Σωστή η λάθος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 54
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ίσως όντως να μην υπάρχει κάτι πονηρό από πλευράς του και να του αρέσει γενικά να προκαλεί γιατί του ανεβάζει το εγώ του ή συμπεριφορά των γυναικών. Δηλαδή να του την πέφτουν κτλ. Δεν ξέρεις όμως μέχρι που μπορεί να το πάρει για να ανέβει αυτό το εγώ.. Από την στιγμή που λες σε ένα άνθρωπο ότι σε ενοχλεί κάτι που κάνει και συνεχίζει τότε δείχνει ότι δεν σε σέβεται. Όχι οτιδήποτε.. Απλά όταν αυτό που κάνει επηρεάζει την σχέση σας..
    Στην ζωή να ξέρεις παίρνουμε αυτό που διαπραγματευομαστε και όχι αυτό που αξίζουμε. Εσύ μπορεί να αξίζεις όλα τα καλά του κόσμου.. Το θέμα είναι τι διαπραγματευεσαι.. Αν του λες κάτι ότι σε ενοχλεί. Και το ξανά κάνει και εσύ συνεχίσεις να έχεις την ίδια συμπεριφορά.. Αλλαγή δεν θα δεις.. Αν θες σεβασμό. Απαίτησε τον! Ή θα κερδίσεις τον σεβασμό ή θα χάσεις ένα άνθρωπο από την ζωή σου.. Αν θέλει να μείνει τότε θα κερδισεις τον σεβασμό. Οι άνθρωποι μένουν στην ζωή μας. Δεν τους κρατάμε εμείς..
    Έχεις δίκιο δεν τους κρατάμε εμείς μένουν από μόνοι τους και αν θέλουν να φύγουν θα φύγουν... Αλλά δεν θα ήθελα να διώξω κανένα άνθρωπο λόγο τις συμπεριφοράς μου και εδώ ισορροπω σε ένα σχοινί και δεν ξέρω που πατάω δεν ξέρω αν φταίω οι φταίει εκείνος

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Πάντα συζητηγα μαζί του με ενδείξεις και παραδείγματα... Και του έλεγα τι σκεφτόμουν του εξηγούσα πως δεν σε εμπιστεύομαι για τον λόγο ότι είχες απατήσει.. Όταν έμπαινε στο μυαλό μου πως κάτι έχει κάνει με κάποια πάντα του το ελεγα εκείνος ποτέ δεν είχε να μου αποδείξει τίποτα όμως πάντα έλεγε πως δεν είχε κάνει κάτι.... Μια φορά μου είχε ορκιστεί για πλάκα ότι είχε κάνει κάτι... Και έγινε ολόκληρος καβγάς.. Γιατί δεν γίνετε να παίζεις έτσι με τις λέξεις, μου είπε πως δεν πιστεύει σε όρκους μόνο στον λογο του... Εκεί περιπλέκονται τα πράγματα τι είναι αλήθεια τι ψέματα?... Τι όρκους να πιστέψω από που να κρατηθώ, όπως είπα ειμαι διχασμένη μπερδεμένη και είναι ντροπιαστικο που ψάχνω λύσεις με όποιον τρόπο γίνετε έχω πέσει τελειως και ντρέπομαι δεν θέλω να χάσω ανθρώπους από λάθος μου δεν θέλω να κρατήσω ανθρώπους πάλι από λάθος μου συγκρίνω πράγματα και πράξεις και νιώθω πως οι πράξεις φωνάζουν κάτι όμως βλέποντας μηνύματα παλιά νιώθω πως φταίω εγώ
    Θεωρείς ότι τον χάνεις από λάθος σου τη στιγμή που δεν τον νοιάζει αν τον εμπιστεύεσαι;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #18
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Έχεις δίκιο δεν τους κρατάμε εμείς μένουν από μόνοι τους και αν θέλουν να φύγουν θα φύγουν... Αλλά δεν θα ήθελα να διώξω κανένα άνθρωπο λόγο τις συμπεριφοράς μου και εδώ ισορροπω σε ένα σχοινί και δεν ξέρω που πατάω δεν ξέρω αν φταίω οι φταίει εκείνος
    Τα όρια σου τα ξέρεις.. Ο φόβος σου μη τον χάσεις θολώνει όλα όσα βλέπεις... Η απόφαση είναι δική σου. Κάθισε πες του: με ενοχλεί αυτό κι αυτό. Δεν θέλω να ακούσω την ατάκα ότι είμαι τρελή.. Αν θεωρείς ότι είμαι οκ.. Θέλω να ακούσω την δική σου πλευρά. Το πως τα βλέπεις εσύ τα πράγματα..
    Και Άστον να σου πει.. Εκείνη την ώρα θα ακούς με τα αφτιά, θα βλέπεις κινήσεις χεριών, έκφρασης κτλ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Θεωρείς ότι τον χάνεις από λάθος σου τη στιγμή που δεν τον νοιάζει αν τον εμπιστεύεσαι;
    Απλά νιώθω πως έχω τον έχω κάνει να μου συμπεριφεροται έτσι όμως ποτέ δεν αλλάξε κάτι στις πράξεις του... Πάντα τσακωνομασταν για τα ίδια και τα ίδια, το μόνο που έκανε ήταν να προσπαθεί να τα ξανά βρούμε... Όπου πλέον δεν το προσπαθεί πια

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τα όρια σου τα ξέρεις.. Ο φόβος σου μη τον χάσεις θολώνει όλα όσα βλέπεις... Η απόφαση είναι δική σου. Κάθισε πες του: με ενοχλεί αυτό κι αυτό. Δεν θέλω να ακούσω την ατάκα ότι είμαι τρελή.. Αν θεωρείς ότι είμαι οκ.. Θέλω να ακούσω την δική σου πλευρά. Το πως τα βλέπεις εσύ τα πράγματα..
    Και Άστον να σου πει.. Εκείνη την ώρα θα ακούς με τα αφτιά, θα βλέπεις κινήσεις χεριών, έκφρασης κτλ.
    Όταν είχε γίνει συζήτηση ξανά για αυτό του είχα πει πες μου μου κρύβεις τίποτα και αυτός γέλαγε γιατί λέει πως είναι αστείο όλο αυτό και πως είναι άρρωστο αυτό που κάνω και να το κόψω ποτέ δεν έχουμε ζητήσει από μεριά του πιο θερμά πάντα ένιωθα πως ήταν στην αντίσταση εκτός από ελάχιστες φορές

  6. #21
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Όταν είχε γίνει συζήτηση ξανά για αυτό του είχα πει πες μου μου κρύβεις τίποτα και αυτός γέλαγε γιατί λέει πως είναι αστείο όλο αυτό και πως είναι άρρωστο αυτό που κάνω και να το κόψω ποτέ δεν έχουμε ζητήσει από μεριά του πιο θερμά πάντα ένιωθα πως ήταν στην αντίσταση εκτός από ελάχιστες φορές
    Θες ξεκάθαρες κουβέντες; απαίτησε τες. Όταν θα γελά.. Πες οκ εσύ γελά.. Όταν θα σου περάσει το γέλιο και θες να μιλήσουμε σαν ενήλικες ξέρεις που θα με βρεις..

    Αν σου φέρεται έτσι και εσυ συνεχίζεις να του φέρεσαι το ίδιο.. Τότε γιατί να αλλάξει στάση; και εγώ θα συνέχιζα να γελάω. Και εγώ θα σε έβγαζα τρελή.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    14
    εδω ειναι εωας χωρος για ατομα που συζητουν πραγματικα προβληματα ψυχής.Το δικο σου ε.ιναι για τα πανηγυρια, αναφερετο σε μεσημερανες εκπομπες

  8. #23
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by opert View Post
    εδω ειναι εωας χωρος για ατομα που συζητουν πραγματικα προβληματα ψυχής.Το δικο σου ε.ιναι για τα πανηγυρια, αναφερετο σε μεσημερανες εκπομπες
    Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό πρόβλημα το οποίο επηρεάζει την ψυχολογία του. Δεν σε υποχρεώνει κανένας να διαβάζεις... Καλή συνέχεια στην μέρα σου

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θες ξεκάθαρες κουβέντες; απαίτησε τες. Όταν θα γελά.. Πες οκ εσύ γελά.. Όταν θα σου περάσει το γέλιο και θες να μιλήσουμε σαν ενήλικες ξέρεις που θα με βρεις..

    Αν σου φέρεται έτσι και εσυ συνεχίζεις να του φέρεσαι το ίδιο.. Τότε γιατί να αλλάξει στάση; και εγώ θα συνέχιζα να γελάω. Και εγώ θα σε έβγαζα τρελή.
    Ποτέ δεν προσπαθούσε να με άκουσει, δεν μπήκε στην πλευρά μου να δει πως βλέπω εγώ τα πράγματα γιατί τα βλέπω έτσι... Του έλεγα γιατί έγινε αυτό κ η απάντηση ήταν δεν ξέρω δεν με απασχολεί, μερικές φορές πάρα νοιάζεσαι για κάποιον, απλά θα ήθελα να μάθω τι κρύβει για να μπορέσω να ζητήσω συγνώμη από τον ίδιο ή από τον ευατο μου που τον εμπιστεύτηκα..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Απλά νιώθω πως έχω τον έχω κάνει να μου συμπεριφεροται έτσι όμως ποτέ δεν αλλάξε κάτι στις πράξεις του... Πάντα τσακωνομασταν για τα ίδια και τα ίδια, το μόνο που έκανε ήταν να προσπαθεί να τα ξανά βρούμε... Όπου πλέον δεν το προσπαθεί πια
    Αλήθεια με ποιο τρόπο προσπαθεί να τα ξαναβρείτε; Εκείνη τη στιγμή δεν γίνεται κάποια συζήτηση; Η κάνετε την συζήτηση και αύριο πάλι από την αρχή τα ίδια;

  11. #26
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Ποτέ δεν προσπαθούσε να με άκουσει, δεν μπήκε στην πλευρά μου να δει πως βλέπω εγώ τα πράγματα γιατί τα βλέπω έτσι... Του έλεγα γιατί έγινε αυτό κ η απάντηση ήταν δεν ξέρω δεν με απασχολεί, μερικές φορές πάρα νοιάζεσαι για κάποιον, απλά θα ήθελα να μάθω τι κρύβει για να μπορέσω να ζητήσω συγνώμη από τον ίδιο ή από τον ευατο μου που τον εμπιστεύτηκα..
    Όταν κάτι σε ενοχλεί.. Το πιο σωστό είναι να το πεις για να ακούσεις την πλευρά του. Ίσως κάτι να κατάλαβες λάθος.. Ίσως αυτός να έκανε κάτι που δεν σκέφτηκε κτλ. Αν αυτός δεν μπαίνει στην διαδικασία να κάνετε έστω την συζήτηση να σε ηρεμησει.. Δεν βρίσκω τον λόγο να ασχολησε..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικό πρόβλημα το οποίο επηρεάζει την ψυχολογία του. Δεν σε υποχρεώνει κανένας να διαβάζεις... Καλή συνέχεια στην μέρα σου

    Πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα πετάξει σε κάθε φόρουμ την εξυπνάδα του

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by opert View Post
    εδω ειναι εωας χωρος για ατομα που συζητουν πραγματικα προβληματα ψυχής.Το δικο σου ε.ιναι για τα πανηγυρια, αναφερετο σε μεσημερανες εκπομπες
    Πως μπορείς να κρίνεις εσύ αν ενα πρόβλημα είναι πρόβλημα ψυχής η για τα πανηγύρια? Πανηγηρι είναι όταν πιστεύεις σε έναν άνθρωπο και είσαι συναισθηματικά μπερδεμένη και ζητάς συμβουλές από κάπου? Για να μπορέσεις να αντλήσεις από κάπου δύναμη? Εύκολο να μιλάς όπως είπα έξω από τον χορό
    .... Εδώ δεν είναι όπως φαίνεται γκομενικο για μένα το κοιτάζω πολύ πιο σοβαρά γιατί δεν θέλω να αλλάζω ανθρώπους σαν καρτελάκια και δνε Θέλω να ζω σε ουτοπίες αν αυτό δεν έχει να κάνει με την ψυχή και έχει να κάνει για πανηγύρια τι να πω

  14. #29
    george1520
    Guest
    Προσπέρασε τα σχόλια που δεν έχουν θέση στο θέμα σου. Παντού έχει τέτοιους. Και το τοπ είναι ότι μετά δεν ξανά μπαίνουν να απαντήσουν..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Προσπέρασε τα σχόλια που δεν έχουν θέση στο θέμα σου. Παντού έχει τέτοιους. Και το τοπ είναι ότι μετά δεν ξανά μπαίνουν να απαντήσουν..
    Σε καμία περίπτωση δεν θα έριχνα την θέση μου και τον ευατο μου για να πω μια εμπειρία ασήμαντη...η που αύριο θα την ξεχάσω.... Έχω περάσει και κρίσεις πανικού και κατάθλιψη και όλα.... Συζητάω για να βγάλω μια άκρη απλά

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. σωστή προσέγγιση;
    By mara035 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 302
    Last Post: 18-04-2016, 17:52
  2. Σωστη Διατροφη ή οχι?
    By Elizaa_yooo in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-2015, 01:07
  3. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 22:35
  4. σωστη αποφαση?????
    By ntalia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2011, 14:37
  5. ΘΕΡΜΙΔΟΜΕΤΡΙΤΗΣ VS ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    By pennou in forum Παχυσαρκία
    Replies: 45
    Last Post: 26-04-2010, 01:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •