Τι είναι αυτό που παθαίνω;;; sosss
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Τι είναι αυτό που παθαίνω;;; sosss

    Γειά σας παιδιά, παθαίνω κάτι αυτόν τον καιρό που με τρομάζει απίστευτα. Εκεί που κάθομαι χαλαρη ξαφνικά νιώθω μια υπερένταση μια υπερδιέγερση στο κεφάλι μου. Ότι θα με πιάσει κατι πολύ κακό. Σαν τρέμουλο μετά νιώθω το στομάχι μου να σφίγγεται νιώθω ότι πνίγομαι κ θελω να αρχίσω να πηγαινω πάνω κάτω. Το μυαλό μου είναι σε σύγχυση και λέω πχ βλέπω τη φίλη μου κ μιλάμε κ λέω ποια είναι αυτή και τέτοια.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Μηπως σκέφτηκες πριν κατι ασχημο και σου ηρθαν? Προσπαθησε να μην τα δινεις σημασια δες τηλεοραση

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Γειά σας παιδιά, παθαίνω κάτι αυτόν τον καιρό που με τρομάζει απίστευτα. Εκεί που κάθομαι χαλαρη ξαφνικά νιώθω μια υπερένταση μια υπερδιέγερση στο κεφάλι μου. Ότι θα με πιάσει κατι πολύ κακό. Σαν τρέμουλο μετά νιώθω το στομάχι μου να σφίγγεται νιώθω ότι πνίγομαι κ θελω να αρχίσω να πηγαινω πάνω κάτω. Το μυαλό μου είναι σε σύγχυση και λέω πχ βλέπω τη φίλη μου κ μιλάμε κ λέω ποια είναι αυτή και τέτοια.
    Μόλις περιέγραψες μία κλασική Κρίση Πανικού!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Κοριτσι μου ειδα λιγο τα θεματα που εχεις ανοιξει αν καταλαβα καλα φοβασαι να παρεις φαρμακα. Να ξερεις οτι κανενας δε θελει να παρει φαρμακα αλλα τι να κανουμε αν πρεπει να τα παρουμε για το καλο μας. Πηγαινε σε καποιον ειδικο γιατι να βασανιζεσαι τζαμπα. Χειροτερα κανεις στον εαυτο σου νομιζοντας οτι κατι εχεις

  5. #5
    george1520
    Guest
    Αν λες αυτό το βουητό που ακούς για λίγα δευτερόλεπτα και νιώθεις ξαφνικά ότι δεν είσαι εκεί.. Και αμέσως φόβο.. Είναι μια μικρή κρίση πανικού.. Εγώ συνήθως το νιώθω σε φάσεις που είμαι καλα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μου ακούγεται σα καραμπινατη κρίση πανικού, αλλά εμείς εδώ δεν είμαστε γιατροί να κάνουμε διαγνώσεις.. Ρώτα κάποιον ψυχιατρο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #7
    ntinti
    Guest
    Αγχώδης διαταραχή ,κρίση πανικού όλα αυτά μαζί ....τα ίδια ακριβώς τα έχω περάσει ουκ ολίγες φορές ....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Συμφωνώ με τους προλαλησαντες. Αυτό που δεν αναγνωρίζεις τη φίλη σου σας προσωρινή αποπραγατοποιηση ακούγεται.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Αυτό το νιώθω σαν πρόδρομο της κρίσης γιατί την καταλαβαίνω όταν έρχεται κι αν το αφησω θα έρθει. Επίσης έχω ένα μέρος στο κεφάλι μου που πονάει όταν περιμένω να αδιαθετησω η οταν έχω ωορηξια και πάντα στο ίδιο σημείο. Σαν πίεση το νιώθω κ εννοείται σκεφτόμουν μήπως έχω κάποιο όγκο αλλά με πιάνει μόνο κοντά στην περίοδο.

Similar Threads

  1. Πραγματικά δεν ξέρω τι παθαίνω..
    By Gia66 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-11-2019, 21:13
  2. Φοβία. Παθαίνω κάτι;
    By lopoer10 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-09-2019, 03:16
  3. τι ειναι αυτο??
    By koulitsa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-10-2012, 11:51
  4. Τι ειναι αυτο/?
    By BlueHawaii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-10-2012, 13:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •