Χάνεις από τη ζωή;..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88

    Χάνεις από τη ζωή;..

    Γεια σας φίλοι και φίλες είμαι 24 χρονών άνδρας, 1. Πιστεύετε πως χάνει πολλά κάποιος από τη ζωή του αν δεν υπάρξει ερωτικός σύντροφος ή καμία σεξουαλική εμπειρία; 2. Φοβάμαι επίσης πως θα έχω απωθημένα στο μέλλον αν πχ. στα 30-40 βρω μία σύντροφο τελικώς και παντρευτώ, να έχω εφηβικά απωθημένα (ή από τη δεκαετία 20-30) και ξαφνικά γυρίσω να ψάχνομαι με "μικρές".

  2. #2
    george1520
    Guest
    Είσαι 24 χρόνων και σκέφτεσαι πως θα λειτουργείς σε 6 χρόνια ή 26 κτλ;
    Μπορεί ένας άνθρωπος να έχει φουλ ερωτική ζωή και στα 50 του να κοιταει μικρότερες του ή μπορεί να μην είναι τόσο δραστήριος και πάλι να κοιτάει.
    Ίσως πρέπει να επικεντρωθεις στο τώρα για να αποκτήσεις μια σύντροφο ή για να ολοκληρώσεις και όχι να γεμίζεις τον εαυτό με άγχος για το μέλλον...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by nickirkas View Post
    Γεια σας φίλοι και φίλες είμαι 24 χρονών άνδρας, 1. Πιστεύετε πως χάνει πολλά κάποιος από τη ζωή του αν δεν υπάρξει ερωτικός σύντροφος ή καμία σεξουαλική εμπειρία; 2. Φοβάμαι επίσης πως θα έχω απωθημένα στο μέλλον αν πχ. στα 30-40 βρω μία σύντροφο τελικώς και παντρευτώ, να έχω εφηβικά απωθημένα (ή από τη δεκαετία 20-30) και ξαφνικά γυρίσω να ψάχνομαι με "μικρές".
    Καλημέρα
    Δεν είναι και ότι καλύτερο να "πέφτεις με τα μούτρα" σε μία μόνο σχέση ή σε γάμο γιατί λογικά θα σου δημιουργηθούν απωθημένα.
    Γιατί δεν προσπαθείς να τα "προλάβεις" αυτά τα απωθημένα από τώρα;
    Και εκτός αυτού υπάρχουν πολλοί που ψάχνονται για "μικρές" έχουν δεν έχουν απωθημένα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Είμαι σε δύσκολη θέση αυτή τη στιγμή να αποκτήσω κοπέλα , ο κύκλος μου είναι ελάχιστα άτομα και συγγενείς. Επίσης έχω ψυχολογικά προβλήματα που δεν με αφήνουν γι'αυτό ανησυχώ για το μέλλον που ίσως να είμαι καλά. Επίσης υπάρχει και η πιθανότητα να είμαι εργένης για όλη τη ζωή μου οπότε και η πρώτη ερώτηση.

  5. #5
    george1520
    Guest
    Ψυχολογικά προβλήματα...... Δηλαδή?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Κατάθλιψη , ptsd κλπ και πρόβλημα με το αντίθετο φύλο από ανέκαθεν πλέον όχι πολύ σοβαρό στο φιλικό επίπεδο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by nickirkas View Post
    Κατάθλιψη , ptsd κλπ και πρόβλημα με το αντίθετο φύλο από ανέκαθεν πλέον όχι πολύ σοβαρό στο φιλικό επίπεδο.
    Θέλεις να πεις το "πρόβλημα" με το αντίθετο φύλο;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Χαμηλή αυτοεκτίμηση, αίσθημα ότι δεν αξίζω να την έχω (κοπέλα), μέτρια τουλάχιστον και όχι χαμηλά στανταρτς, ηττοπάθεια, αρκετές χυλόπιτες μέχρι στιγμής και friend zones, πιστεύω πως είμαι άσχημος κα.

  9. #9
    george1520
    Guest
    Η ομορφιά να ξέρεις ότι παίζει ρόλο (μπορεί και όχι) στην αρχή.. Το θέμα είναι πως φέρεσαι μετά..

    Μήπως όμως να φτιάξεις την εικόνα που έχεις για τον εαυτό σου; Αν εσύ τον βαθμολογεις με 4.. Μια γυναίκα γιατί να βάλει 8 ή 10?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by nickirkas View Post
    Χαμηλή αυτοεκτίμηση, αίσθημα ότι δεν αξίζω να την έχω (κοπέλα), μέτρια τουλάχιστον και όχι χαμηλά στανταρτς, ηττοπάθεια, αρκετές χυλόπιτες μέχρι στιγμής και friend zones, πιστεύω πως είμαι άσχημος κα.
    Για την κατάθλιψη τι κάνεις;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Αγωγή παίρνω εδώ και κάποια χρόνια, και επισκέπτομαι ψυχίατρο 2 φορές το μήνα. Δεν με πιάνουν πολύ τα φάρμακα καθώς η κατάθλιψη προέρχεται από την ήδη διαταραγμένη προσωπικότητα μου από τη παιδική ηλικία. Όμως μπορώ να πω ότι με έχουν βοηθήσει αρκετά διότι έχω αποφύγει την αυτοκτονία και την βαριά κατάθλιψη.

  12. #12
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by nickirkas View Post
    Αγωγή παίρνω εδώ και κάποια χρόνια, και επισκέπτομαι ψυχίατρο 2 φορές το μήνα. Δεν με πιάνουν πολύ τα φάρμακα καθώς η κατάθλιψη προέρχεται από την ήδη διαταραγμένη προσωπικότητα μου από τη παιδική ηλικία. Όμως μπορώ να πω ότι με έχουν βοηθήσει αρκετά διότι έχω αποφύγει την αυτοκτονία και την βαριά κατάθλιψη.
    Για να φύγεις από μέσα σου όλα αυτά τα τραύματα από την παιδική ηλικία τι κάνεις; Απλά πίνεις χάπια και προχωράς;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by nickirkas View Post
    Αγωγή παίρνω εδώ και κάποια χρόνια, και επισκέπτομαι ψυχίατρο 2 φορές το μήνα. Δεν με πιάνουν πολύ τα φάρμακα καθώς η κατάθλιψη προέρχεται από την ήδη διαταραγμένη προσωπικότητα μου από τη παιδική ηλικία. Όμως μπορώ να πω ότι με έχουν βοηθήσει αρκετά διότι έχω αποφύγει την αυτοκτονία και την βαριά κατάθλιψη.
    2 φορές το μήνα εννοείς ότι κάνεις ψυχοθεραπεία; Γιατί τα φάρμακα από μόνα τους δεν λύνουν το θέμα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #14
    Member
    Join Date
    Dec 2018
    Location
    θράκη
    Posts
    88
    Παίρνω αγωγή και κάνω συζητήσεις μικρής διάρκειας με τον ιατρό μου. Κανω πράγματα για να απασχολούμαι τις περισσότερες ώρες τις ημέρας. Πηγαίνω σε μαθήματα διοίκησης και οικονομικών και κάνω την πρακτική μου 6 ώρες Δευ-Παρ σε δημόσιο φορέα. Δεν απήντησε κάνεις όμως στο πρώτο ερώτημα μέχρι στιγμής.

  15. #15
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by nickirkas View Post
    Παίρνω αγωγή και κάνω συζητήσεις μικρής διάρκειας με τον ιατρό μου. Κανω πράγματα για να απασχολούμαι τις περισσότερες ώρες τις ημέρας. Πηγαίνω σε μαθήματα διοίκησης και οικονομικών και κάνω την πρακτική μου 6 ώρες Δευ-Παρ σε δημόσιο φορέα. Δεν απήντησε κάνεις όμως στο πρώτο ερώτημα μέχρι στιγμής.
    Όχι δεν χάνει τίποτα κάποιος ο οποίος είναι 24 χρόνων και δεν ολοκλήρωσε... Χάνει όταν αυτός δεν αγαπάει τον εαυτό του.

    Πρέπει να αρχίσεις κανονικες συνεδρίες. Καλά και τα χάπια.. Αλλα πρέπει να δουλέψεις με τον εαυτό σου φίλε. Ότι πουλάς θα αγοράσει ο άλλος. Εσύ τι πουλάς; όλα αυτά που είπες για σένα πιο πάνω.. Αν ημουν γυναίκα δεν θα τα κοιτούσα..

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Το αχος και ι καταθλιπσι χανεις και βαρος?
    By andreasg9 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 13-08-2017, 19:55
  2. όταν χάνεις τον έλεγχο..
    By Katerinaaaaaaaaaa_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 5
    Last Post: 25-11-2013, 21:18
  3. Όταν αγγίζεις το απόλυτο... και το χάνεις άθελα σου... τότε...ΤΙ; ΚΕΝΟ...
    By JenMs in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 57
    Last Post: 03-06-2013, 04:56
  4. Replies: 10
    Last Post: 28-07-2008, 07:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •