Οι διαφορές..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392

    Οι διαφορές..

    Καλησπέρα
    Παιδιά όποιος ξέρει να μου πει.. Τι διαφορά έχει το συναινετικο διαζύγιο από το "μη συναινετικο" ; Ξέρω μόνο ότι στο συναινετικο απλά υπογραφεις. Δεν ξέρω τίποτα άλλο.. Ποιο παίρνει πιο πολύ χρόνο; Ποιο έχει περισσότερο" τρέξιμο " κτλ..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Καλησπέρα
    Παιδιά όποιος ξέρει να μου πει.. Τι διαφορά έχει το συναινετικο διαζύγιο από το "μη συναινετικο" ; Ξέρω μόνο ότι στο συναινετικο απλά υπογραφεις. Δεν ξέρω τίποτα άλλο.. Ποιο παίρνει πιο πολύ χρόνο; Ποιο έχει περισσότερο" τρέξιμο " κτλ..
    Δεν έχω παντρευτεί και ποτέ μου ώστε να μπορώ να σε βοηθήσω... Για ρίξει μια ματιά εδώ μπας και σε βοηθήσει κάπως...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Δεν έχω παντρευτεί και ποτέ μου ώστε να μπορώ να σε βοηθήσω... Για ρίξει μια ματιά εδώ μπας και σε βοηθήσει κάπως...

    Το έψαξα και πριν αλλά τα λέει κάπως μπερδεμένα και σκέφτηκα μήπως ξέρει κάποιος που το έχει "ζήσει"
    Θα μπω και εδώ..
    Ευχαριστώ πολύ.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #4
    ntinti
    Guest
    Συνεναιτικο βγαίνει όταν υπάρχει συμφωνία σε όλα τα ζήτημα ,παιδιά ,διαστροφές ,περιουσιακά κ.Α. Θέματα που προκύπτουν ανάμεσα στο ζευγάρι.
    Οποιαδήποτε διαφωνία υπάρχει ακολουθεί την δικαστική οδό για να αποφασίσει το δικαστήριο τι θα γίνει και λογικό ότι χρειάζεται πολύ περισσότερο χρόνο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Συνεναιτικο βγαίνει όταν υπάρχει συμφωνία σε όλα τα ζήτημα ,παιδιά ,διαστροφές ,περιουσιακά κ.Α. Θέματα που προκύπτουν ανάμεσα στο ζευγάρι.
    Οποιαδήποτε διαφωνία υπάρχει ακολουθεί την δικαστική οδό για να αποφασίσει το δικαστήριο τι θα γίνει και λογικό ότι χρειάζεται πολύ περισσότερο χρόνο.
    Οπότε το συνεναιτικο είναι το πιο εύκολο (αν μπορεί κάποιος να συνεννοηθεί)
    Ευχαριστώ για την απάντηση..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Οπότε το συνεναιτικο είναι το πιο εύκολο (αν μπορεί κάποιος να συνεννοηθεί)
    Ευχαριστώ για την απάντηση..
    Μέσα στον Γενάρη θα μου έρθει ένας δικηγόρος πελάτης στο μαγαζί οπότε θα αδράξω την ευκαιρία να τον ρωτήσω.Είναι και κοντά στην ηλικία μου οπότε έχω το θάρρος να του μιλήσω.Σε ενδιαφέρει και το κόστος που απαιτείται για κάθε τύπο διαζυγίου ή απλά ο χρόνος μέχρι την οριστική διευθέτηση?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Stavros View Post
    Μέσα στον Γενάρη θα μου έρθει ένας δικηγόρος πελάτης στο μαγαζί οπότε θα αδράξω την ευκαιρία να τον ρωτήσω.Είναι και κοντά στην ηλικία μου οπότε έχω το θάρρος να του μιλήσω.Σε ενδιαφέρει και το κόστος που απαιτείται για κάθε τύπο διαζυγίου ή απλά ο χρόνος μέχρι την οριστική διευθέτηση?
    Όλα Σταύρο με ενδιαφέρουν γιατί δεν έχω ιδέα από αυτά
    Σε ευχαριστώ..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Similar Threads

  1. διαφορες μεταξυ τους
    By panos19 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 22
    Last Post: 27-09-2019, 23:13
  2. Θελω διαφορες γνωμες!
    By Akis Lam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 28-01-2013, 01:26
  3. Διαφορες διαγνωσεις γιατρων
    By deleted-by-request-1305 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 10-12-2011, 23:21
  4. Διαφορες διαιτες
    By badgirl in forum Παχυσαρκία
    Replies: 62
    Last Post: 24-02-2010, 12:10
  5. Φοβίες για διάφορες καταστάσεις
    By Φούλα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-02-2010, 00:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •