Δίλημμα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61

Thread: Δίλημμα

  1. #31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα.
    οποιος φερεται καλα στον συντροφο του, φερεται και οταν εχει προβληματα και οταν δεν εχει.
    αλλα αυτο το εχεις καταλαβει ηδη, νομιζω.
    ο ανθρωπος ουτε θα αλλαξει και εχει αποθρασυνθει, γιατι σε θεωρει αδυναμη.
    ΦΥΣΙΚΑ και δεν σε λυπαται να μην κουραστεις.
    απλα δεν θελει να βρεις δουλεια για να εισαι εξαρτημενη .

    επιπλεον, σου δινει λαθος πληροφοριες , προφανως επιτηδες.
    ποιος ειπε οτι πρεπει να βρεις εσυ λεφτα για να συντηρησεις τα παιδια και ετσι δεν μπορεις να τα παρεις επειδη δεν εχεις λεφτα;;;;;;
    εχει υποχρωση να συντηρει τα παιδια του, ακομα κι αν μενουν με την μανα τους.
    επισης, δεν χρειαζεται να πας πουθενα αν χωρισετε. ΕΚΕΙΝΟΣ θα φυγει απο το σπιτι, ακομα κι αν ειναι δικο του. το σπιτι ειναι οικογενειακη εστια οταν υπαρχουν ανηλικα παιδια, δεν ειναι καποια ιδιοκτησια του που την κανει ο,τι θελει και σε διωχνει.
    αν το δικαστηριο δωσει σε σενα τα παιδια, που σε εσενα θα τα δωσει αν δεν μπορει να σε βγαλει ακαταλληλη (ακαταλληλοτητα δεν ειναι να μην εχεις λεφτα. ειναι υποχρεωμενος να σου δινει εκεινος), θα ορισει επισης να παραμεινουν στο χωρο τους τα παιδια, δλδ στο σπιτι, ακομα κι αν ειναι δικο του, και να παει εκεινος καπου αλλου να μεινει. τα παιδια μενουν εκει, επομενως κι η μανα τους. εκεινος φευγει.

    οποτε θεωρω οτι επιτηδες σε παραπλανα για να μην ψαχνεσαι για διαζυγια.
    εγω σου προτεινω να πας να συμβουλευτεις εναν δικηγορο για να σε ενημερωσει για τα δικαιωματα σου. να ξερεις οτι αν εχει αποκτησει περιουσιακα στοιχεια οσο εισασταν παντρεμενοι, αν πηρε καποιο ακινητο πχ, δικαιουσαι τα μισα.
    επισης, πρεπει πασει θυσια να βρεις δουλεια. χρηματα θα υποχρεωθει να δινει για τα παιδια του, βρες κι εσυ ενα εισοδημα να συμπληρωνεις, και για τα παιδια, ψαξου με παιδικους σταθμους. καλυτερα να τα τα δινεις ολα στον παιδικο οσα βγαζεις, και στην συνεχεια που θα σου δωσει διατροφη, θα ζεις μια χαρα, παρα να μενεις ανεργη και εξαρτωμενη απο αυτον.
    Ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμβουλή σου. Ψάχνω για δουλειά και μόλις βρω θα κάνω κίνηση με δικηγόρο άμα αντέξω και δεν την κάνω νωρίτερα

  2. #32
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Μαρια85 View Post
    Το ένα 9 χρόνων και το άλλο 5 χρόνων. Η συμπεριφορά του ναι έχει επιπτώσεις και στα παιδιά γιατί υπάρχει βία στο σπίτι το οποίο δεν είναι το καλύτερο για τα παιδιά
    Βία;;;;;;;;

    Και γιατί δεν φεύγεις είπαμε;;

    Τα παιδιά πάνε σχολειο; Τι ώρα τελειώνουν;

  3. #33
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Βία;;;;;;;;

    Και γιατί δεν φεύγεις είπαμε;;

    Τα παιδιά πάνε σχολειο; Τι ώρα τελειώνουν;
    Έλα μου ντε ήθελα να δώσω ευκαιρία σε αυτή τη σχέση αλλά τώρα πλέον βλέπω ότι δεν αξίζει πια. Ναι πανε σχολείο και τελειώνουν 1 η ώρα και γιαυτό η δυσκολία και δεν βρίσκω δουλειά

  4. #34
    george1520
    Guest
    Οι γονείς σου;;; Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα μετά το σχολείο; τουλάχιστον να φεύγουν 3;;;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο κοπελα μου ειναι φανερο οτι ο ανθρωπος αυτος δεν σε σεβεται κ δεν σε εκτιμαει καλυτερα να παρεις τα παιδια σου να φυγεις

  6. #36
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Οι γονείς σου;;; Δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα μετά το σχολείο; τουλάχιστον να φεύγουν 3;;;
    Οι γονείς μου δυστυχώς δεν είναι Αθήνα και δεν μπορούν να βοηθήσουν. Όσο για το πρόγραμμα να τελειώνουν πιο μετά το σχολείο από του χρόνου ίσως κάνω κατι

  7. #37
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Μαρια85 View Post
    Οι γονείς μου δυστυχώς δεν είναι Αθήνα και δεν μπορούν να βοηθήσουν. Όσο για το πρόγραμμα να τελειώνουν πιο μετά το σχολείο από του χρόνου ίσως κάνω κατι
    Μη μείνεις εκεί ελπίζοντας να αλλάξει.. Όλα αυτά θα επηρεάσουν στο μέλλον τα παιδιά σου. Οι περισσότεροι στο φόρουμ, ο λόγος που έχουν θεματα είναι εξαιτίας των γονιών τους.. Και δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω.

  8. #38
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μη μείνεις εκεί ελπίζοντας να αλλάξει.. Όλα αυτά θα επηρεάσουν στο μέλλον τα παιδιά σου. Οι περισσότεροι στο φόρουμ, ο λόγος που έχουν θεματα είναι εξαιτίας των γονιών τους.. Και δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω.
    Ναι πλοεν δεν έχω τέτοιες αυταπάτες, δεν πρόκειται να αλλάξει. Από δω και πέρα θέλω να προσπαθήσω για τα παιδιά μου και ελπίζω να τα καταφέρω

  9. #39
    george1520
    Guest
    Θα τα καταφέρεις..

    Οσο αφορά την βία... Έχεις κάνει κάποια καταγγελία ή μένεις εκεί και κάνεις το σάκο του box;

  10. #40
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θα τα καταφέρεις..

    Οσο αφορά την βία... Έχεις κάνει κάποια καταγγελία ή μένεις εκεί και κάνεις το σάκο του box;
    Μένω όπως τα λες και κάνω σάκο του box

  11. #41
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Μαρια85 View Post
    Μένω όπως τα λες και κάνω σάκο του box
    Μπράβο Μαρία.. Καλά κάνεις. Γιαυτό γεννήθηκες. Για να βγάζεις ο κάθε μα... Τα νεύρα του πάνω σου. Συνέχισε έτσι.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Συμφωνώ απόλυτα με τον Γιώργο. Μπράβο κορίτσι μου. Ξέρεις.. Έλα και από το σπίτι μου καμιά βόλτα γιατί εγώ δεν "κάθομαι" άλλο.. Έλα γιατί κρίμα δύο μέτρα άντρας να μου μείνει χωρίς σάκο..

    Μαρία μας κάνεις πλάκα; Έφυγες!
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  13. #43
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μπράβο Μαρία.. Καλά κάνεις. Γιαυτό γεννήθηκες. Για να βγάζεις ο κάθε μα... Τα νεύρα του πάνω σου. Συνέχισε έτσι.
    Μα... δεν λες τίποτα αλλά και εγώ πιο μα....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Διλλημα δεν υπάρχει στη περίπτωση σου.Πρεπει να φύγεις.Επρεπε ήδη να το έχεις κάνει.αν δε κάνω λάθος υπάρχουν ιδρυματα για κακοποιημένες γυναίκες.παρε τα παιδιά σου και τρεχα.Μη περιμένεις να σε σκοτώσει για να το κάνεις.καντο χθες
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #45
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Συμφωνώ απόλυτα με τον Γιώργο. Μπράβο κορίτσι μου. Ξέρεις.. Έλα και από το σπίτι μου καμιά βόλτα γιατί εγώ δεν "κάθομαι" άλλο.. Έλα γιατί κρίμα δύο μέτρα άντρας να μου μείνει χωρίς σάκο..

    Μαρία μας κάνεις πλάκα; Έφυγες!
    Φευγω από δω και έρχομαι στείλε διεύθυνση κρίμα είναι να μεινει χωρίς σάκο

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Δίλημμα
    By mikresmerides in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 1
    Last Post: 21-06-2017, 17:41
  2. Δίλημμα...
    By pitsirika72 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 30-01-2014, 14:10
  3. Δίλημμα
    By Αγάπη23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 138
    Last Post: 27-11-2013, 21:47
  4. Δίλημμα..
    By vasso82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 27-10-2012, 22:08
  5. Διλημμα
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 14-04-2010, 00:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •