Και τώρα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    1

    Και τώρα;

    Καλησπέρα στην ομάδα. Πρόσφατα χώρισα με την κοπέλα μου που τα είχαμε 2 μηνες. Την αρχή την έκανε εκείνη με αίτημα φιλίας λόγω του ότι είχαμε κοινό γνωστό. Πήγαινε καλά για 2 μήνες ώσπου τις τελευταίες μέρες ήταν σχεδόν ψυχρή και απαντούσε αραιά και που, μέχρι και την τελευταία φορά που βγήκαμε δεν ήταν τόσο θερμή. Εκείνη μου είχε πει οτι συνέχεια έψαχνε σχέση αλλά όλοι οι προηγούμενοι της δεν της φέρονταν τόσο σοβαρα όσο εγώ και συνέχεια μου έλεγε ότι πρώτη φορά νιώθει έτσι με εμένα, ότι θέλει να μου κάνει την όλη εμπειρία πρωτόγνωρη και ότι πρώτη φορά ανοίγεται έτσι σε άνθρωπο και πώς θεωρεί εμένα την πρώτη της σχέση. Ώσπου οταν την ρώτησα αν έχει αλλάξει κάτι, εκείνη μου είπε ότι δεν νιώθει το ίδιο ερωτευμένη και ότι νιώθει ότι δεν μπορεί να μου λείψει. Επίσης μ είπε ότι της έφυγε ολο αυτό που ένιωθε και ότι άπαξ και της φύγει δε μπορεί να το ξανανιωσει. Οταν την ρώτησα αν έχει συναισθήματα για εμένα μου είπε με κεφαλαία γράμματα ΠΡΆΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΈΡΩ και ότι υπάρχει ενα ερωτηματικό στο κεφάλι της και ότι δεν ξέρει τι της γίνεται με λίγα λόγια. Ενώ ήταν περίεργη η συμπεριφορά της το τελευταίο διάστημα, στο τελευταίο τηλεφώνημα που μιλήσαμε μ είπε ότι "δεν θα στο κλείσω έτσι ξερά" και μου λέει μου λείπεις. Να σημειώσω ότι μ έκανε ενα δώρο Χριστουγέννων και ότι πολλά πράγματα της συνέβαιναν πρώτη φορά γτ δεν είχε ποτέ έτσι "επίσημη σχέση". Είχαμα γνωρίσει ο ένας την παρέα του άλλου και πράγματι φαίνονταν ότι πήγαιναν καλά τα πράγματα. Κάποιες μέρες πριν τον χωρισμό μου είχε κάνει κουβέντα και μου είχε πει ότι δεν θέλω να φύγεις ενώ εγώ θα νιώθω τόσα παραπάνω. Επιπλέον μ είπε ότι μόνο κ μόνο που μου είπε οτι δεν νιώθει το ίδιο ένιωθε περίεργα να συνεχίσει την σχέση. Εγώ της είπα ότι καλό είναι να μην το συνεχίσουμε και συμφώνησε. Ομως δυστυχώς έκανα ενα λάθος και την έσβησα απο τα social media. ΤΗΣ έστειλα ομως sms κ της λέω είπα ότι δεν χωρίζουν έτσι οι άνθρωποι κ να τα πούμε από κοντά. Εκείνη δεν απάντησε ποτέ και επίσης είπε σε κοινό φίλο ότι δεν πήγαινε άλλο και ότι δεν ένιωθε το ίδιο. Να προσθέσω ότι μένω στην Αττική και εκείνη στον ίδιο νόμο αλλά καμία ώρα μιάμιση μακριά από εμένα.
    Τι λετε να έχει συμβεί; αξίζει η προσπάθεια να της ξανα μιλήσω ή δεν έχει νόημα; λέτε να ίσχυαν ολα αυτά που έλεγε μέχρι και τις τελευταίες μέρες ή απλώς ηταν λόγια του αέρα;

  2. #2
    Δυσκολο πραγμα η ερωτικη απογοητευση.Αφου ειπε οτι δεν ενιωθε το ιδιο και δεν απαντησε και στο μνμ στην θεση σου δεν θα το συνεχιζα.Αν πιστευεις οτι θα νιωσεις καλυτερα με μια τελευταια προσπαθεια οκ αλλα ας πουμε δεν προβληματιζεσαι να εισαι με καποιον που δεν νιωθει το ιδιο για σενα;Εγω αυτο θα κρατουσα απο ολο το θεμα.Εκει βρισκω την ουσια δλδ.Το οτι δεν ηθελε να σου φερθει ασχημα η αποτομα δεν αλλαζει κατι.Μπορει να νοιαζεσαι για καποιον αλλα να μην θες να εισαι σε σχεση μαζι του.

  3. #3
    george1520
    Guest
    Καλησπέρα. Συνήθως οι άνθρωποι που είναι συνηθισμενοι σε μια συγκεκριμένη αντιμετώπιση όταν βρουν κάτι πιο "καλό" στην αρχή ενθουσιαζονται αλλά μετά ξενερώνουν... Δεν γίνεται πάντα. Υπάρχουν και αυτοί που το εκτιμούν.

    Θα σου πρότεινα να μην δώσεις κανένα σημάδι ζωής. Αστην μονη της να σκεφτεί, να της λείψεις (μπορεί κι όχι) και ταυτόχρονα θα σκεφτείς και εσύ. Στο διάστημα αυτό γέμισε την μέρα σου με δραστηριότητες έτσι ώστε να μη πέσεις ψυχολογικά. Το να την "ενοχλείς" συνεχεια ρίχνεις την αξία σου και δεν δίνεις το περιθώριο να της λείψεις.. Ο χρόνος σβήνει τα αρνητικά σε μια σχέση και κρατάει τα θετικά. Κάποιοι παίρνουν αυτά τα θετικά και επιστρέφουν και κάποιοι τα κρατάνε και προχωράνε. Πόσο ωραίο είναι όμως να επιστρέψει κάποιος όταν σε εκτιμήσει όταν σε χασει; Δεν είναι πιο ωραίο να σε εκτιμανε όταν σε έχουν;
    Αν θεωρείς ότι ήσουν εντάξει μέσα στην σχέση τότε κράτα αυτό και ο χρόνος θα δείξει.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    14
    οι κοπέλες αυτές είναι οπου φυσαει ο άνεμος.τροτεινωνα πας για κάτι άλλο..Καιενα γενικο οιελληνιδες κατω ακομα και αποτα 30 ειναι ανωριμες..ουτε ξέρουν τι θέλουν.Συνερχονται στο 3ο χρόνο γάμου και έχουν ένα κουτσουβαλο.ΤΟτε ωριμαζουν

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Και τώρα;;;; Πήγαινε παρακάτω...
    Ήταν ξεκάθαρη .....οπότε πρέπει να κρατήσεις αυτούς τους 2 μήνες σαν μια καλή ανάμνηση και να βρεις την επόμενη

    Εννοείται ότι διαφωνώ με όσους λένε ότι η κοπελα είναι χύμα στο κύμα η επιπόλαιη....
    Φαίνεται ότι είστε μικροί αρκετά δλδ ίσως και κάτω από 20χρονων οπότε σε αυτές τις ηλικίες δεν ξέρει κανένας τι θέλει και ποιον θέλει...

    Της κοπέλας της αρέσες μπήκε σε σχεση μαζί σου....το δοκίμασε αλλά κάτι στη πορεία δεν της βγήκε....Αυτό δεν σημαίνει ότι έκανες εσύ κάπου λάθος ούτε ότι εκείνη είναι σκαρτη και επιπόλαιη

    Μέχρι να βρεις μια σοβαρή σχέση ενδεχομένως να περάσεις από πολλές μικρές σχέσεις των λίγων μηνών.....

    Ετσι είναι το φυσιολογικό δεν ταιριάζουμε με όλους

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    Athens
    Posts
    181
    Καλησπέρα!
    Και εγω πιστευω ότι ηθελε και ξεκινησε με την προοπτικη να κανει σχεση, στην πορεια ομως κατι δεν της βγηκε και γιαυτο σου ειπε αυτα που σου ειπε. Δεν πιστευω οτι ειναι χαρακτηρας οτι να ναι. Θα ηταν αν εξαφανιζοταν μια ωραια πρωΐα χωρις να πει λεξη. Ομως σου μιλησε και σου εξηγησε οτι δεν νιωθει το ιδιο.

    Εγω θα προτεινα να αφήσεις λιγες μερες να περασουν για να αποστασιοποιηθεις απο το χωρισμο,να σκεφτεις πιο καθαρα τι θες, να δεις και εκεινη αν θα κανει καποια κινηση και μετα αν οντως θες να κανεις μια προσπαθεια επικοινωνιας της στελνεις. Διαφορετικά παμε για άλλα..

    Ωστοσο ασχολησου με πραγματα που αγαπας και μην αναλωθεις τι και ποιος εφταιξε. Δεν χρειαζεται.

Similar Threads

  1. Τον ξενερωσα και τωρα με απογευγει, Τι κανω τωρα ?
    By mir_20 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2015, 12:49
  2. Και τώρα τι;
    By pink_1080 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 36
    Last Post: 26-04-2015, 23:03
  3. Και τωρα τι???
    By Ovelix_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 8
    Last Post: 19-03-2014, 14:07
  4. και τώρα τί;
    By deleted-member06-04-2015 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-03-2013, 00:46
  5. Τώρα τι θες...?
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-2012, 02:50

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •