Ινσταγκραμ και σχέσεις!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Ινσταγκραμ και σχέσεις!

    Παιδιά Καλημέρα!! Εκ μέρους φίλου. Ο κολλητός μου λοιπόν έχει έναν φίλο ο οποίος έχει κοπέλα! Την έχει γνωρίσει μόνο μια φορά! Αυτή λοιπόν, του έκανε δύο φορές απανωτές αίτημα φιλίας στο ινσταγκραμ αλλά αυτός δεν θέλει να την αποδεχθεί γιατί χρησιμοποιεί το ινσταγκραμ μόνο για να επικοινωνεί με την παρέα του και να ανεβάζουν μεταξύ τους φωτογραφίες. Αυτή λοιπόν, έχει ένα δεύτερο λογαριασμό που ανεβάζει κατασκευές που κάνει και του έκανε αίτημα φιλίας από εκεί! Τι να κάνει;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Να φτιάξει άλλον ένα λογαριασμό και να την καλέσει από κει

  3. #3
    Γιατί να το κάνει αυτό από τη στιγμή που δεν θέλει να την ακολουθήσει;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,345
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Γιατί να το κάνει αυτό από τη στιγμή που δεν θέλει να την ακολουθήσει;
    Τότε ας μη κάνει τίποτα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Παιδιά Καλημέρα!! Εκ μέρους φίλου. Ο κολλητός μου λοιπόν έχει έναν φίλο ο οποίος έχει κοπέλα! Την έχει γνωρίσει μόνο μια φορά! Αυτή λοιπόν, του έκανε δύο φορές απανωτές αίτημα φιλίας στο ινσταγκραμ αλλά αυτός δεν θέλει να την αποδεχθεί γιατί χρησιμοποιεί το ινσταγκραμ μόνο για να επικοινωνεί με την παρέα του και να ανεβάζουν μεταξύ τους φωτογραφίες. Αυτή λοιπόν, έχει ένα δεύτερο λογαριασμό που ανεβάζει κατασκευές που κάνει και του έκανε αίτημα φιλίας από εκεί! Τι να κάνει;
    Εσύ με λίγα λόγια λες ότι αυτή του "κολλάει";
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #6
    Εγώ τη συγκεκριμένη δεν την έχω γνωρίσει ποτέ, απ' ότι μου λέει εκείνος! Δεν ξέρω αν του κολλάει, αλλά του κάνει συνεχώς αιτήματα! Τι να πω δεν ξέρω..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Εγώ τη συγκεκριμένη δεν την έχω γνωρίσει ποτέ, απ' ότι μου λέει εκείνος! Δεν ξέρω αν του κολλάει, αλλά του κάνει συνεχώς αιτήματα! Τι να πω δεν ξέρω..
    Ε καλά αυτός αν δεν θέλει μπορεί να απορρίψει τα αιτήματα της.. Δεν μπορεί κάποιος να σε αναγκάσει να δεχτείς ένα αίτημα στα social media..
    Γιατί το αναλύει όμως τόσο πολύ;;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #8
    Τι να σου πω και εγώ....Επειδή του έχει κάνει δύο φορές από τον προσωπικό της και αφού είδε ότι δεν την αποδέχεται του έκανε από άλλο λογαριασμό και επειδή είναι κοπέλα φίλου του.. Δεν ξέρω τι να τον συμβουλεύσω, ούτε την ξέρω για να πω ότι του κολλάει..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Τι να σου πω και εγώ....Επειδή του έχει κάνει δύο φορές από τον προσωπικό της και αφού είδε ότι δεν την αποδέχεται του έκανε από άλλο λογαριασμό και επειδή είναι κοπέλα φίλου του.. Δεν ξέρω τι να τον συμβουλεύσω, ούτε την ξέρω για να πω ότι του κολλάει..
    Ε ας της απορρίψει το αίτημα και αν του ξαναστείλει και 4η φορά μάλλον κάτι παίζει..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    O κάθε άνθρωπος κάνει διαφορετική χρήση στα social. Πολύς κόσμος προσθέτει συνεχώς άτομα και το βλέπει σαν παιχνίδι ή σαν εξυπνάδα να έχει χιλιάδες άτομα στη λίστα των "φίλων" του (κακώς αν με ρωτάτε, αλλά οκ, συμβαίνει). Αν ο φίλος σου το χρησιμοποιεί το ινσταγραμ πιο συντηριτικά και προσθέτει μόνο πολύ δικούς του ανθρώπους, της πατάει άκυρο στα ίντερνετ και απλά της το λέει όταν ξαναβρεθούν και ας το πάρει η άλλη όπως θέλει. Εγώ αυτό κάνω.

  11. #11
    Εγώ συμφωνώ μαζί σου σε αυτό!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγώ πάντως θα ειχα προβλημα αν η σχέση μου δεν ήθελε να είμαστε φίλοι σε καποιο σοσιαλ..Θα μου φαινοταν υποπτο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Είναι ο κολλητός μου, όχι η σχέση μου!

Similar Threads

  1. Σχέσεις...
    By jasmine_ed in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 31
    Last Post: 09-10-2012, 03:58
  2. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 21:16
  3. Σχέσεις
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 73
    Last Post: 01-10-2009, 17:21
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 20:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •