Κρυο χερι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1

    Κρυο χερι

    Παιδια καλησπερα. Μετα απο ενα διαστημα ηρεμια να παλι. Εκτος απο την ταχυκαρδια οταν πεφτω για υπνο....και το αγχος στο στομαχι εχω μουδιασματα παλι στο χερι και σε ολο το σωμα. Επισης για καποιο λογο οταν κανει κρυο π.χ. κρυωνει το αριστερο χερι και ειναι παγωμενο ενω το δεξι οχι οσο το αριστερο. Ξερει κανεις γιατι; ειχα κανει εξετασεις ολες καθαρες....να προλαβε να αλλαξε κατι μεσα σε 4 μηνες;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Έχουμε ακριβώς το ίδιο θέμα...εμένα με πονάει κιολας,όχι πόνος ακριβώς ,αλλά μια αίσθηση σαν να με σφίγγουν στο μπράτσο και να μελανιαζει το χέρι μου..μια αίσθηση μελανιασματος,δεν ξέρω αν μπορείς να καταλάβεις το πώς εννοώ...είχα ανοίξει ένα θέμα τέτοιο...αν έχεις κάνει εξετάσεις και ειναι κομπλέ τότε μήπως το πλακωνεις άθελά σου στον ύπνο?Έχεις δοκιμάσει να κάνεις μασάζ στο σημείο αυτό?

  3. #3
    Και εγώ όταν πέφτω για ύπνο έχω ταχυκαρδία και κάτι σαν βάρος που μπορεί να οφείλεται αυτό?

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Και εγώ όταν πέφτω για ύπνο έχω ταχυκαρδία και κάτι σαν βάρος που μπορεί να οφείλεται αυτό?
    Στομάχι; Τι τρως για βράδυ;

  5. #5
    Ότι έχω για φάει, δεν τρώω ποτέ ελαφριά το βράδυ για παράδειγμα κανα γιαούρτι. Μπορεί να είναι από αυτό?

  6. #6
    Γιατί περισσότερες φορές αυτό δεν με αφήνει να κοιμηθώ

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Ναι. Δοκίμασε να φας ελαφρύ γευμα και ξαπλωσε ένα δίωρο μετά το τελευταίο γεύμα.

    Σε καρδιολογο έχεις πάει;

  8. #8
    Ναι 2 φορές την μια πριν κάνα χρόνο και την δεύτερη αρχές Σεπτεμβρίου και ήταν όλα καλά είχα βάλει και ένα χολτερ για κάποιες έκτακτες που είχα και τώρα πλέον δεν έχω και είχε βρει μόνο 3 υπερκοιλιακες..

  9. #9
    Antonis8
    Guest
    Πόσο μέσο όρο παλμων ειχες στο χολτερ;

  10. #10
    Αν θυμάμαι καλά 60-75 αλλά επειδή κάποιες φορές τους μετράω κατά την διάρκεια της ημέρας δεν ξεπερνούν τους 80

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    398
    Φυσιολογικοτατοι παλμοί δηλαδή

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Αν θυμάμαι καλά 60-75 αλλά επειδή κάποιες φορές τους μετράω κατά την διάρκεια της ημέρας δεν ξεπερνούν τους 80
    Μία χαρά είναι. Εγώ έφτανα 110.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #13
    Ναι όμως αυτό το πράγμα που μόλις ξαπλώσω έχω αίσθημα παλμών και βάρος δεν με αφήνει σε ηρεμία θα δοκιμάσω να φάω κάτι ελαφρύ από αύριο για βραδινό μπας και φτιαχτεί η κατάσταση λίγο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Ναι όμως αυτό το πράγμα που μόλις ξαπλώσω έχω αίσθημα παλμών και βάρος δεν με αφήνει σε ηρεμία θα δοκιμάσω να φάω κάτι ελαφρύ από αύριο για βραδινό μπας και φτιαχτεί η κατάσταση λίγο
    Παντως εμένα το Holter είχε χτυπήσει κόκκινο μόνο τα πρώτα λεπτά αμέσως μετά το φαγητό.. Άσχετο αν ξαπλωνα ή όχι.. Απλά όταν είσαι ξαπλωμένος το νιώθεις πιο έντονα το χτύπημα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  15. #15
    Παιδια προσωπικα ειναι πολλα οσα εχω. Πονος αυχενα. Θεματα με σφιγμενο στομαχι αγχος. Θεματα με το ματι που παιζει. Πολλα και διαφορα.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μια κρυο, μια ζεστη
    By anivia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 02-09-2016, 17:26
  2. Δwς μου το χέρι σου
    By fevgatos67 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 01-05-2013, 20:52
  3. Μην σηκωνεις το χερι. . . . .
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 30-12-2011, 14:34
  4. Replies: 113
    Last Post: 01-05-2011, 16:23
  5. Κρύο και επιθυμία για φαγητό
    By dominique in forum Παχυσαρκία
    Replies: 19
    Last Post: 30-01-2010, 20:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •