Sundromo xronias kopwshs
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    Sundromo xronias kopwshs

    Kalhspera se olous, den kserw an me thumaste alla eixa anoiksei Ena Thema pio palia to dekemvrio pou fovomoun an Ola ta sumptwmata pou eixa itan apla anxos, I kapio aftoanoso noshma. Twra teleftaia opws eixa pei Kai sto teleftaio mou arthro eixa kanei kapies anosologikes eksetaseis pou mou eixe grapsei o eidikos pathologos pou piga. Ta apotelesmata vgikan Kai eixa kapious deiktes anevasmenous. Anososfairinh IgA 5.38, ANtiswmata kutaromegaloiou(CMV) 135,10, ANtiswmata Epstein Baar IgG 23,67. Alvouminh 55,6, γ sfairinh 21.6, β sfairinh 7,2. Sta sxolia katw egrafe katw oti parathreitai Mia mikrh afksush twn γ sfairinwn. Alvouminh 55,6 %, β2 sfairines 7.2 %, γ sfairines 21,6 %. Sas anefera mono toys deiktres pou itan anevasmenous. H diagnwsh you giatrou mou egrafe to ekshs: h kopwsh, h entonh adunamia sta podia, h zalh, h kefalalgia, h elleipshs sugkentrwshs, h dekatikh kinhsh, oi mualgies Kai oi arthralgies, ofeilontai se sundromo xronias kopwsews h opoia ofeilete se prosfath noshsh me ton io EBV Kai ton io CMV se suntomo xroniko mesodiasthma (Taftoxrona ekane Kai to antigripiko emvolio). Oi diarroies ofeilontai se epeisodio psevdimemvranwdous kolitidos meta apo xorhghsh antiviwsews (klarithromukinh). Se Ola ta parapanw tairiazoun Kai ta ergasthriaka evrhmata (afksush IgA anososfairinh, upergammasfairinaimia,oriakh upoalvouminaimia, afksush twn β2 sfairinwn). Afth loipon htam h diagnwsh paidia opws akrivws mou Tin egrapse o giatros mou. Gia thn antimetwpish tou sugkekrimenou sundromou mou xorhghse tis ekshs vitamines: vitaminh c 1000, Siberian ginseng 1500 MG, exinakeia 150 MG, natural beta carotene 15 MG, St John's Wort 1332 MG. Oles oi anaferomenes vitamins einai tis etairias Lamberts. Tis pernw peripou 10 meres Kai den exw dei katholou diafora, vevaia sunexizw Kai thn agwgh you psuxiatrou mou 600 MG seroquel Kai 3 MG xanax. O pathologos mou eipe na meiwsw Kai ta duo, enw h psuxiatros mou na sunexisw th sugkekrimenh dosologia gia ligo akoma. Tha ithela ti gnwmh sas oson afora Gia to kata poso swsth einai h diagnwsh me vash tis eksetaseis Kai oson afora to an vitamines mazi me to seroquel Kai to Xanax allilepidroun(Exw taxukardies poly suxna Kai suxnoouria) kai Gia afto den exw dei panw mou kapia veltiwsh sta sumptwmata pou exw. Epishs apo to savvato ksafnika niwthw tous lemfadenes tou laimou mou prismenous Kai tuxaia psilafisa Kati San mpalaki katw aristera ston laimo panw ston laimfadena tou laimou,to opoio einai epipono Kai me duskolevei sthn anapnoh Kai thn kataposh gt mou stegnwnei o Laimos Kai exw aisthima dipsas sunexeia,
    mou prokalei anusuxia Kai den mporw na koimithw Kala Kai epishs sunexizw na exw pono sta kokala Kai tis arthrwseis, Kai genika eimai suxna pagwmenos sta panw Kai ta katw akra mou.

  2. #2
    Gia osous den thumountai to proigoumeno mou arthro to Kanw epikolhsh edw:Γειά σας παιδιά. Είμαι καινούργιος στο φόρουμ και θα ήθελα να σας πω την ιστορία μου και ελπίζω να μπορέσετε να με καταλάβετε. Το 2009 είχα πάρει κάποια φάρμακα για τα σπυράκια για την ακμή και ξαφνικά όλο αυτο μου δημιούργησε μια απορρύθμιση του οργανισμού μου. Επί 8 μήνες πάλευα κυριολεκτικά με το χάρο. Είχα καθημερινές ταχυκαρδιες, πανικό, φόβο, αίσθημα πνιγμό κτλπ. οπότε αναγκάστηκα και πήγα σε ψυχιατρο και με την βοήθεια του Θεού και του σεροκουελ που επερνα το ξεπέρασα. Αυτή ειναι η πρώτη ιστορία μου. Τώρα θα σας πω αυτό που περνάω τώρα. Το 2018 τον Οκτώβριο έκανα μια ενχειριση ρουτίνας για την χολή. Όλα πήγαν καλά αλλά από τότε ένιωθα γενικά τον οργανισμό μου πεσμένο, κόπωση και αίσθηση κρυαδας στα άκρα. Όλα αυτά α τα χρόνια συνέχιζα να περνώ το σεροκουελ και γενικά έπινα και και αλκοόλ δεν πολυπροσεχα. Το Μάρτιο του 2019 αποφάσισα να ξεκινήσω πάλι γυμναστήριο το είχα διακόψει από το 2015 όπου επερνα και διάφορα συμπληρώματα και προορμονες σαν αναβολικά παρόλο που επερνα το σεροκουελ έκανα μαλακιές. Λοιπόν τον Μάρτιο του 2019 όπως σας είπα και πριν ξεκίνησα και πάλι και επερνα μόνο πρωτεΐνες αμινοξέα. Το Ιούνιο αποφάσισα για να έχω πιο γρήγορα αποτεδελέσματα να πάρω κλενβουτερολη, στανοζόλη(αναβολικά) + τις πολύ βιταμίνες και τις πρωτεΐνες. Αυτά τα συνέχισα μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου όπου και τα σταματισα γιατί είχα γενικά ένα κρύωμα στο λαιμό. Πήγα σε ένα γενικό γιατρό είδε τον λαιμό μου και μου είπε να πάρω κλαρισιντ αντιβίωση, δεν του είπα όμως ότι επερνα κάποια αναβολικά πριν και συμπληρώματα. Την αντιβίωση την πήρα 9 μέρες, ξαφνικά ο οργανισμός μου έπεσε. Είχα εμετούς ζαλάδες, εξάνθημα τα, διαρροϊκές, ανησυχία, τρόμο φόβο. Και σαν να μην εφτάνε αυτό κανω και το εμβόλιο τις γρίπης και ο οργανισμός μου άρχισε να πέφτει ακόμα πιο πολύ. Τους τελευταίους 2 μήνες ζω ένα εφιάλτη. Δεν μπορώ να κοιμηθω, ανησυχία, ταχυκαρδιες,θολουρα,πονος στα κόκαλα, αίσθημα παράλυσης,έντονη κόπωση και πίεση στους θωρακικής μύες και πίσω στη πλάτη,νιωθω ότι πεθαίνω κυριολεκτικά. Πήγα έκανα καποιες γενικές αίματος δεν έδειξαν τίποτα. Πήγα καρδιολόγο δεν είδε τίποτα στη καρδιά. Πήγα ενδοκρινολογο δεν έδειξε τιποτα. Πηγα ουρολόγο δεν έδειξε τίποτα. Έκανα ΜΑΓΝΙΤΙΚΗ στο κεφαλι δεν έδειξε τίποτα. Πήγα σε ειδικό παθολόγο ο οποίος με εξέτασε και μου έγραψε ειδικές εξετάσεις για αυτόάνοσο νοσήματα. Περιμένω τα απότελεσματα αλλά νιώθω χάλια παιδιά, κυριολεκτικά πεθαίνω, παρόλο που περνώ ζαναξ και σεροκουελ δεν με βοηθάνε, και οι δικοί μου δεν με πιστεύουν, κανείς δεν με πιστευει.δεν θέλουν να με πάνε στο νοσοκομείο και μόνος μου που είχα πάει με έδιωξαν. Νομίζουν ότι περνάω την ίδια φάση ανχους
    με το 2009 αλλα σας ορκίζομαι ότι είμαι σίγουρος ότι έχω κάτι παθολογικο

  3. #3
    Antonis8
    Guest
    St johns wort , seroquel και ζαναξ αλληλεπηδρουν και μπορει να σου κάνουν σύνδρομο σεροτονίνης.

  4. #4
    Einai epikundino afto?opote na to stamatisw? Eixa rwtisei to nouno mou pou einai psuxiatros Gia to Siberia ginseng Kai to st John's wort giati to eixa diavasei Kai egw kapou oti mporei na kanei parenergeies Kai den mou eixe pei oti mporei na ginei epikundino apla oti afta Tha mou dinoun perisoterh energeia Kai Tha prepei na kinoumai petisotero

  5. #5
    Antonis8
    Guest
    Για το τι θα Κάνεις με την αγωγή σου,συμβουλεψου τον ιατρό που στη χορήγησε,εγώ απλως σου επισημαινω ότι κάνουν αλληλεπιδραση και ναι,το σύνδρομο σεροτονίνης είναι αρκετά επικινδυνο. Το st. Johns wort αλληλεπιδρα με πάρα πολλα φάρμακα. Τώρα, αν θεώρησε ο γιατρός σου ότι με ζαναξ και το άλλο που παιρνεις είναι οκ, καλώς, αλλά προσωπικα γνωρίζω ότι το χορηγούν ως εναλλακτικη θεραπεια για αγχωδεις διαταραχές και ο ψυχίατρος μου,όταν τον είχα ρωτήσει ,μου είχε πει ότι δεν μπορω να το παιρνω παράλληλα με κανονική αγωγή. Μπορει να μην σου κανει καμία παρενεργεια εσένα, αλλά ότι υπαρχει αλληλεπιδραση,υπαρχει, ειδικά με το seroquel. Γκουγκλαρε το να βρεις περισσότερες πληροφορίες.

    Αν ο γιατρός σου το θεωρεί ασφαλες,οκ, ακολουθεις τις οδηγίες του και αν δεις ότι κανειςτιποτα περιεργα συμπτώματα,τον ενημερωνεις.

  6. #6
    Antonis8
    Guest
    Τι ειδικότητας είναι ο γιατρός σου; Παθολογος;

  7. #7
    Eidikos pathologos alla pigenw Kai se Mia psuxiatro. O pathologos enw tou eixa pei Gia to seroquel Kai to Xanax apla mou eipe na ta meiwsw den mou eipe Kati Gia allilepidrash. Sthn psuxiatro mou perimenw na paw rantevou alla den tis exw pei akrivws to ti vitamines pernw giati logw polu douleia den eixe xrono na epikoinwnisei mazi mou. Twra nai exw kapia sumptwmata as poume to prwi niwthw ligo parapanw energeia me tis vitamines Kai epishs pernw Kai Ena xaxax paralila. Meta tis 3 Mish to mesimeri pernw allo Ena Xanax mazi me Ena seroquel Kai arxizw kapws Kai peftw se Thema energeia Kai exw San taxukardies Kai anusuxia. Meta tis 8 pernw to teleftaio xaxax Kai peripou tis 9 Mish pernw ta alla duo seroquel Gia na me voithisei prin ton upno. Alla genika den koimamai Kala exw anusuxia Kai pono sta kokala Kai opws eipa exw Kai afto priksimo sto laimo stous lemfadenes apo to savvato.Kati apo ta duo prepei na kopswlogika Giati fovamai min epideinwnei to sundromo serotoninhs

  8. #8
    Antonis8
    Guest
    Το σύνδρομο σεροτονίνης είναι πολυ σοβαρό και οδηγει στο θανατο αν δεν υπαρξει θεραπεια,είναι κάτι οξυ, έχεις έντονα νευρολογικά συμπτώματα κλπ.

    Μόνος σου μην διακοψεις κάτι, μόνο με συμβουλη του γιατρού σου θα το κάνεις αυτό, αλλά ψαξτο και μόνος σου και θα δεις ότι υπαρχει αλληλεπιδραση.
    https://www.google.com/amp/s/www.hea...-wort-together

    Το ζαναξ δεν κανει μεγαλη αλληλεπιδραση, αλλα γενικα το,ζαναξ δεν είναι για μακροχρονια χρήση και ενδεχεται να σου δημιουργεί η μακροχρονια χρήση που κανεις, συμπτώματα. Αλλά για το πώς θα τα κοψεις θα σε βοηθήσει η ψυχίατρος, πες της πόσο καιρο τα παιρνεις και σε τι δοσεις.

  9. #9
    Kalutera na to kopsw to st John's wort. Kai an stamatisw to seroquel to pernw. Tha rwtisw ton pathologo Kai th psuxiatro mou giati genika exw poly anusuxia Kai taxukardia Kai mou exei anevei Kaih piesh tis tekeftaies meres, genika eixa 13 me 7,8 proxtes. Kai genika vlepw Kai kapia nevrologika provlimata.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Usa
    Posts
    119
    Καλησπέρα, αρχικά μια παράκληση: αν μπορείς γράφε ελληνικά γιατί τα greeklish σε τόσο μεγάλο post δεν διαβαζονται εύκολα.

    Όσον αφορά τα συμπτώματα σου τώρα έχω πολλά παρομοια: μυϊκή κόπωση και αδυναμία (μια μέρα ειμουν τόσο χάλια που πήγα στα επειγοντα), ελαφρύ τρέμουλο στα χέρια, κρύα άκρα, εφιδρώσεις, ταχυκαρδίες, αίσθημα ότι τα χέρια μου είναι μονίμως σαν πιασμένα, μυαλγίες διάφορες κλπ. Πέρασα από 2 νευρολόγους, ψυχίατρο και ενδοκρινολόγο. Ο ενδοκρινολόγος μου είπε κόπωση επινεφριδίων, δηλαδή Σύνδρομο Χρόνιας Κόπωσης (adrenal fatigue στα αγγλικά ή αλλιώς chronic fatigue syndrome).

    Λέγεται σύνδρομο γιατί ακριβώς δεν μπορεί να διαγνωστεί ξεκάθαρα όπως οι άλλες ασθένειες, αλλά είναι μια σειρά συμπτωμάτων. Υπάρχει μια εξέταση που μπορεί να σου σταλεί από Αθήνα η οποία μετράει τα επίπεδα της κορτιζόλης στο σάλιο σου 4 φορές σε μια μέρα, τη στέλνεις πίσω και σου λένε τα αποτελέσματα. Κοστίζει 160 ευρώ και η γιατρός μου μου είπε ότι είναι ότι πιο κοντά σε διάγνωση μπορείς να έχεις.

    Το Σύνδρομο Χρονιάς Κόπωσης δεν αντιστρέφεται εύκολα.. μπορεί να το πάθεις μετά από κάποια ίωση πχ λοιμώδη μονοπυρηνωση (Epstein Barr ιός) είτε και μετά από μια πολύ στρεσογονο περίοδο της ζωής σου ή χρόνιο στρες όπως στη δική μου περίπτωση. Θέλει ήπια άσκηση, συμπληρώματα όπως αυτά που σου έδωσε ο γιατρός σου για να βοηθήσεις τα επινεφριδια να αρχίσουν να λειτουργούν σωστά ξανά, ψυχολογική θεραπεία, όχι άγχος εννοείται, και καλή υγιεινή διατροφή.

    Όπως καταλαβαίνεις είναι ένα σύνθετο πρόβλημα που και οι γιατροί ακόμη δεν έχουν να σου δώσουν όλες τις απαντήσεις. Κι εγώ ακόμη ψάχνομαι γιατί τα συμπτώματα πολλές φορές είναι υπερβολικά έντονα και τρελαίνομαι.. Επειδή όμως το έψαξα πολύ και ακόμη το ψάχνω μπορώ να σου πω ότι θέλει πολύ υπομονή και δεν υπάρχει μαγικό χαπάκι που θα πάρεις και θα γίνεις καλά.

  11. #11
    Καλησπέρα. Ναι εγώ ήμουν γενικά ανχωδης άνθρωπος από παλιά (επερνα σεροκουελ 200mg από το 2009 πριν από τον ύπνο αλλά από τότε μου έκανε ταχυκαρδία παντα)και όπως μου είπε ο γιατρός πέρασα 2 ιούς που και πήρα άσκοπα μια αντιβίωση και έκανα ένα εμβόλιο γρίπης που βοήθησαν να δημιουργηθεί το σύνδρομο χρόνιας κόπωσης. Το τεστ με την κορτιζόλη πιστεύεις ότι χρειάζεται να το κάνω? Η κορτιζόλη ορού πάντως στο αίμα μου(7-9πμ) ηταν σε φυσιολογικες τιμες στις εξετάσεις που έκανα. Παίρνεις κάποια αντικαταθλιπτικα/ηρεμιστικά? Συμπληρώματα? Πως το αντιμετωπιζεις?, γιατί και εγώ νιώθω χάλια εδώ και 3 μήνες περίπου. Εγώ το siberian ginseng kai to st John's wort το πήρα για 10 μέρες αλλά τα σταμάτησα (ίσως τα συνεχίσω αν μειώσω τη φαρμακευτική αγωγή) γιατί μου είπε ο ψυχίατρος ότι επηρεάζουν τη σεροτονινη επειδή παίρνω παράλληλα και 600 MG seroquel και 3mg Xanax αλλά δεν βλέπω να με βοηθούν στο σύνδρομο χρονιάς κόπωσης. Αντιθέτως με ρίχνουν πιο πολύ και θα πω στον ψυχίατρο μου να τα μειώσει. Συνεχίζω να παίρνω πλυβιταμινη,
    ωμέγα 3, βηταμινη c, εχινακεια, βήτα καροτινη και μαγνήσιο εδώ και 12 μέρες αλλά δεν βλέπω διαφορά και δυσκολεύομαι να κοιμηθώ γιατί έχω ανησυχία και με πονάνε τα κόκαλα. Όσον αφορά την ήπια άσκηση πάω καμία φορά λίγο για περπάτημα χαλαρό αλλά κουράζομαι πολύ εύκολα και με πιάνει ταχυκαρδία. Και από το προηγούμενο Σάββατο έχω βγάλει κάτι σαν μπαλάκι αριστερά στους λεμφαδένες του λαιμού το οποίο είναι επίπονο και με φοβίζει πολύ. Θα πάω μάλλον στην ενδοκρινολογο.Η ωριλα πάντως μου είπε ότι δεν ειναι κάτι από τον λαιμό Μου εδωσε νιφλαμολ αλλά δεν θέλω να πάρω αντιφλεγμονωδες, βάζω αλοιφή αλλά δεν έχω δει διαφορά. Ο παθολόγος μου είπε για καλοήθη λεμφαδενα. Διατροφή προσπαθώ να τρώω σωστά.Επίσης διάβασα κάπου στο ίντερνετ οτι η κοπωση των επινεφριδιων συνδέεται και με την νόσο αντισον και με το σύνδρομο Cushing και έχω αρχίσει και φοβάμαι ότι μπορεί να είναι και κάτι από τα δυο.
    Last edited by highlander1990; 11-01-2020 at 14:27.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Usa
    Posts
    119
    Αυτά που λες είναι σπάνια (Addisons και Cushing) Αλλά υπάρχουν εξετάσεις που δειχνουν. Σίγουρα να πας σε ενδοκρινολόγο και το τεστ που σου είπα μετράει την κορτιζόλη σου 4 φορες μες στη μερα για να δουν ποσο εχεις το πρωι, το μεσημέρι, το βράδυ κλπ γιατί υποτίθεται ότι μετα το μεσημέρι η κορτιζόλη αρχίζει και πέφτει όποτε αν είναι ανεβασμένη το βράδυ σημαίνει ότι είσαι σε μόνιμο στρες κλπ. Η κορτιζολη στο αιμα δε λεει και πολλα. Για τα συμπληρώματα δε μπορώ να σου πω, θέλει προσοχή πως τα παίρνεις, κι εγώ τώρα παίρνω μαγνησιο, C, D3 και GABA και περιμένω να δω τι θα μου δώσει και η γιατρος.

    Ποσο χρονων εισαι? Παγωμένα ακρα εχω κι εγώ συνέχεια και ιδρώνουν και συνέχεια όποτε είναι πολύ ενοχλητικό. Για μένα το χειρότερο είναι το ελαφρύ τρέμουλο που μου δημιουργεί μεγάλη ταραχή. Πριν λίγο καιρό ειμουν τόσο στρεσαρισμενη με την μυϊκή αδυναμία που ένοιωθα που το έκανα χειρότερα όποτε ηρέμησα για να μπορώ να αξιολογήσω τα συμπτώματα μου. Πάντως σε καταλαβαίνω. Πριν 3 μέρες κι εγώ ένοιωθα κάτι όταν κατάπινα και πήγα κατευθείαν σε ωρυλα. Γενικά το να μην έχεις ξεκάθαρη διάγνωση είναι πολύ αγχωτικό..

    Κι εγώ 3 μήνες έχω που ειμαι έτσι. Αλλά πέρυσι ίδια εποχή είχα συμπτώματα μυϊκής αδυναμίας αριστερό χέρι και πόδι και αφού με είδε νευρολόγος και έκανα εξετάσεις πήγα σε ψυχίατρο και πήρα 8 μήνες τα cipralex που είναι αντικαταθλιπτικά. Από τον 1ο μήνα συνήλθα αλλα τα έκοψα τον Αύγουστο και Οκτώβριο τα ίδια και χειρότερα με πέρυσι. Προσπαθώ να μην τα πάρω τώρα ξανά..

  13. #13
    Καλησπέρα. Ναι σκέφτομαι να πάω αύριο στον ενδοκρινολογο για να δει τις ειδικές εξετάσεις που έκανα και να τις αξιολογήσει και να μου πει αν συμφωνεί με την διάγνωση του παθολογου μου. Ίσως μου πει να κάνω και κάποιες άλλες ειδικές εξετάσεις. Θα την ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνω και την εξέταση με το σάλιο. 29 χρόνων είμαι. Σκέφτομαι να πάρω και εγώ βιταμίνη d3 γιατί είδα ότι βοηθάει στο ανοσοποιητικο και επίσης και οι βιταμίνες b. Aλλα θα ρωτήσω και την ενδομρινολογο πρώτα. Επίσης θα της πω και για αυτό το μπαλάκι που έχω βγάλει στο λεμφαδενα του λαιμού εδώ και μια εβδομάδα. Ίσως μου κάνει υπέρηχο για να δει τι είναι. Σχετικά με την μυική κόπωση και εγω νιώθω πολύ αδυναμία και παγωνω πολύ στα άκρα αλλά δεν ιδρωνω. Ειδικά το βράδυ ξυπνάω από πόνους στα άκρα (κυρίως στους ώμους) και μουδιάσματα στα χέρια και στα πόδια. Τις τελευταίες δύο μέρες με ενοχλεί και το στομάχι(καούρα, δυσπεψία, αναγούλα, τάση προς εμετο) και το έντερο, ιδιαιτερα τις πρωινές μέρες ξυπνάω με πόνο στο στομάχι κοντά στο διαφραγμα. Ίσως είναι κάποια ίωση, ίσως από την διατροφή μου ή από το ανχος. Οσον αφορά τα φάρμακα που μου δίνει η ψυχίατρος μου και εγώ θέλω να τα κόψω γιατί δεν βλέπω κάποια βελτίωση γενικά και ίσως επειδή παίρνω μεγάλες δοσολογιες να μου επειδεινωνουν την κόπωση, ρίχνουν την άμυνα του οργανισμου μου και επηρεάζουν την σεροτονινη.Εκτός και αν χρειάζεται κάποιο άλλο αντικαταθλιπτικο,και να κόψω το σεροκουελ γιατί από παλιά μου έκανε γενικά ταχυκαρδία. Το ζαναξ με βοηθάει αλλά θα πρέπει να το σταματήσω λογικά γιατί είναι εθιστικο και ουσιαστικά δεν σε βοηθάει απλά κοκουλωνει το προβλημα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Usa
    Posts
    119
    Έχουμε πολύ παρόμοια συμπτώματα. Κι εγώ το βράδυ νοιώθω ενόχληση στους ώμους. Και το έντερο μου τελευταία μου κάνει διάφορα. Επειδή ψάχνομαι πολύ με το θυρεοειδή τελευταία (αφού απέκλεισα τα νευρολογικά που κόντευα να τρελλαθώ) ψάξτο οπωσδήποτε με τον ενδοκρινολόγο σου. Εμένα οι εξετάσεις μου δείξανε υπερασβεστιαιμία, δηλαδή παραπάνω ασβεστιο από το κανονικό και πρέπει να κάνω κι άλλες εξετάσεις. Υπέρηχο θυρεοειδή να κάνεις. Εγώ έχω 2 όζους μικρούς αλλα από παλιά.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    7
    Αν ειστε ακόμα ενεργοί, κάντε ένα update της κατάστασης τώρα, νιώθετε καλύτερα; Η στείλτε μου πμ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •