Βρογχίτιδα και αιμοπτυση - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 154 of 154
  1. #151
    Antonis8
    Guest
    Δεν ειπε γαστρορραγια,το ξέρω ότι αυτό είναι επείγουσα κατασταση,γαστριτιδα με αιμα,κάτι τέτοιο ειπε. Στα κοπρανα δεν είχα ποτε αιμα (ούτε σκούρα που δηλώνουν αιμορραγία απο το ανωτερο γαστρεντερικό). Δεν ξέρω,εγώ περιμενω να δω τι θα μου πουν οι γιατροι να κανω. Την Τρίτη θα πάω στο νοσοκομείο για το μαντου και το πλακακι που θέλει ο γιατρός και μάλλον θα δω και τον αιματολογο,να δω τι θα πει και εκείνος. Αυτό που θέλω εγώ είναι να μην παθαινω ορθοστατικη ταχυκαρδία.

  2. #152
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Δεν ειπε γαστρορραγια,το ξέρω ότι αυτό είναι επείγουσα κατασταση,γαστριτιδα με αιμα,κάτι τέτοιο ειπε. Στα κοπρανα δεν είχα ποτε αιμα (ούτε σκούρα που δηλώνουν αιμορραγία απο το ανωτερο γαστρεντερικό). Δεν ξέρω,εγώ περιμενω να δω τι θα μου πουν οι γιατροι να κανω. Την Τρίτη θα πάω στο νοσοκομείο για το μαντου και το πλακακι που θέλει ο γιατρός και μάλλον θα δω και τον αιματολογο,να δω τι θα πει και εκείνος. Αυτό που θέλω εγώ είναι να μην παθαινω ορθοστατικη ταχυκαρδία.
    Αυτό είναι Αντώνη μου η γαστριτιδα αν είναι από ελικοβακτηριδιο και δεν γιατρευτεί κάνει έλκος δηλαδή τρύπα στο στομάχι που αιμορραγεί, κοινός αιμοραγεια στο στομάχι η οποία βγαίνει στα κόπρανα.....

    Αιματοκρίτη ξέρεις πόσο είχα σε κάποιες εξετάσεις, 32 και φεριτινη 8 ,γι αυτό και η πίεση μου ήταν χαμηλή γι αυτό και είχα ταχυκαρδίες και πολλά άλλα....
    Δεν είχα πουθενα απώλεια απλά η διατροφή μου δεν ήταν καλή ή δεν έκανα καλούς συνδυασμούς τροφίμων ώστε να μπορεί να αποροφατε ο σίδηρος που επερνα από τις τροφές .....

  3. #153
    Antonis8
    Guest
    Α οκ,ισως εγω δεν καταλαβα τι εννοουσε. Γενικα με καθησυχασε παντως, ενω ο αλλος ειναι πιο αγχωτικος.

    Εμένα τσεκαραν σιδηρο και φεριτινη και είναι μια χαρά. Οι βιταμινες μου είναι οκ, εκτός απο χαμηλή d, στα κατωτερα φυσιολογικα. Μου είχε γράψει η ενδοκρινολογος κάτι αμπουλες ,φοβαμαι όμως να τις παρω γιατί διαβασα στις οδηγίες ότι μπορεί να σου κάνουν αρρυθμιες.

  4. #154
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Α οκ,ισως εγω δεν καταλαβα τι εννοουσε. Γενικα με καθησυχασε παντως, ενω ο αλλος ειναι πιο αγχωτικος.

    Εμένα τσεκαραν σιδηρο και φεριτινη και είναι μια χαρά. Οι βιταμινες μου είναι οκ, εκτός απο χαμηλή d, στα κατωτερα φυσιολογικα. Μου είχε γράψει η ενδοκρινολογος κάτι αμπουλες ,φοβαμαι όμως να τις παρω γιατί διαβασα στις οδηγίες ότι μπορεί να σου κάνουν αρρυθμιες.
    Οι βιταμίνες δεν κάνουν τίποτα ίσα ίσα η έλλειψη τους μπορεί να εμφανίσουν συμπτώματα ...και d παίρνω σε χαπακια και σύμπλεγμα Β και ότι θες δεν με επηρεάζουν πουθενά....

    Εμείς Αντώνη που έχουμε θέμα με ταχυκαρδίες και φυσήματα το μόνο που μας επηρεάζουν Είναι τα ισχυρά παυσίπονα ....Όταν έκανα τα χειρουργεία οι αναρρώσεις μου ήταν δύσκολες γιατι δεν μπορούσαν να μου χορηγήσουν πολλά παυσίπονα ,κάθε φορά που μου βαζαν στην αρχή έτρεχαν να με επαναφέρουν λόγο ταχυκαρδιων και χαμηλής πίεσης.....

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Similar Threads

  1. βρογχιτιδα και φοβος για το χειροτερο.
    By Άρια in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 8
    Last Post: 26-02-2016, 23:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •