Σωστή η λάθος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185

    Σωστή η λάθος

    Παιδιά καλημέρα
    Ο τίτλος είναι ακριβώς ίδιος με τις μέρες που περνάνε απελπιστικά δηλαδή και για να φτιάξω φόρουμ και να πω τα εσώψυχα μου μάλλον είναι δύσκολα τα πράγματα.. Το μυαλό μου προς το παρόν τι άλλο να το βασανίζει ένας άντρας ντρέπομαι για αυτό αλλά ας ξεκινήσουμε το στορυ...
    Δούλευαμε μαζί και αυτός με το χιουμορ του με πλησίασε αλλά αυτό το χιούμορ το είχε παντού οπότε δεν φαντάστηκα πως είναι κάτι σοβαρό, έλα που με το καιρό αναπτύξαμε κάτι και έλα που είχε σχέση... Έκανα το λάθος και μπλεχτηκα.. Μετά από καιρό χωρίσανε όχι εξαιτίας μου όμως εκείνη δεν το έμαθε ποτέ, βέβαια εκείνη είχε υποψίες αλλά έλεγε πως είναι τρελή και παρανοϊκή... Εγω δυσκολεύτηκα να τον εμπιστευτω και ότι έκανε το θεωρούσα ύποπτο, πάντα πείραζε άλλες κοπέλες με τον χαρακτήρα του αλλά εκείνος έλεγε πως δεν είναι πονηρο, να βάλω μια παρένθεση πως κάποιοιες ξαφνικά σταμάτησαν να του μιλάνει για μήνες και επέμενε ότι δεν ξέρει γιατί εγώ πάλι έλεγα ότι έφταιγε ο χαρακτήρας του γιατί έδινε δικαιωκα και λογικά κάτι την ενόχλησε... Υπήρχε λεκτική βία από μεριά του και με ταπεινωνε σε όλους πράγμα που συγχωρούσα και τα ξανά βρήσκαμε.. Το ζητούμενο δεν είναι αυτο εγώ ήθελα τις συμβουλή σας σε κάτι άλλο..νομίζω πως με έχει απατήσει απλά δυσκολεύομαι να ξεκαθαρίσω τα πράγματα μέσα μου, τις προάλλες κατά τύχη μπήκα στο φαισμπουκ και είδα πως με μια κοπέλα που την πειράζε και ενώ μιλάνε εκείνη δεν τον έχει φίλο πλέον... Του έστειλα μήνυμα και του είπα γιατί συμβαίνει αυτό και μου απάντησε δνε ξέρει δεν τον ενδιαφέρει δεν τον απασχολεί... Λέει πως δεν έχει συμβεί τίποτα δίνει λόγους και όρκους....
    Ομως αυτή είναι μια πράξη που διλωνειι κάτι σωστά? Επίσης λέει πως τα βγάζω από το μυαλό μου και δεν μπορεί να ασχολείται άλλο υπάρχει και εκεί λεκτική βία τύπου είμαι τρελή και τέτοια
    Αυτά τα έλεγε και στην πρώην κοπέλα του όταν του έστελνε μηνύματα για τον ίδιο ακριβώς λόγο....
    Μου λέει πως έχω άδικο και πως θα δικαιωθεί
    Και εδώ έρχεστε εσείς πιο πολύ να μου ηρεμήσετε το μυαλό γιατί νιώθω πως με κοροϊδεύει και η κοροϊδία δεν αντέχετε να προχωρήσουμε μπροστά αλλά να αφήσω έναν άνθρωπο να με μειώσει έτσι και να φύγω αθόρυβα αν έχω δίκιο? Και αν πάλι έχω άδικο θέλω πάλι τις συμβουλές σας
    Ελπίζω να καταλάβετε προσοαθησα να γράψω 2 χρόνια τι ζω περιληπτικά θα περιμένω απαντήσεις σας
    Last edited by Roto el; 13-01-2020 at 07:07.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Παιδιά καλημέρα
    Ο τίτλος είναι ακριβώς ίδιος με τις μέρες που περνάνε απελπιστικά δηλαδή και για να φτιάξω φόρουμ και να πω τα εσώψυχα μου μάλλον είναι δύσκολα τα πράγματα.. Το μυαλό μου προς το παρόν τι άλλο να το βασανίζει ένας άντρας ντρέπομαι για αυτό αλλά ας ξεκινήσουμε το στορυ...
    Δούλευαμε μαζί και αυτός με το χιουμορ του με πλησίασε αλλά αυτό το χιούμορ το είχε παντού οπότε δεν φαντάστηκα πως είναι κάτι σοβαρό, έλα που με το καιρό αναπτύξαμε κάτι και έλα που είχε σχέση... Έκανα το λάθος και μπλεχτηκα.. Μετά από καιρό χωρίσανε όχι εξαιτίας μου όμως εκείνη δεν το έμαθε ποτέ, βέβαια εκείνη είχε υποψίες αλλά έλεγε πως είναι τρελή και παρανοϊκή... Εγω δυσκολεύτηκα να τον εμπιστευτω και ότι έκανε το θεωρούσα ύποπτο, πάντα πείραζε άλλες κοπέλες με τον χαρακτήρα του αλλά εκείνος έλεγε πως δεν είναι πονηρο, να βάλω μια παρένθεση πως κάποια ξαφνικά σταμάτησε να του μιλάει για μήνες και επέμενε ότι δεν ξέρει γιατί εγώ πάλι έλεγα ότι έφταιγε ο χαρακτήρας του γιατί έδινε δικαιωκα και λογικά κάτι την ενόχλησε... Υπήρχε λεκτική βία από μεριά του και με ταπεινωνε σε όλους πράγμα που συγχωρούσα και τα ξανά βρήσκαμε.. Το ζητούμενο δεν είναι αυτο εγώ ήθελα τις συμβουλή σας σε κάτι άλλο..νομίζω πως με έχει απατήσει απλά δυσκολεύομαι να ξεκαθαρίσω τα πράγματα μέσα μου, τις προάλλες κατά τύχη μπήκα στο ινσταγρκαμ και είδα πως με μια κοπέλα που την πειράζε και ενώ μιλάνε εκείνη δεν τον ακολουθεί πλέον... Του έστειλα μήνυμα και του είπα γιατί συμβαίνει αυτό και μου απάντησε δνε ξέρει δεν τον ενδιαφέρει δεν τον απασχολεί... Λέει πως δεν έχει συμβεί τίποτα δίνει λόγους και όρκους....
    Ομως αυτή είναι μια πράξη που διλωνειι κάτι σωστά? Επίσης λέει πως τα βγάζω από το μυαλό μου και δεν μπορεί να ασχολείται άλλο υπάρχει και εκεί λεκτική βία τύπου είμαι τρελή και τέτοια
    Αυτά τα έλεγε και στην πρώην κοπέλα του όταν του έστελνε μηνύματα για τον ίδιο ακριβώς λόγο....
    Μου λέει πως έχω άδικο και πως θα δικαιωθεί
    Και εδώ έρχεστε εσείς πιο πολύ να μου ηρεμήσετε το μυαλό γιατί νιώθω πως με κοροϊδεύει και η κοροϊδία δεν αντέχετε να προχωρήσουμε μπροστά αλλά να αφήσω έναν άνθρωπο να με μειώσει έτσι και να φύγω αθόρυβα αν έχω δίκιο? Και αν πάλι έχω άδικο θέλω πάλι τις συμβουλές σας
    Ελπίζω να καταλάβετε προσοαθησα να γράψω 2 χρόνια τι ζω περιληπτικά θα περιμένω απαντήσεις σας
    Καλημέρα
    Ένα σωστό πράγμα που να κάνει αυτός ο άνθρωπος (κατά τη γνώμη μου) δεν είδα.. Από την άλλη μου δίνει την εντύπωση ότι αυτό που έκανε στην πρώην του όταν γνώρισε εσένα.. Θα το κάνει και σε σένα όταν γνωρίσει κάποια άλλη (αν δεν το έχει κάνει ακόμα)..
    Πέρα από αυτά δεν λες τίποτα για τη σχέση σας. Πως είστε μαζί. Τι υπάρχει; Μόνο τη λεκτικη βία λες, η οποία δεν ξέρεις που μπορεί να φτάσει.. ΕΣΎ μέσα σου τι ακριβώς ζεις σε αυτή τη σχέση;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  3. #3
    george1520
    Guest
    Καλησπέρα. Κάποιες φορές έχουμε την αληθεια μπροστά μας αλλά επειδή δεν θέλουμε να την δούμε έχουμε την ανάγκη να έρθει κάποιος να μας πει ότι δεν ισχύει. Εδώ στην ουσία δεν ήρθες για να ακούσεις αυτό που ήδη ξέρεις αλλά να σου πούμε ότι έχεις άδικο που τον υποψιάζεσαι..

    Εγώ δεν θα σταθώ σε αυτό.. Αλλά στον τρόπο που σου φέρεται.. Τι σου αξίζει και τι παίρνεις από αυτόν;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Αυτό με την πρώην του του το έχω πει πολλές φορές έχει απατήσει σε σχέση μια φορά στην ζωή του και λέει πως δεν θα το ξανά έκανε...
    Αυτή η σχέση με έχει μπερδέψει αρκετά έχω χάσει τον ευατο μου , δεν είναι σαν όλες τι άλλες σχέσεις με τα ρομαντικά τα λόγια τις πολλές βόλτες η τα ταξίδια τις αγκαλίτσες και τέτοια στην δουλειά δεν θέλει να παραδεχτεί ότι είμαστε μαζί για να μη δημιουργηθεί πρόβλημα λέει, όταν του λέω πως νιώθω όταν λέω πως έχω αμφιβολίες για εκείνον αντί να υπερασπιστεί τον λόγο του και να μιλήσει ήρεμα αρχίζει και λέει ότι εγώ κάνω σενάρια και ότι έχω πρόβλημα και νομίζω με πείθει αλλά το ενστικτο μου, μου λέει κάτι διαφορετικό... με κάνει να νιώθω πως όντως εγώ έχω το πρόβλημα κάπου ενώ εκείνος ξεκινάει πάντα με κάποιο τρόπο κάτι...
    Last edited by Roto el; 13-01-2020 at 07:08.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Νομίζω πως αυτός ο άνθρωπος με έχει διχάσει και δεν ξέρω πια τι να πιστέψω τι είναι αλήθεια και τι φαντάζομαι.... Και δεν ξέρω πως να τον κάνω να παραδεχτεί αυτό που ίσως έχει κάνει η πως να τον κάνω να με καταλάβει....
    Όπως μου φαίρεται δεν τι αξίζω το ξέρω καλά... Αλλά δεν ξέρω για πιο λόγο είναι δύσκολο να φύγω από μια τέτοια κατάσταση

  6. #6
    george1520
    Guest
    Γιατί αυτός ξέρει πως να σε χειριστεί.. Γιαυτό δεν μπορείς να φύγεις.. Ο άνθρωπος που είναι εντάξει σε μια σχέση δεν δίνει δικαιώματα.. Και όταν για οποιαδήποτε λόγο υπάρχει στην ατμόσφαιρα η αμφιβολία κάνει ότι μπορεί να σου αποδείξει το αντίθετο και όχι να σε βγάλει τρελή.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Αυτό με την πρώην του του το έχω πει πολλές φορές έχει απατήσει σε σχέση μια φορά στην ζωή του και λέει πως δεν θα το ξανά έκανε...
    Αυτή η σχέση με έχει μπερδέψει αρκετά έχω χάσει τον ευατο μου , δεν είναι σαν όλες τι άλλες σχέσεις με τα ρομαντικά τα λόγια τις πολλές βόλτες η τα ταξίδια τις αγκαλίτσες και τέτοια στην δουλειά δεν θέλει να παραδεχτεί ότι είμαστε μαζί για να μη δημιουργηθεί πρόβλημα λέει, όταν του λέω πως νιώθω όταν λέω πως έχω αμφιβολίες για εκείνον αντί να υπερασπιστεί τον λόγο του και να μιλήσει ήρεμα αρχίζει και λέει ότι εγώ κάνω σενάρια και ότι έχω πρόβλημα και νομίζω με πείθει αλλά το ενστικτο μου, μου λέει κάτι διαφορετικό... Κ όταν του το είπα μου είπε πως ελπίζει η τύχη μου να μην είναι ίδια με το ενστικτο μου... Και με κάνει να νιώθω πως όντως εγώ έχω το πρόβλημα κάπου ενώ εκείνος ξεκινάει πάντα με κάποιο τρόπο κάτι...
    Κλασικό τοξικο - χειριστηκο άτομο.. Και με άλλη να τον πιάσεις πάλι εσύ θα φταις.. Αν δεν απομακρυνθείς να δεις τα πράγματα από λίγη "απόσταση" δεν θα δεις ποτέ καθαρά. Όχι μόνο αυτόν αλλά ούτε καν τον εαυτό σου.. Αυτοί οι άνθρωποι έχουν την τάση να τα θολώνουν όλα για να μπορούν να σε χειρίζονται..
    Και αφού το ένστικτο σου τα λέει εσύ τι κάνεις; Γιατί απ ότι είπες δεν παίρνεις τίποτα από αυτή τη σχέση..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Με έχει κάνει να νιώθω πως φταίω εγώ για την συμπεριφορά που του βγαίνει... Γιατί γνωριζόμαστε 2 χρόνια σχεδόν και του δημιουργω πρόβλημα δηλαδή ότι ζήλευω λέει ότι τον έχω κουράσει και όπως λέω μου δίνει λόγο και όρκους στην μάνα του ότι δεν έχει κάνει κάτι με καμία αλλά πως μπορώ να εμπιστευτώ κάποιον που για παράδειγμα του ζήτησα το κινητό του να το ψάξω στα φανερά και έλεγε πως δεν το περίμενε αυτό από μένα και καλύτερα να το έκανα στα κρυφά... Μου λέει πως αυτό που έχω είναι αρρώστια και παθολογική ζήλια αλλά μια κοπέλα από την δουλειά όπως είπα πιο πάνω σταμάτησε να τον ακολουθεί και αυτό είναι ύποπτο... Είμαι μπερδεμένη γιατί θέλω να δικαιωθω όμως αν κάνω λάθος για αυτόν τον άνθρωπο έχω Ίδη σιχαθεί τον ευατο μου όμως ότι έχω ζητήσει το έχει κάνει με τσακωμούς βέβαια επειδή δεν θα του μίλαγα μετά αλλά το έχει κάνει
    Ξερω πως υπάρχουν και χειρότερα πεινασμένοι άρρωστοι άνθρωποι και εμένα με νοιάζει αν έχει άλλη και αν έχει πως θα το αποδείξω... Αλλά δεν μπορώ να ζω μέσα στο ψέμα ούτε μπορώ να αδικώ κάποιον επειδή ίσως το μυαλό μου δεν πάει καλά και δεν θέλω να αφήσω μαύρη πέτρα πίσω μου χωρίς να ξέρω ποιος από τους 2 είναι αληθινός

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Με έχει κάνει να νιώθω πως φταίω εγώ για την συμπεριφορά που του βγαίνει... Γιατί γνωριζόμαστε 2 χρόνια σχεδόν και του δημιουργω πρόβλημα δηλαδή ότι ζήλευω λέει ότι τον έχω κουράσει και όπως λέω μου δίνει λόγο και όρκους στην μάνα του ότι δεν έχει κάνει κάτι με καμία αλλά πως μπορώ να εμπιστευτώ κάποιον που για παράδειγμα του ζήτησα το κινητό του να το ψάξω στα φανερά και έλεγε πως δεν το περίμενε αυτό από μένα και καλύτερα να το έκανα στα κρυφά... Μου λέει πως αυτό που έχω είναι αρρώστια και παθολογική ζήλια αλλά μια κοπέλα από την δουλειά όπως είπα πιο πάνω σταμάτησε να τον ακολουθεί και αυτό είναι ύποπτο... Είμαι μπερδεμένη γιατί θέλω να δικαιωθω όμως αν κάνω λάθος για αυτόν τον άνθρωπο έχω Ίδη σιχαθεί τον ευατο μου
    Ξερω πως υπάρχουν και χειρότερα πεινασμένοι άρρωστοι άνθρωποι και εμένα με νοιάζει αν έχει άλλη και αν έχει πως θα το αποδείξω... Αλλά δεν μπορώ να ζω μέσα στο ψέμα ούτε μπορώ να αδικώ κάποιον επειδή ίσως το μυαλό μου δεν πάει καλά και δεν θέλω να αφήσω μαύρη πέτρα πίσω μου χωρίς να ξέρω ποιος από τους 2 είναι αληθινός
    Περίμενε.. Αυτό με τον όρκο εμένα δεν μου λέει τίποτα.. Ούτε το ότι κάποια σταμάτησε να τον ακολουθεί είναι απόδειξη ότι έχει κάνει κάτι.. Και γενικά το "αν έχει κάνει κάτι με άλλη" είναι ένα θέμα και το πως σου φέρεται εσένα είναι άλλο θέμα..
    Από τη στιγμή που εγώ έχω αμφιβολίες και αντί να κάτσει να τα λύσουμε αυτός με βγάζει τρελή.. Αυτό δεν είναι νορμάλ.
    Για το θέμα με το κινητό του δεν ξέρω. Μου φαίνεται κάπως καταπιεστικο να το κάνεις αυτό ειδικά στα φανερά..
    Και αν (κατά τη γνώμη μου πάντα) μέσα σε μια σχέση αναγκάσεις τον εαυτό σου να ζεις με την αμφιβολία όλα έχουν τελειώσει.. Γιατί πιστεύω πως και τώρα να σε πείσει ότι δεν έχει κάνει τίποτα, αύριο θα αμφιβάλεις για κάτι άλλο.. Είτε αυτό έρχεται από δικαιώματα που σου έχει δώσει με την συμπεριφορά του, είτε έρχεται από παθολογική σου ζήλια, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.. Ούτε αυτός θα αντέξει την καταπίεση αλλά ούτε και εσύ τις αμφιβολίες σου..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Αυτό ειναι το πρόβλημα μου... Πως δεν ξέρω τι ισχύει φταίω εγώ και πρέπει να αλλάξω? Και καταστρέφω κάτι? Η μου τα έχει δημιουργήσει όλα εκείνος? Προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν θέλω να πηγαίνω από την μία σχέση στην άλλη κάνοντας τα ίδια λάθη και πάλι από την αρχή ..
    Τώρα έξω από το χορό που λένε.... Και χωρίς να γνωρίσεις και τον άλλον... Πάντα έχουμε εμείς δίκιο. Θεωρώ πως είμαι υπερβολική σε κάποια θέματα....αλλα η εμπιστοσύνη κερδίζετε και δυστηχως δεν παλεύει πλέον για αυτό... Στην αρχή ανεχόταν τα πάντα και προσπαθούσε να με πείσει για κάτι άλλο το τελευταίο διάστημα άλλαξε
    Last edited by Roto el; 13-01-2020 at 07:09.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Αυτό ειναι το πρόβλημα μου... Πως δεν ξέρω τι ισχύει φταίω εγώ και πρέπει να αλλάξω? Και καταστρέφω κάτι? Η μου τα έχει δημιουργήσει όλα εκείνος? Προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν θέλω να πηγαίνω από την μία σχέση στην άλλη κάνοντας τα ίδια λάθη και πάλι από την αρχή ..
    Το αν σου έχει δώσει δικαιώματα για την ζήλια σου ή αυτό είναι δικό σου "πρόβλημα" σίγουρα θα το ξέρεις..
    Αλλά και πάλι πιστεύω ότι θα μπορούσε να σου εξηγήσει πριν σε βγάλει "τρελή". Εκτός και αν το έχει κάνει και εσύ βλέπεις γκομενες εκεί που δεν υπάρχουν χωρίς αυτός να δίνει δικαίωμα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Το αν σου έχει δώσει δικαιώματα για την ζήλια σου ή αυτό είναι δικό σου "πρόβλημα" σίγουρα θα το ξέρεις..
    Αλλά και πάλι πιστεύω ότι θα μπορούσε να σου εξηγήσει πριν σε βγάλει "τρελή". Εκτός και αν το έχει κάνει και εσύ βλέπεις γκομενες εκεί που δεν υπάρχουν χωρίς αυτός να δίνει δικαίωμα..
    Νομίζω πως κάποια πράγματα είναι λογικά και γενικά οι σχέσεις λίγο πολύ είναι ίδιες....οταν μια κοπέλα λοιπόν του πετάει ένα υπονοούμενο από συζήτηση που άρχισε εκείνος... Και οταν συνεχίζει να την πειράζει ενώ του έχω πει ότι με ενοχλεί....
    Και οταν αυτή η κοπέλα παλιότερα του είχε στείλει μηνύματα τύπου γιατί δεν τις πήγε φαγητό σήμερα αλλά αυτός δεν το βλέπει πονηρά και τώρα η ίδια κοπέλα δεν το ακολουθεί πλέον...
    Νομίζω πως ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να υποψιαστεί εμένα με νοιάζει όμως να ξέρω την αλήθεια όπου μου λέει πως δεν συμβαίνει τίποτα με εκείνη όμως οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά και η κοροϊδία με τσακίζει καιδεν ξεέρω τι να πιστέψω
    Και αναρωτιέμαι είναι δυνατόν να είναι όλα αυτά σύμπτωση?
    Είναι δυνατόν και μια άλλη κοπέλα από τον ίδιο χώρο στην δουλειά να του είχε κόψει την κάλημερα?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Roto el View Post
    Νομίζω πως κάποια πράγματα είναι λογικά και γενικά οι σχέσεις λίγο πολύ είναι ίδιες....οταν μια κοπέλα λοιπόν του πετάει ένα υπονοούμενο από συζήτηση που άρχισε εκείνος... Και οταν συνεχίζει να την πειράζει ενώ του έχω πει ότι με ενοχλεί....
    Και οταν αυτή η κοπέλα παλιότερα του είχε στείλει μηνύματα τύπου γιατί δεν τις πήγε φαγητό σήμερα αλλά αυτός δεν το βλέπει πονηρά και τώρα η ίδια κοπέλα δεν το ακολουθεί πλέον...
    Νομίζω πως ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα να υποψιαστεί εμένα με νοιάζει όμως να ξέρω την αλήθεια όπου μου λέει πως δεν συμβαίνει τίποτα με εκείνη όμως οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά και η κοροϊδία με τσακίζει καιδεν ξεέρω τι να πιστέψω
    Και αναρωτιέμαι είναι δυνατόν να είναι όλα αυτά σύμπτωση?
    Είναι δυνατόν και μια άλλη κοπέλα από τον ίδιο χώρο στην δουλειά να του είχε κόψει την κάλημερα?
    Εσύ είσαι γεμάτη αμφιβολίες.. Έχεις δοκιμάσει να το συζητήσεις αυτό μαζί του κανονικά και πολιτισμένα; Και όταν λέω κανονικά και πολιτισμένα εννοώ χωρίς να δείχνεις ότι έχεις γίνει θηρίο από ζήλια. Μπορεί να θέλεις να του σπάσεις το κεφάλι αλλά να κρατηθεις και να μιλήσετε..
    Το "δεν κάνω κάτι πονηρό" το έχω ακουστά αλλά είμαι τις άποψης ότι δεν έχουμε όλοι την ίδια αντίληψη για την πονηριά..Εξαρτάται τι θεωρεί ο καθένας μας πονηρό..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #14
    george1520
    Guest
    Ίσως όντως να μην υπάρχει κάτι πονηρό από πλευράς του και να του αρέσει γενικά να προκαλεί γιατί του ανεβάζει το εγώ του ή συμπεριφορά των γυναικών. Δηλαδή να του την πέφτουν κτλ. Δεν ξέρεις όμως μέχρι που μπορεί να το πάρει για να ανέβει αυτό το εγώ.. Από την στιγμή που λες σε ένα άνθρωπο ότι σε ενοχλεί κάτι που κάνει και συνεχίζει τότε δείχνει ότι δεν σε σέβεται. Όχι οτιδήποτε.. Απλά όταν αυτό που κάνει επηρεάζει την σχέση σας..
    Στην ζωή να ξέρεις παίρνουμε αυτό που διαπραγματευομαστε και όχι αυτό που αξίζουμε. Εσύ μπορεί να αξίζεις όλα τα καλά του κόσμου.. Το θέμα είναι τι διαπραγματευεσαι.. Αν του λες κάτι ότι σε ενοχλεί. Και το ξανά κάνει και εσύ συνεχίσεις να έχεις την ίδια συμπεριφορά.. Αλλαγή δεν θα δεις.. Αν θες σεβασμό. Απαίτησε τον! Ή θα κερδίσεις τον σεβασμό ή θα χάσεις ένα άνθρωπο από την ζωή σου.. Αν θέλει να μείνει τότε θα κερδισεις τον σεβασμό. Οι άνθρωποι μένουν στην ζωή μας. Δεν τους κρατάμε εμείς..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    185
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εσύ είσαι γεμάτη αμφιβολίες.. Έχεις δοκιμάσει να το συζητήσεις αυτό μαζί του κανονικά και πολιτισμένα; Και όταν λέω κανονικά και πολιτισμένα εννοώ χωρίς να δείχνεις ότι έχεις γίνει θηρίο από ζήλια. Μπορεί να θέλεις να του σπάσεις το κεφάλι αλλά να κρατηθεις και να μιλήσετε..
    Το "δεν κάνω κάτι πονηρό" το έχω ακουστά αλλά είμαι τις άποψης ότι δεν έχουμε όλοι την ίδια αντίληψη για την πονηριά..Εξαρτάται τι θεωρεί ο καθένας μας πονηρό..
    Πάντα συζητηγα μαζί του με ενδείξεις και παραδείγματα... Και του έλεγα τι σκεφτόμουν του εξηγούσα πως δεν σε εμπιστεύομαι για τον λόγο ότι είχες απατήσει.. Όταν έμπαινε στο μυαλό μου πως κάτι έχει κάνει με κάποια πάντα του το ελεγα εκείνος ποτέ δεν είχε να μου αποδείξει τίποτα όμως πάντα έλεγε πως δεν είχε κάνει κάτι.... δεν γίνετε να παίζεις έτσι με τις λέξεις, μου είπε πως δεν πιστεύει σε όρκους μόνο στον λογο του... Εκεί περιπλέκονται τα πράγματα τι είναι αλήθεια τι ψέματα?... Τι όρκους να πιστέψω από που να κρατηθώ, όπως είπα ειμαι διχασμένη μπερδεμένη και είναι ντροπιαστικο που ψάχνω λύσεις με όποιον τρόπο γίνετε έχω πέσει τελειως και ντρέπομαι δεν θέλω να χάσω ανθρώπους από λάθος μου δεν θέλω να κρατήσω ανθρώπους πάλι από λάθος μου συγκρίνω πράγματα και πράξεις και νιώθω πως οι πράξεις φωνάζουν κάτι όμως βλέποντας μηνύματα παλιά νιώθω πως φταίω εγώ
    Last edited by Roto el; 13-01-2020 at 07:10.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. σωστή προσέγγιση;
    By mara035 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 302
    Last Post: 18-04-2016, 17:52
  2. Σωστη Διατροφη ή οχι?
    By Elizaa_yooo in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-2015, 01:07
  3. Διαλέγοντας πάντα λάθος άτομα να με ελκύουν..Γιατί, τι κάνω λάθος?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2012, 22:35
  4. σωστη αποφαση?????
    By ntalia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2011, 14:37
  5. ΘΕΡΜΙΔΟΜΕΤΡΙΤΗΣ VS ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    By pennou in forum Παχυσαρκία
    Replies: 45
    Last Post: 26-04-2010, 01:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •