαι να του στείλω αντέ ν εμένα εκεί τώρα θα ήταν πιο εύκολο σε 8 μήνες θ πάω όμως μέχρι τότε ποιος τον θυμάται
    Μέχρι τότε ποιος τον θυμάται λες... Άρα ή θα κάνεις κίνηση αλλά ντρέπεσαι (συν ότι δεν θα πας άμεσα) ή κάθεσαι όπως είσαι και μέχρι να πας θα τον έχεις ξεπεράσει (αν κατάλαβα καλά το "ποιος τον θυμάται")
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Ναι σε 8 μήνες πολλά γίνονται και ν στείλω κ ενδιαφερθεί ν το κάνουμε τι από μακρυά επειδή το έχω ξαναπεράσει μπορεί κ αυτός γ αυτό ν μην έχει στείλει... Μ φαίνεται η μόνη λύση ειν να μην ξανά ασχοληθώ κ ν τον διαγράψω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Ναι σε 8 μήνες πολλά γίνονται και ν στείλω κ ενδιαφερθεί ν το κάνουμε τι από μακρυά επειδή το έχω ξαναπεράσει μπορεί κ αυτός γ αυτό ν μην έχει στείλει... Μ φαίνεται η μόνη λύση ειν να μην ξανά ασχοληθώ κ ν τον διαγράψω
    Αυτός μπορεί να μπαίνει στο προφίλ σου αλλά να μην ξέρει καν ποια είσαι και γι αυτό να μην έχει κάνει κίνηση. Ή μπορεί να έχει άλλα πράγματα στη ζωή του για την οποία δεν ξέρεις τίποτα..
    Οπότε ή του στέλνεις ή το προσπερνάς..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Το προσπερνώ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόταση για ψυχοθεραπεία εξ αποστάσεως
    By Nick_29 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 10-04-2020, 19:28
  2. Σχέση εξ αποστάσεως
    By Νικη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 05-08-2019, 17:07
  3. Ψυχολόγος εξ αποστάσεως
    By Natalia_sups in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2017, 02:02
  4. ανόητο κόλλημα ή όχι? - τί να κάνω ?
    By geopan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 08-05-2008, 20:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •