θελει πολυ δυναμη και υπομονη για να μενουμε υγειες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 103
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ναι μονον σημερα! πηστεψεμε δεν ειναι ευκολο. κανεις που εχει λογικη στο κεφαλι του δεν θελει να καταστρεφει το κορμι του, να βαζει μεσα του ουσιες που τις φτιαχνουν κατι αγραματοι σε υπογεια, μες στην βρομα! κανεις δεν θελει να χαλαει τα λεφτα του ετσι ασκοπα! πηστεψεμε εχω καυαστρεψει την ζωη μου αρκετες φορες και εχω απογοητευσει πολλους ανθρωπους που με αγαπησαν με ολη τους την καρδια κι εγω τα χαλασα ολα!! δεν το εκανα επειδη μου αρεσε το εκανα διοτις δεν πηστευα οτι θα ζησω παραπανω απο 1 μηνα!
    Ζεις όμως!
    Γιώργο σε καταλαβαίνω αλλά ότι κατέστρεψες ή σε κατέστρεψε πάει, είναι παρελθόν.. Μη τα σκέφτεσαι.. Σκέψου μόνο ότι σήμερα αντεξες. Κάνε υπομονή γιατί όσο κυλας τόσο καταστρεφεσαι..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Φίλε μου μόνο 2 - 3 άτομα ξέρω απο Αθήνα. Θα ρωτήσω. Είμαι κύπριος. Αν μάθω θα σου στείλω προσωπικό.
    Η ψυχολόγος μου έχει τηλεφωνητή. Δεν μπορείς να αφήσεις μήνυμα?
    Γενικά μη απελπίζεσαι. Και πεισμωσε. Ότι θες γράφε εδώ.
    Φίλους έχεις;;

    Όσο για το σχόλιο στο άλλο θέμα.. Που είπες είσαι 40 χρόνων πως θα κάνεις οικογένεια κτλ. Ήταν ίσως η μεγαλύτερη μαλ.. Που διάβασα στο φόρουμ. Σε βλέπω που σχολιάζεις σε άλλα θέματα, λες με επιχειρήματα αυτα που σκέφτεσαι κάτι που δεν κάνουν πολλοί.. Βλέπω ένα άνθρωπο απλά εγκλωβισμένο.

    Πήγαινε αύριο σε αυτόν. Αν είναι διακοπές κτλ θα έχει ένα χαρτί εκεί στην πόρτα..
    τον βρηκα γιωργο ευχαριστω πολυ για οσα εγεαψες. θα τον περιμενω

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    αληθεια νομιζεις οτι μου αρεσε , οτι περναω ομορφα κανωντας αυτο? η οταν ειμουν μικρος ηταν το ονειρο της ζωης μου?να καταλειξω ετσι? αληθειαποια ειναι η γνωμη σου?
    Η γνώμη μου είναι ότι σίγουρα όχι δεν το ήθελες να καταλήξεις έτσι.. Αλλά πιστεύω επίσης ότι μπορείς να τα καταφέρεις..
    Δώσε υπόσχεση στον εαυτό σου και κράτα την..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #19
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    τον βρηκα γιωργο ευχαριστω πολυ για οσα εγεαψες. θα τον περιμενω
    Ενημέρωσε μας. Και φίλε.. Πείσμα.. Δεν θα σε νικήσει. Εσύ θα το νικήσεις.. Και αν πάλι πέσεις.. Μην μείνεις εκεί να σέρνεσαι.. Όρθιος!!!!! Εύχομαι να πάνε καλα

  5. #20
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    εχεις δικιο πλεον οι παρενεργειες μου φενοντε πολυτελια! οσον αφορα το πρωτο προβλημα υπαρχουν και τροφες που μπορουν να το μυοσουν οσο για το δευτερο προβλημα δεν με απασχολει προσορινα αφου το τελευταιο που μου λυπει τωρα ειναι μια γυναικα! αρα ισως ειναικαι λαητερανα μην τα εχω στο μυαλο μου.
    Τελικα το μυαλο μας ξεχναει πολυ ευκολα ποσο χαλια ειμασταν προ λιγα χρονια κι αναζητωντας το ακομα καλητερο μερικες φορες χανουμε και τα δεδομενα! απο την αλλη δυσκολευομαι να χονεψω οτι θα ειμαι παντα ετσι!
    Τις τελευταιεςμερες ειμουν πολυ χαλια ,αυτο που με βηθησεηταν αυτα που εγραφα με τον παλιο ψυχολογο, περι αυτογνωσιας εκατσα κι τα ξανα διαβασα κι μου εδωσαν δυναμη να παω να παρω τα φαρμακα κι να μην ξανα παρω ναρκωντικα!
    θα παρω τα φαρμακα μου κι θα περιμενω τον τουριστα γιατρο μου να ερθει.
    Πολύ χαίρομαι που ξεκινάς πάλι τη θεραπεία σου και είμαι σίγουρη πως όταν νοιώσεις καλά θα δεις ότι και αυτές οι παρ ενέργειες θα τις φτιάξεις!!!!
    Εδώ είμαστε να μας λες κάθε μέρα πως είσαι, μαζί, μην νομίζεις και εμείς μια πάνω μια κάτω είμαστε αλλά κάνουμε υπομονή δεν τα περιμένουμε όλα από τα χάπια ,προσπαθούμε να πετάμε μακρυά ότι μας χαλάει και να κάνουμε μόνο πράγματα που μας ευχαριστούν!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ενημέρωσε μας. Και φίλε.. Πείσμα.. Δεν θα σε νικήσει. Εσύ θα το νικήσεις.. Και αν πάλι πέσεις.. Μην μείνεις εκεί να σέρνεσαι.. Όρθιος!!!!! Εύχομαι να πάνε καλα
    ετσι ,ειναι οσες φορες πεφτουμε τοσες πρεπει και να μπορουμε να σηκονομαστε! ποσο μαλον σε μια πτοματοφαγος καπιταλιστικη κοινωνια οπου ζουμε ,που το να πατανε σε αυτους που εχουν "πεσει" κατω ,το να παταν πανω σε αυτους μερικοι το θεωρουν ωε θριαμβο και το αναφερουν με περισιο θαυμασμο και υπερυφανια! Ο προσωπικος μου αγωνας ζωης ειναι ναι μεν να συμβιωνω σε αυτην την κινωνια κι να λειτουργο με το συστημα αυτο αλλα πωτες δεν θα γινω ετσι, πωτες δεν θα χασω το πανανθρωπινο συναισθημα της αλληλεγγυης,πωτες δεν θα γινω σαν αυτους! εξαλου αυτος εχει μεινει ο μονος δικος μου θριαμβος "να μην γινω θηριο για να επιβιωνω" απο την αλλη δεν θεωρω δεδομενη την αλληλεγγυη και βοηθεια προς εμενα, μειτε ξενερωνω! παντως οταν την δεχομαι -οπως απο εσας, εστω κι μεσω μια οθωνης-την δεχομαι με περισια χαρα , για μενα ειναι δειγμα ανθρωπιας και σας ευχαριστω πολυ για ολα τα λογια σας.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Πολύ χαίρομαι που ξεκινάς πάλι τη θεραπεία σου και είμαι σίγουρη πως όταν νοιώσεις καλά θα δεις ότι και αυτές οι παρ ενέργειες θα τις φτιάξεις!!!!
    Εδώ είμαστε να μας λες κάθε μέρα πως είσαι, μαζί, μην νομίζεις και εμείς μια πάνω μια κάτω είμαστε αλλά κάνουμε υπομονή δεν τα περιμένουμε όλα από τα χάπια ,προσπαθούμε να πετάμε μακρυά ότι μας χαλάει και να κάνουμε μόνο πράγματα που μας ευχαριστούν!
    η ζωη τελικα ειναι μια σπαταλη χρονου με δυαστηματα χαρας που προκηπτουν συνηθως απο την δικη μας επενδηση προς αυτα, δλδ τα σχεδιαζουμε, τα βαζουμε σε εφαρμογη ,και αν πετυχουν τα σχεδια μας ,σχεδια που να εχουν σκοπο να μας προσφερουν τις ρυτιδες στο προσωπο ρυτιδες γελιου! να νιωσουμε την χαρα! τωτες νιωθουμ και οικανοποιηση.
    Οσον αφορα τα χαπια, δυστυχως ο τροπο ζωης ειδικα μεσα σε μια Αθηνα οπου ολα πρεπει να γινουν οσο πιο γρηγορα μπορουν ,ετσι και τα χαπια κατα την γνωμη μου ειναι η επισπεφση αντι του να κανουμε μια σωστη ψυχοθεραπεια οπου θα επερνε ακομα κι χρονια ,ενω με τα χαπακια μπαινει σε λειτουργια αμεσα.Βεβαια υπαρχουν και οι κλινικες περιπτοσεις οπου ο ασθενης εχει ελειψεις καποιας συγκεκριμενης χημικης ουσειας στον εγκεφαλο του οπου βοηθαει σε αλλεπιδρασεις ενωσεων και μονο τα χαπια μπορουν να το "φτιαξουν" αυτο το προβλημα,εκει δεν μπορω να πω τυποτα παρα μονο οτι ειμαστε τυχεροι που εχουμε γεννηθει σε αυτη την εποχη.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Γιώργο πώς είσαι; Τι έκανες γενικά με τα φάρμακα;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Γιώργο πώς είσαι; Τι έκανες γενικά με τα φάρμακα;
    Αυριο θα παω να αγορασω χωρις συνταγη τα ντεπρεβιξ -ειναι αντικαταθλιπτικα οπου σου προσφερουν ενεργεια κι οσο το δυνατων αποφυγη της πρωινης βαρεμαρας οπου και προσωπικα ειναι απο τα χειροτερα συμπτοματα της καταθλιψης πανω μου -,δεν θα παρω τυποτες αλλο μεχρι να επιστρεψει ο γιατρος μου την επομενη εβδομαδα δλδ. Αυριο εξαλου εχω και συνεδριαση με την ψυχοθεραπευτρια μου στον ΟΚΑΝΑ, οπου απο τωτες που εχω χαθει με τον γιατρο κι προεκιψε το προβλημα με τα φαρμακα μου με υποχρεωνει να την επισκεπτομαι απο 1 φορα τις 15 μερες τωρα καθε 2 ημερες παω εκει διοτις φοβαται λεει μην ξανα καμω καποια βλακεια.Δυστυχως πριν 2 χρονια ειχα κανει μια αποπειρα κι αναγκαστικαν οι δικοι μου να με κλεισουν στο Δαφνη ,ευτηχως εκατσα μονο 1-2 μερες και μπορεσα να τους πισω να φυγω απο εκει μεσα, εξαλου δεν ξανα εχει περασει απο το μυλο μου ουτε καν η σκεψη ν βαλω τελος στην ζωη μου ,θελω να ζησω! εχω σχψεδια για το μελον! οσο και μουντη κι αν ειναι οσο αγχρωμη και αν γινετε ωρες ωρες η ζωη μου δεν θελω να την παψω ,προσπαθω να βρησκω στα πιο απλα πραματα στα πιο μικρα ψεγαδια ενδιαφερωντος ,ειτε μεσα απο ενα βιβλιο ειτε μεσα απο καποιο εργο τεχνης παρατηρωνταστω πολυ ωρα ,σαν χαζος ,χαχα και πανω απο ολα προσπαθω να μην συγκρηνω το παρελθον μου με το παρον μου διοτις το παρον μου ειναι πολυ αθλιο σε σχεση με το παρελθον απο πλευρας υλικων αγαθων αλλα και συναισθηματων , οπως του ερωτα οπου ειμαι κενος και δεν μπορω να τον νιωσω! αυτο το τελευταιο με πικρενει αισθανομαι σαν ενα ζομπι μερικες φορες απο την αλλη ξερω οτι δεν μπορω να τα εχω ολα στην ζωη μου, δεν μπορω να ερωτευθω διοτις ο εγκεφαλος μου δεν μπορει να ερθει σε αυτες τι συχνωτητες, επειδη ειμαι αναπηρος σε αυτα τα συναισθηματα? δεν ξερω γιατι? μερικες φορες δεν θελω να ψαχνω το γιατι διοτις με περνει πολυ απο κατω!
    ΑΝΤΑ ,αυτα παντος, σε ευχαριστω οπου ρωτας για εμενα, με συγκινει οτι υπαρχουν ανθρωποι με αισθηματα αλληλεγγυης ,και με φερνει να σε θαυμαζω που εχεις αυτα τα συναισθηματα μεσα σου διοτις αυτο σε κανει πληρες και υγειες πνευματικο ατομο. Αληθεια, και συγχωραμαι εαν δεν κανει να ρωτω, εσυ Αντα, εχεις καποιο θεμα? θελω να πω πνευματικα εισαι κομπλε?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Αυριο θα παω να αγορασω χωρις συνταγη τα ντεπρεβιξ -ειναι αντικαταθλιπτικα οπου σου προσφερουν ενεργεια κι οσο το δυνατων αποφυγη της πρωινης βαρεμαρας οπου και προσωπικα ειναι απο τα χειροτερα συμπτοματα της καταθλιψης πανω μου -,δεν θα παρω τυποτες αλλο μεχρι να επιστρεψει ο γιατρος μου την επομενη εβδομαδα δλδ. Αυριο εξαλου εχω και συνεδριαση με την ψυχοθεραπευτρια μου στον ΟΚΑΝΑ, οπου απο τωτες που εχω χαθει με τον γιατρο κι προεκιψε το προβλημα με τα φαρμακα μου με υποχρεωνει να την επισκεπτομαι απο 1 φορα τις 15 μερες τωρα καθε 2 ημερες παω εκει διοτις φοβαται λεει μην ξανα καμω καποια βλακεια.Δυστυχως πριν 2 χρονια ειχα κανει μια αποπειρα κι αναγκαστικαν οι δικοι μου να με κλεισουν στο Δαφνη ,ευτηχως εκατσα μονο 1-2 μερες και μπορεσα να τους πισω να φυγω απο εκει μεσα, εξαλου δεν ξανα εχει περασει απο το μυλο μου ουτε καν η σκεψη ν βαλω τελος στην ζωη μου ,θελω να ζησω! εχω σχψεδια για το μελον! οσο και μουντη κι αν ειναι οσο αγχρωμη και αν γινετε ωρες ωρες η ζωη μου δεν θελω να την παψω ,προσπαθω να βρησκω στα πιο απλα πραματα στα πιο μικρα ψεγαδια ενδιαφερωντος ,ειτε μεσα απο ενα βιβλιο ειτε μεσα απο καποιο εργο τεχνης παρατηρωνταστω πολυ ωρα ,σαν χαζος ,χαχα και πανω απο ολα προσπαθω να μην συγκρηνω το παρελθον μου με το παρον μου διοτις το παρον μου ειναι πολυ αθλιο σε σχεση με το παρελθον απο πλευρας υλικων αγαθων αλλα και συναισθηματων , οπως του ερωτα οπου ειμαι κενος και δεν μπορω να τον νιωσω! αυτο το τελευταιο με πικρενει αισθανομαι σαν ενα ζομπι μερικες φορες απο την αλλη ξερω οτι δεν μπορω να τα εχω ολα στην ζωη μου, δεν μπορω να ερωτευθω διοτις ο εγκεφαλος μου δεν μπορει να ερθει σε αυτες τι συχνωτητες, επειδη ειμαι αναπηρος σε αυτα τα συναισθηματα? δεν ξερω γιατι? μερικες φορες δεν θελω να ψαχνω το γιατι διοτις με περνει πολυ απο κατω!
    ΑΝΤΑ ,αυτα παντος, σε ευχαριστω οπου ρωτας για εμενα, με συγκινει οτι υπαρχουν ανθρωποι με αισθηματα αλληλεγγυης ,και με φερνει να σε θαυμαζω που εχεις αυτα τα συναισθηματα μεσα σου διοτις αυτο σε κανει πληρες και υγειες πνευματικο ατομο. Αληθεια, και συγχωραμαι εαν δεν κανει να ρωτω, εσυ Αντα, εχεις καποιο θεμα? θελω να πω πνευματικα εισαι κομπλε?
    Εσύ είσαι πολύ φίλος μου τελικά γιατί ούτε εγώ θέλω να πεθάνω και έχω ορκιστεί να μην κάνω ποτέ καμία "βλακεια"

    Εγώ.. Είμαι μια χαρά και 5 τρομαρες.. Έχω κατάθλιψη χρόνια τώρα. Έχω κάνει ψυχοθεραπεία, μετά την σταμάτησα. Παντρεύτηκα, έκανα 2 παιδιά αλλά η κατάθλιψη εκεί, σταθερή αξία.. Ο ψυχολόγος που πήγαινα τότε έλεγε ότι έχω την "χαμογελαστή" κατάθλιψη επειδή γελάω όλη μέρα και κανείς δεν καταλαβαίνει τι γίνεται μέσα μου..
    Και τώρα επειδή έφτασα στο απροχώρητο, ξεκίνησα πάλι ψυχοθεραπεία.. Αυτά με λίγα λόγια..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    αγαπητε τζωρτζ η ψυχωση θραπευεται με ναρκωτικα φαρμακα με τη μια με ενα χαπι δοκιμασε ντεπον 500mg η ντεπον 1000mg ρωτα το γιατρο σου οπωσδηποτε μην πεισ οτι το ηξερα και δε στο ειπα φιλακια πολλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    ntinti
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    η ζωη τελικα ειναι μια σπαταλη χρονου με δυαστηματα χαρας που προκηπτουν συνηθως απο την δικη μας επενδηση προς αυτα, δλδ τα σχεδιαζουμε, τα βαζουμε σε εφαρμογη ,και αν πετυχουν τα σχεδια μας ,σχεδια που να εχουν σκοπο να μας προσφερουν τις ρυτιδες στο προσωπο ρυτιδες γελιου! να νιωσουμε την χαρα! τωτες νιωθουμ και οικανοποιηση.
    Οσον αφορα τα χαπια, δυστυχως ο τροπο ζωης ειδικα μεσα σε μια Αθηνα οπου ολα πρεπει να γινουν οσο πιο γρηγορα μπορουν ,ετσι και τα χαπια κατα την γνωμη μου ειναι η επισπεφση αντι του να κανουμε μια σωστη ψυχοθεραπεια οπου θα επερνε ακομα κι χρονια ,ενω με τα χαπακια μπαινει σε λειτουργια αμεσα.Βεβαια υπαρχουν και οι κλινικες περιπτοσεις οπου ο ασθενης εχει ελειψεις καποιας συγκεκριμενης χημικης ουσειας στον εγκεφαλο του οπου βοηθαει σε αλλεπιδρασεις ενωσεων και μονο τα χαπια μπορουν να το "φτιαξουν" αυτο το προβλημα,εκει δεν μπορω να πω τυποτα παρα μονο οτι ειμαστε τυχεροι που εχουμε γεννηθει σε αυτη την εποχη.
    Αυτό ακριβώς γίνεται με ανθρώπους που ειναι σε αγωγή, ενώ έχουν κάνει τα πάντα δυστηχως ο οργανισμός τους δεν είναι Σ θέση Ν παράγει κάποιες συγκεκριμένες ορμόνες όπως η σεροτονίνη κ. αλλες με αποτέλεσμα να μην μπορεί να "πολεμήσει " την κατάθλιψη το άγχος .....Είναι πάνω κάτω μου είχε πει ο ψυχολόγος μου σαν να έχεις θυρεοειδή ενα πράγμα ,ο οργανισμός σταματά να παράγει την θυροξηνη Γι αυτό πέρνεις το χαπάκι σου για όσο χρειαστεί μέχρι να μπορέσει να ρυθμιστει και να μπουν όλα σε μια σειρά....
    Γιατί δηλαδή αυτούς τους ανθρώπους ,που πλέον δεν είναι και λίγοι ,τους αποδεχόμαστε χωρίς ταμπου και τους ανθρώπους που είναι με καταθλιπτική αγωγή πρέπει να τους στιγματιζουμε ......

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Εσύ είσαι πολύ φίλος μου τελικά γιατί ούτε εγώ θέλω να πεθάνω και έχω ορκιστεί να μην κάνω ποτέ καμία "βλακεια"

    Εγώ.. Είμαι μια χαρά και 5 τρομαρες.. Έχω κατάθλιψη χρόνια τώρα. Έχω κάνει ψυχοθεραπεία, μετά την σταμάτησα. Παντρεύτηκα, έκανα 2 παιδιά αλλά η κατάθλιψη εκεί, σταθερή αξία.. Ο ψυχολόγος που πήγαινα τότε έλεγε ότι έχω την "χαμογελαστή" κατάθλιψη επειδή γελάω όλη μέρα και κανείς δεν καταλαβαίνει τι γίνεται μέσα μου..
    Και τώρα επειδή έφτασα στο απροχώρητο, ξεκίνησα πάλι ψυχοθεραπεία.. Αυτά με λίγα λόγια..
    και εγω το εχω αυτο με το χαμογελο!! χαχα, απο μικρος ολο γελιο ,για αυτο κι δυσκολευωντε να πηστεψουν οι δικοι μου οτι τελικα ειχα στην εφηβια σοβαρο προβλημα καταθλιψης. Αυτο -συμφωνα με τον ψυχολογομου- μαλον το κανουμε επειδη δεν θελουμε βοηθεια, μειτε μας αρεσει να μας λυπουντε, μαλον Αντα ειμαστε ψοροπεριφανοι -συγνωμη κιολας- δεν θελουμε να μας βοηθαν αλλα γουσταρουμε να βοηθαμε! οπως δεν ειμαστε αυστηροι με τους αλλους ενω ειμαστε πολυ με εμας! αυτο ειναι πολυ κακο και εφτασα στο σημερα να προσπαθω να το αλλαξω, προσπαθησαι να το κανεις και εσυ Αντα , προσπαθησαι να εισαι οσο πιο χαλαρη γινετε με τις προσωπικες σου απαιτησεις! μην ενδιαφερεσαι εαν θα φτανεις στο μεγιστο της αποδωσης σου! αυτο καμω κι εγω πλεον, παραδηγμα ειναι το φορουμ και η ορθωγραφια! δεν βαζω φιλτρα, ουτε τα διορθωνω επιτιδες ωστε να παψω να εχω κομπλεξ με τα λαθοι μου γενικα!
    Αντα, εχεις ομως τα παιδακια σου ,προσωπικα δεν εχω αλλα φανταζομαι οτι αυτα μπορουν να σου φερουν τεραστια χαρα! απλετο χαμογελο! οπως και ο ανδρουλης σου, εχεις προσπαθησει να του ξανα ανοιξεις την καρδουλα σου οπως εκανες τις πρωτες μερες?μην νιωθεις ντροπη, ξες εμεις οι ανδρες μερικες φορες επειδη θελουμε να ειμαστε αρενοποι και οσο πιο ανδρακλες γινετε δειχνουμε αδιαφορια προς τα συναισθηματα μελαγχολιας της ερωμενης μας ,αν ομως εσυ εν προκειμενου! εσυ! τον πιασεις και του μηλησεις με απολυτη ειλικρινια και ευθυτητα! εαν του πεις με αγαπη και με λογια στοργικα το πως νιωθεις και τις αναγκες που θελεις να σου καλυψει , ειμαι σχεδον συγουρος οτι θα τρομαξεις με το ενδιαφερον και με το ποσο θα ασχοληθει μαζι σου!
    Αντα δεν σε γνωριζω, αλλα απο τα λιγα που λες, κι απο το ψυχολογικο προβλημα που εχεις ειναι σχεδον συγουρο οτι ο ανδρας οπου θα αποφασησαι να χαραξει την υπολοιπη ζωη του μαζι σου θα εχει βρει σε εσενα αυτα τα χαρισματα και αυτα θα εχει αγαπησει! αρα συγουρα θα ασχοληθει στο επαρκον και θα γινει αυτοσκοπος της ζωης του το χαμογελο σου να ειναι εκ της καρδιας σου και να ειναι τοσο συνεχες που ρυτιδες να βγουν στο προσωπο σου απο τα πολλα γελια!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by elis View Post
    αγαπητε τζωρτζ η ψυχωση θραπευεται με ναρκωτικα φαρμακα με τη μια με ενα χαπι δοκιμασε ντεπον 500mg η ντεπον 1000mg ρωτα το γιατρο σου οπωσδηποτε μην πεισ οτι το ηξερα και δε στο ειπα φιλακια πολλα
    δλδ με το ντεπον θα θεραπευτω πηστευεις? ,ελις, ξερεις πολυ καλα οτι σε εκτιμω πολυ! αλλα μημπως βρε ελις το ντεπον απο μονο του δεν φτανε? αληθεια ,ξες τι φοβαμαι ρεσυ ελις , οτι εχουμε παρει τοσα πολλα φαρμακα και τοσα διαφορετικα φαρμακα οπως και παρανομες ουσιες, τοσες πολλες οπου πλεον ο εγκεφαλος μας ελις δεν νιωθει τις αλλαγες που ενιωθε παλλια .Παντως ντεπον θα παιρνω κι παιρνω λογο πονοκεφαλων ελις.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Αυτό ακριβώς γίνεται με ανθρώπους που ειναι σε αγωγή, ενώ έχουν κάνει τα πάντα δυστηχως ο οργανισμός τους δεν είναι Σ θέση Ν παράγει κάποιες συγκεκριμένες ορμόνες όπως η σεροτονίνη κ. αλλες με αποτέλεσμα να μην μπορεί να "πολεμήσει " την κατάθλιψη το άγχος .....Είναι πάνω κάτω μου είχε πει ο ψυχολόγος μου σαν να έχεις θυρεοειδή ενα πράγμα ,ο οργανισμός σταματά να παράγει την θυροξηνη Γι αυτό πέρνεις το χαπάκι σου για όσο χρειαστεί μέχρι να μπορέσει να ρυθμιστει και να μπουν όλα σε μια σειρά....
    Γιατί δηλαδή αυτούς τους ανθρώπους ,που πλέον δεν είναι και λίγοι ,τους αποδεχόμαστε χωρίς ταμπου και τους ανθρώπους που είναι με καταθλιπτική αγωγή πρέπει να τους στιγματιζουμε ......
    διοτις η ελληνικη κοινωνια εχει παρα πολλες προκαταληψεις.Παλυ καλα μπορουμε να πουμε , τα τελευταια χρονια εχει υπαρξει μεγα προοδος σε αυτα τα θεματα, πολυ κοσμος πλεον παει στους ψυχειατρους και ψυχολογους, σε σχεση με το παρελθον. Ειμαστε ομως ακομα πολυ πισω απο την υπολοιπη ευρωπη.Στην χωρα μας υπαρχει ακομα τεραστιος ρατσισμος σε ψυχικες ασθενειες , ειδικα στις τοξικοεξαρτησεις οπου οι ελληνες νομιζουν οτι ο χρηστης ηρωινης εθελημενα και με απολυτος καθαρη και υγειες ψυχικη κι πνευματικη συνηδηση αποφασιζει να καταστρεψει την υγεια του, να βαζει στο κορμι του βρωμικες ουσιες του δρομου! να γεμιζει ασθενειες και να ασχημενη, να χανει τα λεφτα του, την αξιοπρεπεια του και τον ανδρισμο του επειδη του αρεσει!! δλδ ειναι τελειος παραλογο αυτο κι ομως ακομα νομιζουν οτι ετσι ειναι!Να φανταστεις μεχρι πριν 10 χρονια με την προτροπη των "ειδικων" του ΚΕΘΕΑ εδιωχναν τα παιδια τους στον δρομο οπου δεν εκοβαν την ηρωινη για να βαλουν μυαλο και καλα, οτι ετσι, με το μενουν στο δρομο θα πιασουν "πατω" τα παιδια κι θα γυρησουν πισω αποφασησμενα να κοψουν! αυτο φυσικα και δεν πετυχε αφου χαθηκαςν οι ζωες πολλων νεων παιδιων απο υπερβολικη δωση, ειτε αλλοι επαθαν ΕΙΤΖ κι αλλες ασθενεις τωτες το ΚΕΘΕΑ εριξε τα μουτρα του και καταλαβε οτι ηταν λαθος αυτη η συμβουλη, μαλιστα τονιζουν οτι ηταν "συμβουλη" ωστε να μην βρουν τον μπελα τους, το οτι πεθαναν τοσα νεα παιδια δεν τους ενοχλησε ομως καθολου απο οτι φανηκε! για αυτο και κατα την γνωμη μου αυτος ο οργανισμος ειναι οτι πιο χειροτερο στον χωρο .
    Το θεμα ειναι οτι οι Ελληνες εχουν τεραστια κομπλεξ με τις ψυχικες ασθενειες και δυστυχως δεν μπορουν να τις αποδεχτουν με ιατρικες μεθοδους με αποτελλεσμα τα προβληματα να γιγαντονοντε.Το θετικο ειναι οτι τα νεα παιδια εχουν λιγοτερα κομπλεξ και οτι το κρατος εχει καταχορησει τις υπηρησιες αυτες στα ιατροφαρμακευτικα ταμεια ωστε να μπορει δωρεαν να πηγαινει καποιος.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να γιατί μένουμε μόνοι!
    By 85Eon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 23-03-2017, 23:46
  2. Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2015, 10:56
  3. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 31-07-2014, 00:26
  4. Γιατί μένουμε σε τελειωμένες καταστάσεις;;;
    By pinkwoman in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 25-07-2011, 15:26
  5. πολυ δυναμη
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 11-09-2010, 02:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •