Μειωση ερωτικης διαθεσης - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 72 of 72
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Γράφεις
    \"και προφανως θα το χει σκεφτει η κοπελα φανταζομαι και θα χει λογους να το απορριπτει. \"
    Ωστε λοιπόν, το πρότεινες, αυτούς τους λόγους τους συζητήσατε;
    δεύτερον γράφεις \"θα είμαστε εντάξει\".. αναφέρεσαι σε εσένα ή και σε κάποιον άλλο?
    Τρίτον, πιστευω οτι πολλοί κατά καιρούς έχουμε ερωτικές ορέξεις που για του χ ψ λόγους δεν μπορούμε να ικανοποιήσουμε. Ο αυνανισμός είναι μια καλή λύση ανάγκης, φαντάζομαι, το ξέρεις.
    Απο την άλλη, τι θα πει πρέπει?
    Εννοώ, μου το υπαγορεύουν οι ορέξεις - ορμές μου και θέλω να γίνει... δεν βλέπω κανένα \"πρέπει\" σ\' αυτό...
    Ίσως μόνο στο οτι \"πρέπει\" να βρεθεί συντροφος.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  2. #62
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Ποιά απ\'τις 3;
    Posts
    25
    Originally posted by weird
    Γράφεις
    \"και προφανως θα το χει σκεφτει η κοπελα φανταζομαι και θα χει λογους να το απορριπτει. \"
    Ωστε λοιπόν, το πρότεινες, αυτούς τους λόγους τους συζητήσατε;
    οχι δεν προτεινα κατι,κρινω ως \"ομοιοπαθης\"

    Originally posted by weird
    δεύτερον γράφεις \"θα είμαστε εντάξει\".. αναφέρεσαι σε εσένα ή και σε κάποιον άλλο?
    συμβουλες προς επισης ομοιοπαθεις κατα το δοκουν.

    Originally posted by weird
    Τρίτον, πιστευω οτι πολλοί κατά καιρούς έχουμε ερωτικές ορέξεις που για του χ ψ λόγους δεν μπορούμε να ικανοποιήσουμε. Ο αυνανισμός είναι μια καλή λύση ανάγκης, φαντάζομαι, το ξέρεις.
    οχι,ευτυχως που διευκρινιστηκε.

    Originally posted by weird
    Απο την άλλη, τι θα πει πρέπει?
    Εννοώ, μου το υπαγορεύουν οι ορέξεις - ορμές μου και θέλω να γίνει... δεν βλέπω κανένα \"πρέπει\" σ\' αυτό...
    πιθανως να μη βλεπεις αλλα καποιοι απο τα γραφομενα τους -δεδομενης και της \"εποχης\"/\"συνθηκων\" ή οπως αλλιως- διαφωνουν και προσπαθω να δειξω την αντιθετη και φυσιολογικοτερη (οπως καταλαβα συμφωνεις) αποψη.

    Originally posted by weird
    Ίσως μόνο στο οτι \"πρέπει\" να βρεθεί συντροφος.
    συμφωνοι αλλα προσθετωντας και το \"για να γινει σωστα η ερωτικη πραξη\".

  3. #63
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Athens, Xanthi
    Posts
    77
    Βασικά νομίζω ότι υπάρχουν πολλά περισσότερα στο υπόβαθρο από όσα εμείς εδώ βλέπουμε τώρα. Πράγματα τα οποία για τους λόγους σου δεν θες να μοιραστείς μαζί μας. Σεβαστό και δεκτό. Όμως, αν όντως είναι έτσι και υπάρχει ιστορικό, συναισθηματικής-ψυχολογικής φύσεως, νομίζω ότι δεν θα σε βοηθήσει κανένα ματζούνι και κανένα φάρμακο... Και πάλι, το ξαναλέω, δεν θέλω να σε φέρω σε θεση να \"πιεστείς\" να πεις πιθανώς πράγματα που δεν θες, απλά σκέψου ίσως πρέπει να το δεις λίγο πιο... \"εγκεφαλικά\"..

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ναι, ωραία, αυτούς τους κάποιους που διαφωνούν,
    γιατί τους δίνεις τόση εξουσία στο να ορίζουν τη ζωή σου?
    Αστους να λένε τα δικά τους και να έχουν τις αντιλήψεις τους.
    Εισαι ενήλικος ωστε να έχεις κι εσυ τις δικές σου..
    Αλλιώς σε βλέπω να τρως πολλά χρόνια απο τη ζωή σου,
    προσπαθώντας να τους πείσεις οτι πχ. το να αυτοικανοποιείται κανείς είναι νορμάλ, ή οτι το να έχει κανείς ορμές καιφαντασιώσεις, δεν τον κάνει ανώμαλο...
    Τζάμπα ο κόπος κι ο χρόνος πιστεύω.
    Οι στενόμυαλοι ανθρωποι συνηθως είναι πολύ καλοί στο να γίνονται αδιάλλακτοι.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #65
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Ποιά απ\'τις 3;
    Posts
    25
    τελος παντων,ξεφευγει το θεμα.
    το ανεφερα το παραπανω για αλλους που ισως νιωθουν ενοχες λογω αυτων των \"τριτων\"
    ουσιαστικα το ιδιο λες αλλα με διαφορετικα λογια.
    και ΔΕΝ τιθεται ζητημα περι ενοχοποιησης αυτοϊκανοποιησης ουτε προσπαθω να πεισω κανεναν για το αντιθετο (αυτα αλλωστε ειναι προσωπικα) απλως ερχονται ωρες που δεν σε καλυπτει αλλα και οι συνθηκες δεν βοηθουν γιατι η μαζα πιθανοτατα σκεφτεται σαν τους \"τριτους\" ή χιλια δυο αλλα.

    δατς ολ.

  6. #66
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Athens, Xanthi
    Posts
    77
    Κάπου διάβασα ότι τροφές όπως η σοκολάτα, η βανίλια, τα καυτερά, το μέλι, η μουστάρδα, τα φρούτα (μπανάνες, ο ανανάς, το σύκο, τα μούρα, οι φράουλες και τα σταφύλια), ο αρακάς, τα καρότα, οι ξηροί καρποί και η καφεϊνη και το αλκοόλ αυξάνουν τη λίμπιντο. Ίσως αν τα απέφευγες να \"καθάριζες\" λίγο τον οργανισμό σου...
    Still, δεν ξέρω αν βοηθούν. Μπορεί επίσης να βοηθήσουν βότανα χαλαρωτικά (κανά χαμομήλι, καμιά ματζουράνα...)

  7. #67
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Ποιά απ\'τις 3;
    Posts
    25
    βασικα για την ωρα η μαγεια της εξεταστικης κανει δουλεια :D
    γενικα τις τελευταιες μερες που σκεφτομαι το \"προβλημα\" εχω περιπεσει εις σχετικην ναρκην.
    συν η ολοημερη κλεισουρα, η εννοια των μαθηματων κλπ (το διαβασμα δεν πιανεται γιατι δε σκοτωνομαι) και ολα υπο ελεγχο
    για μετα θα δουμε, αν με ξαναπιασει \"κριση\" μαλλον στα χαλαρωτικα που λες θα το ριψω κ εγω.

    (παρεμπιπτοντως, αν παρελθει ενας ακομη μηνας ανευ σχεσεως χανω και το στοιχημα με εναν φιλο.η δικη του προθεσμια ειναι μεχρι τον Σεπτεμβρη αλλα βλεπω να το χανουμε και οι δυο)

  8. #68
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Athens, Xanthi
    Posts
    77
    Για να σουν σε καμιά Ξάνθη, όπως είμαι εγώ και θα σου λεγα αν είχες όρεξη με τόσο αρσενικό που κυκλοφορεί έξω! (καλά, εμένα δεν με βοηθάει, κοριτσάκι ούσα, αλλά εγώ έχω και μόνιμη σχέση, οπότε δεν έχω μάτια γιαλλονε σου λεω!!!):P:P

  9. #69
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Ποιά απ\'τις 3;
    Posts
    25
    μα η μονιμη σχεση οπως προανεφερα ειναι το \"ιδανικο\" για μενα γιατι με τον καιρο μαθαινει ο ενας τον αλλο και βελτιωνεται ο ερως. το αλλο ειναι απλως (προσωρινη) λυση (διαρκους) αναγκης ;]

  10. #70
    Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Athens, Xanthi
    Posts
    77
    Συμφωνούμε απόλυτα!!:D

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by ιδιόρρυθμος
    τελος παντων,ξεφευγει το θεμα.
    το ανεφερα το παραπανω για αλλους που ισως νιωθουν ενοχες λογω αυτων των \"τριτων\"
    ουσιαστικα το ιδιο λες αλλα με διαφορετικα λογια.
    και ΔΕΝ τιθεται ζητημα περι ενοχοποιησης αυτοϊκανοποιησης ουτε προσπαθω να πεισω κανεναν για το αντιθετο (αυτα αλλωστε ειναι προσωπικα) απλως ερχονται ωρες που δεν σε καλυπτει αλλα και οι συνθηκες δεν βοηθουν γιατι η μαζα πιθανοτατα σκεφτεται σαν τους \"τριτους\" ή χιλια δυο αλλα.

    δατς ολ.
    γιου σεντ ιτ ολ.;)
    Ενταξει,
    θα ρθουν και καλυτερες μερες.
    Οι ανθρωποι αλλαζουν μυαλα ενίοτε..
    μεχρι τότε,
    στρεψε κι εσυ αλλου το βλέμμα,
    αν και ξερω οτι δεν ειναι ευκολο.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by ιδιόρρυθμος
    μα η μονιμη σχεση οπως προανεφερα ειναι το \"ιδανικο\" για μενα γιατι με τον καιρο μαθαινει ο ενας τον αλλο και βελτιωνεται ο ερως. το αλλο ειναι απλως (προσωρινη) λυση (διαρκους) αναγκης ;]
    Μόνο που μπορεί παράλληλα με την αύξηση της μάθησης να φθείνει το πάθος,
    οπότε και η προσωρινή λύση χρειάζεται για να μας θυμησει τη λαχτάρα της μη διαρκως και με παγιο τρόπο εκπληρούμενης αναγκης.. χεχε
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •